مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
آخه 3060ti چیه آدم بخاد براش ۳۳ ۳۴ تومن پول بده

چرا اینقدر گرون شدن یهویی :D قیمت hhr هستش ؟! تا دو سه هفته پیش که 27-28 بودن یه چهار پنج هفته پیشم 24-25 ! توی پنج هفته یهویی 10 میلیون آمد روش ؟ xD

• Like
Reactions: tokio_hotel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,418
چرا اینقدر گرون شدن یهویی :D قیمت hhr هستش ؟! تا دو سه هفته پیش که 27-28 بودن یه چهار پنج هفته پیشم 24-25 ! توی پنج هفته یهویی 10 میلیون آمد روش ؟ xD
داداش hhr رو که ۴۳ تومن میگن اینایی که میگم lhr هستش
البته lhr اوایل قیمتش خوب بود به اینم ماینرا رحم نکردن
اصلا بحث پولش نیست الانم میتونم خیلی راحت ۳۰۸۰ بخرم اما برام زوره بیام اونو برا گرافیک اختصاص بدم در حالیکه سایر قطعات pc به قیمت عادی فروخته میشه

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
466
سلام دوستان،با پاور ۵۳۰ وات بهترین کارت گرافیک انویدیا که میشه به صورت استاندارد و بدون کمبود برق راه اندازی کرد چیه؟ البته نمیدونم تاپیک اختصاصی داره یا همین جا میشه پرسید.

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,141
نام
متوئیدی
سلام دوستان،با پاور ۵۳۰ وات بهترین کارت گرافیک انویدیا که میشه به صورت استاندارد و بدون کمبود برق راه اندازی کرد چیه؟ البته نمیدونم تاپیک اختصاصی داره یا همین جا میشه پرسید.
کارت 3060 و 2070 از انویدیا و کارت 6600xt از ای‌ام‌دی بهترین گزینه‌هان‌. البته بستگی به پردازنده هم داره. اگر پردازنده 65 واتی داری و اصلا اورکلاک نمیکنی و هدفت گیمینگ هست میشه کارت 2070 سوپر و 3060ti هم گرفت. البته پاورت باید 80 پلاس گلد یا سیلور اینا باشه حداقل.

• Like
Reactions: Mohsen GT

Mohsen GT

کاربر سایت
Dec 1, 2021
466
کارت 3060 و 2070 از انویدیا و کارت 6600xt از ای‌ام‌دی بهترین گزینه‌هان‌. البته بستگی به پردازنده هم داره. اگر پردازنده 65 واتی داری و اصلا اورکلاک نمیکنی و هدفت گیمینگ هست میشه کارت 2070 سوپر و 3060ti هم گرفت. البته پاورت باید 80 پلاس گلد یا سیلور اینا باشه حداقل.
ممنون، پردازنده اینتل ۹۴۰۰ هست، اور هم نمیکنم و برای همون گیم استفاده میکنم، فکر نمیکردم تا ۳۰۶۰ جواب بده که برام کاملا کافیه، یه روز ۳۰۶۰ قسمت بشه دیگه نگران پاور حداقل نیستم😅

• Like
Reactions: jetalpha

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,141
نام
متوئیدی
ممنون، پردازنده اینتل ۹۴۰۰ هست، اور هم نمیکنم و برای همون گیم استفاده میکنم، فکر نمیکردم تا ۳۰۶۰ جواب بده که برام کاملا کافیه، یه روز ۳۰۶۰ قسمت بشه دیگه نگران پاور حداقل نیستم😅
آره 3060 بنداز خیالت راحت، 6600xt هم هست. پردازندتم که خوبه. یه پرفورمنس خوب و روون تو 1080p میگیری. قیمتا هم فعلا داره ذره ذره پایین میاد خداروشکر.

• Like
Reactions: Mohsen GT

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,418
بالاخره بعد ۳ هفته asus 3070 dual رو با گارانتی ۱۸ ماهه ایمانتک به قیمت ۳۳،۷۰۰ خریدم واقعا این ۳ هفته برا من خیلی سخت گذشت و البته خیلی دلم میخاست مدل تاف رو بخرم که قیمت گارانتی دارش بالای ۴۰ تومن و بدون گارانتیش بالای ۳۷ تومن بود که بعد خریدن دوال و اورکلاک کردنش به ۱۶۰ درصد core دمای کارت بالای ۷۰ درجه نرفت و فن کارت خیلی بیصدا هستش که با افزایش دور فن به ۶۵ درصد واقعا صدای فن رو به زور میشه تشخیص داد و واقعا ۳۰۷۰ کارت خنکی هستش و امروز پی بردم ایسوس واقعا یه سر و گردن از گیگا و msi بالاتره حالا کارت rog strix بماند که چه کارت خفنی برای ۳۰۷۰ باشه کا متاسفانه بودجم نرسید
میخاستم برای اون دسته از دوستانی که میخان کارت بخرن از فروختن msi 6700xt و خرید asua 3070 dual تجربه هامو تا به این لحظه بگم

اول اینکه از قدیم میگن amd معروفه به دمای بالا واقعا درست گفتن کارت ۶۷۰۰xt من دمای کارت ۷۲ و hotspot temp کارت ۹۷ میشد و حتی نمیتونستم در حین بازیهای سنگین دستمو ۲ ثانیه روی کارت نگه دارم دستم میسوخت ولی با ۳۰۷۰ دوال دمای کارت با بالاترین اورکلاک بالای ۷۰ درجه نمیره و حتی دستمو روی کارت که میزارم انگار دمای ۶۰ درجه amd با دمای ۷۰ درجه انویدیا برابری میکنه

دوم در کارت ۶۷۰۰ احساس میکردم تصاویر و فیلم و بازی بصورت تاریک نشون میداد یعنی حتی با افزایش brightness بازم رنگ سیاه توی فیلم و بازی زیاد به چشم میومد چون قبل از amd من همیشه جیفورس استفاده میکردم به وضوح این فرقو با نصب درایور amd مشاهده کردم

سومین تجربم فروش کارتهای دست دوم amd هستش که متاسفانه خواهان خیلی کمی داره و موقع فروش زنگ خور برای خرید کارت خیلی کمه

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
اول اینکه از قدیم میگن amd معروفه به دمای بالا واقعا درست گفتن کارت ۶۷۰۰xt من دمای کارت ۷۲ و hotspot temp کارت ۹۷ میشد و حتی نمیتونستم در حین بازیهای سنگین دستمو ۲ ثانیه روی کارت نگه دارم دستم میسوخت ولی با ۳۰۷۰ دوال دمای کارت با بالاترین اورکلاک بالای ۷۰ درجه نمیره و حتی دستمو روی کارت که میزارم انگار دمای ۶۰ درجه amd با دمای ۷۰ درجه انویدیا برابری میکنه
چرا کارتت انقدر دماش بالا میرفته؟ من 6700XT روگ استریکس دارم دما به ندرت از 60 بیشتر میشه اگرم در کیس باز کنم که کلا زیر 60 ـه. من حتی دوستم 4 تا 6700XT بست واسه ماین و اونم از دمای پایین کارت خیلی خوشش اومده بود. من قبلش 1080 داشتم دماش عادی تو بازی بین 65 تا 70 بود ولی الان کارتم بین 55 تا 60.

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,418
چرا کارتت انقدر دماش بالا میرفته؟ من 6700XT روگ استریکس دارم دما به ندرت از 60 بیشتر میشه اگرم در کیس باز کنم که کلا زیر 60 ـه. من حتی دوستم 4 تا 6700XT بست واسه ماین و اونم از دمای پایین کارت خیلی خوشش اومده بود. من قبلش 1080 داشتم دماش عادی تو بازی بین 65 تا 70 بود ولی الان کارتم بین 55 تا 60.
msi 6700xt gamingx واقعا دماش بالا هستش
راگ استریکس استثنا دمای کارت پایینه تو techpowerup دیدم بالای ۶۲ نمیره
اگه توی عکس ببینی راگ استریکس بالای ۶۰ نمیره بقیه کارتها هاتسپاتشون بالا ۸۷ هستش که وقتی یه نمه اورکلاک هم بکنی به وضوح بالای ۹۵ میره حتی نمیتونی دستتو ۲ ثانیه روی کارت نگه داری

Attachments

• Screenshot_20211214-011933_Chrome.jpg
    Screenshot_20211214-011933_Chrome.jpg
    575.7 KB · مشاهده: 9

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
msi 6700xt gamingx واقعا دماش بالا هستش
راگ استریکس استثنا دمای کارت پایینه تو techpowerup دیدم بالای ۶۲ نمیره
اگه توی عکس ببینی راگ استریکس بالای ۶۰ نمیره بقیه کارتها هاتسپاتشون بالا ۸۷ هستش که وقتی یه نمه اورکلاک هم بکنی به وضوح بالای ۹۵ میره حتی نمیتونی دستتو ۲ ثانیه روی کارت نگه داری
من کلا همیشه کارتهام استریکس بوده یعنی وفاداری مطلق دارم به روگ استریکس.:D
فقط من نگران 8 گیگ وی رم 3070 هستم و امیدوارم برات کم نیاره در آینده. چون من اول نسل قبل سال 2013-2014 اینا 780ti خریدم و سال بعد وی رم کم آورد مجبور شدم به 980 ارتقا بدم سر همین این سری انویدیا رو بیخیال شدم و رفتم AMD چون 6700XT چهار گیگ وی رم بیشتری در اختیارم میگذاشت. به همین خاطر بنظرم سری 6000 ای ام دی بیشتر از سری 30 انویدیا (حداقل تو میان رده‌ها) عمر کنه.

• Like

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,418
من کلا همیشه کارتهام استریکس بوده یعنی وفاداری مطلق دارم به روگ استریکس.:D
فقط من نگران 8 گیگ وی رم 3070 هستم و امیدوارم برات کم نیاره در آینده. چون من اول نسل قبل سال 2013-2014 اینا 780ti خریدم و سال بعد وی رم کم آورد مجبور شدم به 980 ارتقا بدم سر همین این سری انویدیا رو بیخیال شدم و رفتم AMD چون 6700XT چهار گیگ وی رم بیشتری در اختیارم میگذاشت. به همین خاطر بنظرم سری 6000 ای ام دی بیشتر از سری 30 انویدیا (حداقل تو میان رده‌ها) عمر کنه.
والا فعلا اکثر بازیهارو با 4k scale بازی میکنم هیچ نشونی از تیک زدن و لگ و این چیزا نمیبینم و دقیقا ۱۵ فریم الی ۳۰ فریم نسبت به ۶۷۰۰xt بالاتره البته ray tracing رو اگه فاکتور بگیریم که حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد تو ری ترسینگ از ۶۷۰۰xt بالاتره البته من از اول با ری ترسینگ و dlss میونه خوبی ندارم و برام آپشن جذابی نیست و همیشه خاموش میکنم

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
والا فعلا اکثر بازیهارو با 4k scale بازی میکنم هیچ نشونی از تیک زدن و لگ و این چیزا نمیبینم و دقیقا ۱۵ فریم الی ۳۰ فریم نسبت به ۶۷۰۰xt بالاتره البته ray tracing رو اگه فاکتور بگیریم که حدود ۴۰ الی ۵۰ درصد تو ری ترسینگ از ۶۷۰۰xt بالاتره البته من از اول با ری ترسینگ و dlss میونه خوبی ندارم و برام آپشن جذابی نیست و همیشه خاموش میکنم
توی فریم بستگی به بازیش داره و هر بازی رو برندای مختلف یه سازی واسه خودش میزنه. یه جایی 6700XT دیدم تو بنچمارکها خودشو به 3080 میرسونه یه جاهایی هم به 3060ti میبازه. ولی بازیای جدید، بر فرض هیلو اینفینت و فورزا هورایزن روی رز بالا بیشتر از 8 گیگ وی رم میخوان.

• Like

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,418
توی فریم بستگی به بازیش داره و هر بازی رو برندای مختلف یه سازی واسه خودش میزنه. یه جایی 6700XT دیدم تو بنچمارکها خودشو به 3080 میرسونه یه جاهایی هم به 3060ti میبازه. ولی بازیای جدید، بر فرض هیلو اینفینت و فورزا هورایزن روی رز بالا بیشتر از 8 گیگ وی رم میخوان.
امروز اساسین واهلالا رو دقیقا ۱۰ فریم از ۶۷۰۰xt بالا گرفتم daysgone رو ۳۵ فریم need for speed heat رو ۲۵ فریم رد دد ۲ رو ۱۰ فریم اویل ۸ رو ۲۰ فریم تا اینجا تو مقایسه ها دقیقا فریمهارو یادمه با ۶۷۰۰ xt چه فریمایی میگرفتم فقط فارکرای ۶ رو نصب نکردم هنوز و البته واچ داگز لژیون رو ۱۴ فریم بیشتر
میگم دیگه بستگی به بازیها داره اون بازیهایی که کلا انویدیا محور هستن بالای ۲۰ فریم اختلافه اون بازیهایی که amd محور هستش مثل واهلالا و اویل ۸ ۱۰ فریم الی ۱۵ فریم بیشتر میگرفت
ولی تو ری ترسینگ اختلاف فریم خیلی هستش که به وضوح دیده میشه

Vesemir

A WITCHER ON THE PATH
کاربر سایت
May 29, 2014
1,428
نام
کیوان
امروز اساسین واهلالا رو دقیقا ۱۰ فریم از ۶۷۰۰xt بالا گرفتم daysgone رو ۳۵ فریم need for speed heat رو ۲۵ فریم رد دد ۲ رو ۱۰ فریم اویل ۸ رو ۲۰ فریم تا اینجا تو مقایسه ها دقیقا فریمهارو یادمه با ۶۷۰۰ xt چه فریمایی میگرفتم فقط فارکرای ۶ رو نصب نکردم هنوز و البته واچ داگز لژیون رو ۱۴ فریم بیشتر
میگم دیگه بستگی به بازیها داره اون بازیهایی که کلا انویدیا محور هستن بالای ۲۰ فریم اختلافه اون بازیهایی که amd محور هستش مثل واهلالا و اویل ۸ ۱۰ فریم الی ۱۵ فریم بیشتر میگرفت
ولی تو ری ترسینگ اختلاف فریم خیلی هستش که به وضوح دیده میشه
ری تریسینگ که کلا با AMD فایده نداره مخصوصا کارت میان رده‌ای مثل 6700XT. من خودم جزو اون دسته‌‌ای هستم که به ری تریسینگ اهمیت زیادی نمیدم و طرفدار رزولوشن بالام و مسئلم فقط VRAM بود، یعنی اگر انویدیا سر VRAM خساست به خرج نمیداد منم 3070 میگرفتم ولی خیلی به آینده کارتهای 8 گیگی مشکوک بودم، منم میخواستم یه چیزی بخرم که حداقل تا اواسط نسل من رو بی نیاز از ارتقا بکنه. این شد که AMD گرفتم یه مشکلاتی داره نسبت به انویدیا اما در کل رضایت کاملی دارم ازش.

• Like

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,418
ری تریسینگ که کلا با AMD فایده نداره مخصوصا کارت میان رده‌ای مثل 6700XT. من خودم جزو اون دسته‌‌ای هستم که به ری تریسینگ اهمیت زیادی نمیدم و طرفدار رزولوشن بالام و مسئلم فقط VRAM بود، یعنی اگر انویدیا سر VRAM خساست به خرج نمیداد منم 3070 میگرفتم ولی خیلی به آینده کارتهای 8 گیگی مشکوک بودم، منم میخواستم یه چیزی بخرم که حداقل تا اواسط نسل من رو بی نیاز از ارتقا بکنه. این شد که AMD گرفتم یه مشکلاتی داره نسبت به انویدیا اما در کل رضایت کاملی دارم ازش.
داداش شما راگ استریکس داری از الان تا ۵ سال بیمه هستی
خدایی عاشق کارتهای راگ استریکس هستم ولی خدایی قیمتشون خیلی بالاست اصلا ارزش ۲۰ تومن اختلاف قیمت بین دوال و راگ به خاطر نورپردازی rgb و یه فن اضافه که پرفورمنس تقریبا یکسان رو توی ۳۰۷۰ رو نداره اما تو بقیه کارتها مثل ۶۷۰۰ اختلاف قیمت خیلی کمه الان ۶۷۰۰ راگ حدود ۳۸ هستش در حالی که مدل پایین ۳۴ تومنه
ولی دم انویدیا گرم که این نسخه های lhr رو داده خدایی hhr رو الان دست دومشو بالای ۴۵ تومن میفروشن

• Like
Reactions: Vesemir

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر