مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

{mobile-GAMER-117}

کاربر سایت
Jul 16, 2020
2,275
نام
علیرضا
عجله نکن! :D بذار نسل جدید AMD بیاد، بعد! :D
هرچند، با این قیمتی که انویدیا گذاشته، کار برای AMD تا حدودی سخت شده! :D
نکته مهم: ری تریسینگ AMD که بنظرم شوت خواهد بود!
هسته شبیه تنسور میذارن تو RADEON 6000 series آیا؟ نه!

• Like
Reactions: che-jaleb

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
عجله نکن! :D بذار نسل جدید AMD بیاد، بعد! :D
هرچند، با این قیمتی که انویدیا گذاشته، کار برای AMD تا حدودی سخت شده! :D
بنظرم نمیتونه به انویدیا برسه
یه ویدیو یوتیوب میدیدم میگفت که انویدیا با این که همیشه بدون رقیب بوده این چند ساله باز هم با خودش رقابت میکرده تا دفعه بعد از خودش بهتر باشه.همیشه در حال تحقیق برای یافته های جدید
اینتل از 2015 که اسکای لیک رو داد بیرون تا الان واقعا پیشرفت خاصی نکرده واسه همین AMD تونست بهش برسه.AMD تلاش کرد و بالا اومد و تونست به اینتل برسه تو پردازنده ها
تو گرافیک اما انویدیا همیشه سورپرایز کرده ما رو:D ری تریسینگ و مخصوصا DLSS حاصل سال ها تحقیق و توسعه مهندسان انویدیا هست و AMD نمیتونه همینجوری کشکی به همچین ویژگی هایی دست پیدا کنه.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
بنظرم نمیتونه به انویدیا برسه
یه ویدیو یوتیوب میدیدم میگفت که انویدیا با این که همیشه بدون رقیب بوده این چند ساله باز هم با خودش رقابت میکرده تا دفعه بعد از خودش بهتر باشه.همیشه در حال تحقیق برای یافته های جدید
اینتل از 2015 که اسکای لیک رو داد بیرون تا الان واقعا پیشرفت خاصی نکرده واسه همین AMD تونست بهش برسه.AMD تلاش کرد و بالا اومد و تونست به اینتل برسه تو پردازنده ها
تو گرافیک اما انویدیا همیشه سورپرایز کرده ما رو:D ری تریسینگ و مخصوصا DLSS حاصل سال ها تحقیق و توسعه مهندسان انویدیا هست و AMD نمیتونه همینجوری کشکی به همچین ویژگی هایی دست پیدا کنه.
بله، کاملا درسته، قبول دارم.
خودم منتظر 3070 هستم. چون قیمت خوبی داره.
اما خب، اگر کارت جدید AMD معرفی بشه و قدرتی مشابه 3070 داشته باشه و قیمتش هم پائین تر باشه(مثلا 100 دلار:D)، قطعا انتخاب من AMD خواهد بود! ری تریسینگ هم ذره ای برای من اهمیتی نداره! :D تو این وضعیت، فقط قیمت پائین مهمه، فــقــط!!! :D

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
بله، کاملا درسته، قبول دارم.
خودم منتظر 3070 هستم. چون قیمت خوبی داره.
اما خب، اگر کارت جدید AMD معرفی بشه و قدرتی مشابه 3070 داشته باشه و قیمتش هم پائین تر باشه(مثلا 100 دلار:D)، قطعا انتخاب من AMD خواهد بود! ری تریسینگ هم ذره ای برای من اهمیتی نداره! :D تو این وضعیت، فقط قیمت پائین مهمه، فــقــط!!! :D

منتظر چی هستی شما؟ اصلا با این وضعیت فکر نکنم کارت های جدید بیاد بیادم قیمتش سوپر فضایی خواهد بود دلش خوشه ری ترسینگ با DLSS هم خیلی اهمیت داره اگر تفاوتش توی بازی ها می دیدی دیگه اینو نمی گفتی.
به نظرم 1 سری 2000 همین الان بخرید خیال خودتون راحت کنید 3070 هم بیاد تا 6 ماهه دیگه موجودش صفره همین 3080 که کمتر مشتری داره اوضاعش اینه وای به حال 3070 حتی خارج از ایرانم امکان خریدش نیست چه برسه به این خراب شده

z2s sas

Fear Inoculum
کاربر سایت
Jun 15, 2008
1,713
پاور من 750 وات هستش. با cpu6700k اگر بخام 3080 بخرم بازهم نیازی به خرید پاور قویتر دارم یا خیر؟ قصد اورکلاک هم ندارم...
منتظر چی هستی شما؟ اصلا با این وضعیت فکر نکنم کارت های جدید بیاد بیادم قیمتش سوپر فضایی خواهد بود دلش خوشه ری ترسینگ با DLSS هم خیلی اهمیت داره اگر تفاوتش توی بازی ها می دیدی دیگه اینو نمی گفتی.
به نظرم 1 سری 2000 همین الان بخرید خیال خودتون راحت کنید 3070 هم بیاد تا 6 ماهه دیگه موجودش صفره همین 3080 که کمتر مشتری داره اوضاعش اینه وای به حال 3070 حتی خارج از ایرانم امکان خریدش نیست چه برسه به این خراب شده
یه جوری همه جا تبلیغ سری 2000 رو میکنی انگار یه انبار کارت 2000 داری و الان رو دستت باد کرده. حالا واقعن همینطوریه یا دلیل دیگه ای داره؟ :D

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
آقا بیا یه پس مارو بزن! :|
اگر اومد و قیمت مناسب بود، چه خوب! اگر هم نیومد، به کبد چربم! :|
والا ما که همه جوره داریم فُرو می ریم! خریدن یا نخریدن یک عدد کارت گرافیک چندان اهمیتی نداره!
ما تو این گپ و گفت داریم در مورد حالت ایده آل صحبت می کنیم! وگرنه نیازی به گوشزد نیست، می دونم اوضاع فعلی به چه شکله!

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
والا ما که همه جوره داریم فُرو می ریم! خریدن یا نخریدن یک عدد کارت گرافیک چندان اهمیتی نداره!
ما تو این گپ و گفت داریم در مورد حالت ایده آل صحبت می کنیم! وگرنه نیازی به گوشزد نیست، می دونم اوضاع فعلی به چه شکله!
من بیام بزنم؟نزدیکم که هستیم :D
ولی با نظرش موافقم اگه پول نگه داشتی تا 3070 بیاد حتما دلار بگیر تا ارزشش کم نشه
3090 اومد 75 میلیون الان! حساب کن 3070 بیاد چند و تا کجا با ملت حساب کنن

• Like
Reactions: s.1

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
پاور من 750 وات هستش. با cpu6700k اگر بخام 3080 بخرم بازهم نیازی به خرید پاور قویتر دارم یا خیر؟ قصد اورکلاک هم ندارم...

یه جوری همه جا تبلیغ سری 2000 رو میکنی انگار یه انبار کارت 2000 داری و الان رو دستت باد کرده. حالا واقعن همینطوریه یا دلیل دیگه ای داره؟ :D
[/QUOTE]
دیگه من به این دست جواب دادن های بازیغنتر عادت کردم:D(البته اگه پستهام دنبال می کردی می دیدی چقدر به دلال ها تیکه انداختم حتی دقیقا بعد از معرفی سری 3000 اما ظاهرا حتی بعد از معرفی هم شرایط با دلال هاست 1 سری بری بازار می فهمی چی می گم.)
اما جواب شما اینجاست:
من آنچه شرط بلاغ است با تو میگویم --- تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال
جواب بعدی هم اینه که 750 چیه؟ چه برندی چه ریتینگی؟ اگه برند درست و حسابی(نه گرین) گلد به بالا هست نه 750 هیچ مشکلی قطعا نداره.
اما شما CPU ضعیفی داری برای همچین کارتی یا باید CPU خفن حداقل 9700K بخری یا 2070S نهایت چیزی هست که به درد شما می خوره بقیش می شه گلوگاه تازه همینم 1 سری بازی ها گلوگاه می شه.
من بیام بزنم؟نزدیکم که هستیم :D
ولی با نظرش موافقم اگه پول نگه داشتی تا 3070 بیاد حتما دلار بگیر تا ارزشش کم نشه
3090 اومد 75 میلیون الان! حساب کن 3070 بیاد چند و تا کجا با ملت حساب کنن

نه داداش اون ماله دلار 27 تومنی بود امروز شد 85 تومن :))

خوب من برعکس شما فکر می کنم توی شرایطی که 90 درصد زیر گل هستیم مبنای زندگی بر اساس شرایط ایده ال....
البته من می دونم که ایرانی ها عادت دارن همیشه راجب رویاهاشون حرف زده بشه تا واقعیت اما حداقل الان دیگه زمان مناسبی برای رویا پردازی نیست.

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,339
نام
Majid
بنظرم بهترین کار اینه هر چی پول دارین دلار کنید صبر کنید برا سری 4000 بعد برید 3000 بگیرید :D تا اون موقع اکثر بازیا هنوز میان نسلی ـن جهش عجیب غریب گرافیکی نزدن و کارتای فعلیی که داریم میکشه، بعدشم که موجودی و قیمت 3070 مناسب میشه ری تریسینگ و DLSS ـم میزنیم به بدن :D خدارو چه دیدی AMD ـم تا اون موقع یک حرکتی سر این دوتا زد با قیمت پایین تر و وی رم بالاتر کارت داد.

Sterben

Shinu made
کاربر سایت
Dec 14, 2007
2,090
نام
هومن
فکر میکردم سری 30 تو ایران از 2080 ارزونتر در بیاد دیدم نه:/
تا زمانی که تو اونور آب مشکل کمبود اینا حل نشه تو ایران نباید اصلا انتظار یه قیمت معقولی داشته باشی!بعد تو اینجا هرچیزی که بیاد کم کم یه ۳ ماه قیمت فضایی میشه فرض کن با دلار ۹۰ تومنی حساب میکنند.
فکر میکنی طرف که اومده ولی کارت سری 2000 خریده میاد این‌کارت جدید هارو با همون قیمت اینا بده بیرون؟اونم تو ایران؟ :D
خلاصه تا بهمن اینا باید صبرکنی تا موجود بشه تو ایران بعد قیمت دلار تو همین ۳۲ تومن ثابت بمونه بعد بعد بتونی شاید کارت های سری 3000 رو با دلار ۵۰-۶۰ تومنی حساب کنی و بخری:D
چیزی که من‌دیدم تو این‌مدت تمام قطعات الکترونیکی که از خارج اومده برچسب دلار ۵۰+ تومنی روش خورده.حالا دعا ‌کنید شاید تو انتخابات امریکا یه فرجی شد و....

• Like
Reactions: VENOMEM

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,176
نام
ehsan

Nvidia's RTX 3000 Power Supply Requirements Amp Up PSU Shortage Concerns

175312

m_69

کاربر سایت
Jul 2, 2016
33
سلام دوستان
کسی اطلاع داره گرافیکهای ایسوس سری Dual و Rog Strix و Phoenix و TUF به جز تعداد فن خنک کننده در کارایی اختلاف زیادی دارن ؟!؟! مثلا برای 1660super مدل فونیکس حدودا 10.5 و راگ استریکس 14.5 هست.
تنها فرقی که تو سایت ایسوس نوشته فرکانس هسته هست که 1800-1815-1830-1845 مگاهرتز هست !! یعنی بین یک تا دو درصد فقط اختلاف داره!!
اخه قیمت Phoneix 2060 از Dual 1660super کمتره !!! قدرتش بیشتر نیست؟؟؟
تو این رنج MSI 1660 super Gaming X هم هست که تنها تفاوتش با مدلهای ایسوس اینه که OpenGL 4.5 پشتیبانی میکنه ولی ایسوس OpenGL 4.6
ASUS United Kingdom

آخرین ویرایش:

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
3060ti و 3070 توی بازار پیدا میشه؟ الان چنده. قبل از این گرونی اخیر چند بوده؟
کلا سری rtx خیلی کمه
دو هفته قبل ۳۰۷۰ ایسوس مدل دووال رو ۲۵ قیمت گرفتم به خاطر اینکه گفتم ارزون میشه صبر کردم اما یهو قیمت سر به فلک کشید و الان ۳۷ تومنه چرت ترین مدل ۳۰۷۰ قیمتشه
۳۰۶۰ti هم بنظرم ارزششو نداره اونم بالای ۳۰ تومنه

کادت گرافیک خریدش سخت شده وقتی بار جدید میاد قیمتش خوب افت میکنه اما یه ماه طول نمیکشه ماینرها خون بازار گرافیکو میمکن و هیچی تو بازار نمیزارن بمونه
قیمت بقیه قطعات تکون نخورده فقط گرافیک شدیدا گرون شده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر