مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
داداش واقعا اینو خودتم قبول داری ؟
عزیزم این حرف دیجیتال فاندری با پی سی گیمرز هست که لینکشم دادم زیرشم پست دادم بله عزیزم می شه چون شما نمی دونی تکنیکش چطوری عمل می کنه بله شدنی هست

07aVmzi5ZiBYzBVt0prWPU2-14.fit_lim.size_1296x.png

05.jpg

خوب شما رفتید amd خریدید نمی خواید قبول کنید که dlss چیز فوق العاده ای و فعلا amd ازش جا مونده
کسی رو که خوابه می شه بیدارش کرد کسی که خودش به خواب می زنه رو نه

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
عزیزم این حرف دیجیتال فاندری با پی سی گیمرز هست که لینکشم دادم زیرشم پست دادم بله عزیزم می شه چون شما نمی دونی تکنیکش چطوری عمل می کنه بله شدنی هست

07aVmzi5ZiBYzBVt0prWPU2-14.fit_lim.size_1296x.png

05.jpg

خوب شما رفتید amd خریدید نمی خواید قبول کنید که dlss چیز فوق العاده ای و فعلا amd ازش جا مونده
داداش شما داری حرفتو برا کسی میگی که اولین بار که کارت گرافیک با تکنینک ری اومد همون اوایل خریدم و ازش استفاده کردم تا زمان dlss 2
خواهشا حرفیو میزنین بنا به تجربه بگین برادر من
من گفتم برا کسی که به ریز تکسچرها و کیفیت خیلی اهمیت میده ۹۹ درصد dlss جوابگو نیست من خووم بخاطر همین dlss کارت ۲۰۷۰ سوپر خریدم و تزش اصلا بهره ای ندیدم و کاملا از این فناوری ناراضی بودم چون شدیدا کیفیت بازی برام مهمه ربطی هم به خریدن یا نخریدن کارت amd نداره
بعدشم من گفتم خودم اگه تو یه سطح قیمتی اگه بودن بین ۳۰۷۰ و 6700xt حتما ۳۰۷۰ میخریدم چون از اول انویدیا داشتم ولی الان با اومدن به سمت amd دیدم انویدیا بیش از اندازه کارتهاش گرونه الان فکرشو بکن ۲۰۷۰ سوپر قیمتی حدود ۳۵ تومن داره 6700xt هم ۳۵ شما عقلت میگه کدومو انتخاب کنی؟
قشنگ اول بنچمارکاشو ببین بعد بیا نظرتو بگو

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
همین خط که نوشتی نشون میده یکم داری فَن بازی در میاری ?
دوست عزیز، قبل از اینکه بنده خودم کارت گرافیک RX 580 رو با RTX 2060 مقایسه، تمام این مطالبی که شما فرمودید رو مطالعه کرده بودم. با چنین تفکری به رفیقم پیشنهاد کردم که RX 580 رو بفروشه، بره RTX 2060 بخره! پیشنهاد خود من بود، چون 2060 هم فروش بالایی داشت، هم سر DLSS و چیزای دیگه خیلی تبلیغ کردن!
دو تا پست بالاتر اومدی گفتی من قبلا RX 580 داشتم و حسابی نقدش کردی! من سکوت کردم و چیزی نگفتم تا یه وقت کِش پیدا نکنه این قضیه!
اما بابت این چیزی که نوشتی، واجب شد دوباره جواب شما رو بدم! ?
دوست من، بنده خودم با دست های خودم کارت گرافیک RX 580 رو از دل کِیس کشیدم بیرون و RTX 2060 رو چپوندم توش!!! با همین دو تا چشم های خودم در بازی COD WZ وضوح تصویر جفتشون رو دیدم! ? شما بالا بری پائین بیای، بی هیچ عنوان قبول نمی کنم در سری 2000 قابلیت DLSS باعث افزایش کیفیت می شه! چون آنچنان تصاویر در کارت 2060 نسبت به RX 580 بی کیفیت تر بود که رفیقم می خواست همون روز بفروشه کارت رو ?
دقت کنید، موضوع بحث کیفیت و شفافیت تصویر در بازی COD WZ هست، نه تعداد فریم! چون مسلما کارت 2060 قوی تره!
یک بار به شما گفتم، از سن و سال من فن بوی بازی گذشته و تا چیزی رو به چشم خودم نبینم و در مورد تحقیق نکنم. باور نمی کنم!
حالا شما اگر دوست داری، رو حرف خودت پا فشاری کن، اما فرق من و شما اینه که بنده جفت کارت گرافیک ها رو داشتم و در فاصله زمانی نیم ساعت، هر دو رو توی یک بازی مشترک تست کردم! ?
حالا شاید نسل 3000 کارت های Nvidia خیلی فراتر از سری 2000 عمل کنه. ولی بازم تکرار می کنم، کارت سال 2007 شرکت AMD کارت سال 2019 شرکت Nvidia رو جلوی چشم های من لِه کرد ???
هرگز فروش و تبلیغ زیاد دلیل برتری نیست! بعضی چیزهارو خودت باید تجربه کنی تا بهت ثابت بشه! ?
حالا بازم برید سایت های مختلف رو برای اثبات حرفتون زیر و رو کنید! ?
شنیدن، کِی بُود مانند دیدن! ?

• Like
Reactions: tokio_hotel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
دوست عزیز، قبل از اینکه بنده خودم کارت گرافیک RX 580 رو با RTX 2060 مقایسه، تمام این مطالبی که شما فرمودید رو مطالعه کرده بودم. با چنین تفکری به رفیقم پیشنهاد کردم که RX 580 رو بفروشه، بره RTX 2060 بخره! پیشنهاد خود من بود، چون 2060 هم فروش بالایی داشت، هم سر DLSS و چیزای دیگه خیلی تبلیغ کردن!
دو تا پست بالاتر اومدی گفتی من قبلا RX 580 داشتم و حسابی نقدش کردی! من سکوت کردم و چیزی نگفتم تا یه وقت کِش پیدا نکنه این قضیه!
دوست من، بنده خودم با دست های خودم کارت گرافیک RX 580 رو از دل کِیس کشیدم بیرون و RTX 2060 رو چپوندم توش!!! با همین دو تا چشم های خودم در بازی COD WZ وضوح تصویر جفتشون رو دیدم! ? شما بالا بری پائین بیای، بی هیچ عنوان قبول نمی کنم در سری 2000 قابلیت DLSS باعث افزایش کیفیت می شه! چون آنچنان تصاویر در کارت 2060 نسبت به RX 580 بی کیفیت تر بود که رفیقم می خواست همون روز بفروشه کارت رو ?
دقت کنید، موضوع بحث کیفیت و شفافیت تصویر در بازی COD WZ هست، نه تعداد فریم! چون مسلما کارت 2060 قوی تره!
یک بار به شما گفتم، از سن و سال من فن بوی بازی گذشته و تا چیزی رو به چشم خودم نبینم و در مورد تحقیق نکنم. باور نمی کنم!
حالا شما اگر دوست داری، رو حرف خودت پا فشاری کن، اما فرق من و شما اینه که بنده جفت کارت گرافیک ها رو داشتم و در فاصله زمانی نیم ساعت، هر دو رو توی یک بازی مشترک تست کردم! ?
حالا شاید نسل 3000 کارت های Nvidia خیلی فراتر از سری 2000 عمل کنه. ولی بازم تکرار می کنم، کارت سال 2007 شرکت AMD کارت سال 2019 شرکت Nvidia رو جلوی چشم های من لِه کرد ???
هرگز فروش و تبلیغ زیاد دلیل برتری نیست! بعضی چیزهارو خودت باید تجربه کنی تا بهت ثابت بشه! ?
برادر چه فایده
من و تو داریم از روی تجربه استفاده از هر دو کارت انویدیا و amd حرف میزنیم ایشون دارن از روی یه سایت حرف میزنن
یاد خودم افتادم قبل خرید ۲۰۷۰ سوپر اونقدر از dlss تو سایتها تعریف میکردن که فریم و افزایش میده و کیفیت رو تثبیت میکنه و از این حرفها
به والله دقیقا بعد فعال کرون dlss یجوری حالم گرفته شد انگار آب داع رو سرم ریختن گفتم عجب بی عقلی کردم این کارتو خریدم
سری دو هزار انویدیا سرشار از اشکالات زیادی بود حتی ری ترسینگ هم تو این کارتها با موفقیت فریم نمیداد
کلا dlss برای کسیه که مقایسه کردن رو بلد نباشه و براش فریم گرفتن مهمه حالا هرچقدر کیفیت پایین بیاد اما فریم حفظ بشه
منم دقیقا مثل ایشون برای dlss له له میزدم و میگفتم دیگه با وجود dlss اصلا ۱۰ سال کارتمو عوض نمیکنم و با فعال کردنش میتونم راحت فریمو حفظ کنم
تو تنها بازی که dlss برام یکم جالب بود بازی سایبر پانک بود که dlss رو تو کیفیت quality گذاشتمش و یه حالت شارپ مانندی به تصاویر اضافه میکرد با اینکه off میکردی تصاویر شفافتر نشون میداد ولی حالت شارپ مانندی بود انگار آنتی آلئاژینگ مثلا ۲۴ x بود یه خمچین چیزی

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
شما دارید الان فن AMD بازی در میارید یا این بنده خدا؟
اصلا کجا 580RX سال 2007 اومده اخه تو تمام پیام ها هم این رو ذکر می‌کنید؟ بعد این یک پدیده جدید هست که علاوه بر قدرت کارت گرافیکی کیفیت و وضوح تصویر این کارت با اون کارت هم تفاوت داره، می‌تونید این گزینه رو هم به شرکتها پیشنهاد بدید تو بنچمارک ها اضافه کنند! اون فرد رسما اسکرین شات از بازی قرار می‌ده از منابع معتبر باز شما میگی بالا بری پایین بیایی قبول نمی‌کنم DLSS باعث افزایش کیفیت می‌شود. خوب بیچاره دیگه چی داره بگه؟ حالا درسته شاید گرافیک های AMD الان با توجه به قیمت خرید منطقی تری باشه، دیگه ولی نفی برتری های انویدیا و اینکه خودمون رو توجیه کنیم اصولا AMD بهتره خوب خود فن بازیه!
الان مثل این شده یکی رفته تویوتا خریده داره میزنه تو سر ماشین بنز!

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
شما دارید الان فن AMD بازی در میارید یا این بنده خدا؟
اصلا کجا 580RX سال 2007 اومده اخه تو تمام پیام ها هم این رو ذکر می‌کنید؟ بعد این یک پدیده جدید هست که علاوه بر قدرت کارت گرافیکی کیفیت و وضوح تصویر این کارت با اون کارت هم تفاوت داره، می‌تونید این گزینه رو هم به شرکتها پیشنهاد بدید تو بنچمارک ها اضافه کنند! اون فرد رسما اسکرین شات از بازی قرار می‌ده از منابع معتبر باز شما میگی بالا بری پایین بیایی قبول نمی‌کنم DLSS باعث افزایش کیفیت می‌شود. خوب بیچاره دیگه چی داره بگه؟ حالا درسته شاید گرافیک های AMD الان با توجه به قیمت خرید منطقی تری باشه، دیگه ولی نفی برتری های انویدیا و اینکه خودمون رو توجیه کنیم اصولا AMD بهتره خوب خود فن بازیه!
الان مثل این شده یکی رفته تویوتا خریده داره میزنه تو سر ماشین بنز!
پس به فرموده شما dlss افزایش دهنده گرافیک و فریم بازیه :))

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,798
نام
حامد
اقا dlss درسته در بعضی جاها خیلی خوب عمل میکنه و نسبت به اون افت کیفیت فریم رو به مقدار قابل توجهی افزایش میده ولی دیگه به رزولیشن نیتیو نمیرسه. پس نمیشه گفت "هم فریم" و "هم کیفیت" رو افزایش میده
کلی ویدئوی مقایسه وجود داره برین ببینین. در کل شخصا این اپشن رو دوست دارم و حتما تا چند وقت دیگه هم مشابهش روی کارت های amd دیده میشه.
البته اون افت کیفیت از نظر من انچنان نیست و اگر فریم بیشتر نیاز باشه خیلی خوب جوابگو هست.

• Like
Reactions: tokio_hotel

sabco

کاربر فعال
Sep 16, 2009
1,596
یه نکته ای که هست اینه که dlss رو در اصل برا resolution های بالا ساختن و حتی اون اوایل فقط وقتی رزولوشن رو بالا انتخاب می کردید می تونستید روشنش کنید. برا FFXV که قشنگ یادمه همینطوری بود و فقط رو 4K میشد انتخابش کرد. بعد از طرفی تا قبل از نسخه 2.0 واقعا کیفیت خوبی نداشت.
مورد جالبی که من خودم ازش استفاده کردم اینه که وقتی یه بازی رو با همون رزولوشن 1080 مانیتورم فریم بالای 60 می گیرم، میام بازی رو با DSR تو رزولوشن بالاتر از مانیتورم اجرا می کنم و بعد DLSS رو روشن می کنم اینطوری عملا از اون قسمت افزایش فریم بهره ای نمی برم اما انگار سنگین ترین AA که همون SSAA هست رو بدون افت فریم دارم تجربه می کنم. یعنی بازی همون 1080 رندر میشه بعد با dlss افزایش پیدا میکنه به 1440 یا 2160 و بعد downsample میشه دوباره به 1080 یا به زبان ساده تر انگار resolution scale رو بدون افت فریم بردم بالا.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
از اون عجیب تر اینکه بررسی های سایتها معتبر کشک، تجربه شخصی اقایون مِلاکه :|
شروع جنگ و دعوا تو چنین بحث هایی با همین ادبیات شروع می شه! ?
یعنی، شما می فرمائید بنده تجربه و تست شخصی خودم رو نادیده بگیرم و مطالب یکسری سایت رو قبول کنم؟ ? سایت هایی که ممکنه برای تبلیغ و پول، هر مطلبی رو حتی به دروغ بنویسن!؟ ?
ببین رفیق، من نه سهامدار AMD هستم و نه پول گرفتم Nvidia رو ببرم زیر سوال ? یک تجربه شخصی از مقایسه کارت گرافیک RX 580 و RTX 2060 دارم، اومدم با شما به اشتراک گذاشتم! ? حالا شما دوست داری توجه کن، خوشت نمیاد، مسخره کن ? هدف اصلی که ما اینجا هستیم همینه دیگه! به هم کمک کنیم ?
اما برادرانه بهت می گم، سعی کن قبل از هر سخنی، غنی باشی. اگر نه، سکوت کن ? فرق بین من و تو در این بحث اینه، من شخصا دیدم و شما فقط خوندی!!! ?
بیشتر از این کِش نمی دم موضوع رو. ولی یک خواهشی دارم. از دوستان اگر کسی اینجا کارت AMD و سری 2000 Nvidia داره، بهم اطلاع بده تا این موضوع رو بهتون ثابت کنم که کارت RX 580 در حالت "سوپر رزولوشن" بسیار بسیار واضح تر از و چشم نواز تر از 2060 ـه! تازه اونم بدون افت فریم ? (در بازی بازی WZ)
شاید خودم برای اثبات حرفم برم خونه رفیقم و کارت 2060 ـش رو ازش بگیرم! ?
اما یه نکته ای که برام جالبه اینه که، بعضی دوستان تجربه شخصی رو ملاک نمی دونن و متن و ویدئو یک سایت براشون مهمه ? یعنی ما به خودمون هم ایمان نداریم! ?
طرفداران Nvidia اینجا زیادن، پس من هرچی بگم یکی میاد زخمی می کنه! ? اما باور کنید من طرفدار برند خاصی نیستم و تجربه خودمو بهتون انتقال دادم.
انشالله همتون موفق باشید. ?

• Like
Reactions: XMohsen and Erebor

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,179
نام
عارف واعظ قائمی
پس به فرموده شما dlss افزایش دهنده گرافیک و فریم بازیه :))
البته شک دارم بازم قبول کنید. ولی رفرنس اسکرین شات گرفته شده توسط خودم همین الان از بازی کنترل روی حداکثر تنظیمات ممکن (3060 لپتاپی)
با DLSS
Control Screenshot 2021.05.31 - 20.04.05.52.png Control Screenshot 2021.05.31 - 20.07.47.32.png
بدون DLSS

Control Screenshot 2021.05.31 - 20.04.28.07.png Control Screenshot 2021.05.31 - 20.07.57.38.png
الان کیفیت نابود شده؟ تغییر فریم ریت بازی قابل قبول نیست؟ دیگه ترول کردن نداره این تکنولوژی! حالا اون دوستمون بگه وضوح تصویر گرافیک AMD بالاتره ولی قدرته گرافیک Nvidia بیشتره! بقول اون دوستی که پایین تر اشاره کردند و خودتون لایک کردید، با DLSS میشه همون Warzone رو با DSR اصلا با Resolution Scale خود بازی (که کیفیت بهتری احتمال زیاد از DSR مربوط به AMD داره) روی 1440p یا حتی 4k بازی کرد و بعد با DLSS هم فریم قابل قبول گرفت! که دقیقا کاریه که من الان دارم انجام میدم، مانیتورم فول اچ دی هست، رزولوشن اسکیل بازی 134% که بشه نزدیک 1440p و بعد هم DLSS quality که بازدهی همون 1080p رو داشته باشم. همون بنچ مارک هایی که قرار دادید در مورد بازی هایی مثل Cyberpunk من شک ندارم بدون استفاده از DLSS و RT بوده و مقایسه قدرت خام گرافیگ 3070 نسبت به 6700XT بوده! با استفاده از این دو گزینه تفاوت دو کارت معنا دار میشه تازه.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
البته شک دارم بازم قبول کنید. ولی رفرنس اسکرین شات گرفته شده توسط خودم همین الان از بازی کنترل روی حداکثر تنظیمات ممکن (3060 لپتاپی)
با DLSS
View attachment 208805View attachment 208807
بدون DLSS

View attachment 208806View attachment 208808
الان کیفیت نابود شده؟ تغییر فریم ریت بازی قابل قبول نیست؟ دیگه ترول کردن نداره این تکنولوژی! حالا اون دوستمون بگه وضوح تصویر گرافیک AMD بالاتره ولی قدرته گرافیک Nvidia بیشتره! بقول اون دوستی که پایین تر اشاره کردند و خودتون لایک کردید، با DLSS میشه همون Warzone رو با DSR اصلا با Resolution Scale خود بازی (که کیفیت بهتری احتمال زیاد از DSR مربوط به AMD داره) روی 1440p یا حتی 4k بازی کرد و بعد با DLSS هم فریم قابل قبول گرفت! که دقیقا کاریه که من الان دارم انجام میدم، مانیتورم فول اچ دی هست، رزولوشن اسکیل بازی 134% که بشه نزدیک 1440p و بعد هم DLSS quality که بازدهی همون 1080p رو داشته باشم. همون بنچ مارک هایی که قرار دادید در مورد بازی هایی مثل Cyberpunk من شک ندارم بدون استفاده از DLSS و RT بوده و مقایسه قدرت خام گرافیگ 3070 نسبت به 6700XT بوده! با استفاده از این دو گزینه تفاوت دو کارت معنا دار میشه تازه.

فدای شما بشم، داداش گلم، این DLSS بسیار بسیار مناسبه و به بسیاری از پلیرها برای افزایش فریم کمک می کنه! اما شما چطوری می خوای با این عکس، شفافیت تصویر رو به ما نشون بدی؟ :D داداشم، وقتی من درباره شفافیت تصویر صحبت می کنم، چیزی نیست که بتونی با یک ویدئو و یک عکس در اینترنت اون رو ببینی! :D می دونم این عکس رو خود شما گرفتی، اما در کل، چیزی که شما داری پشت سیستم می بینی رو ما نمی تونیم تو عکس متوجه بشیم! چون منم همینجوری فریب خوردم و رفتم برای رفیقم 2060 گرفتم! :D
امــــا، اما به این موضوع دقت کنید که من DLSS کارت گرافیک 2060 رو تست کردم! ممکنه نسل 3000 خیـــلی بهتر باشه، چون من شخصا تست نکردم و اطلاعی در موردش ندارم.
به نظر خودم صد در صد باید بهبودی صورت گرفته باشه. ولی حرف هائی که من تا به اینجا در این تاپیک زدم، مقایسه نسل 2000 با کارت های نسل قبل AMD بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر