مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

-Poormaz-

کاربر سایت
Oct 6, 2009
4,097
نام
پوریا
اگه مهم ترین فاکتورت GTA V هست کارت R9 280 3GB هم مناسبه چون هم پرفورمنس بالاتری داره هم توی 1080 و تنظیمات بالا توی چندتا بچمارک GTA V بالا ی 2گیگ هم استفاده میکنه. تنها اشکالش DX12 نبودنشه.

ممنون. ولی یکی از دلایلی که به 960 فکر کردم هم قیمت و هم پشتیبانی از DX12 هست. که حداقل 2-3 سالی رو میشه باهاش سر کرد. فقط مشکل حافظه ی 2 گیگ هست که خیلی کمه.

aref 2

کاربر سایت
Oct 3, 2012
78
من یه گرافیکی می خوام که همه بازی های با کیفیت بالا رو به بهترین شکل اجرا کنه
قیمتش هم مهم نیست فقط من سیستمم کلا پایینه لطفا مادربورد مورد استفاده و چیزهای مورد نیازشم بگین
اگه زحمتی نیست چند تا پیشنهاد بدید ممنونم

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi
من یه گرافیکی می خوام که همه بازی های با کیفیت بالا رو به بهترین شکل اجرا کنه
قیمتش هم مهم نیست فقط من سیستمم کلا پایینه لطفا مادربورد مورد استفاده و چیزهای مورد نیازشم بگین
اگه زحمتی نیست چند تا پیشنهاد بدید ممنونم

لطفا برای مشاوره دقیقتر مشخصات سیستمتون رو بگید.
پردازنده ضعیف برای کارت گرافیک گلوگاه میشه و مانع استفاده از تمام قدرت کارت گرافیک.

aref 2

کاربر سایت
Oct 3, 2012
78
لطفا برای مشاوره دقیقتر مشخصات سیستمتون رو بگید.
پردازنده ضعیف برای کارت گرافیک گلوگاه میشه و مانع استفاده از تمام قدرت کارت گرافیک.

می دونم
پردازنده من هم نیاز به تعویض داره
شما لطفا چند تا پیشنهاد بدید یه پردازنده و مادر بورد خوب هم معرفی کنید

Third person

کاربر سایت
Oct 22, 2011
332
نام
Mahdi

Traxex

کاربر سایت
Jun 7, 2010
256
نام
Nima
سلام
الان بهترین کارت گرافیک های موجود در بازار تو رنج 1 تومن چیه؟ و اینکه الان برم سمت ATI یا Nvidia ؟

آخرین ویرایش:

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
فرشید خان سلام
وقت بخیر
یه سوال تخصصی
من هنوز نتوستم تصمیم بگیرم برای خرید گرافیک
با آمدن مباحث مربوط به ویندوز 10 و اینکه گفتم مولتی گرافیک میشه روی یک سیستم استفاده کرد میخواستم نظرتون رو مجددا بپرسم
ببنید من الان روی سیستمم یه R7870 هست از عملکردش راضی هستم
کل مانیتورها و TV های من هم 1080P هستند یعنی با 4K عملا فعلا کاری ندارم چون TV رو چند ماه پیش F8880 خریدم
یه مدت هستش نظرمو R9 290 جلب کرده
الان سوال من این هستش ؟
آیا الان زمان مناسبی برای خرید هستش ؟
آیا یه R9 290 نیاز هامو برای 60 فریم بودن برآورده میکنه ؟
این که R9 290 بگیرم یا GT 970 چی ؟
کلا از گرافیک قبلیم آیا میتونم استفاده کنم که الکی نفروشمش ( حرومش نکنم :( )
کلا پیشنهاد جنابعالی یا دیگر استاید چیه ؟
پیشاپیش سپاسگزارم

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید خان سلام
وقت بخیر
یه سوال تخصصی
من هنوز نتوستم تصمیم بگیرم برای خرید گرافیک
با آمدن مباحث مربوط به ویندوز 10 و اینکه گفتم مولتی گرافیک میشه روی یک سیستم استفاده کرد میخواستم نظرتون رو مجددا بپرسم
ببنید من الان روی سیستمم یه R7870 هست از عملکردش راضی هستم
کل مانیتورها و TV های من هم 1080P هستند یعنی با 4K عملا فعلا کاری ندارم چون TV رو چند ماه پیش F8880 خریدم
یه مدت هستش نظرمو R9 290 جلب کرده
الان سوال من این هستش ؟
آیا الان زمان مناسبی برای خرید هستش ؟
آیا یه R9 290 نیاز هامو برای 60 فریم بودن برآورده میکنه ؟
این که R9 290 بگیرم یا GT 970 چی ؟
کلا از گرافیک قبلیم آیا میتونم استفاده کنم که الکی نفروشمش ( حرومش نکنم :( )
کلا پیشنهاد جنابعالی یا دیگر استاید چیه ؟
پیشاپیش سپاسگزارم

اخبار مربوط به ویندوز 10 و قابلیتهاش فعلا در حد حرف هست و تازه اگرم صحت داشته باشه حتما شرایطی داره که مثل کارتهای معمولی نیست، بنابراین اون موارد رو فعلا جدی نگیرید

در مورد کارتتون هم هنوز بهترین کار فروش مدل قدیمی و خرید یه کارت جدید هست، توصیم هم بجای 290 همون GTX 970 هست که هم خنک تره و هم DX12 رو کامل ساپورت داره.

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
اخبار مربوط به ویندوز 10 و قابلیتهاش فعلا در حد حرف هست و تازه اگرم صحت داشته باشه حتما شرایطی داره که مثل کارتهای معمولی نیست، بنابراین اون موارد رو فعلا جدی نگیرید

در مورد کارتتون هم هنوز بهترین کار فروش مدل قدیمی و خرید یه کارت جدید هست، توصیم هم بجای 290 همون GTX 970 هست که هم خنک تره و هم DX12 رو کامل ساپورت داره.

فرشید جان یه سوال برام پیش اومده ؟
مگه مدت ها نمی گفتن GTX970 کلا 3.5 گیگ رم در اختیار میزاره و میکوبوندنش !!!!
روی کاغذ R9 290 بنظر بالاتر میرسه !!!
چطوره که عملکرد 970 بالاتره !!!
بخاطر سازنده هاست یه نه کلا قویتره ؟

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
سلام فرشید جان ! من امروز یه 970 گیگابایت گیمینگ جی 1 سفارش داده بودم که متوجه شدم طول این کارت 31.2 سانتیمتر هست ! مدل کیس من Green Infinity هست ! چون اطمینان نداشتم کارت توی کیس جا بشه سفارش رو لفو و به جاش یه مدل strix asus سفارش دادم ! حالا فروشنده به من گفته گارانتی کارت از طرف شرکت سازگار نیست و شرکتی هست اونم یک ساله و من هم سفارش ایسوس رو هم لغو کردم ! میشه کارت گیگابایت رو توی کیس جا کرد ؟؟؟؟ چون قیمت برند msi هم بالاست و صرفه خرید نداره پس چیزی توی بازار نمیمونه که :| مدل zotac رو هم چون کیفیتش پایینتره نسب به اون 3 برند نمیخوام ! نکلیف چیه ؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان یه سوال برام پیش اومده ؟
مگه مدت ها نمی گفتن GTX970 کلا 3.5 گیگ رم در اختیار میزاره و میکوبوندنش !!!!
روی کاغذ R9 290 بنظر بالاتر میرسه !!!
چطوره که عملکرد 970 بالاتره !!!
بخاطر سازنده هاست یه نه کلا قویتره ؟

اون حواشی ایجاد شده در تستهای بعدی سایتهای معتبر رد شد! شما الان هر جا بری بخونی مدرکی دال بر ضعف عملکردش نیست و کاملا طبیعی کار می کنه.
در مورد راندمان کلی هم اتفاقا بیشتر موارد GTX 970 از 290 معمولی کمی سریعتر هست.

سلام فرشید جان ! من امروز یه 970 گیگابایت گیمینگ جی 1 سفارش داده بودم که متوجه شدم طول این کارت 31.2 سانتیمتر هست ! مدل کیس من Green Infinity هست ! چون اطمینان نداشتم کارت توی کیس جا بشه سفارش رو لفو و به جاش یه مدل strix asus سفارش دادم ! حالا فروشنده به من گفته گارانتی کارت از طرف شرکت سازگار نیست و شرکتی هست اونم یک ساله و من هم سفارش ایسوس رو هم لغو کردم ! میشه کارت گیگابایت رو توی کیس جا کرد ؟؟؟؟ چون قیمت برند msi هم بالاست و صرفه خرید نداره پس چیزی توی بازار نمیمونه که :| مدل zotac رو هم چون کیفیتش پایینتره نسب به اون 3 برند نمیخوام ! نکلیف چیه ؟

بله، این مدل G1 خیلی درازه

ابعدا کیس شما رو هم با اینکه خیلی ازش بستم دیگه خاطرم نیست و نمی دونم که جا می گیره یا نه، اما با طراحیی که داره فکر نکنم برای اسلاتهای بالایی مادربرد محدودیت طول کارت مطرح باشه، چون محفظه ی درایوهای 5.25 جلوش هست:
3894_1302315059_k60-01s_resize.jpg

Argada

کاربر سایت
Jan 25, 2013
708
نام
محمد رضا

زوتاک کیفیتش پایینه!؟ من خودم 970 amp از همین زوتاک دارم...کیفیتش خوبه... شاید به گیگا نرسه اما پایین نیست و کاملا استاندارد هست... کافیه بری بررسی هاش رو تو سایتهای معتبر بخونی...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر