مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
الان ما با 1080tiیمون چی کنیم پس:D

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
1080ti همین الانشم سروره
یاد msi 1080ti خودم افتادم
فعلا تا 3 سال 1080p جوابگوست با آخرین تنظیمات
فقط تو تنها بازی که یکم تو تنظیمات بالا در 1080p کم آورد red dead redemption بود بقیه بازیها اوکی بود
لعنت به این شرکتهای کارت گرافیک عمدا بازیهای جدید با کارتهای سری جدیدشون مچ میکنن
وگرنه 1080ti کارت کم بیاری نیست

• Like
Reactions: Sampler

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
ماین شدن گرافیک ضرری به پرفورمنس و کاراییش نمیزنه اگه درست باهاش رفتار شده باشه، من با کارت الانم حدود یک سال 24 ساعته ماین میکردم خیلی وقت هم میشه روی سیستمه و پرفورمنسش توی گیما فرقی با بقیه گرافیکا نداره از نظر دما هم اوکی هست.
فقط بحث اینجاس کسی که ماین میکنه باید دما رو پایین نگه داره (خیلی پایین تر از دمایی که تو گیما میگیریم) و سرعت فن هم بالا نباشه که طول عمر گرافیکو به فنا بده.
اگه قصد خرید کارت ماین شده دارید اول اینکه نگاه کنید ببینید اگه واقعا اختلاف قیمت اونقدر هست که ارزش داشته باشه برید دنبالش و دوم اینکه مهلت تست بگیرید و انواع تستای مختلف مثل 3dmark روش انجام بدید، استرس تست بزنید و از نظر پرفورمنس و دما با همون برند توی یوتیوب مقایسش کنید تا مطمئن بشید سالمه.

اگه یک زمانی دوباره ماین ناصرف شه یا کارتای جدید مخصوص ماینینگ از کارتای قدیمی بصرفه تر بشن دریایی از کارتای سری 2000 و 3000 انویدیا و همینطور 500 یا 5000 ـه AMD وارد بازار دسته دوم میشه با قیمتای پایین، اگه اون زمان هم اینقد ماینر-فوبیا وجود داشته باشه رو دست همه میمونه و حیفه :D

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: TEK ZXEN

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
آقا بالاخره قسمت شد و ما کارت گرافیک رو گرفتیم! :D
می خواستم RX 6800XT بگیرم، اما به دلیل اختلاف قیمت کَم (به دلایل نامعلوم:D) یه RX 6900XT گرفتم. مدل Powercolor Red Devil.
یه پاور 850 وات سفارش دادم و متاسفانه هنوز دستم نرسیده کارت رو تست کنم. :D اما نکته پشم ریزونی که باهاش مواجه شدم این بود که این کارت سه تا کابل 8 پین می خوره!!!! :|:| اگر اشتباه نکنم، مدل های دیگه RX 6900XT دو تا هشت پین می خوردن، اما این مدل سه تائیه!!! :|
خلاصه اینکه، فعلا فقط می تونم نگاش کنم تا پاور برسه! :D:D
RX6900XT.jpg

Katsura

کاربر سایت
May 25, 2011
1,110
نام
پرهام
می خواستم RX 6800XT بگیرم، اما به دلیل اختلاف قیمت کَم (به دلایل نامعلوم:D) یه RX 6900XT گرفتم. مدل Powercolor Red Devil.
یه پاور 850 وات سفارش دادم و متاسفانه هنوز دستم نرسیده کارت رو تست کنم. :D اما نکته پشم ریزونی که باهاش مواجه شدم این بود که این کارت سه تا کابل 8 پین می خوره!!!! :|:| اگر اشتباه نکنم، مدل های دیگه RX 6900XT دو تا هشت پین می خوردن، اما این مدل سه تائیه!!! :|
View attachment 211007
مبارک باشه فامیل ما داره واقعا غولی هست :-"
پ.ن: تصور اینکه گیمی بجز ژنرال بازی کنی حقیقتا برام از تصور ارزونی هم سخت تره :))

آخرین ویرایش:

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
مبارک باشه فامیل ما داره واقعا غولی هست :-"
پ.ن: تصور اینکه گیمی بجز ژنرال بازی کنی حقیقتا برام از تصور ارزونی هم سخت تره :))
:)) :)) :))
جنرال گیم معنوی منه. :D بقیه گیم ها رو برای تفریح بازی می کنم! :D
شدیدا منتظر ریمستر یا ریمیکش هستم! :D

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
View attachment 211007
داداش مبارکت باشه کارت تمام عیاری گرفتی واقعا ارزششو داره نسبت به قیمت هم رده هاش
از طرف من کارتو بو کن :D عاشق بوی آکی کارت گرافیکم
پاور خوبی گرفتی واتش خوبه برندش چیه؟
فقط داداش تو که هزینه کردی cpu بالا باشه ها یا اورکلاکش کن خدایی نزار گلوگاه برا این کارت ایجاد بشه
من که با 6700xt خیلی راضیم خدا میدونه ۶۹۰۰xt چیه
فکر نکنم تو یه بازی 4k زیر ۶۰ بگیری
مانیتورت چیه؟

• Like
Reactions: Dr.Trax

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
داداش مبارکت باشه کارت تمام عیاری گرفتی واقعا ارزششو داره نسبت به قیمت هم رده هاش
فقط داداش تو که هزینه کردی cpu بالا باشه ها یا اورکلاکش کن خدایی نزار گلوگاه برا این کارت ایجاد بشه
مانیتورت چیه؟
فدا مدا :D:Rose:چــشــم، همین الآن می رم استشمام می کنم برات! :D:D:D
مدل پاور DeepCool DQ850-M-V2L ـه. سرچ کردم در موردش، پاور خوبیه.
سی پی یو Ryzen 5 3600 ـه. فکر می کنم جوابه برای کارت گرافیک. مانیتور هم 1080 144hz ـه. مدل Samsung C27FG70.
حالا ایشالله پول مول دستم اومد، یه مانیتور 2K می گیرم بعدا :D
فعلا با همینا می سازیم! :D

• Love
Reactions: tokio_hotel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
:D فدا مدا :D:Rose:چــشــم، همین الآن می رم استشمام می کنم برات! :D:D:D
مدل پاور DeepCool DQ850-M-V2L ـه. سرچ کردم در موردش، پاور خوبیه.
سی پی یو Ryzen 5 3600 ـه. فکر می کنم جوابه برای کارت گرافیک. مانیتور هم 1080 144hz ـه. مدل Samsung C27FG70.
حالا ایشالله پول مول دستم اومد، یه مانیتور 2K می گیرم بعدا :D
فعلا با همینا می سازیم! :D
داداش 2k برا این کارت توهینه
حتما به فکر 4k باش 2k برا این کارت گلوگاه میشه :D=))
1080p بزن البته الان اکثر بازیها توشون resolation scale دارن تا خرتناق بالا ببر فقط اول برو red dead redmp 2 بزن ببین رزولیشن اسکیل رو با تنظیمات بالا تا چه حد میتونی بالا ببری مال من بیشتر از ۱.۵ دیگه زیر ۵۰ فریم میاد

• Like
Reactions: Dr.Trax

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
داداش 2k برا این کارت توهینه
حتما به فکر 4k باش 2k برا این کارت گلوگاه میشه :D=))
1080p بزن البته الان اکثر بازیها توشون resolation scale دارن تا خرتناق بالا ببر فقط اول برو red dead redmp 2 بزن ببین رزولیشن اسکیل رو با تنظیمات بالا تا چه حد میتونی بالا ببری مال من بیشتر از ۱.۵ دیگه زیر ۵۰ فریم میاد
من همیشه فریم رو به رزولوشن ترجیح می دم. برای همین، مانیتور 2K با فریم بیشتر می تونه برام بهتر از 4K با فریم کمتر باشه. چون 4K فریم سوزیش زیاده! :D (نظر شخصی)
من هنوز پاور دستم نرسیده. پاور رو بگیرم، یَک یَک بازی ها رو می مالم! :D

miladxyz2

کاربر سایت
May 25, 2021
67
مانیتورت چیه؟
دقیقا همین مشکل من هم هست 3060ti گرفتم ولی چون پردازنده i5 7400 هست گلوگاه شده بازی واچ داکز افت فرم میخوره خیلی زیاد بخاطر پردازنده

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
دقیقا همین مشکل من هم هست 3060ti گرفتم ولی چون پردازنده i5 7400 هست گلوگاه شده بازی واچ داکز افت فرم میخوره خیلی زیاد بخاطر پردازنده
داداش این cpu کلا برا ۲۰۶۰ هم گلوگاه میشه چه برسه به ۳۰۶۰ تی آی
ولی کلا بازی واچ داگز رو زیاد فریمشو جدی نگیر کلا این بازی با ری ترسینگ که فاتحش خوندست بدون ری هم کلا فریم جالبی تو خیابون و چهار راه ها نمیگیره حتی با گرافیکهای ۳۰۹۰ و ۶۹۰۰xt بازی بهینه نیست

من همیشه فریم رو به رزولوشن ترجیح می دم. برای همین، مانیتور 2K با فریم بیشتر می تونه برام بهتر از 4K با فریم کمتر باشه. چون 4K فریم سوزیش زیاده! :D (نظر شخصی)
من هنوز پاور دستم نرسیده. پاور رو بگیرم، یَک یَک بازی ها رو می مالم! :D
درسته 4k فریمو نابود میکنه
ولی 2k هم عالیه
تا پایان نسل فعلا خبری از ارتقا گرافیکی نداری راحت شدی
amd هم فعلا تا پایان سال ۲۰۲۲ خبری از سری جدید نمیده احنمالا اواسط یا اواخر ۲۰۲۳ کارت جدید بده

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
دوستانی که قصد خرید کارت گرافیک دارن یکم قیمتها افت کرده بخاطر کسادی شدید بازار و قبل انتخاباته
میخایین بخرین الان وقتشه بعدشو معلوم نیست ارزون بشه یا نشه
3070 مدل msi trix رو 39 تو کانال تلگرام میفروشنش آکبند بدون گارانتی
3060 22 تومن مدل گالاگس
6700xt مدل پالس سافایر 27.5
3070ti مدل راگ ایسوس رو 33 تومن تحویل 30 الی 45 روزه میفروشن تو کانال تلگرام
کارتهای دست دوم هم سری 2080 سوپر قیمتش 28 تومنه msi trixo
قیمتها کاهشیه حالا معلوم نیست تا کی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر