مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

WILD GOAT

کاربر سایت
Mar 1, 2009
305
درود
ببخشید برای کارت 512mb 4870 مشکلی پیش نمیاد اگه که پاور فقط 1کانکتور 6پین داشته باشه ؟(البته 535wat باشه)
یعنی اگه اون 1 کانکتور 6پین پاور رو 1راست به خودش وصل کنم ولی برای اون یکی درگاه از کانکتور تبدیل خودش استفاده کنم؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
4870 حداقل یه پاور 500w میخواد که با توجه به قطعات دیگه باید یه پاوری تو همین حدود یا بالاتر در نظر گرفته بشه اینکه پاور یدونه 6 پین داشته باشه یا نداشته باشه زیاد مهم نیست مهم خروجیه realش هستش (هرچند الان دیگه انواع پاورها حالا میخواد تو هر رنجی باشه حداقل یدونه 6 پین دارن) ، من مشخصات سیستم شما رو نمیدونم ولی قاعدتا مشکلی پیش نمیاد و شما با یه تبدیل molex به 6پین میتونی از این کارت استفاده کنی.

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
t0ipxb6ffe4vd0nuhdnk.png

کارت گرافیکمم:geforce9400 gx ئه
ASUS Rock solid.Heart touching p5kpl se Motherboard
MAIN BOARD SOLTEK
و هر بازی بعد از 1 دقیقه یه افت فریم تو بازی ایجاد میشه و دیگه دست نمیشه اونقدر گیر میکنه که هر 3 یا 5 ثانیه بازی حرکت میکنه!
چه گرافیکی بخرم خوبه؟که تا 2-3 سال راحت بشه بازی کرد؟
بدون افت فریم و با خرین تنظیمات بشه بازی کرد!

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
t0ipxb6ffe4vd0nuhdnk.png

MAIN BOARD SOLTEK
و هر بازی بعد از 1 دقیقه یه افت فریم تو بازی ایجاد میشه و دیگه دست نمیشه اونقدر گیر میکنه که هر 3 یا 5 ثانیه بازی حرکت میکنه!
متوجه نشدم مادربردت ASUS P5K هست یا Soltek که دیگه وجود خارجی نداره

برای بازی هم حداقل یه کارت GT 240 DDR5 1GB یا 9600GT DDR3 1GB پیشنهاد میشه.
اما آخرین تنظیمات واسه همه ی بازیها یه کارت گرافیک خیلی قویتر مثل GTX 460 می خواد که از 290 تومن به بالاست.( به مانیتور و رزولوشن هم بستگی داره)

qwerty23

کاربر سایت
Nov 21, 2009
280
asusئه:D اون سولتکو اضافه نوشتم:D
الان با اون سیتم9600که میگی میشه نرم و روون بازی کرد؟

من اگه جات بودم صبر میکردم چند ماه دیگه. آخه اگه طوری که nvidia گفته قراره معماری کامل عوض شه بزار کپلر بیاد که 4 برابر قویتره و معماری جدید داره. تا بهار میاد و حتما ارزونترینش از بهترین الان هم بهتره.

Max Pouria

کاربر سایت
Nov 28, 2008
73
با سلام

ببخشید خواستم بپرسم با توجه به اینکه مادربورده من asus p5ql-se هست و این مادربورد pci express 2 نیست اگه بخوام یه گرافیک 5770 یا gtx460 بخرم با مشکل کاهش راندمان مواجه میشم؟بعضیا میگند آره بعضیا میگند نه دیگه این گرافیکا اون قدرا هم قوی نیست که بورد نتونه به درستی ساپورتش کنه و pcie2 ماله گرافکیا بالا 400-500 باید حتما باشه

خواستم ببینم باید چی کار کنم ؟و واقعا برام به صرفه هم نیست که بورد رو هم عوض کنم

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
من اگه جات بودم صبر میکردم چند ماه دیگه. آخه اگه طوری که nvidia گفته قراره معماری کامل عوض شه بزار کپلر بیاد که 4 برابر قویتره و معماری جدید داره. تا بهار میاد و حتما ارزونترینش از بهترین الان هم بهتره.
دستت درد نکنه خیلی ممنونم.
راستی احتیاج به عوض کردن cpu یا ram که ندارم؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,797
نام
فرشید
asusئه:D اون سولتکو اضافه نوشتم:D
الان با اون سیتم9600که میگی میشه نرم و روون بازی کرد؟

بستگی داه چه بازی مدنظرت باشه، یکی مثل فیفا یا COD سبک هست، روی این کارتم خوب اجرا میشه، یکی مثل Crysis سنگین هست، کند اجرا میشه،

بعدم بقیه ی قطعات سیستم هم ملاکه، فقط که به گرافیک نیس

با سلام

ببخشید خواستم بپرسم با توجه به اینکه مادربورده من asus p5ql-se هست و این مادربورد pci express 2 نیست اگه بخوام یه گرافیک 5770 یا gtx460 بخرم با مشکل کاهش راندمان مواجه میشم؟بعضیا میگند آره بعضیا میگند نه دیگه این گرافیکا اون قدرا هم قوی نیست که بورد نتونه به درستی ساپورتش کنه و pcie2 ماله گرافکیا بالا 400-500 باید حتما باشه

خواستم ببینم باید چی کار کنم ؟و واقعا برام به صرفه هم نیست که بورد رو هم عوض کنم

نه عزیز، کاهش راندمانی بخاطر اسلات PCI-Ex 1.0 نخواهی داشت،برای این کارتا کافیه و در این شکی نیست

عزیز بردار، آخه فقط بر اساس Roadmap ، واسه کارتی که به این زودیا نمیاد و تازه اگر بیاد معلوم نیست چن قیمت باشه ، باید به مشتری کارت 100 تومنی گفت که دس نگه داره؟!

فرضا که اومد همین فردا، همچین کارتی روی سیستم این دوستمون گذاشته بشه سیستم سکته نمی زنه؟! پاورش کم نمیاره؟؟

دستت درد نکنه خیلی ممنونم.
راستی احتیاج به عوض کردن cpu یا ram که ندارم؟

فعلا نه،ولی بهتره تا 4 گیگ باشه رم سیستم.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
MAIN BOARD SOLTEK
خوب مشخصه دیگه که مشکل از کجا آب میخوره اون 9400 نه بدرد الان میخوره نه آخرت ، الان شما هر vgaیی جدید دیگه ای بگیری با افت شدید کارایی مواحه میشی بدلیل محدودیت cpuت بهتره جمع کنی هر سه قطعه ی اصلی رو عوض کنی در کل با خرید یه کارت جدید مثل gtx460 یا hd5770 میشه یه حال اساسی به این سیستم خسته داد ولی خوب بدیل محدودیت cpu شاید 30 یا 40 درصد از کاراییشو نبینی. (این درصورتی هستش که از طرف پاور هم محدودیت نداشته باشی)

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
بستگی داه چه بازی مدنظرت باشه، یکی مثل فیفا یا COD سبک هست، روی این کارتم خوب اجرا میشه، یکی مثل Crysis سنگین هست، کند اجرا میشه،

بعدم بقیه ی قطعات سیستم هم ملاکه، فقط که به گرافیک نیس

نه عزیز، کاهش راندمانی بخاطر اسلات PCI-Ex 1.0 نخواهی داشت،برای این کارتا کافیه و در این شکی نیست

عزیز بردار، آخه فقط بر اساس Roadmap ، واسه کارتی که به این زودیا نمیاد و تازه اگر بیاد معلوم نیست چن قیمت باشه ، باید به مشتری کارت 100 تومنی گفت که دس نگه داره؟!

فرضا که اومد همین فردا، همچین کارتی روی سیستم این دوستمون گذاشته بشه سیستم سکته نمی زنه؟! پاورش کم نمیاره؟؟

فعلا نه،ولی بهتره تا 4 گیگ باشه رم سیستم.
خوب هم پست پایینی رو نقل میکنم هم شما
رمم 4ئه پس فقط باید قطعات دیگه بخرم درسته؟مارک خوب با یه قیمت مناسب بدین هم رو بخریم دیگه چاره ای نیست دیگه وقتی تو civ 5 گیر کنه یعنی....(تو بازیایی 2005 هم گیر میکنه:)))

hosseinboss

کاربر سایت
Nov 3, 2008
246
نام
حسین
سلام دوستان
می خواستم مصرف برق کارت های زیر چقدر هست و حداقل پاور مورد نیازش چقدر هست
460gtx 768m
460gtx 1g
450gts
5850 1g
5770
و در آخر 8800gt(که فکر کنم حدود 130 وات باشه)

nasimparsi

کاربر سایت
Mar 12, 2008
276
با درود

دوستان من چند روز پیش این مادربرد رو گرفتم:
Biostar TA88G HD

که گرافیک آنبردش اینه:
ATI Radeon HD4250 / support DX10.1 and CFX

این مادربرد یک درگاه برای کارت گرافیک های پیشرفته هم داره. یک چیزی که هست قابلیت کراس فایر هست که این مادربرد داره. می خوام بدونم اگر در آینده خواستم گرافیک خیلی قوی بخرم و بندازم روش این قابلیت کراس فایر در بازی ها کمک می کنه و تاثیر زیادی داره؟

همچنین بهترین گزینه ی کارت گرافیک (تراز بالا) برای کراس فایر شدن با گرافیک آنبرد این مادربرد چیه؟

با سپاس

Max Pouria

کاربر سایت
Nov 28, 2008
73
ممنون از پاسختون ببخشید cpu intel e5300 چی ؟محدودیت ایجاد نمیکنه ؟یا باید اونم 4 هسته ای بشه ؟

کلا خرید این gtx 460 با این cpu و 2 گیگ رم کار عاقلانه ای هست؟

یعنی این pcie1 برا گرافیک 6850 اگه مدلشو اشتباه نگفته باشم محدودیت ایجاد نمیکنه ؟ddr2 بودن رم ها چی ؟بازی ها باس رم هم براشون مهمه یا فقط حجم مموریش مهمه ؟

شرمنده اگه سوالات زیاد شد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر