مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

blak

کاربر سایت
Dec 31, 2010
1,318
تا حالا هیچوقت از گارانتی قطعات کامپیوتری استفاده نکردم :D
ولی خب آره ریسکش هست که قطعه از کارخونه مشکل داشته باشه هر چند خیلی پایین.
از لحاظ قیمتی چی؟ به نظرتون حتی اگه به 400 دلارم برسه مثل گوشی یهو میاد پایین یا باز یه حاشیه سودی حساب میکنن واسه خودشون؟
چون گرافیک یه قطعه پر استحلاکیه احتمال خراب شدن بیستر از سایر قطعاته مخصوصا اگه برای گیم میخوای پس گارانتی ارزششو داره
قیمت تو ایران بر اساس تقاضا هست از طرفی کشور های مختلف مثل چین یه سری قانون زد ماینینگ گذاشتن که باعث کاهش خرید کارت گرافیکی شده کرونا هم دیگه کم کم داره بساطش جمع میشه پس شرکتای سازنده تولید افزایش میدن ریاست جمهوریم که عوض شده که معمولا یه شک کاهش دلاری میدن به مردم این برجامم بالاخره بسته میسه حالا دیر یازود تمام این دلایل به قیمت یه کالای دلاری تو ایران تاثیر میزاره که ایشالا کاهشی باشه
ولی همیشه دلال تو ایران هست ویه حاشیه سود برای خودش محیا میکنه حالا به هر ترفندی باد بیاد بارون بیاد سیل بشه و.....

• Like
Reactions: gallant and Albis

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,989
نام
احمد
تا 20 میلیون بهترین کارتی که میشه خرید چی میتونه باشه؟ لطفا قیمت از این بالاتر نره...کارت 1660 super رو هم دیدم فقط 20 درصد از 5500 XT قوی تره با این حال 5500 9 میلیونه 1660 سوپر نسخه ایسوس 20 میلیون :| بنظرتون صبر کنم میتونم 3060 یا 3060ti بخرم؟

آخرین ویرایش:

gallant

کاربر سایت
May 1, 2009
215
نام
gallant
تا 20 میلیون بهترین کارتی که میشه خرید چی میتونه باشه؟ لطفا قیمت از این بالاتر نره...کارت 1660 super رو هم دیدم فقط 20 درصد از 5500 XT قوی تره با این حال 5500 9 میلیونه 1660 سوپر نسخه ایسوس 20 میلیون :| بنظرتون صبر کنم میتونم 3060 یا 3060ti بخرم؟
من ک دس دس کردم رو هر قطعه قیمتش بالا رفت س وپر 1660 خیلی خوبه

• Like
Reactions: Paradise Lost

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
معمولا اگر ریشه گرونی یک کالا فقط داخل ایران باشه که همیشه صبر کردن برای ارزونی کار اشتباهیه
اما الان توی کیس کاراتای گرافیک و ... ریشه گرونی فقط در ایران نیست و به همین دلیل می تونه احتمال کاهش قیمتا طی چند ماه یا سال آینده! وجود داشته باشه!! :D کما اینکه الان کارتا نسبت به چند ماه پیش خیلی کاهش قیمت داشتن
بازم نهایتا هیچ کس نمی تونه آینده رو پیش بینی کنه و ممکنه صبر کنی و اتفاق مدنظرت نیوفته یا داخل ایران یه اتفاقی بیوفته که اوضاع ملتهب بشه و ....
از نظر وضعیت جهانی که کرونا در کشورای پیشرفته که واکسن زدن داره کم کم فروکش میکنه دیگه و چشم اندازش احتمالا روشنه، کمبود چیپ رو ولی گفتن تا سال 2022 و حتی 2023 ادامه داره همچنان (در نتیجه انتظار قیمتای کارخونه رو نداشته باش فعلا)، رمزارزها هم با اقداماتی که چین و یکسری از کشورهای دیگه انجام دادن به نظر وارد فاز استراحت شده و تب ماینینگ تا حد زیادی فروکش کرده (یکی از دلایل اصلی افت قیمتای کارتا طی چند ماه اخیر!)
اما وضعیت داخلی ایران هم طبق تجربه دورهای قبلی (نه اینکه کارشناس باشم پیش بینی کنم) همیشه دورهای اول ریاست جمهوری یک ثبات نسبی توی قیمت ارز بوجود می آید (به همین خاطر شاید صبر کردن ریسکش کمتر شده باشه!!)
در نتیجه با توجه به بهبود وضعیت در جهان احتمال کاهش قیمت بیش ازینم وجود داره ولی خب قطعی نیست و زمانشم معلوم نیست و باید یه جورایی ریسک کنی
---------------------------------------
در مورد کارتم اگه میخوای آینده نگری کنی حتما کارتی رو بگیر که کاراییش توی ری تریسینگ خوب باشه چون به مرور تمام بازی ها ازش پشتیبانی خواهند کرد.
به همین خاطر کارتای AMD با وجود نسبت کارایی به قیمت بهترشون، چون عملکرد ری تریسینگ جالبی ندارن یکی دو سال دیگه مشکل ساز میشن و افت قیمت بیشتریم میکنن.
3060Ti الان جزو بهترین کارتای میان قیمته که اکثر سایتا پیشنهادش میکنن، با وجود DLSS رسما اکثر بازیارو می تونی با ری تریسینگ و رزولوشون 1440 هم 60 فریم بگیری
البته مشکل VRAM هشت گیگی ـش هست که با توجه به معماری کنسول ها به احتمال زیاد در آینده به مشکلاتی بخوره!
1660 سوپر (قیمت کارخونه ـش 230 دلاره) به صورت میانگین 35 درصد بهتر از 5500 (قیمت کارخونه ـش 170 دلاره) هست، اختلاف قیمت ـشون هم تقریبا 35 درصده!! منتهی قیمتای بازارو دلال ها تعیین میکنن و احتمالا به دلایلی کارت انویدیا رو خیلی گرون تر می فروشن، به نظر من اگه اختلاف قیمت شون انقدره نخر

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
Asrock 5600xt بود 18تومن
3060 مدل evga هم 21.5
البته اگر با تحویلای چند ماهه مشکل نداری

• Like

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,989
نام
احمد
معمولا اگر ریشه گرونی یک کالا فقط داخل ایران باشه که همیشه صبر کردن برای ارزونی کار اشتباهیه
اما الان توی کیس کاراتای گرافیک و ... ریشه گرونی فقط در ایران نیست و به همین دلیل می تونه احتمال کاهش قیمتا طی چند ماه یا سال آینده! وجود داشته باشه!! :D کما اینکه الان کارتا نسبت به چند ماه پیش خیلی کاهش قیمت داشتن
بازم نهایتا هیچ کس نمی تونه آینده رو پیش بینی کنه و ممکنه صبر کنی و اتفاق مدنظرت نیوفته یا داخل ایران یه اتفاقی بیوفته که اوضاع ملتهب بشه و ....
از نظر وضعیت جهانی که کرونا در کشورای پیشرفته که واکسن زدن داره کم کم فروکش میکنه دیگه و چشم اندازش احتمالا روشنه، کمبود چیپ رو ولی گفتن تا سال 2022 و حتی 2023 ادامه داره همچنان (در نتیجه انتظار قیمتای کارخونه رو نداشته باش فعلا)، رمزارزها هم با اقداماتی که چین و یکسری از کشورهای دیگه انجام دادن به نظر وارد فاز استراحت شده و تب ماینینگ تا حد زیادی فروکش کرده (یکی از دلایل اصلی افت قیمتای کارتا طی چند ماه اخیر!)
اما وضعیت داخلی ایران هم طبق تجربه دورهای قبلی (نه اینکه کارشناس باشم پیش بینی کنم) همیشه دورهای اول ریاست جمهوری یک ثبات نسبی توی قیمت ارز بوجود می آید (به همین خاطر شاید صبر کردن ریسکش کمتر شده باشه!!)
در نتیجه با توجه به بهبود وضعیت در جهان احتمال کاهش قیمت بیش ازینم وجود داره ولی خب قطعی نیست و زمانشم معلوم نیست و باید یه جورایی ریسک کنی
---------------------------------------
در مورد کارتم اگه میخوای آینده نگری کنی حتما کارتی رو بگیر که کاراییش توی ری تریسینگ خوب باشه چون به مرور تمام بازی ها ازش پشتیبانی خواهند کرد.
به همین خاطر کارتای AMD با وجود نسبت کارایی به قیمت بهترشون، چون عملکرد ری تریسینگ جالبی ندارن یکی دو سال دیگه مشکل ساز میشن و افت قیمت بیشتریم میکنن.
3060Ti الان جزو بهترین کارتای میان قیمته که اکثر سایتا پیشنهادش میکنن، با وجود DLSS رسما اکثر بازیارو می تونی با ری تریسینگ و رزولوشون 1440 هم 60 فریم بگیری
البته مشکل VRAM هشت گیگی ـش هست که با توجه به معماری کنسول ها به احتمال زیاد در آینده به مشکلاتی بخوره!
1660 سوپر (قیمت کارخونه ـش 230 دلاره) به صورت میانگین 35 درصد بهتر از 5500 (قیمت کارخونه ـش 170 دلاره) هست، اختلاف قیمت ـشون هم تقریبا 35 درصده!! منتهی قیمتای بازارو دلال ها تعیین میکنن و احتمالا به دلایلی کارت انویدیا رو خیلی گرون تر می فروشن، به نظر من اگه اختلاف قیمت شون انقدره نخر
دمت گرم داداش، دیگه صبر میکنم، حتی میتونم بودجه رو تا 25/27 هم بالاتر هم ببرم، صبر میکنم 3060 ti بخرم، هیج جوره نمیتونم 20 میلیون بدم کارت 230 دلاری... :D کاش این کرونا نبود، ضربه ای به ما گیمر ها زد تاریخی...

• Like
Reactions: Sir Daniel

Gen. Martinez

کاربر سایت
Nov 27, 2013
565
نام
تورین سپر بلوط
اگر نیاز به ارتقا 100% داری و میبینی 1660 سوپر پیشرفت خوبی نسبت به کارت الانته بگیر
تو ایران نباید خیلی منتظر بشینی که احتمال ضرر کردن بالاست
تازه اگر ایران و آمریکا توافقشون نیشه ممکنه $ دوباره شدید بالا بره این ریسکم هست
من نمیخوام به شما بگم چه کار کنی چون تصمیم خودته آخرش
ولی اگر من میدیدم 1660 سوپر پیشرفت خوبی نسبت به کارت الانمه میگرفتمش خیالمو راحت میکردم چون قبلا ضرر صبر کردن خوردم تو ایران

• Like

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,792
نام
حامد
دمت گرم داداش، دیگه صبر میکنم، حتی میتونم بودجه رو تا 25/27 هم بالاتر هم ببرم، صبر میکنم 3060 ti بخرم، هیج جوره نمیتونم 20 میلیون بدم کارت 230 دلاری... :D کاش این کرونا نبود، ضربه ای به ما گیمر ها زد تاریخی...
بیشتر از کرونا تاثیر ارز های دیجیتال بود. ولی امیدوارم بتونی با اون پول 3070 بگیری. چون درواقع 25 تومن معادل 1000 دلار میشه و اینطور که ماین کردن ها کمتر شده و موجودی شرکت ها بیشتر امید میره قیمت ها بهتر بشه. مخصوصا شرکت ها برنامه کارت های LHR رو دارن که فقط برای گیم مناسب هست.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,700
منم 6 ماهه سیستم بستم ولی هنوز کارت گرافیک نخریدم.این چند وقت قیمتها رو چک میکنم خیلی عجیب قیمت گذاری میکنن.مثلا معتبر ترین فروشگاه اینترنتی شیراز 3060 ایسوس یک ماه پیش 30 تومن حدودا بود از دیروز شده 23.900 یا چند جا دیدم 2060 16-17 تومن هم گیر میاد ولی از اون طرف کارتهایی مثل 1650 یا 1650 سوپر چون این این چند وقته خیلی فروش داشتن و اکثرا میگفتن بگیریم تا بعد ببینیم چی میشه،خیلی کاهش قیمت نداشتن
آدم نمیدونه الان مثلا 3060 بخره،بعد 2 ماه دیگه با همون پول مثلا 3070 بشه خرید یا برعکس با همون پول دسته بیل هم بهت ندن :))بدیش هم اینه که ایندفعه تنها متغیر ما دلار نیست.باید کرونا و ماینینگ هم اضافه کنیم :-??

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
2060 تا ۲۰ میشه پیدا کرد.
بودجه رو ببری یکم بالاتر ۳۰۶۰ هم میتونی بگیری.
الان زمان خوبی نیست بهتره صبر کنی.
اون 1660super هم کارت چندان خوبی نیست. مگه واسه 1080p medium به پایین.

• Like

TDKR

کاربر سایت
May 1, 2012
374
منم قصد خرید3060tiیا3070رو دارم ولی با این قیمت ها اصلا ارزش نداره.
با پول دوتا3080یه3070بهت نمیدن.
بخاطر هورایزن5 که پاییز میاد برا ارتقا عجله داشتم ولی فکر کنم بشه با1070tiو8700kفریم قابل قبولی گرفت.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
منم قصد خرید3060tiیا3070رو دارم ولی با این قیمت ها اصلا ارزش نداره.
با پول دوتا3080یه3070بهت نمیدن.
بخاطر هورایزن5 که پاییز میاد برا ارتقا عجله داشتم ولی فکر کنم بشه با1070tiو8700kفریم قابل قبولی گرفت.
داداش مگه مجبوری انویدیا بخری و پولتو حروم کارتی کنی که اصلا ارزششو نداره
چقدر این فن بودن الکی کار دست یه عده داده
دوستم ندونسته رفته از دیجیکالا ۳۴ تومن پول ۳۰۶۰ داده با گارانتی
رفتم کارتشو نصب کنم بازیارو فریمشو دیدم خندم گرفت
یعنی یه سری واقعا عقل درستو حسابی ندارن یا بیش از اندازه تعصب یه شرکتیو میکشن
اگه واقعا کارت ۳۰۷۰ میخای بدون گارانتیشو بیا معرفی کنم مغازشو برو ۳۷ بگیر برند giga و msi
در حالی که کارت ۳۰۶۰ti رو از ۳۰۷۰ گرونتر میدن بدلیل موجودی کم
انویدیا یعنی این داره از گیمرها شدیدا سو استفاده میکنه با این قیمتهای کذایی و تولید کمترش
کارت ۶۹۰۰xt به قیمت ۴۳ تومن ۳۰۹۰ که ۱۰۰ تومن قیمتشه به خاک نشونده فقط تو ری ترسینگ عملکردش در حد ۳۰۸۰ و ۳۰۷۰ti هستش البته اختلاف قیمت ۶۰ تومنی هم در نظر بگیرین
این بنچمارک کارت ۶۷۰۰ و ۳۰۶۰ تی آی و ۳۰۷۰ همراه با ری ترسینگ و بدون ری ترسینگ
اتفاقا در آینده رفته رفته عملکرد ری ترسینگ به لطف fsr بهتر میشه

مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

الانم فروش سری ۶ هزار amd خیلی بالاتر و بهتر از سری ۳ هزار انویدیا بخاطر کارایی بهتر و قیمت مناسبتریه
وگرنه سهام amd مال بابام نیست که تبلیغش کنم چه من بگم چه نگم فروش amd شدیدا بالاست فقط میگم پولتونو حروم کارتهای انویدیا نکنین که شدیدا داره از گیمرها سو استفاده میکنه
الانم بخاطر سری ۶ هزار amd مطمئن باشین سری ۴ هزار انویدیا قیمتها کاهشی میشه چون میدونه رقیبش amd شدیدا داره فروش بهتری انجام میده
الانم من دارم از کارت amd سری ۶ هزار استفاده میکنم و رابط کاربری برنامش بدون هیچ ایرادی تا حالا تو هیچ بازی کرشی نداشتم با اینکه کارت گرافیکو تا خرخره اورکلاک کردم
هدفم از این نوشته فقط راهنمایی برای خرید کارت گرافیک با قیمت مناسب و کارایی بالاست
وگرنه فردا nvidia بیاد کارت با قیمت مناسب و کیفیت بالا عرضه کنه ۱۰۰ درصد انویدیا میخرم

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
قیمت کارت های AMD کجاش مناسبه؟
الان 6900 XT مثلا 999$ اه. کجا حتی نزدیک به این قیمت می فروشن؟ قیمت ۴۵ تومنی XFX که کارت هاش چندان هم توصیه نمی شن 800$ بیشتر از قیمت رسمی در میاد!

اون پست هم اطلاعات غلط ازش می باره.

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
قیمت کارت های AMD کجاش مناسبه؟
الان 6900 XT مثلا 999$ اه. کجا حتی نزدیک به این قیمت می فروشن؟ قیمت ۴۵ تومنی XFX که کارت هاش چندان هم توصیه نمی شن 800$ بیشتر از قیمت رسمی در میاد!

اون پست هم اطلاعات غلط ازش می باره.
اقای دکتر سافایر هم توصیه نمیشه؟
یعنی شما میگین کارتهای انویدیا کاملا به قیمت رسمیش فروخته میشه؟

• Like
Reactions: Sega_genesis

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
اقای دکتر سافایر هم توصیه نمیشه؟
یعنی شما میگین کارتهای انویدیا کاملا به قیمت رسمیش فروخته میشه؟
جناب پروفسور بنده نگفتم که کارت های Nvidia به قیمت رسمیش فروخته می شه.
این قیمت ها و اطلاعاتی که که شما می زاری از پایه غلطه.
بنده علاقه ای به بحث با فن/هیتر ندارم. فقط نیاز هست که متذکر بشم اطلاعاتی که شما می دی از بیخ غلط و یک طرفه هست ;)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر