مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
بچه ها خواهشا یکی جواب منو بده. این مشکلی که توی بازی برام پیش اومده، مهمه یا یه اتفاق عادیه؟
مرسی.

مشکل Crash کردن در بازی ها با کارت های ATI انقدر عادیه که اصلا نمیتونی تصورشو بکنی ... مشکل درایو های ATI که دیگه زبانزد خاص و عامه (شوخی :))

اما مشکلت در بازی GeOW هیچ ارتباطی به دمای کارتت نداره و یک مشکل عامه که اکثرا با سری 4800 دارند ...برای نمونه یه سری به دو تاپیک زیر بزنی بد نیست

http://forums.amd.com/game/messageview.cfm?catid=260&threadid=97065
http://forums.guru3d.com/showthread.php?p=2793304

در بازی GeOW کلا وقتی directx10 / AA همزمان انتخاب بشند این مشکل ایجاد میشه که من پیشنهاد میکنم DX10 را بدون AA انتخاب کنی ... به احتمال زیاد این مشکل Crash کردنت حل میشه

اگر کیسی داری که بتونه جریان هوای داخل کیس را بخوبی هدایت کنه اصلا نگران دمای کارتت نباش ... دمای 80 درجه به خود کارت هیچ آسیبی نمیزنه و من خودم به عنوان کسی که الان یک ماهه دارم با این کارت سروکله میزنم کوچکترین مشکلی برام ایجاد نکرده ...
ضمن اینکه بالا بردن سرعت دور فن = افزایش صدای فن .. که هر چند هم این افزایش صدا محسوس نباشه اما یک فاکتور منفی محسوب میشه بخصوص از این جهت که یکی از نکات مثبت 4850 بی سروصدا بودنش در حالت Idle هست

iceboy64

کاربر سایت
Jul 2, 2008
57
ممنونم از همه یدوستانی که لطف کردن و جواب دادن.
جالبه! این مشکل باز هم برام پیش اومد. اما اینبار بعد از اینکه چراغ مانیتور زرد شد من Reset نکردم. و بعد از چند لحظه دوباره تصویر اومد! بعد از بازی پرید توی محیط ویندوز (بدون اینکه بازی رو ببنده، در واقع بازی رو Minimize کرد) و یه پیام روی صفحه اومد که این error به خاطر درایور کارته و اگه میخوای برای شرکت ATI بفرست!!! بعدش من دوباره تونستم بازیمو از همون جا ادامه بدم. :biggrin1::biggrin1:;);)

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
4850 رو امروز تو بازار قیمت کردم 230 برند sapphire .بود.و جالب اینجاست که xfx8800 512 alpha dog رو هم پرسیدم .215 تومان.اینقدر کاهش قیمت واقعا جالب توجه هستش.

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
HD4850 DDR5!!!!!????? محسن جون مطمینی درست نوشتی؟
والله اونطور که به من خبر دادند ان کارت به احتمال قوی وارد میشه. البته چند تاش اینجا هست ولی خوب به صورت عمده امکانش هست بیاد. البته برندش Connect3d نیست که باید تصحیح کنم. این خبریه که من دارم:biggrin1:

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
خیلی عالیه. مخصوصا 4850.
دقیقا بگو کجا قیمت کردی؟!:biggrin1:
تو پاساژ ولی عصر. روبروی بازرگانی. داخل پاساژ یه کافی نت هست روبروش کارت گرافیک میفروشه.اسمشو نمیدونم وگرنه بهت میگفتم.اما بری صد درصد پیدا میکنی.

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
تو پاساژ ولی عصر. روبروی بازرگانی. داخل پاساژ یه کافی نت هست روبروش کارت گرافیک میفروشه.اسمشو نمیدونم وگرنه بهت میگفتم.اما بری صد درصد پیدا میکنی.
البته احتمالش هست که این ها رو افراد به طور شخصی آورده باشند. که خوب گارانتی و اینا نداره ولی به هر حال با توجه به قیمتش و برندش خوبه. مخصوصا برای اورکلاکر ها:biggrin1:

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
البته احتمالش هست که این ها رو افراد به طور شخصی آورده باشند. که خوب گارانتی و اینا نداره ولی به هر حال با توجه به قیمتش و برندش خوبه. مخصوصا برای اورکلاکر ها:biggrin1:
گارانتی داره.از فروشنده پرسیدم.اما یادم نیست چی بود.

show_man

کاربر سایت
Jun 14, 2007
360
نام
علی
من يه سوال داشتم
اگه 4850ببندم مشكلي برام پيش نمياد؟
هم از نظر گرما و هم اينكه از 4870 ضعيفتره و عمرش چقدر كوتاهتره؟
تو سایت www.force3d.com یه چیزایی در مورد کاهش 30درصدی گرمای 4850 و4870 نوشته.شاید یه کمی به دردت بخوره.حالا بقیه ی اساتید هم بهتون توضیح میدن. درضمن یه سری راه حل هم هست واسه ی کاهش گرما و افزایش سرعت فن این گرافیک ها.

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
والله اونطور که به من خبر دادند ان کارت به احتمال قوی وارد میشه. البته چند تاش اینجا هست ولی خوب به صورت عمده امکانش هست بیاد. البته برندش Connect3d نیست که باید تصحیح کنم. این خبریه که من دارم:biggrin1:

سلام

محسن جون تا اونجایی که من میدونم HD4850 اصلا با حافظه ی DDR5 عرضه نمیشه.اگه اینجوری باشه هیچ فرقی بین HD4870 با این کارت نیستش.درضمن هیچ برندی همچین کارتی رو تولید نکرده و طبق حرفهایی که گفته شده قراره HD4850X2 بیاد که اونم DDR3 هست.

من يه سوال داشتم
1-اگه 4850ببندم مشكلي برام پيش نمياد؟
2-هم از نظر گرما و هم اينكه از 4870 ضعيفتره و عمرش چقدر كوتاهتره؟

1-چه مشکلی؟
2-دوست عزیز HD4850 مشکل گرماییش رفع شده و اینکه میگی ضعیفتر از HD4870 هست بستگی به بودجت داره که میتونی کدوم رو بگیری.تو کارت گرافیک عمر مفید داشتن بی معنی هستش.(قطعات جدید خیلی از نظر مشکلاتی مثل خرابی بهتر شدن به طوری که میشه گفت هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد).

موفق باشی.

M.A.H

کاربر سایت
Nov 28, 2007
156
با سلام

دوستان من مشخصات سیستمم اینه:

M/B: ASUS P5B
RAM: 2*1GB 667
CPU: LGA 775 3Ghz 2*2 L2 Cache dual core
VGA: 8500GT 512

میخواستم کارت گرافیکمو عوض کنم ویه کارت بگیرم که تا 2 ،3 سال خیالم راحت باشه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم که چه کارتی بگیرم بین NVIDIA , ATI کدوما عملکرد بهتری دارن بودجم حدود350000 تومنه بین 4870 و4850 از ATI کدوم به صرفه تره (با مقایسه قیمت وکارایی) وکار آدمو تو بازیهای امروزی راه میندازه ؟ در ضمن من پاورم 600W ولی مارک معتبری نیست و فکر نکنم REAL باشه اگه بخوام کارت گرافیکو عوض کنم باید پاور رو هم عوض کنم؟ البته با سیستم موجود مشکل پاور نداشتم .

درضمن دوستان اگه کارتیو معرفی میکنن بی زحمت اون برندشو که بهتره رو هم اسم ببرن(مثلا" ASUS,XFX,....) و این که از کدوم فروشگاه با قیمت مناسب میشه تهیه کرد(اگه شماره تماس ازش دارید بگید).

ببخشید خیلی سوال شد اگه راهنماییم کنید ممنون میشم چون زیاد وقت ندارم و باید فورا" اقدام کنم

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen
با سلام

دوستان من مشخصات سیستمم اینه:

M/B: ASUS P5B
RAM: 2*1GB 667
CPU: LGA 775 3Ghz 2*2 L2 Cache dual core
VGA: 8500GT 512

میخواستم کارت گرافیکمو عوض کنم ویه کارت بگیرم که تا 2 ،3 سال خیالم راحت باشه اگه راهنماییم کنید ممنون میشم که چه کارتی بگیرم بین NVIDIA , ATI کدوما عملکرد بهتری دارن بودجم حدود350000 تومنه بین 4870 و4850 از ATI کدوم به صرفه تره (با مقایسه قیمت وکارایی) وکار آدمو تو بازیهای امروزی راه میندازه ؟ در ضمن من پاورم 600W ولی مارک معتبری نیست و فکر نکنم REAL باشه اگه بخوام کارت گرافیکو عوض کنم باید پاور رو هم عوض کنم؟ البته با سیستم موجود مشکل پاور نداشتم .

درضمن دوستان اگه کارتیو معرفی میکنن بی زحمت اون برندشو که بهتره رو هم اسم ببرن(مثلا" ASUS,XFX,....) و این که از کدوم فروشگاه با قیمت مناسب میشه تهیه کرد(اگه شماره تماس ازش دارید بگید).

ببخشید خیلی سوال شد اگه راهنماییم کنید ممنون میشم چون زیاد وقت ندارم و باید فورا" اقدام کنم
خوب تو مایه 350 تومن میتونی Connect3d رو تهیه کنی البته باید یه هفته صبر کنی. میتونی از مرکز پخشش بخری:
آدرس : تهران - چهارراه ولیعصر - بازار کامپیوتر رضا - طبقه همکف شماره 39
تلفن : 66973571 - 66973572 - 66496545

محسن جون تا اونجایی که من میدونم HD4850 اصلا با حافظه ی DDR5 عرضه نمیشه.اگه اینجوری باشه هیچ فرقی بین HD4870 با این کارت نیستش.درضمن هیچ برندی همچین کارتی رو تولید نکرده و طبق حرفهایی که گفته شده قراره HD4850X2 بیاد که اونم DDR3 هست.
اون اولا حرفش بود و یه سری هم تولید شدولی بعدش مثل اینکه دیگه تولید نشد! . البته من از این موضوع ها بی خبر هستم ولی اونطور که من شنیدم 16 درصد کارائی بهتر نسبت به کارت رفرنس 4850 از نکات مثبتشه.

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,148
چه کارتی بگیرم بین NVIDIA , ATI کدوما عملکرد بهتری دارن بودجم حدود350000 تومنه بین 4870 و4850 از ATI کدوم به صرفه تره (با مقایسه قیمت وکارایی) وکار آدمو تو بازیهای امروزی راه میندازه ؟
الان Ati با توجه به قیمت و کارایی تو ایران خیلی به صرفه تره.
با این بودجه هم انتخاب بهتری به غیر از 4870 نداری.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین

در حال حاضر تو اون رنج بهترین انتخاب 4870 هستش 4870 هم حداقل یه 500 میخواد شما مدل پاورتو بگو تا بشه کمک کرد به احتمال زیاد یه پاور هم باید بگیری.
برند هم میتونی his , sapphire یا giga رو در نظر بگیری.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر