مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام
یه سوالی داشتم در مورد خروجی های GTS 250

من خیلی روی تلویزیونم که به کامپیوترم وصله (به صورت 2 مانیتوره) فیلم می بینم و همیشه هم از طریق کابل S-Video که خروجی تک زرد رنگ داره این کارو می کنم
حالا می خوام gts250 بگیرم ولی این گرافیک خروجی S-Video نداره. فقط این 3 خروجی رو داره:
hdmi
dvi
vga

vga ش که میره برای مانیتور. اون هیچی.
حالا اگه بخوام از طریق یکی از این 2 پورت، گرافیک رو به تلویزیون وصل کنم (از این تلویزیون لامپی قدیمی هاست که ورودی AV (یا همون کامپوزیت - 3 رنگ) و یه ورودی RGB (یا همون کامپوننت - 5 رنگ) داره باید چی کار کنم ؟ توجه داشته باشین که میخوام به صورت 2 مانیتوره باشه یعنی مانیتور اصلی هم در کنار تلویزیون باشه.
می دونم احتمالا تبدیل hdmi به RGB باشه برای این کار ولی چون قبلش تبدیل VGA به RGB رو از طریق pc دوستم امتحان کرده بودم و موفق امیز نبود، این شد که سوالم رو اینجا مطرح کردم که چه طوری به تلویزیون های قدیمی وصل میشه این کارت؟

سوال دوم اینکه کارت GTS 250 با توجه به قیمتش (120 تومن) کارت خوبیه؟

ممنون

تا یک ماه دیگه بنظرتون میشه این 460 رو همون 200 تومن بگیرم؟
یا نه سیستممو ببندم؟
برای اون میگم فیزیک خیلی خوبه یا نه؟یعنی جوری هست که قید dx11 بزنم؟ یا همون ati رو بچسبم؟
در ضمن مانیتور من 19 waide هست.پس فکر نکنم 5750 برام بد باشه.آخه شنیدم تو رزولیشن بالاتر خوب نیست
هیچ چیزی مشخص نیست ولی با مشکلاتی که تو واردات جنس پیش اومده فک نمیکنم به این زودیا رو پایه 200 تومن بیاد.
سلام
یه سوالی داشتم در مورد خروجی های GTS 250

من خیلی روی تلویزیونم که به کامپیوترم وصله (به صورت 2 مانیتوره) فیلم می بینم و همیشه هم از طریق کابل S-Video که خروجی تک زرد رنگ داره این کارو می کنم
حالا می خوام gts250 بگیرم ولی این گرافیک خروجی S-Video نداره. فقط این 3 خروجی رو داره:
hdmi
dvi
vga

vga ش که میره برای مانیتور. اون هیچی.
حالا اگه بخوام از طریق یکی از این 2 پورت، گرافیک رو به تلویزیون وصل کنم (از این تلویزیون لامپی قدیمی هاست که ورودی AV (یا همون کامپوزیت - 3 رنگ) و یه ورودی RGB (یا همون کامپوننت - 5 رنگ) داره باید چی کار کنم ؟ توجه داشته باشین که میخوام به صورت 2 مانیتوره باشه یعنی مانیتور اصلی هم در کنار تلویزیون باشه.
می دونم احتمالا تبدیل hdmi به RGB باشه برای این کار ولی چون قبلش تبدیل VGA به RGB رو از طریق pc دوستم امتحان کرده بودم و موفق امیز نبود، این شد که سوالم رو اینجا مطرح کردم که چه طوری به تلویزیون های قدیمی وصل میشه این کارت؟

سوال دوم اینکه کارت GTS 250 با توجه به قیمتش (120 تومن) کارت خوبیه؟

ممنون
خوب شما واسه دادن تصویر به TVت به غیر از تبدیل vga به component که گفتی یه راه دیگه هم داری که اونم vga box هستش یعنی ورودیه vga رو بهش میدی از اونطرف composite, s-video, d-sub و... رو به شما تحویل میده تو مایه های 40 45 تومن در میاد.(کیفیت قابل قبولی هم نداره)

خوب شما واسه دادن تصویر به TVت به غیر از تبدیل vga به component که گفتی یه راه دیگه هم داری که اونم vga box هستش یعنی ورودیه vga رو بهش میدی از اونطرف composite, s-video, d-sub و... رو به شما تحویل میده تو مایه های 40 45 تومن در میاد.(کیفیت قابل قبولی هم نداره)

vga به component رو که هرجای تهران رو رفتم نبود که نبود. خیلی ها می گفتن اصلا همچین چیزی تو عمرمون ندیدیم
اما اون vga box بودش، قیمتشم 60 تومن بود.
حالا اینکه می گن کیفیت خوبی نداره یعنی تا چه حد خرابه کیفیت؟ یه طوری هست که با دستکاریه تنظیمات برنامه player مون، درست بشه؟ کلا چقدر بده؟ خودتون دیدین تصویرشو؟

سلام دوستان من دارم یه سیستم با مشخصات زیر جم میکنم:
Main : Giga 770T-Ud3
CPU : AMD Athlon II x3 435
Ram : Gskill 1333 cl7 2*2
VGA : Gainward GT240 1GB
HDD : seagate 7200.12 500GB
Case : Green magnum
Power : Green 430a
حالا میخوام واسه vga بیشتر هزینه کنم نزدیک 200 پبشنهادتون چیه؟
با تشکر.

با تشکر.
سلام دوست عزیز
بهترین انتخاب با این بودجه و پاور، کارت گرافیکی HD5770 هست که قیمتش حدود 220 تومن هست.

با تشکر.

سلام عزیز.
من هم دقیقا در شرایط تو هستم و به این نتیجه رسیدم که صبر کردن برای GTX460 بهترین کار هست.
چون در این صورت هم DX11 داری ، هم از PhysX پشتیبانی میکنه و هم اصلا Nvidia داری. :d

DX11 قابليت هاي فوق العاده خوبي داره اما مسلما يه كارت ضعيف از عهده ي پردازشش برنمياد

سلام دوست عزیز
بهترین انتخاب با این بودجه و پاور، کارت گرافیکی HD5770 هست که قیمتش حدود 220 تومن هست.

202 تومن هم ديدم كه رسيده يكي هم گفت مدل پاور كالر 180 شده

سلام عزیز.
من هم دقیقا در شرایط تو هستم و به این نتیجه رسیدم که صبر کردن برای GTX460 بهترین کار هست.
چون در این صورت هم DX11 داری ، هم از PhysX پشتیبانی میکنه و هم اصلا Nvidia داری.

دقيقا پايم تو يه سري از بازي ها خيلي خوب جواب مي ده ببينيم ماه رمضون كه بازار مي خوابه چند ميشه

vga به component رو که هرجای تهران رو رفتم نبود که نبود. خیلی ها می گفتن اصلا همچین چیزی تو عمرمون ندیدیم
اما اون vga box بودش، قیمتشم 60 تومن بود.
حالا اینکه می گن کیفیت خوبی نداره یعنی تا چه حد خرابه کیفیت؟ یه طوری هست که با دستکاریه تنظیمات برنامه player مون، درست بشه؟ کلا چقدر بده؟ خودتون دیدین تصویرشو؟
اونم یه تبدیل معمولی نیست یه box هستش مثل vga box ولی با یدونه خروجی که component هستش.
خوب هر چیزی اینجا نباشه دلیل نمیشه که هیجا نباشه.(منظور خارج :d)
کیفیتش در حد همون سیگنالی هستش که از تو composite رد میشه.;)
با تشکر.
خوب قبل از پیشنهاد vga من پیشنهاد میدم بودجه ی کلی رو مشخص کنی تا ما به نتیجه ی بهتری برسیم.(یعنی یه سیستم به شما پیشنهاد بدیم البته اگه دوست داشتی)
اگر هم که نه تا 200 شما یه انتخاب بیشتر نداری اونم hd5770 از ati هستش.(اون پاوری هم که تو قطعات انتخابی هستش نه بدرد 5770 میخوره نه قطعات دیگه)
خوب من می خوام یه سیستم حول و حوشه 500 تا نهایتا 600 تومان جم کنم البته بدونه مانیتور ،چون مانیتور دارم( یه lg w2261 vip)
اینم یکی از دوستان بهم توصیه کرده. حالا اگه شما راهنمایی کنید خیلی ممنون میشم
خوب واسه مشاوره قطعات تاپیک جداگانه داریم شما میتونی تو این تاپیک ادامه بدی.

آخرین ویرایش:
سلام عزیز.
چون در این صورت هم DX11 داری ، هم از PhysX پشتیبانی میکنه و هم اصلا Nvidia داری. :d

می دونی چقدر باید صبر کنی تا 460 به حدود 200 برسه؟! :d

می دونی چقدر باید صبر کنی تا 460 به حدود 200 برسه؟! :d

تو این بازاری که من میبینم هیچکس نمیدونه :d
اما فکر نمیکنم به علت وجود رقابتی که الان شکل گرفته قیمتها خیلی فضایی بشه ، فکر میکنم تا آمدن بازیهای نسل جدید که همگی منتظرشون هستیم (نمونش مافیا ۲) قیمت این کارت دیگه به ۲۵۰ رسیده باشه.

درود
خواستم ببینم Ati 5870 رو پیشنهاد میدید یا Ge 470 ؟
به من که بگی میگم شک نکن GTX470.
چون هم DX11 داره هم نقطه قوتی نسبت به Ati یعنی فیزیک.

سلام دوستان,

با شرایط من PS3 یا کارت گرافیک؟

دوستان سیستم من به شرح زیره,
CPU:3.0
Main:Asus P5AD2E
Ram:1.5GB(512+1)GB دی دی آر تو
Power:500Wattپاسکال
دو عدد هارد به ظرفیت های 80 و 500 گیگابایت
و یک گرافیک 6200
این سیستم به جز رم یک گیگی که بهش اضافه کردم مربوط به 4 الی 5 سال پیشه.

من به جز خرید کنسول که همون اول باید یهویی 400 بسلفم و بهم فشار میاد,میتونم بعدا ماهیانه یک بازی بخرم ,

حالا با این شرایط چه کار کنم؟

سلام دوستان,

با شرایط من PS3 یا کارت گرافیک؟

دوستان سیستم من به شرح زیره,
CPU:3.0
Main:Asus P5AD2E
Ram:1.5GB(512+1)GB دی دی آر تو
Power:500Wattپاسکال
دو عدد هارد به ظرفیت های 80 و 500 گیگابایت
و یک گرافیک 6200
این سیستم به جز رم یک گیگی که بهش اضافه کردم مربوط به 4 الی 5 سال پیشه.

من به جز خرید کنسول که همون اول باید یهویی 400 بسلفم و بهم فشار میاد,میتونم بعدا ماهیانه یک بازی بخرم ,

حالا با این شرایط چه کار کنم؟
سلام دوست عزيز
اگر تنها كاربرد و هدف شما از ارتقا، بازي هست، در خريد كنسول شكي نكنيد.
اگر كاربردهاي ديگه‌اي دارين كه اين سيستم پاسخگو نيست مجبوريد كه يك ارتقا كلي بدين.

تو این بازاری که من میبینم هیچکس نمیدونه :d
اما فکر نمیکنم به علت وجود رقابتی که الان شکل گرفته قیمتها خیلی فضایی بشه ، فکر میکنم تا آمدن بازیهای نسل جدید که همگی منتظرشون هستیم (نمونش مافیا ۲) قیمت این کارت دیگه به ۲۵۰ رسیده باشه.

به من که بگی میگم شک نکن GTX470.
چون هم DX11 داره هم نقطه قوتی نسبت به Ati یعنی فیزیک.

حتما می دونی در حال حاضر تا 250 هزار تومن ما چقدر کارت گرافیک در بازار داریم که وقتی 460به حدود 200 برسه ان وقت کسی این کارت ها رو دیگه نمی خره!در نتیجه ....
اگر به فیزیک مافیا2 دل بستین با یک 460 نمی تونی از فیزیک و اپکس به صورت highبهره ببرید! :d(سیستم مورد نیاز این حرف رو میگه! :d)
با پیشرفتی زیادی که بازی ها دارند شاهد تعداد بازی بیشتری با فیزیک در سطح مافیا2 باید باشیم! یعنی استفاده از دو کارت قدرتمند یکی برای پردازش گرافیک خود بازی و دیگری برای پردازش فیزیک!
باید بیش تر از این حرفا دست تو جیب کرد! :d

سلام دوست عزيز
اگر تنها كاربرد و هدف شما از ارتقا، بازي هست، در خريد كنسول شكي نكنيد.
اگر كاربردهاي ديگه‌اي دارين كه اين سيستم پاسخگو نيست مجبوريد كه يك ارتقا كلي بدين.
سلام,
هیچ کاربرد دیگه ای سیستمم نداره,به جز فیلم و موزیک و ... که اونام به گرافیک ربطی آنچنانی نداره.
با تشکر.
کنسول خواهم گرفت.

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or