مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

Beyne 6970 Va Gtx 570 Koodoom Ro begiram...Baraye Game Mikham
تقریبا همرده هستن،اما همسرعت نیستن و بیشتر مواقع کارت 570 راندمان بهتری داره.
کارت GTX 570 توصیه میشه ، بخاطر نویز و حرارت کمتر و راندمان بسیار خوبش.

Beyne 6970 Va Gtx 570 Koodoom Ro begiram...Baraye Game Mikham

همونطور که دوستمون در بالا اشاره کردن عملکرده بسیار عالی و با فاصله در dx11 نسبت به 6970 خریده 570 رو بسیار ارزشمندتر و اینده نگرانه تر میکنه(به خاطر قابلیت بسیار بهتر در dx11)

میتونید این ریویو رو هم مطالعه کنید

بچه ها چه خبر از GTX 580 ؟
وارد ایران شد ؟ اگه آره لطف کنید قیمتها و برندهاش رو بگید ، بینهایت ممنون.

هنوز بطور رسمی وارد نشده ، فقط میشه تک و توک تو بازار رضا یا پاساژ ایران پیدا کرد.

بچه ها چه خبر از GTX 580 ؟
وارد ایران شد ؟ اگه آره لطف کنید قیمتها و برندهاش رو بگید ، بینهایت ممنون.

محمد جان برایه شمایی که 480 دارید که همرده و معادله 570 هست اصلا نمیصرفه به 580 ارتقا بدین.بهتره صبر کنید تا کپلر یا 2 هسته ای سری 5 اقدام کنید.

به تازگی قابلیت انلاکه 6950 مطرح شده که برایه خریدارانه کارته گرافیک بسیار جالبه توجه.

محمد جان برایه شمایی که 480 دارید که همرده و معادله 570 هست اصلا نمیصرفه به 580 ارتقا بدین.بهتره صبر کنید تا کپلر یا 2 هسته ای سری 5 اقدام کنید.

به تازگی قابلیت انلاکه 6950 مطرح شده که برایه خریدارانه کارته گرافیک بسیار جالبه توجه.

رامین جان آخه خبری از دو هسته ای های انویدیا نیومده ! شما خبری داری ؟

آخه یه Apple LED Display 27" دارم که رزولوشن خیلی بالایی داره (فکر کنم ۲۵۶۰ باشه) ، ۴۸۰ میترسم یکم روش کم بیاره. برای همین پی گیره ۵۸۰ هستم.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

ممنون از دوست خوبم ، رامین سوپرای عزیز بابت پاسخگوییشون.

رامین جان آخه خبری از دو هسته ای های انویدیا نیومده ! شما خبری داری ؟

آخه یه Apple LED Display 27" دارم که رزولوشن خیلی بالایی داره (فکر کنم ۲۵۶۰ باشه) ، ۴۸۰ میترسم یکم روش کم بیاره. برای همین پی گیره ۵۸۰ هستم.

هنوز خبری که تایید شده از طرفه انویدیا باشه منتشر نشده.

در مورده رزولوشن اون ابر مانیتور هم باید بگم 2560*1440 هست.

خوب بیایم یه برسی بکنیم

این برسی نهایی سایته hardware canucks هست در چندین بازی

GTX-580-95.jpg

خوب ما همیشه عادت داریم AA رو رویه 4X بزاریم در این صورت نتایج به این قراره

کارته GTX580 از 5970 در رزولوشنه 2560 با AA 4x حدوده 4% قویتره و از 480 هم حدوده 20% قویتره.(البته 5970 که اصلا در لیستمون قرار نمیگیره چون در dx11 که اینده هست بسیار ضعیف تر از رقیبه nvidia اش هست)

خوب حالا به نظرت فروشه این کارت یعنی 480 با ضرر اونم برایه 20% افزایش کارایی عاقلانست؟؟.

من میتونم بگم بزرگترین اشتباه زندگیتونه.

metro.jpg

به نظرم بنده حقیر شما میتونی یک 480 دیگه با قیمت کم تهیه کنی و با این یکیتون sli کنید و 95% افزایش کارایی حس کنید که تنها کمی از تجربه 580 sli ضعیف تره;)

این برایه 2560 عالیه و تجربه بسیار بهتری رویه اون مانیتور خواهید داشت.
(البته اینجور که من استلال کردم شما کلا از لحاظ مالی هیچ مشکلی ندارید واسه همین این کانفیگ بسیار بهتر به نفعتون خواهد بود :d)

آخرین ویرایش:
هنوز خبری که تایید شده از طرفه انویدیا باشه منتشر نشده.

در مورده رزولوشن اون ابر مانیتور هم باید بگم 2560*1440 هست.

خوب بیایم یه برسی بکنیم

این برسی نهایی سایته hardware canucks هست در چندین بازی

GTX-580-95.jpg

خوب ما همیشه عادت داریم AA رو رویه 4X بزاریم در این صورت نتایج به این قراره

کارته GTX580 از 5970 در رزولوشنه 2560 با AA 4x حدوده 4% قویتره و از 480 هم حدوده 20% قویتره.(البته 5970 که اصلا در لیستمون قرار نمیگیره چون در dx11 که اینده هست بسیار ضعیف تر از رقیبه nvidia اش هست)

خوب حالا به نظرت فروشه این کارت یعنی 480 با ضرر اونم برایه 20% افزایش کارایی عاقلانست؟؟.

من میتونم بگم بزرگترین اشتباه زندگیتونه.

metro.jpg

به نظرم بنده حقیر شما میتونی یک 480 دیگه با قیمت کم تهیه کنی و با این یکیتون sli کنید و 95% افزایش کارایی حس کنید که تنها کمی از تجربه 580 sli ضعیف تره;)

این برایه 2560 عالیه و تجربه بسیار بهتری رویه اون مانیتور خواهید داشت.
(البته اینجور که من استلال کردم شما کلا از لحاظ مالی هیچ مشکلی ندارید واسه همین این کانفیگ بسیار بهتر به نفعتون خواهد بود :d)

دمت گرم رفیق ، بنچهای آموزنده ای بود.
نه اینجوریها هم نیست که ۱۰۰٪ از نظر مالی بدونه مشکل باشم :d

اما از اونجایی که یه مشتری خوب واسه ۴۸۰ام دارم گفتم با فروشش و کمی هزینه کردن میتونم با ضرری که به داشتن یه ۵۸۰ بصرفه ، این کارت رو داشته باشم.

[/SPOILER]

دمت گرم رفیق ، بنچهای آموزنده ای بود.
نه اینجوریها هم نیست که ۱۰۰٪ از نظر مالی بدونه مشکل باشم :d

اما از اونجایی که یه مشتری خوب واسه ۴۸۰ام دارم گفتم با فروشش و کمی هزینه کردن میتونم با ضرری که به داشتن یه ۵۸۰ بصرفه ، این کارت رو داشته باشم.

اگه تنور داغه و اون طرف عرضه پاچه هاش وسیعه:d که دیگه ................

اما در غیره اینصورت همونطور که گفتم نمیصرفه محمد جان

اگه تنور داغه و اون طرف عرضه پاچه هاش وسیعه:d که دیگه ................

اما در غیره اینصورت همونطور که گفتم نمیصرفه محمد جان

نه رفیق ما اهل این کارا نیستیم ، برداشت بد نکن :d
ببینیم به امید خدا چی میشه دیگه. :) امیدوارم دو هسته ای های سری ۵۰۰ هم بیاد که من تکلیفم ۱۰۰٪ معلوم شه.

به هر حال از راهنماییهات بینهایت سپاسگذارم دوست عزیز. >:d<

آخه یه "Apple LED Display 27 دارم
دوست گرامی سوالم به عنوان تاپیک ربط نداره ولی می خواستم ببینم شما به چه صورت از این مانیتور که یک عدد mini DisplayPort (که بصورت نر هست)داره استفاده میکنید ؟
به خاطر off-تاپیک شرمنده !
راههای زیادی هست که یکیش اینه‌ :
خب اینی که شما عکسش رو گذاشتید mini DisplayPort نر به Dvi ماده هست که باز هم با یک کارت گرافیک مثل اونی که شما دارید (دوتا DVI و یک mini HDMI) مشکل خواهید داشت !(در مورد 580 هم صادق هست)
همون طور که مطلع هستید این نمایشگر شامل این کابلهاست و با کامپیوترهای دسکتاپی که کارت گرافیک مجهز به mini DP هستند سازگاری داره (مثل 5980 یا سری 6 AMD)
یکی از ایراداتی که سایت Cnet از این نمایشگر گرفته بود عدم سازگاری با پی سی هست
**برای اینکه پستم دیگه off-تاپیک خالص نباشه باید بگم که برای اجرای روان بازیها در این دقت حتما به چینش چند کارته نیاز خواهید داشت چون با نگاهی به تست ها متوجه میشید که در اکثر بازیها در این دقت تصویر (و حتی 1600p) با افت شدید فریم مواجه خواهید شد !

آخرین ویرایش:
دوست گرامی سوالم به عنوان تاپیک ربط نداره ولی می خواستم ببینم شما به چه صورت از این مانیتور که یک عدد mini DisplayPort (که بصورت نر هست)داره استفاده میکنید ؟
به خاطر off-تاپیک شرمنده !

راههای زیادی هست که یکیش اینه‌ : (البته برای اتصال به پی سی معمولی برعکس این نیاز باشه فکر میکنم)

IMG_0095.jpg

البته بعضی ها هم حرکتهای عجیب غریبی میزنن مثلا اینکه توی مک (با هکینتاش نصب کنی) میشه با یه کلک ۲ تا کارت داشته باشی که یکیش مخصوص مک باشه و مینی دیسپلی داشته باشه و دیگریش به اون یکی وصل میشه !!! :|

حالا اساتید قطعا بهتر میدونن ، اما اگه لازم داری میتونی یه مدل سفارشی بگیری از اپل ، مثل یکی از دوستام که گرفته.

آخرین ویرایش:
سلام!
دوستان ما یه 5850 داریم،به نظر شما یه کارت دیگه crossfire کنم ؟ چی بخرم؟
یا بفروشمش به صرفه است؟ 2 تا کارت از انویدا بگیرم ؟ xD

سلام!
دوستان ما یه 5850 داریم،به نظر شما یه کارت دیگه crossfire کنم ؟ چی بخرم؟
یا بفروشمش به صرفه است؟ 2 تا کارت از انویدا بگیرم ؟ xD
بستگی به مادربرد شما داره

اگر از SLI پشتیبانی می کنه که خب می تونی دوتا کارت 470 بگیری SLI کنی،اگر نه که می تونی یه 5850 دیگه بخری و با همین کارت فعلی CF کنی،در هر دو حالت راندمان خیلی بالایی می گیری،اما راندمان SLI برای این کارتا بهتره و مشکلات درایوری کمتری داره.

Back