مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
دوستانی که قصد خرید کارت گرافیک دارن یکم قیمتها افت کرده بخاطر کسادی شدید بازار و قبل انتخاباته
میخایین بخرین الان وقتشه بعدشو معلوم نیست ارزون بشه یا نشه
3070 مدل msi trix رو 39 تو کانال تلگرام میفروشنش آکبند بدون گارانتی
3060 22 تومن مدل گالاگس
6700xt مدل پالس سافایر 27.5
3070ti مدل راگ ایسوس رو 33 تومن تحویل 30 الی 45 روزه میفروشن تو کانال تلگرام
کارتهای دست دوم هم سری 2080 سوپر قیمتش 28 تومنه msi trixo
قیمتها کاهشیه حالا معلوم نیست تا کی
دلیلش احتمالا ریزش بیت کوین و خوابیدن بازار کریپتو توی یه ماه اخیر هست
امیدوارم قیمتای جهانی ازین بهترم بشه

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,972
نام
احمد
دوستانی که قصد خرید کارت گرافیک دارن یکم قیمتها افت کرده بخاطر کسادی شدید بازار و قبل انتخاباته
3060 22 تومن مدل گالاگس
اون 3060 22 تومن خیلی وسوسه کنندست ، فقط از برند گالاگس خوشم نمیاد....

• Like
Reactions: TheFoCT

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
3060 22 تومن مدل گالاگس
من قصد خرید دارم گارانتی هم برام مهم نیست ولی چه اعتباری به این کانالها هست؟

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
من قصد خرید دارم گارانتی هم برام مهم نیست ولی چه اعتباری به این کانالها هست؟
والا اگه تهرانین خوب برین حضوری بخرین اما شهرستان مثل من یکیو تو تهران فرستادم رفت حضوری پولشو داد کارت گرافیکو گرفت بهم فرستاد
گارانتی الکیه منم قبلا خیلی به گارانتی وسواس بودم اما دیگه برام اهمیتی نداره چون راحت تو هر گرافیکی 5 الی 6 تومن رو قیمت میکشن درسته بودنش خوبه اما نه به این قیمت
اون 3060 22 تومن خیلی وسوسه کنندست ، فقط از برند گالاگس خوشم نمیاد....
3060 کارت خوبی نیست بنظر من کسی که میخاد بین 22 تومن تا 28 تومن هزینه کنه حتما 6700 xt مدل سافایر پالس بگیره با اینکه مدل ضعیف 6700xt هستش ولی می ارزه که راحت 50 درصد از 3060 قویتره حتی 15 درصد از 3060 تی ای
توی بنچمارکها ضعیف عمل کرده باید از 2070 سوپر بهتر میبود که نتونست موفق ظاهر بشه ارزش خرید اون قیمتو نداره
metro-exodus-1920-1080.png cyberpunk-2077-1920-1080.png

far-cry-5-1920-1080.png red-dead-redemption-2-1920-1080.png death-stranding-1920-1080.png
دلیلش احتمالا ریزش بیت کوین و خوابیدن بازار کریپتو توی یه ماه اخیر هست
امیدوارم قیمتای جهانی ازین بهترم بشه
آره یه علتش اینه البته دوباره بیت نم نم داره بالا میکشه
اما بدجوری بازار کساده یعنی خیلیا آتیش به مالشون زدن قبل انتخاباته خیلیا به امید ارزونی غیر از خورد و خوراک چیزی نمیخرن همه چیز قیمتش افت کرده
خدا بعد انتخابات رو بخیر کنه

آخرین ویرایش:

TheFoCT

کاربر سایت
Sep 16, 2016
63
3060 کارت خوبی نیست بنظر من کسی که میخاد بین 22 تومن تا 28 تومن هزینه کنه حتما 6700 xt مدل سافایر پالس بگیره با اینکه مدل ضعیف 6700xt هستش ولی می ارزه که راحت 50 درصد از 3060 قویتره حتی 15 درصد از 3060 تی ای
توی بنچمارکها ضعیف عمل کرده باید از 2070 سوپر بهتر میبود که نتونست موفق ظاهر بشه ارزش خرید اون قیمتو نداره
سلام 6700xt واقعا انتخاب خوبی هست مخصوصا قیمتش نسبت به هم رده های انویدیا ولی بنچمارک هایی که ری تریسینگ داره، ای ام دی خیلی توش فریم ریت پایین تری نسبت به 3060 معمولی یا ti داره کلا واسه کارت های قوی ترش هم همینه حالا نمیدونم دلیلش چیه شاید به خاطر Dlss باشه نظر شما و بقیه دوستان چیه؟ ولی این مورد آدمو، یکم دو به شک می کنه تو انتخاب؛ ولی اگه ری تریسینگ فاکتور بگیریم در کل ارزش خریدش با این قیمت خیلی بیشتره

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
سلام 6700xt واقعا انتخاب خوبی هست مخصوصا قیمتش نسبت به هم رده های انویدیا ولی بنچمارک هایی که ری تریسینگ داره، ای ام دی خیلی توش فریم ریت پایین تری نسبت به 3060 معمولی یا ti داره کلا واسه کارت های قوی ترش هم همینه حالا نمیدونم دلیلش چیه شاید به خاطر Dlss باشه نظر شما و بقیه دوستان چیه؟ ولی این مورد آدمو، یکم دو به شک می کنه تو انتخاب؛ ولی اگه ری تریسینگ فاکتور بگیریم در کل ارزش خریدش با این قیمت خیلی بیشتره
ببین دوست عزیز ری ترسینگ یه آپشن اختیاری تو بازیه و خود من شخصا برام فعال بودن با نبودنش اصلا اهمیتی نداره چون تو دو سه تا بازی تا حدودی انعکاس نور رو خوب نشون داده اما میگم در کارتهای ۳۰۷۰ و پایینترینش در انویدیا تو خیلی بازیها نمیتونه ۶۰ فریم رو عملا دریافت کنه پس خیلیا قیدشو میزنن

watch-dogs-legion-rt-1920-1080.png
control-rt-1920-1080.png

metro-exodus-rt-1920-1080.png

ببین دوست عزیز این بنچمارکها اصلا dlss فعال نیستش پس میبینیم اونقدرا فریم زیادی دریافت نکردن
ولی کلا میگم ری یه چیز سلیقه ای هستش و خود من اونقدرا فرقی توش ندیدم که اینقدر فریم رو پایین میاره ارزششو نداره
تو تنها بازی که زیاد انعکاس نور به چشمم خورد بازی واچ داگز بود اونم واقعا فریم رو داغون میکنه
میتونین تو یوتیوب فریم کارت ۳۰۷۰ رو با ری فعال ببینین تو جاهای شلوغ عملا فریم به زیر ۵۰ میرسه
باز سلیقه ای هستش
انویدیا طرفدار زیادی داره چون از اول بدو ورودش کارتهاش بدون ایراد بودن اما amd تو سری ۶۰۰۰ نشون دادن میتونه رقابتو حساس بکنه
من خودم شخصا بین ۳۰۶۰ تی آی و ۶۷۰۰ صد درصد انتخابم ۶۷۰۰ هستش ولی بین ۳۰۷۰ و ۶۷۰۰ بدون شک ۳۰۷۰ رو انتخاب میکنم اگر و اگر و اگر قیمتاشون اینقدر اختلاف نداشت

• Like

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
البته ۳۰۷۰ ti با این قیمتش اگه واقعا زیر ۴۰ تومن باشه بهترین انتخاب میشه ولی انویدیا و amd جدیدا هشریت کارتهای جدیدو بخاطر ماینینگ پایین آوردن که این باعً کاهش قیمت کارتها شده و به نفع ما گیمرا
خدایی ۳۰۷۰ تی آی زیر ۳۵ تومن قیمت باشه بهترین انتخاب میشه

• Like

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
دوستان، پاور امروز رسید دستم بالاخره! :D
بازی سنگین برای اجرا ندارم رو سیستم آنچنان، ولی RX 6900XT ـو روی بازی های horizon zero dawn و Red Dead Redemption 2 در حالت ULTRA و مانیتور 144hz تست کردم. کامــلا بدون لگ بودن. :D
وقت برای انگولک های بیشتر نداشتم. :D سر فرصت بیشتر سیخ میدم! :D فعلا باید بشینم بازی دانلود کنم! :D
ولی کلا چه فایده که زمان برای بازی کردن ندارم زیاد... :D
جوونی کجائی... :D

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,408
دوستان، پاور امروز رسید دستم بالاخره! :D
بازی سنگین برای اجرا ندارم رو سیستم آنچنان، ولی RX 6900XT ـو روی بازی های horizon zero dawn و Red Dead Redemption 2 در حالت ULTRA و مانیتور 144hz تست کردم. کامــلا بدون لگ بودن. :D
وقت برای انگولک های بیشتر نداشتم. :D سر فرصت بیشتر سیخ میدم! :D فعلا باید بشینم بازی دانلود کنم! :D
ولی کلا چه فایده که زمان برای بازی کردن ندارم زیاد... :D
جوونی کجائی... :D
داداش مبارکه یه همراه اول شبانه ۱ تا ۱۱ صبح بزن ۱۹ تومنه سر ۱۴ روز من ۲ ترابایت بازی دانلود کردم
داداش ۴ ساعت روزانه با کیفیت بالا بازی کن حالشو ببر

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
داداش مبارکه یه همراه اول شبانه ۱ تا ۱۱ صبح بزن ۱۹ تومنه سر ۱۴ روز من ۲ ترابایت بازی دانلود کردم
داداش ۴ ساعت روزانه با کیفیت بالا بازی کن حالشو ببر
قربونت. آره باید همین کارو بکنم.
چهار ساعت؟ من رو 1 ساعت در طول روز حساب کردم فعلا! :D
سیزن آخر WZ رو فرصت نکردم تموم کنم. حیف اون 1000 سی پی که دادم برای بتل پسش! :D

• Like
Reactions: tokio_hotel

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
کارت که‌ میخرید حتما یه محافظ برق هم بگیرید کنارش حیف میشه!!امروز‌کارت 1060gtx من بخاطر نوسان برق سوخت...
از کجا مطمئنی که نوسانات برق، گرافیک سیستمو سوزونده؟!
معمولا نوسان برق اول از همه به پاور سیستم باید آسیب بزنه چون برق AC شهری رو میگیره به DC تبدیل میکنه، الان شما پاور سیستمت اکیه؟!

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,092
نام
هومن
از کجا مطمئنی که نوسانات برق، گرافیک سیستمو سوزونده؟!
معمولا نوسان برق اول از همه به پاور سیستم باید آسیب بزنه چون برق AC شهری رو میگیره به DC تبدیل میکنه، الان شما پاور سیستمت اکیه؟!
چون دقیقا جلوی چشم خود اتفاق افتاد تو ۳ ساعت پیش... داشتم فیلم میدیدم بعد برق خونه شروع کرد به نوسان کردن اونم به مدت نیم ساعت برق هی ضعیف و قوی میشد از لامپ مشخص بود....خلاصه من بعده این که کامپیوترم خاموش شد از ترس برقش رو قطع کردم ولی بعد ۲ساعت که برق اومد خواستم روشن کنم دیدم تصویر همه چیز کار‌میکنه به جز گرافیک تست هم کردم کارت دیگه رو اون کار میکرد ولی....
خلاصه محافظ یداتون نره

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر