مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام دوستان
من یه سوالی برام پیش اومده
من می خوام یه کارت گرافیک 250 gts بخرم می خواستم ببینم مارک zotac و xfx از لحاظ قدرت و کیفیت با هم تفاوت دارن؟و چقدر فرق داره؟چون دیدم قیمت xfx ارزون تره
ممنونم می شم برام توضیح بدین:x

سلام!
با در نظر گرفتن قيمت جهاني
SLI كردن دوتا 460 1GB بهتره يا 480 ؟
سلام دوست عزيز
به هيچ عنوان SLI كردن كارتهاي سري 400 توصيه نمي‌شه.
اين كارتها به اندازه كافي حرارت توليدي بالايي دارن. مگر اينكه تهويه مناسبي براي كيس داشته باشيد.
سلام دوستان
من یه سوالی برام پیش اومده
من می خوام یه کارت گرافیک 250 gts بخرم می خواستم ببینم مارک zotac و xfx از لحاظ قدرت و کیفیت با هم تفاوت دارن؟و چقدر فرق داره؟چون دیدم قیمت xfx ارزون تره
ممنونم می شم برام توضیح بدین:x
سلام دوست عزيز
تفاوتي ندارن. مگر اينكه يكي مدل رفرنس و يكي غير رفرنس باشه.
اگر XFX ارزونتره همون رو تهيه بكنيد.

در اين مورد زياد بحث شده، چه اينجا چه در فروم هاي ديگه.
و تنها مكاني كه كارت 260 رو برتر طلقي مي‌كنند همينجا بوده.
در هر حال دلايل من:
همون 100 وات كمتر كه خودش خيلي مزيته و طوري نگيد كه مزيت به حساب نمياد.
نويز كمتر
حرارتي توليدي كمتر
قيمت تقريبا برابر
پشتيباي از DX11
قدرت برابر:

تا اينجا من 5 برتري رو ذكر كردم(قيمت رو كنار گذاشتم) كه از پارمترهاي مهم يك كارت‌گرافيك هست.

حالا شما هم مزيت‌هاي كارت 260 رو بيان بكنيد ببينيم كه آيا 260 مزيت‌هاي بيشتري داره يا كارت 5770 ؟

ما اینجا داریم به کاربرانی پیشنهاد میدیم که اطلاع زیادی از کارتها ندارن و این جور چیزا زیاد به دردشون نمیخوره
پس
نویز کمتر و معماری جدیدتر دلیل بر خوب بودن یه کارت نیس
همیشه هر چیزی که معماری جدیدتری داشته باشه بهتر نیس

دایرکس 11 هم انچنان مزیتی حساب نمیشه واسه این کارت چون توان اجرایی بازیها رو روی این حالت با فریم قابل قبول اصلا نداره
---------------

من اگه 260 رو پیشنهاد میدم فقط به خاطر فیزیک هست مخصوصا که این روزا تمام بازیها دارن روی قضیه خیلی مانور میدن
مافیا2 هم که در راهه و اونوقته که حسرت میخورن چرا nvidia ندارن:d

در ضمن 260 موقع sli بازدهی بیشتری نسبت به 5770 داره و تقریبا برابر با 295 میشه

---------

سلام دوست عزيز
به هيچ عنوان SLI كردن كارتهاي سري 400 توصيه نمي‌شه.
اين كارتها به اندازه كافي حرارت توليدي بالايي دارن. مگر اينكه تهويه مناسبي براي كيس داشته باشيد.

.

بر عکس
sli کردن 460 خیلی هم عالیه

و چیزی حدود 93 درصد افزایش قدرت پیدا میکنه

و بالاتر از 480 میشه!

یعنی شما به جای دادن 650 تومان به 480

با 100 تومان کمتر میتونی قدرتی بالاتر از 480 داشته باشی

میتونی این لینکی که رامین جان دادن رو مشاهده کنی

Do Two GeForce GTX 460s Beat One GTX 480?

با سلام
من دو تا سيستم amd گرفتم با مادربوردهاي يكسان . اولي cpu am3 250 , 3ghz و كارت گرافيك 4670 sapphire و دومي cpu am3 245 , 2.9ghz و گرافيك gts250 gainward است. بازي كرايسيس را روي هر دو بازرلوشن 1680*1050 اجرا كردم و تمام تنظيمات ويديو را روي high قرار دادم. انتظار داشتم gts250 خيلي سريعتر از 4670 عمل كنه ولي فقط 4670 در اين حالت كمي كند (فكر كنم 17 فريم در ثانيه) اجرا مي شد و gts 250 تقريبا معمولي يا مقدار اندكي جاماندگي تصوير (فكر كنم 21 تا 22 فريم در ثانيه) آيا واقعا اختلاف 50 هزار تومني قيمت اين دو كارت همين حد است ؟

دایرکس 11 هم انچنان مزیتی حساب نمیشه واسه این کارت چون توان اجرایی بازیها رو روی این حالت با فریم قابل قبول اصلا نداره
من اگه 260 رو پیشنهاد میدم فقط به خاطر فیزیک هست مخصوصا که این روزا تمام بازیها دارن روی قضیه خیلی مانور میدن
مافیا2 هم که در راهه و اونوقته که حسرت میخورن چرا nvidia ندارن:d
بحث جالب شد:d
پس چطور كار 5770 از پس اجراي بازي‌هاي دايركس11 برنمياد اما كارت 260 از ااجراي فيزيكس برمياد؟!
results_gtx260.png

اصلا در مورد كارت 5770 دايركس11 رو اعمال نمي‌كنيم و فكر مي‌كنيم كه اين كارت DX11 نداره و همون DX10.1 رو مبنا قرار مي‌ديم. اونوقت اين كارت رو كه شرايطش با كارت 260 برابري مي كنه مقايسه مي‌كنيم. نتيجه اينه كه كارت 5770 از لحاظ قدرت از كارت 260 كم نداره.
بعد ساير پارمترها رو پيش مي‌كشيم. پاور آنچناني نياز نداره. حتي اگر فردي پاور 700 وات با توان خروجي پيوسته داشته باشه اشتباهه بگيم كه چون پاور شما توانايي داره پس كارت 260 بهتره، اما به اين نكته بايد توجه كرد كه پاور روز به روز از عمرش كاسته مي‌شه و هر چقدر كه كارت گرافيك قوي‌تر باشه و توان بيشتري طلب بكنه پاور عمر مفيدش رودتر به اتمام مي‌رسه.

در ضمن 260 موقع sli بازدهی بیشتری نسبت به 5770 داره و تقریبا برابر با 295 میشه
مطمئنيد؟
اين چارت رو:
Far%20Cry%202%204x%20AA.png

با اين دو چارت مقايسه بكنيد:

farcry2-1920.gif

18260.png

دنبال چارتهاي زيادي هم گشتم كه اين دو كارت رو در شرايط همزمان و در چنيش دو كارت مقايسه بكنه كه موردي پيدا نكردم.
اما در حالت SLI كارت 260 بايد توجه داشته باشيد كه به يك پاور حداقل 750 وات نياز داريد كه قيمت اين پاور حدود 180 هزار تومان هست. اما براي كارت 5770 يك پاور 650 وات هم جواب مي‌ده كه قيمتش حدود 120 تومن هست.

بر عکس
sli کردن 460 خیلی هم عالیه

و چیزی حدود 93 درصد افزایش قدرت پیدا میکنه

و بالاتر از 480 میشه!
من اصلا كارايي رو مد نظر نداشتم.
با SLI كارت 460 بايد تهويه كيس در شرايط ايده آل باشه و همچنين يك پاور حداقل 800 وات هم كنار گذاشت.
البته بايد ميزان زيادي هم پنبه براي گرفتن گوش كنار بذاري تا در حالت لود دچار ناشنوايي نشي:d

بحث جالب شد:d
پس چطور كار 5770 از پس اجراي بازي‌هاي دايركس11 برنمياد اما كارت 260 از ااجراي فيزيكس برمياد؟!

معلومه که بر میاد:d

فیزیک اصلا مثل دایرکس 11 باعث افت فریم نمیشه!

شما اگه به عنوان مثال همین batman:aa رو نگاه کرده باشی داخل سیستم پیشنهادی واسه فیزیک کارت 260 قرار داده شده و داخل option بازی هم همینطور

من خودم 260 دارم و تا حالا توی هیچ بازی(به غیر 2-3 تا بازی) افت فریم نداشتم

اما کافیه شما bc2 یا metro2023 یا dirt2 و ...رو بزاری روی دایرکس 11 اونوقته که روزی 100 بار به 5770 فحش میدی!

اصلا در مورد كارت 5770 دايركس11 رو اعمال نمي‌كنيم و فكر مي‌كنيم كه اين كارت DX11 نداره و همون DX10.1 رو مبنا قرار مي‌ديم. اونوقت اين كارت رو كه شرايطش با كارت 260 برابري مي كنه مقايسه مي‌كنيم. نتيجه اينه كه كارت 5770 از لحاظ قدرت از كارت 260 كم نداره.
بعد ساير پارمترها رو پيش مي‌كشيم. پاور آنچناني نياز نداره. حتي اگر فردي پاور 700 وات با توان خروجي پيوسته داشته باشه اشتباهه بگيم كه چون پاور شما توانايي داره پس كارت 260 بهتره، اما به اين نكته بايد توجه كرد كه پاور روز به روز از عمرش كاسته مي‌شه و هر چقدر كه كارت گرافيك قوي‌تر باشه و توان بيشتري طلب بكنه پاور عمر مفيدش رودتر به اتمام مي‌رسه.
مطمئنيد؟
اين چارت رو:
Far%20Cry%202%204x%20AA.png

با اين دو چارت مقايسه بكنيد:

farcry2-1920.gif

18260.png

دنبال چارتهاي زيادي هم گشتم كه اين دو كارت رو در شرايط همزمان و در چنيش دو كارت مقايسه بكنه كه موردي پيدا نكردم.
اما در حالت SLI كارت 260 بايد توجه داشته باشيد كه به يك پاور حداقل 750 وات نياز داريد كه قيمت اين پاور حدود 180 هزار تومان هست. اما براي كارت 5770 يك پاور 650 وات هم جواب مي‌ده كه قيمتش حدود 120 تومن هست.

توی این تست هایی که گذاشتی حرف من هم تصدیق میشه که 260 در حالت sli از 295 هم گاهی اوقات قویتر میشه
در ضمن منم تست های زیادی رو میتونم بزارم که 5770 در حالت کراس خیلی ضعیف عمل کرده و من کلی گفتم
---
با SLI كارت 460 بايد تهويه كيس در شرايط ايده آل باشه و همچنين يك پاور حداقل 800 وات هم كنار گذاشت.
البته بايد ميزان زيادي هم پنبه براي گرفتن گوش كنار بذاري تا در حالت لود دچار ناشنوايي نشي:d

همه میدونن من 260 sli دارم و هیچ احتیاجی هم خدا وکیلی به پنبه پیدا نکردم
اکثر کیس های حرفه ای خودشون اینقدر فن و... دارن که صدای vga توشون گم میشه:)

این بازی لیبرتی سیتی گرافیکش خوبه؟ 5770 میتونه روان اجراش کنه؟:-o

بستگی به CPU ت داره.من با 4890 که به مراتب سریع تر از 5770 هستش 19 فریم تو very high و 1920x1080p بیشتر نگرفتم.البته با cpu دو هسته ای تست کردم. یادم میاد دوستان میگفتن برای بهتر اجرا کردن این بازی بیشتر به cpu قوی نیاز منده تا گرافیک.(از جمله آقا وحید);)

توی این تست هایی که گذاشتی حرف من هم تصدیق میشه که 260 در حالت sli از 295 هم گاهی اوقات قویتر میشه
من كه با اين مشكلي ندارم.
بحث سر كراس فاير 5770 و 260 هست.

همه میدونن من 260 sli دارم و هیچ احتیاجی هم خدا وکیلی به پنبه پیدا نکردم
شما 460 SLI داريد يا 260؟ چون من گفتم 460 وگرنه 260 كه تو اين زمينه مشكلي نداره.

بستگی به CPU ت داره.من با 4890 که به مراتب سریع تر از 5770 هستش 19 فریم تو very high و 1920x1080p بیشتر نگرفتم.البته با cpu دو هسته ای تست کردم. یادم میاد دوستان میگفتن برای بهتر اجرا کردن این بازی بیشتر به cpu قوی نیاز منده تا گرافیک.(از جمله آقا وحید);)
فكر نمي‌كنم اينطور باشه.
ممكنه اين جمله زير اشتباه تعبير شده باشه:
بازي GTA‌اولين بازي‌اي هست كه از سه هسته پردازنده استفاده بهينه مي‌كنه و تا قبل از اين بازي، بازي‌ها بيش از 2 هسته استفاده نمي‌كردند.
وگرنه در همه بازي‌ها اولين فاكتور كارت گرافيك قوي‌ هست، بعد پردازنده ملاك قرار مي‌گيره.

شما 460 SLI داريد يا 260؟ چون من گفتم 460 وگرنه 260 كه تو اين زمينه مشكلي نداره.

من حرفت رو اشتباه شنیدم
فکر کردم منظورت 260 هست
در مورد صدای 460 اطلاعی ندارم:d;)

فكر نمي‌كنم اينطور باشه.
ممكنه اين جمله زير اشتباه تعبير شده باشه:
بازي GTA‌اولين بازي‌اي هست كه از سه هسته پردازنده استفاده بهينه مي‌كنه و تا قبل از اين بازي، بازي‌ها بيش از 2 هسته استفاده نمي‌كردند.
وگرنه در همه بازي‌ها اولين فاكتور كارت گرافيك قوي‌ هست، بعد پردازنده ملاك قرار مي‌گيره.

ولی من اینو شخصا تست کردم عزیز

gta 4 از اون بازیهایی هست که حتما باید cpu قوی داسته باشی

من با یه cpux2 5200 و کارت 9600 و 260 فقط 6 فریم بالاتر گرفتم

اما با همون 9600 یه core i5 بستم فریم 12-13 تا افزایش داشت

میتونی توی تست های خود gta هم مشاهده کنی;)

البته شکی درش نیس که به یه کارت قدرتمند هم احتیاج داره

ولی من اینو شخصا تست کردم عزیز

gta 4 از اون بازیهایی هست که حتما باید cpu قوی داسته باشی

من با یه cpux2 5200 و کارت 9600 و 260 فقط 6 فریم بالاتر گرفتم

اما با همون 9600 یه core i5 بستم فریم 12-13 تا افزایش داشت

میتونی توی تست های خود gta هم مشاهده کنی;)

البته شکی درش نیس که به یه کارت قدرتمند هم احتیاج داره
دليل اين امر كاملا واضح هست.
پردازنده 5200 دو هسته‌اي و پردازنده i5 هم دو هسته‌اي اما هر هسته توانايي پردازش 2 دستورالعمل همزمان رو داره و بنابراين يك پردازنده چهار هسته‌اي محسوب مي‌شه.
و اين گفته رو هم تاييد مي‌كنه:

اون 6فريم كه مي‌گين به دليل گلوگاه شدن پردازنده به وجود آمده و در 12-13 فريم اين گلوگاه برداشته شده و كارت 9600 حداكثر قدرتش رو به نمايش گذاشته.

من حرف وحید رو کاملا تایید میکنم.چون خودم تست کردم میگم.GTA episode خیلی خیلی از لحاظ گرافیکی با کنسول ها اختلاف داره و یه سر و گردن بالاتره.اما من با E6750 Dua core و 4890 نتونستم تو 1080 بیشتر از 20 فریم بگیرم.در صورتی که با همین سیستم crysis رو تو veryhigh و AA4 نزدیک 30 فریم گرفتم که این مقدار فوق العادست.یعنی همه چیز رو ماکسیموم.BC2 هم بهمین صورت.ولی GTA رو نمیتونم تو بالاترین حالت بدون افت فریم داشته باشم.بنظرتون دلیلش چیه؟؟؟!!!!;)

من حرف وحید رو کاملا تایید میکنم.چون خودم تست کردم میگم.GTA episode خیلی خیلی از لحاظ گرافیکی با کنسول ها اختلاف داره و یه سر و گردن بالاتره.اما من با E6750 Dua core و 4890 نتونستم تو 1080 بیشتر از 20 فریم بگیرم.در صورتی که با همین سیستم crysis رو تو veryhigh و AA4 نزدیک 30 فریم گرفتم که این مقدار فوق العادست.یعنی همه چیز رو ماکسیموم.BC2 هم بهمین صورت.ولی GTA رو نمیتونم تو بالاترین حالت بدون افت فریم داشته باشم.بنظرتون دلیلش چیه؟؟؟!!!!;)
چند بار گفتم ديگه.
اون پردازنده شما دو هسته‌اي هست و پردازنده 2 هسته‌اي در اين بازي گلوگاه مي‌شه و نمي‌ذاره كه كارت گرافيك از حداكثر تواناييش استفاده بكنه.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or