مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
سلام ... من دارم گرافیکم رو عوض میکنم خواستم نظر شما رو راجع به برند club3d بدونم و اینکه به نظر شما 8800 GT 512
240 هزار تومان به صرفه هست یا نه

من خودم وقتی خوندم .. چشمم مارک bfg oc2
8800 رو پسندید میشه یک قیمت بدید که الان قیمت ها چنده ...
به نظر شما به بهترین برند بر اساس قیمتش کدوم هست ؟؟

دوست عزیز اگه 8800GT club3d رو 240 قیمت گرفتی و نو هست تو خریدنش شک نکن(با کله برو بخر)
راستی از کجا قیمت کردی؟
bfg هم خوبه ولی قیمتش 90-100 تومن بالاتر از این قیمتی هست که تو داری:confused:

والا به دلار قیمت همه ی برندها تو یک سری مثلا 8800gt در یک حد هستن ولی تو ایران قیمتا فضایی با هم فرق داره. همون club3d اگه 240 قیمت داری بگیر.یادت نره آدرس اونجایی که قیمت گرفتی رو هم به ما هم بگو
با تشکر:cheesygri

man _mehranam

کاربر سایت
Jan 19, 2008
15
سلام
بهترین کارت گرافیک با قیمت 130 تومن چیه ؟ کارتی باشه که باهاش pes 2008 رو با کیفیت high خوب اجرا کنه و کرایسیس هم با کیفیت مدیوم روون باشه خواهشا سریع تر جواب رو بدید تا از دست این 8400 gs خلاص بشم با تشکر

hassan_110

کاربر سایت
Jul 22, 2006
1,857
نام
حسن
سلام
بهترین کارت گرافیک با قیمت 130 تومن چیه ؟ کارتی باشه که باهاش pes 2008 رو با کیفیت high خوب اجرا کنه و کرایسیس هم با کیفیت مدیوم روون باشه خواهشا سریع تر جواب رو بدید تا از دست این 8400 gs خلاص بشم با تشکر
سلام
مهران جان بهترین گزینه پیش روی شما 8600gt هست که خواسته ایی رو که گفتی برآورده میکنه و قیمتش هم از 120 به بال هست.;)
یا علی مدد

KINDMAN

کاربر سایت
Sep 16, 2007
758
نام
Autumn Man
بدون شك ATI Radeon HD3850 !

قيمت دقيق هم الان ندارم
فکر نمیکنم RADEON HD3850 مدل AGP هم داشته باشه و فقط PCI-E هستش.(البته از این شرکتهای مفت خور هیچ چیز بعید نیست!)
اما تا اونجایی که سراغ دارم یه شرکت مدل 7600GS رو بصورت AGP زده بود که از نظر کارایی چیز خوبی نبود.
کلا بنظر من اگر قصدتون بازی کردنه باید دیگه قید AGP رو بزنید و وارد وادی PCI-E بشید.
اما بشخصه هنوز GEFORCE6800 ULTRA رو از NVIDIA بهترین کارت گرافیک مبتنی بر AGP میدونم که تازه یه مدل GX2 ازش هست که خیلی خوبه ولی چون به نوعی خیلی وقته که تولید نمیشه قیمتش اصلا بصرفه نیست!
بهترین VGA در حال حاضر مدل تازه معرفی شده NVIDIA یعنی 9800 هستش که مدل GX2 اون با یک گیگابایت رم گزینه گرون ولی فوق قدرتمندیه!(ضمنا سری 9 همونطور که در وبلاگم نوشتم بخاطر استفاده از فناوری 65nm قیمت بسیار بهتری نسبت به قدرتمندان سری 8 مثل مدل 8800ultra دارند!)
بهترین VGA هم باتوجه به قیمت مدل 8800GT و 8800GTS هستند که این دومی حتما باید مدل 512 مگ (مقدار رم استاندارد) باشه که در حدود 250 تا 350 میتونید تهیشون کنید و کلی حالشو ببرید.
ارزون ترین مدل در برابر کارایی هم همون 9600GT هستش که فعلا تو رنج قیمتش بی رقیبه.

من نظرمو راجع به VGA های جدید انویدیا در وبلاگم نوشتم که میتونید بخونیدش:
http://amaturgamers.blogfa.com
یه مقایسه جدید از گیم اسپات هم گرفتم و تبدیل به عکس کردم که میتونید ببینیدش.

ضمنا VGA های مدل پائین و ارزون بعضا از رم بصورت share استفاده میکنن یعنی میزان رمشون واقعی نیست و مثلا یک VGA 256 میتونه 128 مگ رم داشته باشه و 128 مگ بقیه رو هم از رم سیستم بدزده که اصلا چیز خوبی نیست.در کل توصیه من خرید کرات هایی با میزان رم Real هستش.
ضمنا رمهای GDDR که رمهای مخصوص پردازش گرافیکی هستند هم الان اکثرا در دو تیپ GDDR2 و GDDR3 هستند که قطعا مدل GDDR3 بهتر و پرسرعت تره و برق مصرفی و حرارت کمتری هم داره و چون گرونتره در مدلهای نسبتا بالاتر هم کاربرد داره و در کل استفاده از رمهای قدیمی خصوصا DDR ها بلکل منسوخ شده.
البته GDDR4 هم مدتیه که توسط توسعه دهندش یعنی سامسونگ معرفی شده و حتی در چند مدل از VGA های ATI استفاده شده (یکم مدل از سری 1900 و فکر میکنم مدل 2900XTX) ولی از اونجایی که قیمت این رم ها بالاست و VGA های کنونی نمیتونن یا نمیخان از پهنای باندی که GDDR3 در اختیارشون میزاره فراتر برن فعلا استفاده از GDDR4 رواج نداره ولی قطعا به سبب کارایی بالاتری که در اختیار میزاره اینده از ان GDDR4 خواهد بود.

آخرین ویرایش:

xyz

کاربر سایت
Aug 31, 2007
69
نام
Ali
من فلن سیستمم اینه
mb asus agp 8x + pci-e suupert
ram 2*256
cpu celeron d 2/5
vga agp 6800gt
الان 350 پول دارم می خوام یه 8800gt با یه پاور بگیرم بقیه سیستمم بعدا عوض کنم به نظرتون چه جوری می شه؟
امکان داره این سیستم به کارت صدمه بزنه

ahmad.sadeqi

کاربر سایت
Mar 27, 2008
75
نام
ahmad
راهنماییم کنید

سلام
میخوام کارت گرافیک CLUB - ATI RADEON HD 2600 XT رو بگیرم اما تا اونجایی که میدونم این کارت گرافیک فقط دو خروجی dvi داره با توجه به این موضوع من باید مانیتورم رو که crt هست عوض کنم و یه مانیتور که ورودی dvi داشته باشه رو تهیه کنم؟
میشه خودتون یه کارت گرافیک دیگه تو همین قیمتا پیشنهاد کنید (فقط قوی باشه برای بازی میخوام)

آخرین ویرایش:

amir_minus

کاربر سایت
Feb 11, 2008
386
سلام
میخوام کارت گرافیک CLUB - ATI RADEON HD 2600 XT رو بگیرم اما تا اونجایی که میدونم این کارت گرافیک فقط دو خروجی dvi داره با توجه به این موضوع من باید مانیتورم رو که crt هست عوض کنم و یه مانیتور که ورودی dvi داشته باشه رو تهیه کنم
میشه خودتون یه کارت گرافیک دیگه تو همین قیمتا پیشنهاد کنید (فقط قوی باشه برای بازی میخوام)

تو خود جعبش تبدیل داره,نیازی به عوض کردن مانیتور نیست.قیمت HD2600XT رو نمیدونم!DDR4 هستش یا DDR3?
قیمت تقریبی رو بگی میگم تو این رنج چه کارتهای دیگه هم هست.OK>

xyz

کاربر سایت
Aug 31, 2007
69
نام
Ali
نه مادربردم pci-e ساپورت می کنه قبلا نم یه 8600gt روش بود البته pci-e 4x هستش ......
2577.jpg

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر