مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
شما نزدیک 50 تومن پول گرافیک میدی بعد میای برای پاور نمیخای هزینه کنی؟
داداش انگار میخای ماشین بنز بخری بعد لاستیک ایرانی زیرش بندازی و روغن ایرانی توش بریزی؟
پاور یدونه بگیر برند raidmax 835 من دارم نزدیکه 1 ساله نه صدای فن داره الانم با کارت 6700xt اورکلاک شده و cpu 8600k اورکلاک شده یه ذره هم بهش فشار نمیاد
نمیخاد پول گرین بدی یا کولر مستر
شما هم یدونه raidmax 835 بگیر فکر کنم حدود 6 تومنه خودو راحت کن
750 برای 6800 یکم لب مرزه
سعی کن 800 به بالا بگیری
پاور یجوریه یه بار میخری دیگه ارتقا نمیدی چندین سال
حرف شما کاملا صحیحه. ولی خب، این فقط یک ایده بود برای کم کردن هزینه ها :D اون 5-6 تومن رو می تونم بزنم به زخم زندگی! :D:D:D
خود AMD گفته حداقل یه 750w نیازه. سیستم من درایو DVD نداره و فقط یک فن 140 میلی‌ متری بهش وصله. فکر نمی کنم بیشتر از 750w نیاز بشه.
حرف شما هم کاملا درسته. پاور بخری چند سال استفاده می کنی. با صحبت هائی که شد، الآن دیگه پول پاور زیاد برام مهم نیست! :D یکی از دوستان پاور Asus TUF 750W Bronze Gaming رو پیشنهاد کردن. از نظر کیفیت و کارائی، بین پاور Asus TUF Bronze Gaming و RAIDMAX کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ توان خروجی ملاک نباشه، می خوام بدونم کدوم برند بهتره.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
حرف شما کاملا صحیحه. ولی خب، این فقط یک ایده بود برای کم کردن هزینه ها :D اون 5-6 تومن رو می تونم بزنم به زخم زندگی! :D:D:D
خود AMD گفته حداقل یه 750w نیازه. سیستم من درایو DVD نداره و فقط یک فن 140 میلی‌ متری بهش وصله. فکر نمی کنم بیشتر از 750w نیاز بشه.
حرف شما هم کاملا درسته. پاور بخری چند سال استفاده می کنی. با صحبت هائی که شد، الآن دیگه پول پاور زیاد برام مهم نیست! :D یکی از دوستان پاور Asus TUF 750W Bronze Gaming رو پیشنهاد کردن. از نظر کیفیت و کارائی، بین پاور Asus TUF Bronze Gaming و RAIDMAX کدوم رو پیشنهاد می کنید؟ توان خروجی ملاک نباشه، می خوام بدونم کدوم برند بهتره.
هر دو برند برنز هستش و تقریبا در یه سطحه
فکر کنم ایسوس ۵ تومنه ریدمکس ۶ تومن من جای شما بودم ریدمکس رو برمیداشتم توان خروجی مهمه من که اصلا صدای نویز مدار و فن و هیچی نمیشنوم چون قبلا گرین داشتم صدای فنش زیاد اذیتم کرد کولر مستر هم زیر فشار صدای خازنهاش میومد شبیه وز وز
توان خروجی بالاتریو انتخاب کن ۱۰۰۰ وات بگیر من ای کاش اون موقع که ۸۳۵ گرفتم هزار میگرفتم راحت میشدم

• Like
Reactions: Dr.Trax

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
شما نزدیک 50 تومن پول گرافیک میدی بعد میای برای پاور نمیخای هزینه کنی؟
داداش انگار میخای ماشین بنز بخری بعد لاستیک ایرانی زیرش بندازی و روغن ایرانی توش بریزی؟
پاور یدونه بگیر برند raidmax 835 من دارم نزدیکه 1 ساله نه صدای فن داره الانم با کارت 6700xt اورکلاک شده و cpu 8600k اورکلاک شده یه ذره هم بهش فشار نمیاد
نمیخاد پول گرین بدی یا کولر مستر
شما هم یدونه raidmax 835 بگیر فکر کنم حدود 6 تومنه خودو راحت کن
750 برای 6800 یکم لب مرزه
سعی کن 800 به بالا بگیری
پاور یجوریه یه بار میخری دیگه ارتقا نمیدی چندین سال
چرا 2070 رو دادی رف و جاش amd گرفتی
Dlss خوب بود که

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
Dlss خوب بود که

آشغالتر از این dlss من چیزی ندیدم یعنی قشنگ کیفیت بازیو میاره پایین و فریمو افزایش میده و بدرد نمبخوره
بعدشم ۲۰۷۰ سوپر در مقابل ۶۷۰۰xt حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد ضعیفتره

• Smile
Reactions: SaeedKING

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
Dlss خوب بود که

آشغالتر از این dlss من چیزی ندیدم یعنی قشنگ کیفیت بازیو میاره پایین و فریمو افزایش میده و بدرد نمبخوره

موافقم با شما. یکی از دلایلی که AMD رو انتخاب کردم، همین بود.
یک توضیح مختصر بدم...
من الان RX 580 دارم و اکثرا COD WZ پلی می دم. AMD یک قابلیتی داره به اسم virtual super resolution. با فعال کردن این گزینه، شما می تونید بازی هائی که از این قابلیت پشتیبانی می کنن رو با رزولوشن 4K روی مانیتورهای 1080 بازی کنید. حالا درسته که خودِ 4K نمی شه :D ، اما وضوح تصویر به شدت افزایش پیدا می کنه. خیلی عالیه.
یکی از دوستان بنده قبلا RX 580 داشت و تازگیا یه 2060 خریده. Nvidia هم یه چیزی شبیه virtual super resolution داره. آقا ما رفتیم فعالش کردیم، یعنی آنچنان خورد تو ذوق رفیقم، دیگه دل و دماغ بازی کردن نداره! :)) در مقایسه با virtual super resolution ـی که کارت AMD می داد، واقعا هیچ حرفی برای گفتن نداره! من و اون رفیقم چون مدت ها با virtual super resolution کارت AMD بازی می کردیم، چشامون عادت کرده بود و تفاوت رو به وضوح می دیدم! :D در حالت virtual super resolution کارت گرافیک 2060، تصاویر مقداری واضح تر می شدن، اما اصلا به شفافیت RX 580 نبودن! فاصله دور رو که اصلا نمی دیدم ما! :D در حالی که با RX 580 بال زدن پرنده ها تو آسمون مشخص بود! :D
خلاصه، ما رفتیم این DLSS رو هم انگولک کردیم، هیچ نتیجه ای نداشت! تصاویر بی روح، بی کیفیت و کِدِر! :D خدائی، کسی که COD WZ رو با AMD بازی کرده باشه، احساس می کنه NVIDIA داره تصاویر رو کاغذ کاهی نمایش می ده! :D به جرات می گم، افتضاح بود! حالا شاید تنظیمات دیگه ای داره که ما انجام ندادیم، اما من که چیزی برای بهتر شدن تصاویر پیدا نکردم!
رفتم یه سرچی زدم، دیدم AMD قراره که قابلیتی شبیه به همین DLSS انویدیا بیاره بعدا. برای همین، تصمیم نهائیم برای خرید کارت گرافیک، شد همین RX 6800 XT :D بعدها اگر سی پی یو نسل جدید AMD رو بگیرم، کارت گرافیک RX 6800 XT عملکردش بهتر هم می شه! :D

• Like
Reactions: tokio_hotel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
موافقم با شما. یکی از دلایلی که AMD رو انتخاب کردم، همین بود.
یک توضیح مختصر بدم...
من الان RX 580 دارم و اکثرا COD WZ پلی می دم. AMD یک قابلیتی داره به اسم virtual super resolution. با فعال کردن این گزینه، شما می تونید بازی هائی که از این قابلیت پشتیبانی می کنن رو با رزولوشن 4K روی مانیتورهای 1080 بازی کنید. حالا درسته که خودِ 4K نمی شه :D ، اما وضوح تصویر به شدت افزایش پیدا می کنه. خیلی عالیه.
یکی از دوستان بنده قبلا RX 580 داشت و تازگیا یه 2060 خریده. Nvidia هم یه چیزی شبیه virtual super resolution داره. آقا ما رفتیم فعالش کردیم، یعنی آنچنان خورد تو ذوق رفیقم، دیگه دل و دماغ بازی کردن نداره! :)) در مقایسه با virtual super resolution ـی که کارت AMD می داد، واقعا هیچ حرفی برای گفتن نداره! من و اون رفیقم چون مدت ها با virtual super resolution کارت AMD بازی می کردیم، چشامون عادت کرده بود و تفاوت رو به وضوح می دیدم! :D در حالت virtual super resolution کارت گرافیک 2060، تصاویر مقداری واضح تر می شدن، اما اصلا به شفافیت RX 580 نبودن! فاصله دور رو که اصلا نمی دیدم ما! :D در حالی که با RX 580 بال زدن پرنده ها تو آسمون مشخص بود! :D
خلاصه، ما رفتیم این DLSS رو هم انگولک کردیم، هیچ نتیجه ای نداشت! تصاویر بی روح، بی کیفیت و کِدِر! :D خدائی، کسی که COD WZ رو با AMD بازی کرده باشه، احساس می کنه NVIDIA داره تصاویر رو کاغذ کاهی نمایش می ده! :D به جرات می گم، افتضاح بود! حالا شاید تنظیمات دیگه ای داره که ما انجام ندادیم، اما من که چیزی برای بهتر شدن تصاویر پیدا نکردم!
رفتم یه سرچی زدم، دیدم AMD قراره که قابلیتی شبیه به همین DLSS انویدیا بیاره بعدا. برای همین، تصمیم نهائیم برای خرید کارت گرافیک، شد همین RX 6800 XT :D بعدها اگر سی پی یو نسل جدید AMD رو بگیرم، کارت گرافیک RX 6800 XT عملکردش بهتر هم می شه! :D
من خودم شدیدا قبلا فن nvidia بودم این اولین کارت amd من بعد از حدود ۱۲ ساله انصافا amd خیلی پیشرفت کرده بعدشم ray tracing رو فعال کنی واقعا فرق بین فعال شدن و نشدنش رو با اسکرین شات باید بفهمی و مقایسه کنی من فقط با فعال کردنش افت فریم ۳۰ تایی رو فهمیدم عملا تو کیفیت تصاویر تو روز بازیها چیزی نفهمیدم فقط انعکاس نور در کف زمین یه مقداری احساس میشد که واقعا به دردم نمیخورد برا من resolution scale و super resulation مهمه ری ترسینگ فقط تو کارت ۳۰۸۰ و ۳۰۹۰ بدرد میخوره چون عملا فریم بازیها زیر ۶۰ نمیاد
در مورد dlss هم من گول همین تبلیغشو خوردم واقعا کیفیت بازیو میاره پایین حتی تو بازی cyberpunk که انصافا ray tracing رو خوب کار کرده بودن باز هم به دلم ننشست و کیفیت بازیو واقعا آشغال میونه و آدم از بازی زده میشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Dr.Trax

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
من خودم شدیدا قبلا فن nvidia بودم این اولین کارت amd من بعد از حدود ۱۲ ساله انصافا amd خیلی پیشرفت کرده بعدشم ray tracing رو فعال کنی واقعا فرق بین فعال شدن و نشدنش رو با اسکرین شات باید بفهمی و مقایسه کنی من فقط با فعال کردنش افت فریم ۳۰ تایی رو فهمیدم عملا تو کیفیت تصاویر تو روز بازیها چیزی نفهمیدم فقط انعکاس نور در کف زمین یه مقداری احساس میشد که واقعا به دردم نمیخورد برا من resolution scale و super resulation مهمه ری ترسینگ فقط تو کارت ۳۰۸۰ و ۳۰۹۰ بدرد میخوره چون عملا فریم بازیها زیر ۶۰ نمیاد
در مورد dlss هم من گول همین تبلیغشو خوردم واقعا کیفیت بازیو میاره پایین حتی تو بازی cyberpunk که انصافا ray tracing رو خوب کار کرده بودن باز هم به دلم ننشست و کیفیت بازیو واقعا آشغال میونه و آدم از بازی زده میشه
بله، کاملا موافقم.
شما چه کارتی دارید؟
RX 6800 XT؟
مدل های مختلفی داره. من احتمالا Sapphire می خرم.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,413
بله، کاملا موافقم.
شما چه کارتی دارید؟
RX 6800 XT؟
مدل های مختلفی داره. من احتمالا Sapphire می خرم.
نه داداش من msi 6700xt gaming x خریدم ۳۲ تومن
حدود ۲ هفته ای میشه الان یکم کشیده بالا
بهتره از ایسوس و گیگا و ام اس آی یکیو انتخاب کنی برند سافایر رو برام ۳۲ میدادن مدل سه فن و نیترو رو انتخاب نکردم کلا اون سه تا برند شناخته شده و مطمئنه
سافایر یکم خرید و فروشش سخته به فکر روزی باش که بخای بفروشی سافایر رو مشتری حالا حالاها نمیشناسه و میشینی توضیح میدی این اینطوریه و .... ولی ایسوس و گیگا و ام اس آی راحته خرید و فروشش و معتبره
باز صلاح خودته تو که اینهمه میخای هزینا کنی ۳ تومنم اضافه بده برند اعلا بخر

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,054
بهتره از ایسوس و گیگا و ام اس آی یکیو انتخاب کنی برند سافایر رو برام ۳۲ میدادن مدل سه فن و نیترو رو انتخاب نکردم کلا اون سه تا برند شناخته شده و مطمئنه
سافایر یکم خرید و فروشش سخته به فکر روزی باش که بخای بفروشی سافایر رو مشتری حالا حالاها نمیشناسه و میشینی توضیح میدی این اینطوریه و .... ولی ایسوس و گیگا و ام اس آی راحته خرید و فروشش و معتبره
سافایر حامی اصلی AMD ـه و بهترین کارت گرافیک ها رو برای AMD تولید می کنه. در کنار ایسوس و ام اس آی، بهترین بازدهی و بهترین فَن ها رو داره.
حالا ممکنه تو ایران کم بشناسنش، اما سافایر واقعا یه چیز دیگه ست. سافایر بخری انگار مستقیما از خود AMD کارت گرافیک خریدی. :D
تا حدودی قیمت بالاتری هم نسبت به بقیه داره.

mehran3500

کاربر سایت
Feb 23, 2008
490
نام
master
Sapphire is the best well known AMD-only manufacturer

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
Nvidia هم یه چیزی شبیه virtual super resolution داره. آقا ما رفتیم فعالش کردیم، یعنی آنچنان خورد تو ذوق رفیقم، دیگه دل و دماغ بازی کردن نداره! :)) در مقایسه با virtual super resolution ـی که کارت AMD می داد، واقعا هیچ حرفی برای گفتن نداره! من و اون رفیقم چون مدت ها با virtual super resolution کارت AMD بازی می کردیم، چشامون عادت کرده بود و تفاوت رو به وضوح می دیدم! :D در حالت virtual super resolution کارت گرافیک 2060، تصاویر مقداری واضح تر می شدن، اما اصلا به شفافیت RX 580 نبودن! فاصله دور رو که اصلا نمی دیدم ما! :D در حالی که با RX 580 بال زدن پرنده ها تو آسمون مشخص بود! :D
منظور از اون ویژگی انویدیا dsr هستش؟
و اینکه فقط تو وارزون مقایسشون کردی؟ چون شنیدم بازی به بازی میزان تاثیرش فرق میکنه
یجا انویدیا بهتره یجا amd

========================

دوستان بین 3070 و 6700xt کدوم پیشنهاد میدین؟
من بیشتر افلاین پلی میدم بنابراين گرافیک و زیبایی بصری واسم مهم تره تا فریم
مانيتور هم 1440p
رو dlss خیلی حساب کرده بودم ولی اینجا با خاک یکسان شد :| :-??

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
dlss 1.0 حتما شما دیدید از نسخه 2 به بعد نه تنها کیفیت کاهش پیدا نمی کنه بلکه افزایش هم پیدا می کنه کافیه مد quality انتخاب بشه

من به وضوح کیفیت بهتری ازش می گیرم و دیتل افزایش پیدا می کنه همه جا فیلم هاش هست خودمم عکس گرفتم مقایسه کردم تازه با حالت بدون aa مقایسه کردم بهتر شده چون بدون dlss تازه باید taa fxaa چیزی هم بزنید که کاملا کیفیت نابود می شه

• Like
Reactions: SaeedKING

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
دوستان بین 3070 و 6700xt کدوم پیشنهاد میدین؟
من بیشتر افلاین پلی میدم بنابراين گرافیک و زیبایی بصری واسم مهم تره تا فریم
مانيتور هم 1440p
رو dlss خیلی حساب کرده بودم ولی اینجا با خاک یکسان شد :| :-??
من تجربه جفتشون داشتم و انویدیا یک سر و گردن بهتره مخصوصا اگر بحث گرافیک بالاتر می خواید که ری تریسینگ با dlss بایدی هست گذشته از کیفیت ساخت و نرم افزار خیلی بهتر انویدیا

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
من تجربه جفتشون داشتم و انویدیا یک سر و گردن بهتره مخصوصا اگر بحث گرافیک بالاتر می خواید که ری تریسینگ با dlss بایدی هست گذشته از کیفیت ساخت و نرم افزار خیلی بهتر انویدیا
فقط یه سوال
dlss میتونه از 1440p اپ اسکیل بکنه به 4k؟
اگر اره پس فرقش با dsr چیه
کلا تفاوت این 2 تا رو توضیح بده دمت گرم :-?

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر