مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

V!PER

کاربر سایت
Mar 31, 2007
157
نام
Ali
نه فعلا که مشکلی نداره این کارت گرافیک ولی ادمیزاده دیگه !مرض داره :d
اقای Farshid star من الان دفترچه مادر بورد رو خوندم توش نوشته 2 تا اسلات x16+یک اسلات x1+یک اسلاتx4 و متاسفانه SLi ساپورت نمیکنه . حالا یه کارت پیشنهاد بدین واسه CF + یه پاور!
اگه خود شما تو این کار هستی ، یه ادرس pm کن مزاحم شیم :p

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
نه فعلا که مشکلی نداره این کارت گرافیک ولی ادمیزاده دیگه !مرض داره :d
اقای Farshid star من الان دفترچه مادر بورد رو خوندم توش نوشته 2 تا اسلات x16+یک اسلات x1+یک اسلاتx4 و متاسفانه SLi ساپورت نمیکنه . حالا یه کارت پیشنهاد بدین واسه CF + یه پاور!
اگه خود شما تو این کار هستی ، یه ادرس pm کن مزاحم شیم :p
SLI ساپورت کردن به تعداد اسلات های 16X نیست،باید NVIDIA تاییدش کرده باشه.

راجع به CF که گفتم،یه کارت هم مدل کارت خودت بگیر تا بهترین راندمان رو بگیری.

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
درود
SLI کردن دوتا 460 کار راحتیه؟چقدر داستان داره؟از لحاظ درایور و اینا چی کار کنم؟فردا میخوام بگیرم.

اگه میشه کمک کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
درود
SLI کردن دوتا 460 کار راحتیه؟چقدر داستان داره؟از لحاظ درایور و اینا چی کار کنم؟فردا میخوام بگیرم.

اگه میشه کمک کنید
کاری لازم نیست بکنی

اگه مادربردت SLI باشه،وقتی کارت گرافیک دوم رو نصب کنی خود درایور بصورت خودکار کارت جدید رو میشناسه و گزینه ی SLI رو فعال می کنه،گزینه ی SLI هم توی NVIDIA Control Panel اضافه میشه.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,950
نام
حسین
درود

اگه میشه کمک کنید
نه عزیز خیلی راحت هست هیچ مشکلی نداره کارت دوم که گذاشتی اتوماتیک کامپیوترت اون می شناسه.ترجیها از اخرین درایور هم استفاده کن
فقط حواست به پاورت باشه ببین می کشه یا نه

• Like
Reactions: Saber

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
کاری لازم نیست بکنی

اگه مادربردت SLI باشه،وقتی کارت گرافیک دوم رو نصب کنی خود درایور بصورت خودکار کارت جدید رو میشناسه و گزینه ی SLI رو فعال می کنه،گزینه ی SLI هم توی NVIDIA Control Panel اضافه میشه.
ممنون،وصل کردم،اول disable بود -خودم از همین مسیر که فرمودید درستش کردم

فقط یه چیزی یه نورار اپتیک که دوتا کارت رو بهم وصل میکنه هم هست- اونا رو هم باید به دوتا کارت وصل کنم دیگه؟

-----------------------------
یه عدد 9800 Asus GT رو میخوام بزنم کنار بجاش 5770 بیارم رو کار. چقدر فرق میکنن؟:biggrin1:
اگه فرقشون کمه،کلا بیخیال شم

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
خوب از نظر کارایی با هم اختلاف دارن ولی محسوس نیست بستگی به خودت داره ، dx11ش که فقط جنبه ی تبلیغاتی داره و عملا حرفی واسه گفتن نداره ولی خود کارت در حد gtx260 خدابیامرز هستش بنچا رو ببینی متوجه میشی.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
ممنون،وصل کردم،اول disable بود -خودم از همین مسیر که فرمودید درستش کردم

فقط یه چیزی یه نورار اپتیک که دوتا کارت رو بهم وصل میکنه هم هست- اونا رو هم باید به دوتا کارت وصل کنم دیگه؟

-----------------------------
یه عدد 9800 Asus GT رو میخوام بزنم کنار بجاش 5770 بیارم رو کار. چقدر فرق میکنن؟:biggrin1:
اگه فرقشون کمه،کلا بیخیال شم
بله، باید اون کانکتور SLI رو هم که روی لبه ی کارتا قرار داره وصل کنی،وگرنه سرعتشون در عمل خیلی کمتر میشه،باید از اول یادآوری می کردم.
برای SLI کردن حتما باید دوتا کارت عین هم دیگه و هم مدل باشن،نمی تونی هر جور که می خوای کنار همدیگه بچینیشون.

کارت ATI رو هم نمیشه توی سیستمی که کارت Nvidia و SLI فعال هست بصورت عادی بکار گرفت و هیچ فایده ای نداره نصب کردنش.

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
خوب از نظر کارایی با هم اختلاف دارن ولی محسوس نیست بستگی به خودت داره ، dx11ش که فقط جنبه ی تبلیغاتی داره و عملا حرفی واسه گفتن نداره ولی خود کارت در حد gtx260 خدابیامرز هستش بنچا رو ببینی متوجه میشی.
ممنون رامین جان
بله، باید اون کانکتور SLI رو هم که روی لبه ی کارتا قرار داره وصل کنی،وگرنه سرعتشون در عمل خیلی کمتر میشه،باید از اول یادآوری می کردم.
برای SLI کردن حتما باید دوتا کارت عین هم دیگه و هم مدل باشن،نمی تونی هر جور که می خوای کنار همدیگه بچینیشون.

کارت ATI رو هم نمیشه توی سیستمی که کارت Nvidia و SLI فعال هست بصورت عادی بکار گرفت و هیچ فایده ای نداره نصب کردنش.
اون کانکتور رو وصل کرده بودم،صرفا جهت اطمینان پرسیدم-دوتا کارت هم 460 هست و هر دو Evga است.(دقیقا 1 مدل هستند)

اون خط هم بد منظور رو رسوندم،گفتم 9800 رو بدم 5770 بگیرم که اینطور که رامین گفت بیخیال میشم. یه 460 یا یه بهتر میگیرم.:)
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
ممنون رامین جان

اون کانکتور رو وصل کرده بودم،صرفا جهت اطمینان پرسیدم-دوتا کارت هم 460 هست و هر دو Evga است.(دقیقا 1 مدل هستند)

اون خط هم بد منظور رو رسوندم،گفتم 9800 رو بدم 5770 بگیرم که اینطور که رامین گفت بیخیال میشم. یه 460 یا یه بهتر میگیرم.:)
ممنون
منم که گفتم ،اگر اون 9800GT رو هم با کارت 5770 که سریعتر هست عوض می کردی خوب بود،اما کجا می خواستی استفاده کنی؟
توی سیستم خودت همونطور که گفتم نمی تونستی بزاری ،چون SLI کردی کارتای NVIDIA رو،اما توی یه سیستم دیگه چرا،می تونستی تکی استفاده کنی.

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
منم که گفتم ،اگر اون 9800GT رو هم با کارت 5770 که سریعتر هست عوض می کردی خوب بود،اما کجا می خواستی استفاده کنی؟
توی سیستم خودت همونطور که گفتم نمی تونستی بزاری ،چون SLI کردی کارتای NVIDIA رو،اما توی یه سیستم دیگه چرا،می تونستی تکی استفاده کنی.
یعنی بصرفه هست بگیرم؟یا یه 460 تکی بگیرم؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,799
نام
فرشید
یعنی بصرفه هست بگیرم؟یا یه 460 تکی بگیرم؟

من می گم اگه کارت ATI بگیری نمی تونی بزاری کنار کارتای NVIDIA ، مگه من می دونم که شما چه بودجه ای داری که بگم بصرفس یا نه، هر چی کارت قویتری بگیری بهتره، اما برای هر بودجه ای یه کارتی پیشنهاد میشه.

capitanrayan

کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
اون نکته انحرافیش بود:D در کل میخواستم ببینم تعوض این دوکارت معقولانست (با هزینه 30 تومن حدوداً)؟یا هزینه کنم و 460 بگیرم!

اون 2تا رو روی یه سیستم دیگس ،این هم برای یه سیستم دیگه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر