مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
چیز خاصی نیست یا باید بری سمت دست دوم که مثلا ۲۰۸۰ یا ۲۰۷۰ سوپر بخری که همه ماین شده و هزار تا ازمایش روشون شده که فکر کنم از هفت خان رستم هم سختر بوده ازمایش هاشون و در اخر یعنی اتیش زدن ۳۰ میلیون پول به نظرم اصلا به گرافیک برای بازی فکر نکن ارزش نداره چون الان ۳۰۶۰ معمولی ۴۸ میلیونه کلا بیخیال شو و پولت را حرام نکن
به نظرت یه ۲۰۶۰ نخرم فعلا یا امکانش هست بعدا قیمتا پایین بیاد

دوستان به این کارتهای به قول خودشون نو بدون گارانتی وارداتی با قیمت کمتر از بازار اعتماد هست ؟

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
به نظرت یه ۲۰۶۰ نخرم فعلا یا امکانش هست بعدا قیمتا پایین بیاد
اگه برای گیم میخوای فقط، شاید یه کنسول فعلا کارتو بهتر راه بندازه‌. این قیمت گرافیکا هیچ جای دنیا واقعی نیست. با این ۳۰ میلیون میشد سه ماه پیش ۳۰۷۰ خرید! که با کارت میانرده ۲۰۶۰ قابل قیاس نیست. قیمت هم وقتی بازار کریپتو ریزش بزرگی بکنه و تولید بره بالاتر درست میشه. ولی خب معلوم نیست کی.

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
اگه برای گیم میخوای فقط، شاید یه کنسول فعلا کارتو بهتر راه بندازه‌. این قیمت گرافیکا هیچ جای دنیا واقعی نیست. با این ۳۰ میلیون میشد سه ماه پیش ۳۰۷۰ خرید! که با کارت میانرده ۲۰۶۰ قابل قیاس نیست. قیمت هم وقتی بازار کریپتو ریزش بزرگی بکنه و تولید بره بالاتر درست میشه. ولی خب معلوم نیست کی.
یه ۳۰۶۰ تو دیوار پیدا کردم پلمپ هست و وارداتی بدون گارانتی میگه ۲۹ به نظرت ارزش ریسک داره ؟

miladxyz

کاربر سایت
Feb 3, 2019
84
ریسک که قطعا هست. بجز ریسک سرکاری بودن، ریسک ماین شدن هم داره.
اخه کلا کارش اینه گفت وارد میکنه بدون گارانتی و من میخوام حضوری ازش خرید کنم گفت جلوی خودت پلمپ باز میکنه و هر تستی خواستی بکن

• Like
Reactions: Sega_genesis

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
اخه کلا کارش اینه گفت وارد میکنه بدون گارانتی و من میخوام حضوری ازش خرید کنم گفت جلوی خودت پلمپ باز میکنه و هر تستی خواستی بکن
من نمیدومم از کجا وارد کرده که قیمتش اینه. وقتی میتونه به راحتی با قیمت بالاتر بفروشه و سود کنه، دلیلی نمیبینم توی این کار.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
بجای 3060 بنظرم برید کارت RX 6700XT رو بگیرید خیلی بهتر هست. نوین فون مدل پاورکالر داره و 33 تومن میده که بنظرم قیمت خوبی هست. البته فعلا سقف سفارششون پر شده چک کنید شایدم داشته باشن. فروشگاه معتبری هست چند وقت پیش هم 3060 آورده بود آکبند به قیمت 29 تومن.

ce960d17-4fcf-4f20-abed-bb67319845ac.jpg

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
دوستان من میخوام کنسول بازی بخرم
در کنارش یک کامپیوتر حداقلی می‌خوام جمع کنم

کامپیوتر برا کار اداری در حد آفیس و نرم افزار حسابداری اینا باشه برای مغازه
و برای ریترو گیمینگ برای اجرای بازی های قدیمی کامپیوتر و اجرای شبیه ساز ها حداکثر wii اگر wii u هم بشه چه بهتر

برای اینکار کارت گرافیک بخرم ؟
یا از این cpu ها بهش apu میگن و خودشون پردازنده گرافیک هم دارن بخرم و کارت گرافیک نخرم؟

کارت گرافیک gt710 2g کافیه ؟
یا قویتر بگیرم مثل gt 720&730 4g

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
دوستان من میخوام کنسول بازی بخرم
در کنارش یک کامپیوتر حداقلی می‌خوام جمع کنم

کامپیوتر برا کار اداری در حد آفیس و نرم افزار حسابداری اینا باشه برای مغازه
و برای ریترو گیمینگ برای اجرای بازی های قدیمی کامپیوتر و اجرای شبیه ساز ها حداکثر wii اگر wii u هم بشه چه بهتر

برای اینکار کارت گرافیک بخرم ؟
یا از این cpu ها بهش apu میگن و خودشون پردازنده گرافیک هم دارن بخرم و کارت گرافیک نخرم؟

کارت گرافیک gt710 2g کافیه ؟
یا قویتر بگیرم مثل gt 720&730 4g
این کارت گرافیک هایی که گفتید دیگه کاری ازشون بر نمیاد.من خودم سیستم بستم ولی برای کارت گرافیک خوردم به این قیمت های عجیب غریب و هنوز چیزی نتونستم بخرم برای همین 1030 سیستم قبلی رو دارم استفاده میکنم.کارت قوی اصلا نیست ولی اگه مقایسه ها رو تو یوتوب ببینید خیلی سر تر از اینایی هست که نام بردید.حداقل میشه باهاش بازی کرد.خیلی از بازیهای روز هم میشه رو 720 و low بازی کرد.اگه بودجه دارید حداقل 1650 بگیرید.اگه خیلی بودجه محدوده که 1030 ولی پایین تر از این به نظرم دیگه اصلا ارزش نداره.با همون گرافیک سی پی یو سر کنید تا وقی که بتونید یه کارت معقول مثل 1650 یا 1650 سوپر بگیرید

• Like
Reactions: Sega_genesis

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
این کارت گرافیک هایی که گفتید دیگه کاری ازشون بر نمیاد.من خودم سیستم بستم ولی برای کارت گرافیک خوردم به این قیمت های عجیب غریب و هنوز چیزی نتونستم بخرم برای همین 1030 سیستم قبلی رو دارم استفاده میکنم.کارت قوی اصلا نیست ولی اگه مقایسه ها رو تو یوتوب ببینید خیلی سر تر از اینایی هست که نام بردید.حداقل میشه باهاش بازی کرد.خیلی از بازیهای روز هم میشه رو 720 و low بازی کرد.اگه بودجه دارید حداقل 1650 بگیرید.اگه خیلی بودجه محدوده که 1030 ولی پایین تر از این به نظرم دیگه اصلا ارزش نداره.با همون گرافیک سی پی یو سر کنید تا وقی که بتونید یه کارت معقول مثل 1650 یا 1650 سوپر بگیرید

ممنون
کامپیوتر الان مغازه ام سی پیو 1.7 ghz
رم ۵۱۲ مگ و کارت گرافیک sis 64mb ?

همینم جواب کارمو میده برا آفیس و نرم افزار حسابداری که دارم ?

حالا بعد از ۲۰ سال میخوام یه کامپیوتر جدیدتر بگیرم
همون حداقلی باشه کافیه ، منظورم از بازی قدیمی کامپیوتر بازیا ۲۰۱۷ اینا نیست که ?
منظورم بازیا در حد مکس پین و .... قبل از ۲۰۱۰ ه
اینان فکر نکنم گرافیک بیشتر از ۲۵۶ مگ بخوان ☺️

سوالم بخاطر همین بود ، چون دوستی بهم گفت دیگه سی پیو ها جدید خودشون گرافیک دارن apu بگیری ، بجاش سی پیو خوب و قیمت بالا بگیر هم قوییه هم گرافیک خوب داره
منم موندم چون سر در نمیارم ، بخاطر همین موندم گرافیک جدا بخرم gt 720 ، یا همون سی پیو باشه

• Like
Reactions: hamid_barca

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
ممنون
کامپیوتر الان مغازه ام سی پیو 1.7 ghz
رم ۵۱۲ مگ و کارت گرافیک sis 64mb ?

همینم جواب کارمو میده برا آفیس و نرم افزار حسابداری که دارم ?

حالا بعد از ۲۰ سال میخوام یه کامپیوتر جدیدتر بگیرم
همون حداقلی باشه کافیه ، منظورم از بازی قدیمی کامپیوتر بازیا ۲۰۱۷ اینا نیست که ?
منظورم بازیا در حد مکس پین و .... قبل از ۲۰۱۰ ه
اینان فکر نکنم گرافیک بیشتر از ۲۵۶ مگ بخوان ☺️

سوالم بخاطر همین بود ، چون دوستی بهم گفت دیگه سی پیو ها جدید خودشون گرافیک دارن apu بگیری ، بجاش سی پیو خوب و قیمت بالا بگیر هم قوییه هم گرافیک خوب داره
منم موندم چون سر در نمیارم ، بخاطر همین موندم گرافیک جدا بخرم gt 720 ، یا همون سی پیو باشه
خب شما الان هر چی بخرید پیشرفت حساب میشه :Dولی gt 720 و امثال اینا خریدن الان دیگه پول دور ریختنه.شما به نظرم یه سی پی یو مثل core i3 10100 بگیرید و فعلا از همون گرافیک خود سی پی یو استفاده کنید اگه جوابگو بود که هیچ اگه هم دیدید کمه که میتونید برید یه گرافیک معقول تر براش بخرید.

pouyamahmoudi

کاربر سایت
Apr 23, 2014
10
سلام. بین کارت گرافیک GT 1030 OC شرکت‌های ASUS و GIGABYTE از نظر طول عمر، عملکر سیستم خنک‌کننده و... کدام را پیشنهاد می‌کنید؟ چرا؟
آیا در این رنج قیمت گزینه‌های بهتری برای خرید وجود دارد؟

pouyamahmoudi

کاربر سایت
Apr 23, 2014
10
سلام. آیا کارت گرافیک GT 1030 OC با سیستم قدیمی زیر سازگار است و بدون مشکل کار می‌کند؟
PSU: GREEN 530W
CPU: Intel Core i7-960
Motherboard: Gigabyte GA-X58A-UD3R v2
RAM: Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) DDR3

pouyamahmoudi

کاربر سایت
Apr 23, 2014
10
سازگاره
اما بهتره دور گرافیکهای 2 گیگ خط بکشی یدونه 1050ti یا 1060 3 گیگ گزینه خوبیه
ممنون. اتفاقاً قصد داشتم 1050 TI بخرم اما به دلیل نمی‌تونم، اول بودجه و دوم مشکل گلوگاه.
آیا با بودجه سه میلیون گزینه بهتری برای خرید هست؟
شما بین ASUS PH-GT1030-O2G و GIGABYTE GV-N1030OC-2GI کدوم را پیشنهاد می‌کنید؟ (از نظر طول عمر، عملکرد سیستم خنک‌کننده، کارکرد و...)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر