مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام
بلاخره تصميم خريد سيستم جديد رو گرفتم. هدفم اينه:
CPU: i7 860
MB: P7P55D-E PRO
RAM: 4GB DUAL 1600
PSU: 685W EPS
Case: Infinity
حالا چند تا سوال؛
1- براي VGA هدفم 470 هستش اين چند مدل رو آمار گرفتم
PNY حدود 440 هزار
ZOTAC حدود 445 هزار
EVGA حدود 460 هزار
كدوم پيشنهاد ميشه؟
2- يه خبري خوندم كه nVidia آتيش زده به مالش.نظرتون چيه.
http://www.fudzilla.com/graphics/graphics/graphics/nvidia-cuts-fermi-prices-once-again
3- دل خودم با EVGA‌ هستش ولي تو يه انجمن خارجي بعضي كاربران گزارش‌هايي داده بودند كه روي كارت‌هاي EVGA بعد نصب درايور CUDA فعال نشده. بازم نظرتون چيه؟
4- يه 9800 تو دست و بالم هست كه گذاشتمش براي Physx. براي اين كار آيا لازمه كه مادربورد از SLI پشتيباني كنه؟

دوستان میخواستم بدونم این کارت گرافیک ATI 5770 اولا چه نوع کارتیه ؟ دوما مگن تو بازار 3 نوع هست ! میخواستم بدونم اگه هست چه فرقی با هم میکنن ! آخه فروشنده میگفت 128 بیتی و 256 بیتی داره ! با تشکر !!

سلام
حالا چند تا سوال؛
PNY حدود 440 هزار
ZOTAC حدود 445 هزار
EVGA حدود 460 هزار
كدوم پيشنهاد ميشه؟
http://www.fudzilla.com/graphics/gra...ces-once-again
3- دل خودم با EVGA‌ هستش ولي تو يه انجمن خارجي بعضي كاربران گزارش‌هايي داده بودند كه روي كارت‌هاي EVGA بعد نصب درايور CUDA فعال نشده. بازم نظرتون چيه؟
4- يه 9800 تو دست و بالم هست كه گذاشتمش براي Physx. براي اين كار آيا لازمه كه مادربورد از SLI پشتيباني كنه؟
خوب به سلامتی ولی نه اون cpu ارزش خرید داره نه اون main (خرج اضافه س)
1-من zotac رو پیشنهاد میدم.
2-تا بخواد تو اینجا اعمال بشه یه 60 70 سالی گذشته.:d
4-نه نیازی به ساپورت sli نیست.
دوستان میخواستم بدونم این کارت گرافیک ATI 5770 اولا چه نوع کارتیه ؟ دوما مگن تو بازار 3 نوع هست ! میخواستم بدونم اگه هست چه فرقی با هم میکنن ! آخه فروشنده میگفت 128 بیتی و 256 بیتی داره ! با تشکر !!
کارت خوبیه ! :d کاراییش در حد gtx260 خدابیامرز بود (البته یه مقدار ضعیفتر) الان هم که تو این رنج رقیبی نداره.
کیا میگن ؟ تو کدوم بازار ؟! :d اونارو بیخیال (بخوای به نبض بازار گوش بدی الان داشتی یه سیستم مال 2 سال پیش رو میبستی) ، خیلی ساده س یه نگاهی به مشخصات 5770 بندازی کاملا مشخصه یه مدل بیشتر نداره اونم 128bitیی هستش.(البته فقط از نظر عرض باند گرافیکی)

سلام
حالا چند تا سوال؛
PNY حدود 440 هزار
ZOTAC حدود 445 هزار
EVGA حدود 460 هزار
كدوم پيشنهاد ميشه؟
http://www.fudzilla.com/graphics/graphics/graphics/nvidia-cuts-fermi-prices-once-again

نه چنین چیزی نیس
به نظر من evga بگیر

یه کارتی که دایرکس 11 داره اما بیشتر دکوری هست چون 20 فریم هم بهت نمیده!

مصرفش پایین هست!

فقط 128 بیتی داره!

اما به نظر من خرید 260 با همین قیمت انتخاب بهتریه

نه چنین چیزی نیس
به نظر من evga بگیر

یه کارتی که دایرکس 11 داره اما بیشتر دکوری هست چون 20 فریم هم بهت نمیده!

مصرفش پایین هست!

فقط 128 بیتی داره!

اما به نظر من خرید 260 با همین قیمت انتخاب بهتریه

من خودم دیروز قیمت گرفت ! از 193 شروع میشد تا 210 تومن ! البته همه یه جور بودن نوع کارتها فرق میکرد ! تو سایت ATI نوع کارت از مدل دراز در قاب بود که یک فن هم انتهای قاب وجود داره ! اما تو بازار 5770 به شکل موجود نبود به این کل :

http://www.amd.com/uk/products/desk...d-5770/Pages/ati-radeon-hd-5770-overview.aspx

یه کارتی بود معمولی عکس یه زن روش بود و یک فن هم روش ! بدون قابی شبیه قاب نوع کارت بالا ! نمیدونم شاید نوع شرکتها فرق کنه !!!

من خودم دیروز قیمت گرفت ! از 193 شروع میشد تا 210 تومن ! البته همه یه جور بودن نوع کارتها فرق میکرد ! تو سایت ATI نوع کارت از مدل دراز در قاب بود که یک فن هم انتهای قاب وجود داره ! اما تو بازار 5770 به شکل موجود نبود به این کل :

http://www.amd.com/uk/products/desk...d-5770/Pages/ati-radeon-hd-5770-overview.aspx

یه کارتی بود معمولی عکس یه زن روش بود و یک فن هم روش ! بدون قابی شبیه قاب نوع کارت بالا ! نمیدونم شاید نوع شرکتها فرق کنه !!!
سلام دوست عزيز
پيشنهاد من كارت 5770 هست.
از لحاظ ظاهر همه شركت‌ها يك شكل نمي‌زنند و ممكنه كه تغييراتي حاصل بشه. اما در مدل‌هاي رفرنس(مرجع) اين تغييرات ظاهري خيلي كم هست و يك چيز در حد يك لوگو يا تصوير هست. اما ساير مشخصات باطني تفاوتي با كارت رفرنس ندارن.
مدل‌هاي غير رفرنس هم كه هميشه يك برتري نسبت به مدل رفرنس دارن انتخاب بهتري هستند؛ اما به شرطي كه قيمت نجومي نداشته باشن!

سلام من کارت ati radeon hd5770 گرفتم
ایا کارت قوی هست؟
این مجهز به directx11 هست اما روی سی دی نسخه 9 بود مشکل از کجاست؟
در موقع بازی هایی مثل بد کمپانی2 و کانویکشن کارت گرافیک از vpu recoverایراد میگیره و از بازی خارج و دوباره به بازی بر میگردد به چه دلیل؟
روی دستکاپ مشخصات کارت گرافیک به نام aii 5700 seriesنمایش داده مشود اما در اصل 5570 ......چرا؟:(:(:(:(

سلام دوست عزيز
پيشنهاد من كارت 5770 هست.
از لحاظ ظاهر همه شركت‌ها يك شكل نمي‌زنند و ممكنه كه تغييراتي حاصل بشه. اما در مدل‌هاي رفرنس(مرجع) اين تغييرات ظاهري خيلي كم هست و يك چيز در حد يك لوگو يا تصوير هست. اما ساير مشخصات باطني تفاوتي با كارت رفرنس ندارن.
مدل‌هاي غير رفرنس هم كه هميشه يك برتري نسبت به مدل رفرنس دارن انتخاب بهتري هستند؛ اما به شرطي كه قيمت نجومي نداشته باشن!

میشه بگی چرا کارت 5770 رو به 260 ترجیح میدی شما؟

فقط به خاطر 100 وات مصرف کمتر؟;)

سلام من کارت ati radeon hd5770 گرفتم
ایا کارت قوی هست؟
این مجهز به directx11 هست اما روی سی دی نسخه 9 بود مشکل از کجاست؟
در موقع بازی هایی مثل بد کمپانی2 و کانویکشن کارت گرافیک از vpu recoverایراد میگیره و از بازی خارج و دوباره به بازی بر میگردد به چه دلیل؟
روی دستکاپ مشخصات کارت گرافیک به نام aii 5700 seriesنمایش داده مشود اما در اصل 5570 ......چرا؟:(:(:(:(

بله کارت خوبیه
اشکال نداره میتونی از سایت خود مایکروسافت دانلود کنی
در ضمن واسه directx 11 ویندوزت باید 7 باشه تا مشکلی پیش نیاد
--

احتمالا مشکل از درایورت هست
درایور کارتت رو اپدیت کن

میشه بگی چرا کارت 5770 رو به 260 ترجیح میدی شما؟

فقط به خاطر 100 وات مصرف کمتر؟;)
در اين مورد زياد بحث شده، چه اينجا چه در فروم هاي ديگه.
و تنها مكاني كه كارت 260 رو برتر طلقي مي‌كنند همينجا بوده.
در هر حال دلايل من:
همون 100 وات كمتر كه خودش خيلي مزيته و طوري نگيد كه مزيت به حساب نمياد.
نويز كمتر
حرارتي توليدي كمتر
قيمت تقريبا برابر
پشتيباي از DX11
قدرت برابر:
Crysis%204x%20AA.png

Far%20Cry%202%204x%20AA.png

تا اينجا من 5 برتري رو ذكر كردم(قيمت رو كنار گذاشتم) كه از پارمترهاي مهم يك كارت‌گرافيك هست.

حالا شما هم مزيت‌هاي كارت 260 رو بيان بكنيد ببينيم كه آيا 260 مزيت‌هاي بيشتري داره يا كارت 5770 ؟

چه کرده 4890 تو تست ها.بنظر من بهترین کارتی که تو رنج 230 الی 260 میتونید بگیرید همینه.من 2ماه پیش گرفتم همه بازی ها رو تو1080P مثل پلنگ اجرا میکنه.10 فریم از 260 قوی تره و قیمتش تقریبا باهاش برابره.فقط dx11 ساپورت نمیکنه که اونم هنوز جا نیوفتاده.در ضمن در حالت CROSSFIRE هم gtx 295 رو براحتی پشت سر میذاره.خیلی تحقیق کردم تا بعد از خرید کارت پشیمون و نشم.اگه بتونی گیر بیاری ارزششو داره.;)

در تست بالا می بیند تست CRYSISکه 5850 با دو تا 5770 در روزلوشن 2560برابر هست!
روزلوشن 2560می تونه یکی از ملاک های خوب برای تست منصفانه :d باشه چون تفاوت کارت ها اونجا معلوم میشه! :d
البته در روزلوشن های دیگه که 5850 در تست کرایسیس قوی تر نشون داده خودشو!

یک5770 هم در تست کرایسیس با 260 در روزلوشن 2560 برابر بوده!

البته از حرف های بنده برداشت ناردست نکنید من منظورم این نیست که حالا وقتی در زولوشون 2560 و در یک بازی یک کارت بهتر بود پس فلانه! :d

در تست بالا می بیند تست CRYSISکه 5850 با دو تا 5770 در روزلوشن 2560برابر هست!
اين گفته چندان صادق نيست.
چراكه كراس فاير در بعضي مواقع اصلا باعث افزايش پرفورمنس نمي‌شه و كاري كاملا اشتباه هست. مثلا كراس فاير دو كارت 4670 اصلا يك كار عقلاني نيست. اما دو كارت 4850 تقريبا پرفورمنس دو برابر مي‌شه.
اگر هم بخوايم رزولوشن رو ملاك قرار بديم روزولشن 1920*1080 ملاك هست. چرا كه بيش از نود درصد مانيتورهاي افرادي كه اهل گيم(حداقل در ايران) هستند حداكثر همين رزولوشن رو پشتيباني مي‌كنه.

اين گفته چندان صادق نيست.
چراكه كراس فاير در بعضي مواقع اصلا باعث افزايش پرفورمنس نمي‌شه و كاري كاملا اشتباه هست. مثلا كراس فاير دو كارت 4670 اصلا يك كار عقلاني نيست. اما دو كارت 4850 تقريبا پرفورمنس دو برابر مي‌شه.
اگر هم بخوايم رزولوشن رو ملاك قرار بديم روزولشن 1920*1080 ملاك هست. چرا كه بيش از نود درصد مانيتورهاي افرادي كه اهل گيم(حداقل در ايران) هستند حداكثر همين رزولوشن رو پشتيباني مي‌كنه.

شما منظور بنده رو نگرفتی ظاهرا؟! :d

به نظر شما کراس کردن دو تا 5770کار عقلانیه نه؟! :)(من مظنورم به صرفه بودن کراس فایر نبود بلکه مقایسه کارت ها بود!)

من حرف شما را کاملا قبول دارم! و برای بازی کردن حداکثر رزولشون همون 1920*1080 ملاک هست و نه بالاتر!

ضمنا لزومی نداره کسی حتما با روزلوشن 2560 بازی کنه و فریمی که در این رزولشون داده میشه خب همه می دونن روش زیاد حسابی نمیشه باز کرد!
من مظنورمه این است این رزولوشن برای بنچمارک میتونه مناسب باشه نه بازی کردن!!!!
مثلا شما می بینید دو تا 5770 در روزلشون های 1680و1920از 5850 کمتر فریم داده اما در رزولشون 2560 با هم برابر شدند.(تست بازی کرایسیس) بنده منظورم این بود تفاوت کارت ها در این رزولوشن بیشتر مشخص میشه!(حالا فارغ از این که فریم مناسبی نباشه!)

آخرین ویرایش:
به نظر شما کراس کردن دو تا 5770کار عقلانیه نه؟! :)(من مظنورم به صرفه بودن کراس فایر نبود بلکه مقایسه کارت ها بود!)
بايد بيشتر روي اين مورد تحقيق كرد و بررسي‌ها و چارتهاي بيشتري رو ديد. با دو سه تصوير نمي‌شه تاييد يا تكذيب كرد.

بايد بيشتر روي اين مورد تحقيق كرد و بررسي‌ها و چارتهاي بيشتري رو ديد. با دو سه تصوير نمي‌شه تاييد يا تكذيب كرد.

بنده که خودم کلی نقد و بررسی دیدم. جوابشم من و شما می دونیم! :d

بحث سر رزولوشن ها بود که همین جا خاتمش بدیم بهتره فکر کنم تو پست قبلم منظورم را رسونده باشم! ;)

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or