مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
سلام دوستان یک سوال داشتم.
میخواستم بدونم کار کرد یک کارت قوی مثل GTX470 در یک مادربورد P5QL PRO که سوکت LGA775 هست با یک مادربورد جدیدتر با سوکت LGA1156 یا LGA1366 فرقی داره ؟ یعنی ضعیف تره ؟
اگه اینطور هست لطفا بگید چنددرصد ضغیفتره ؟
سلام عزيز
هيچ فرقي نداره. مگر اينكه پردازنده گلوگاه بشه.
مدل پردازنده را ذكر كنيد.
Minimum Q9550
7300 هم كفايت مي‌كنه.

به سلامتی این دفعه می‌خوام یه کارت گرافیک جمع و جور بخرم. نمی‌خوام از حدود 200 تومن بزنه بالا.
این GTX 460 که اگه بیاد احتمالاً نزدیک 300 تومن می‌فروشن. فکر کنم یه 5770 بگیرم بد نباشه.
همین Club ارزون بگیرم بره دیگه؟ کسی قیمت می‌دونه؟ و اینکه کجا Club گیر بیارم؟
سلام
كارت 5770 كمتر از 215 تومن نيست كه مربوط به فورس3D هست كه مفتش هم گرونه!
از سري 5000 كارتهاي ATi به جز دو برند MSI و ASUS چيزي رو توصيه نمي‌كنم.
ايسوس گرانتر هست و MSI ارزانتر. قيمت MSI حدود 225 الي 235 تومن هست.

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,779
سلام عزيز
7300 هم كفايت مي‌كنه.

میتونم بپرسم واسه چی این پردازنده رو پیشنهاد دادین واسه این کارت .... با این 7300 نصف قدرت کارت تلف میشه...
در حال حاضر بهترین پردازنده برای سوکت 775 همون پردازنده Q8400 هستش . البته قیمتش خیلی بالاس . فکر کنم حدود 170 باشه .... من که در حال حاضر اینتل رو توصیه نمیکنم .چون گرونه و نسبت به قیمتش به شما کارایی نمیده. الان با 150 تومن میشه یه Phenom II 945 خرید که قدرتش نزدیک و برابر یه Q9400 هستش . اگه 160 تومن هزینه کنیم میتونیم یه Phenom II 955 بگیریم که تقریبا هم قدرت یه کواد 9550 هستش .... فعلا ای ام دی از لحاط Price/Performance داره یکه تازی میکنی البته تو بازار زیر 200 دلار !

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
میتونم بپرسم واسه چی این پردازنده رو پیشنهاد دادین واسه این کارت .... با این 7300 نصف قدرت کارت تلف میشه...
در حال حاضر بهترین پردازنده برای سوکت 775 همون پردازنده Q8400 هستش . البته قیمتش خیلی بالاس . فکر کنم حدود 170 باشه .... من که در حال حاضر اینتل رو توصیه نمیکنم .چون گرونه و نسبت به قیمتش به شما کارایی نمیده. الان با 150 تومن میشه یه Phenom II 945 خرید که قدرتش نزدیک و برابر یه Q9400 هستش . اگه 160 تومن هزینه کنیم میتونیم یه Phenom II 955 بگیریم که تقریبا هم قدرت یه کواد 9550 هستش .... فعلا ای ام دی از لحاط Price/Performance داره یکه تازی میکنی البته تو بازار زیر 200 دلار !
لطف مي‌كنيد دليلش رو بگين كه چطور تلف مي‌شه؟
من پردازنده‌اي پيشنهاد ندادم و گفتم كه اين پردازنده هم كفايت مي‌كنه.

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
منظور امیر این هست که: وقتی شما یه کارت خیلی خوب می گیر ید و می خواهید با حداکثر تنظیمات بازی کنید. اونوقت یه پردازنده 2 هسته ای مثل 7300 کم میاره . و در واقع از حداکثر کاری که با اون کارت میتونستید بکنید عاجز میمونید بنابراین در کنار یه کارت خوب یه پردازنده 4 هسته ای خوب توصیه میشه. که امیر راجبش توضیح داد

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,237
نام
Mohammad
از نظر کارکرد با هم زیاد فرق ندارن خوش تیپ خان !!!
البته این کارت (470 ) یه سی پی یوی خیلی خوب رو هم طلب میکنه که بتونی بهترین پرفورمنس رو ازش بگیری ...
Minimum Q9550

عینکت اریجیناله؟

اولا ممنون چشمات خوش تیپ میبینه. b-)

در رابطه با عینک هم بله عزیز ، قابلت نداره.

سلام عزيز
7300 هم كفايت مي‌كنه.

لطف مي‌كنيد دليلش رو بگين كه چطور تلف مي‌شه؟
من پردازنده‌اي پيشنهاد ندادم و گفتم كه اين پردازنده هم كفايت مي‌كنه.

منظور امیر این هست که: وقتی شما یه کارت خیلی خوب می گیر ید و می خواهید با حداکثر تنظیمات بازی کنید. اونوقت یه پردازنده 2 هسته ای مثل 7300 کم میاره . و در واقع از حداکثر کاری که با اون کارت میتونستید بکنید عاجز میمونید بنابراین در کنار یه کارت خوب یه پردازنده 4 هسته ای خوب توصیه میشه. که امیر راجبش توضیح داد

در جواب دوستان عزیز در رابطه با CPU اگه نخوام مادربورد رو تعویض کنم دیگه کم کم پردازنده رو به intel 9650 یا intel 9550 ارتقاع خواهم داد که در این صورت فکر نمیکنم مشکلی ایجاد بشه.

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,164
نام
بهزاد
سلام
به نظرتون کدوم از این 3 تا بهتره؟
sparkle - 250gts
sparkle - 240gt
xfx - 5670hd
بعد بنظرتون dx 11 بهتره یا فیزیک انویدیا.لصفا کامل بگید

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
سلام
sparkle - 250gts
sparkle - 240gt
xfx - 5670hd

ناراحت نشين اما اين 3 تا كارت هر سه كلي از لحاظ فريم دهي متفاوت هستن ببينيد با 5670 بعيده بتونيد توي يه بازي dx11 بالاي 25 فريم بگيريد پس عملا به كار نمياد اما اگه از 5750 به بالا بخوايد بگيريد بهتره در كل هم بازم سليقه اي هست اما از نظر من 5750 از 250 به صرفه تره 240 هم از 5670 بهتره

P.O.P

کاربر سایت
May 15, 2008
714
نام
Davood
سلام ...
امیدوارم حال همگی تون خوب باشه.
راستش چند روز پیش تو مجله تبلیغ یه کارت گرافیک 9800 جی تی ایکس دیدم که برندش elitegroup بود وقتی زنگ زدم بهم 102 تومن قیمت داد به نظرتون این کارتو بردارم؟
می ارزه؟
ممنون میشم جواب بدین.
چون با این پول می خواستم یه 9600 بخرم!

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,164
نام
بهزاد
پس لطفا یکی بهم دوتا کارت گرافیک بگه که قیمتش از 200 بالاتر نره.آخه بقیه چیزها رو هم میخوام بالا ببرم

SLASH1

کاربر سایت
Jan 15, 2007
3,347
پس لطفا یکی بهم دوتا کارت گرافیک بگه که قیمتش از 200 بالاتر نره.آخه بقیه چیزها رو هم میخوام بالا ببرم

بهترين انتخاب 5770 مي تونه باشه يا اگه فيزيك مي خواي 260 بگير جفتشون حدود 190 قيمت دارم

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141

5770
یا
همرا فیزیک gtx260

سلام ...
راستش چند روز پیش تو مجله تبلیغ یه کارت گرافیک 9800 جی تی ایکس دیدم که برندش elitegroup بود وقتی زنگ زدم بهم 102 تومن قیمت داد به نظرتون این کارتو بردارم؟
می ارزه؟
ممنون میشم جواب بدین.

برند elitegroup برند خیلی خوبی نیس

ولی 102 تومان می ارزه
برش دار

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
sparkle - 250gts
sparkle - 240gt
xfx - 5670hd
خوب کاملا مشخصه gts250 سرتره اصلا قابل مقایسه با اون مدلا نیست.
الان این dx11 که شما گفتی چه ربطی به physix داره ؟!
اساتید کمک.من یه پاور 650 silver stone و ati 4890 خریدم.این دو قطعه که گفتم جدید گرفتم و رو سیستم قبلیم که مال سال 87 هستش انداختم.حالا مشکل چیه؟ برد من p5b se و سی پی یو E6750 core 2dou هستش. حالا که ویندوز ریختم روی welcome و بوت شدن گیر میکنه و تصویر فریز میشه و مجبور میشم دستی reset کنم.بعضی وقت ها هم گیر نمیکنه و ویندوز بالا میاد و وقتی هم که بالا میاد اصلا گیر نمیکنه و قفل نمیشه. وقتی rate گرفتم از سیستمم به کارتم نمره 7.6 داد.برای حل مشکل بوت شدنش کیس رو بردم تا مشکل هنگشو برطرف کنن. bios مادر بورد رو برام up کرد و دیگه مشکل گیر کردن پیش نیومد و حل شد.اما حالا که rate میگیرم نمره 7.3 میده و کاملا مشخصه تو بازی از حداکثر توان کارت استفاده نمیشه.حس میکنم بوردم قدیمیه و بد تر از همه PCI2 هم نیست. ممنون میشم کمکم کنید چون بدجوری گیج شدم.اگه با عوض کردن بورد مشکلم حل میشه تعویضش کنم یا اگه مشکلش چیز دیگه ای هست ...چقدر حرف زدم:d
در ضمن هیچ وقت از بازی نمیپره بیرون ولی افت فریم دیده میشه.یک دنیا ممنون میشم اگه بتونید راهنماییم کنید.:x
اینجا تاپیک مشاوره س واسه مشکلات تاپیک جداگانه داریم ، پست شما رفت به این تاپیک .

سلام ...
می ارزه؟
ممنون میشم جواب بدین.
خوب قیمت خیلی خوبی بهت داده (البته نمیدونم gtx plus هستش یا معمولی) چون همونطور که خودت هم گفتی تو این رنج قیمت 9600gt ddr3 هستش که خوب یه 10 15 درصدی ضعیفتر از 9800gtx هستش.
در کل اگه آک باشه میارزه.
بهترین حرکت اینه که شما یه 20 25 تومن دیگه رو این 200 تومن بذاری و یدونه hd4890 در نظر بگیری ، اگر دنبال کارت dx11 ساپورت هستی تو این رنج همونطور که دوستان گفتن فقط hd5770 هستش که این dx11 یجورایی رو این کارت جنبه ی تبلیغاتی داره و عملا کاربرد چندانی نداره ، واسه بهره بردن (یعنی بشه گفت بازی کردن) از dx11 حداقل به یه کارتی مثل hd5850 نیازه که در کمترین حالت 300 305 تومن مایشه.
راستی 460 کی می یاد؟تا 1 ماه دیگه می یاد
اومدنش که اومده (تو بازار رضا میشه پیدا کرد) ولی مثل بقیه کارتا چون اوایلش هست بدون گارانته و با قیمتای فضایی ، هنوز بطور رسمی وارد نشده.
برند elitegroup برند خیلی خوبی نیس
ECS یا همون elitegroup یکی از برندای معتبر در زمینه تولیدات قطعه و کلا سخت افزار هستش.;)

آخرین ویرایش:

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,164
نام
بهزاد
تا یک ماه دیگه بنظرتون میشه این 460 رو همون 200 تومن بگیرم؟
یا نه سیستممو ببندم؟
برای اون میگم فیزیک خیلی خوبه یا نه؟یعنی جوری هست که قید dx11 بزنم؟ یا همون ati رو بچسبم؟
در ضمن مانیتور من 19 waide هست.پس فکر نکنم 5750 برام بد باشه.آخه شنیدم تو رزولیشن بالاتر خوب نیست

آخرین ویرایش:

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
برای اون میگم فیزیک خیلی خوبه یا نه؟یعنی جوری هست که قید dx11 بزنم؟ یا همون ati رو بچسبم؟

دوست عزز در حال حاضر physX به درد بوخورتره و رو کارتهای ارزون dx11 فقط یه قابلیت ناقص و کارایی چندانی براتون نداره .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر