مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
اصلا پست های من یا دوستان می خونی؟ مشکل بریدگی تصویر توی هیچ صفحه نمایشی رخ نمی ده مگر VSYNC خاموش کنید فری سینک یا جی سینک هم 1 جور سینکه اما به خاطر ریفرش ریت متغیر دیگه خبری از اینپوت لگ بالا بردن نیست استاتر کمتری هم تولید می کنه مخصوصا زمانی که فریم بالا و پایین می شه من بودم این هزینه خرج ارتقای بالاتر تصویرم می ذاشم چون از صحبت هاتونم مشخصه گیمر خیلی حرفه ای یا انلاین باز رتبه بگیری نیستید خیلی از گیمرها مخصوصا کنسولی ها اصلا فرق اینپوت لگ 20 با 50 هم نمی فهمن یا حتی رزولوشن 4K با نرخ 30 فریم میان 1080P 60 ترجیح می دن در حالی که 1 PC GAMER یا گیمر حرفه ای امکان نداره فریم فدای رزولوشن بکنه اونم اختلاف 30 با 60 اونم توی رزولوشن خیلی خوب 1080P

درصد فن چقدر هست؟ اورکلاکم کردید؟ فرکانس کاری کارت چقدر هست؟ 83 اسیبی به کارت نمی زنه اکثر 580 ها به این دما می رسه اما 5 دقیقه تست فورمارک اینه احتمالا بنچمارک مترو چیزی نیم ساعت بذارید می ره بالای 87 88 بهتره فن کارت دستی تنظیم بشه یا اگر فن دورش بالا هست بازم این شکلی می شه باید خمیر سیلیکونش عوض بشه.
احتمالا مدل ماین شده هست.

اره دیگه واسه بازی انلاین می خوام و کلا تاخیر لگ نداشتن برام مهمه. و اینکه میدونم v synce رو روشن کنی باعث ایجاد لگ میشه من الان سوالم اینه که منی که الان دارم مانیتور free synce سامسونگ میخرم با در نظر گرفتن اینکه v synce رو خاموش میزاریم چون نمی خوام لگ داشته باشم و از طرفی اگه کارت ۱۶۶۰ رو واسه این مانیتور بخرم نمی تونم از قابلیت g synce استفاده کنم ارزش داره به خاطر کارایی کارت های انویدیا واسه این مانیتور به جای همرده and از ۱۶۶۰ استفاده کنم؟در صورتی که با گرفتن یه rx5500xt میتونم از قابلیت فری سینک استفاده کنم و تصویر روانی داشته باشم.

• Like
Reactions: che-jaleb

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اره دیگه واسه بازی انلاین می خوام و کلا تاخیر لگ نداشتن برام مهمه. و اینکه میدونم v synce رو روشن کنی باعث ایجاد لگ میشه من الان سوالم اینه که منی که الان دارم مانیتور free synce سامسونگ میخرم با در نظر گرفتن اینکه v synce رو خاموش میزاریم چون نمی خوام لگ داشته باشم و از طرفی اگه کارت ۱۶۶۰ رو واسه این مانیتور بخرم نمی تونم از قابلیت g synce استفاده کنم ارزش داره به خاطر کارایی کارت های انویدیا واسه این مانیتور به جای همرده and از ۱۶۶۰ استفاده کنم؟در صورتی که با گرفتن یه rx5500xt میتونم از قابلیت فری سینک استفاده کنم و تصویر روانی داشته باشم.

مدلی که می خوای چک کن در نت ببین توسط انویدیا پشتیبانی می شه یا نه اگه نشه هم با نرم افزار cru می شه بهش شناخت اما ممکنه درست کار نکنه بهتره ببینی توی لیست انویدیا که داده هست یا نه

• Like
Reactions: mostafa93

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
مدلی که می خوای چک کن در نت ببین توسط انویدیا پشتیبانی می شه یا نه اگه نشه هم با نرم افزار cru می شه بهش شناخت اما ممکنه درست کار نکنه بهتره ببینی توی لیست انویدیا که داده هست یا نه
اون لیست ۷۰ تایی رو چک کردم نیست کلا خیلی از مدل های اون لیست تو بازار موجود نیست. من هنوز مانیتور سفارش ندادم به نظرت صبر کنم تا تکلیفم باAMDیا ۱۶۶۰ti مشخص شه؟
تا پولم جور بود گفتم که Samsung LC24F390FHN Monitor 24 Inch رو بگیرم تا بعد ببینیم چه کارتی واسش بگیرم که این بحث فری سینک و اینا پیش اومد از این ترسیدم که تو این وضعیت که من این همه دارم هزینه میکنم واسه این سیستم اون وقت چون مانیتورم پشتیبانی نکنه از کارتم مجبور باشم v synce روشن کنم که بریدگی تصاویر نداشته باشم به جاش دچار اینپوت لگ باشم.الان شما کارت rx5500xt رو تایید میکنید +قابلیت فری سینک مانیتور یا کارت ۱۶۶۰ti +مانیتور فری سینکی که از کارت های انویدیا پشتیبانی نمیکنه؟
ممنون میشم کمکم کنید انتخاب درستی داشته باشم

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اون لیست ۷۰ تایی رو چک کردم نیست کلا خیلی از مدل های اون لیست تو بازار موجود نیست. من هنوز مانیتور سفارش ندادم به نظرت صبر کنم تا تکلیفم باAMDیا ۱۶۶۰ti مشخص شه؟
تا پولم جور بود گفتم که Samsung LC24F390FHN Monitor 24 Inch رو بگیرم تا بعد ببینیم چه کارتی واسش بگیرم که این بحث فری سینک و اینا پیش اومد از این ترسیدم که تو این وضعیت که من این همه دارم هزینه میکنم واسه این سیستم اون وقت چون مانیتورم پشتیبانی نکنه از کارتم مجبور باشم v synce روشن کنم که بریدگی تصاویر نداشته باشم به جاش دچار اینپوت لگ باشم.الان شما کارت rx5500xt رو تایید میکنید +قابلیت فری سینک مانیتور یا کارت ۱۶۶۰ti +مانیتور فری سینکی که از کارت های انویدیا پشتیبانی نمیکنه؟

ببین چون 60 هرتزه احتمالا بین 48 تا 60 هرتز فری سینک کار می کنه می شه با cru بهش شناخت اما اینکمه درست کارایی هم بده نمی دونم مانیتور خوبی انتخاب کردی اما اینکه چرا 140 دلار شده 5800 نمی دونم.
فری سینکشم نسخه 1 هست دقت کن.
amd هم کارت هاش خوبن نه به خوبی انویدیا اما خوبن بازار دست دوم خیلی خوش قیمت تریم دارن اگه تمیزش پیدا کنی. مانیتور بخر یا کلا صبر کن شاید قیمتا درست بشه چون الان جنسا با دلار 40 تومنی دارن حساب می کنن.

• Like
Reactions: mostafa93

Gwynbleidd

کاربر سایت
Sep 9, 2015
300
عزیز بودجه شما کلا چقدره؟

• Like

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
ببین چون 60 هرتزه احتمالا بین 48 تا 60 هرتز فری سینک کار می کنه می شه با cru بهش شناخت اما اینکمه درست کارایی هم بده نمی دونم مانیتور خوبی انتخاب کردی اما اینکه چرا 140 دلار شده 5800 نمی دونم.
فری سینکشم نسخه 1 هست دقت کن.
amd هم کارت هاش خوبن نه به خوبی انویدیا اما خوبن بازار دست دوم خیلی خوش قیمت تریم دارن اگه تمیزش پیدا کنی. مانیتور بخر یا کلا صبر کن شاید قیمتا درست بشه چون الان جنسا با دلار 40 تومنی دارن حساب می کنن.
نسخه ۱ فری سینک چه مشکلاتی داره؟ یعنی از فست سینک و این ایتم های جدید پشتیبانی نمیکنه؟

Gwynbleidd

کاربر سایت
Sep 9, 2015
300
نهایت نهایت ۱۰ میلیون
چون می خوام بعدش سیستم ببندم در حد میان رده ۱۶۶۰ti یا rx5500xt واسه همین می خوام تعادل بین مانیتور و کارتم باشه الکی واسه مانیتور هزینه اضافی نکنم
اگر فقط 10 تومن برای مانیتور هست PG248Q یا MG248Q گزینه‌های خوبی هستند، مورد دومی G-Sync Compatible هست و به خاطر نداشتن ماژول G-Sync کمی ارزونتر در میاد، اما در کل برای تجربه عالی سری PG در اولویت هستند.
نسخه ۱ فری سینک چه مشکلاتی داره؟ یعنی از فست سینک و این ایتم های جدید پشتیبانی نمیکنه؟
فست سینک ارتباطی به نوع مانیتور نداره از سمت گرافیک باید پشتیبانی بشه، اگر دنبال خرید انویدیا هستید اصلا سمت نمایشگرهای فری سینک بدون تاییده G-Sync Compatible نرید.

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
دوستان مادربورد از چه برندی بخرم که گرافیک آنبورد نرمالی داشته باشه برا کار کردن؟
از بین برند ها مثل ایسوس . الایت گروپ . گیگابایت و ....

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
دوستان مادربورد از چه برندی بخرم که گرافیک آنبورد نرمالی داشته باشه برا کار کردن؟
از بین برند ها مثل ایسوس . الایت گروپ . گیگابایت و ....
چند ساله گرافیک ها روی سی پی یو سواره.
اگر گرافیک آنبورد می خواید، کافیه سی پی یو اینتل خریداری کنید.البته نسل جدید سی پی یو های AMD هم گرافیک داخلی دارن.

• Like

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
کلا انبرد چیزه چرتی و فقط به درد نت گردی یا با ارفاق بازی های 2 نسله پیشه اگه برای اینجور شرایط می خوای من 1 کارت RX580 برداشتم که عملا اکثر بازی ها رو بهت 60 فریم میده حالا کمتر می خوای RX460 هم می تونی برداری.
نمی دونم چرا 1 دفعه قیمت کارت های دست دوم نجومی بالا رفت قبلا 1 کارت دم دستی اصلا قیمتی نداشت قبلا منطورم همین 2 ماهه پیشه

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام
یکی از آشناها میخواد کارت گرافیک بخره
بین ۲۰۸۰ سوپر و rx 5700 xt ایسوس Rog strix
رفته برای پرس و جو بهش گفتن AMD نگیر داغ می‌کنه میزنه میترکونه
نظرتون چیه بچه ها؟
بگیره یا نه؟

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
کسی هست راهنمایی کنه؟
این بنده خدا مونده چی بگبره

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
سلام هر کی گفته دروغ گفته من الان چند ماه rx5700 ایسوس استریکس دارم تا حالا ندیدم دماش 65 بالاتر بره این چرتها را گوش نکن اتفاقا جدیدا تمام بازیها برای سری 5700 و ای ام دی بهینه میشن در حد 2070 سوپر فریم میده حالا خود دانی

• Like
Reactions: SleepyTurtel

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر