مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
من فک نکنم رم بیشتر از 11GB نیاز باشه اصلا. حتی برای 4K .(اگه اشتباه نکنم ). به نظرت دوتا 1080TI 11GB بیشتر از یه دونه 2080TI 11GB جواب نمیده ؟ الان یه 2080TI 11GB یه چی حدود 1400 دلار هست ولی بخام یه دست دوم 1080TI 11GB بخرم و کارتم رو دوبل کنم میشه 500 دلار .
اگه برای گیم بخواید حالا حالا ها نیازی نیست.همین 11 گیگ خودش کلیه.ولی برای کارهای رندر انیمیشن و ... هرچقدر بیشتر بهتر.از اون جایی که 2080ti دسته دوش پیدا نمیشه یا خیلی گرونه بله برای شمایی که از قبل یه 1080 ti دارید بهتره دوباره یه همچین مدلی بگیرید.ولی با وارد شدن کارت هایی به فرض مثل 3080ti با 16 گیگ یا 24 گیگ اون موقع نمیصرفه 2 یا 3 یا حتی 4 تا 1080ti ببندید.شاید از نظر قدرت از 3080 هم فراتر برن ولی مقدار رمشون گلوگاه میشه.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
من فک نکنم رم بیشتر از 11GB نیاز باشه اصلا. حتی برای 4K .(اگه اشتباه نکنم ). به نظرت دوتا 1080TI 11GB بیشتر از یه دونه 2080TI 11GB جواب نمیده ؟ الان یه 2080TI 11GB یه چی حدود 1400 دلار هست ولی بخام یه دست دوم 1080TI 11GB بخرم و کارتم رو دوبل کنم میشه 500 دلار .
2 تا مشکل هست یکی اینکه انویدیا هر چی جلوتر بره درایور 1000 خیلی بدتر می کنه تا مجبور به ارتقا بشی همین الانشم بازی هایی هستن که افتضاح فریم می ده مشکل بعدی ری تریسینگ هست که بازی های نسل بعدی همگی ازش پشتیبانی می کنن و مهم نیست شما قدرت سیستمت چقدره مهم اینکه شما نمی تونی گرافیک بهتر داشته باشی پس یا با همین 1080ti سر کن چون برای بازی های غیر از ری اصلا نیازی به قدرت بیشتر ندارید یا مجبور به ارتقا به سری 2000 هستید.
نگران رم هم نباشید سری جدید حتی 3090 ظاهرا 12 گیگ رم بیشتر نداره قیمتشم ظاهرا فضایی بالاست.

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
2 تا مشکل هست یکی اینکه انویدیا هر چی جلوتر بره درایور 1000 خیلی بدتر می کنه تا مجبور به ارتقا بشی همین الانشم بازی هایی هستن که افتضاح فریم می ده مشکل بعدی ری تریسینگ هست که بازی های نسل بعدی همگی ازش پشتیبانی می کنن و مهم نیست شما قدرت سیستمت چقدره مهم اینکه شما نمی تونی گرافیک بهتر داشته باشی پس یا با همین 1080ti سر کن چون برای بازی های غیر از ری اصلا نیازی به قدرت بیشتر ندارید یا مجبور به ارتقا به سری 2000 هستید.
نگران رم هم نباشید سری جدید حتی 3090 ظاهرا 12 گیگ رم بیشتر نداره قیمتشم ظاهرا فضایی بالاست.
1080 ری تریسینگ رو ساپورت میکنه.والبته تو چند تا سایت تست کردن ری تریسینگ تو کارت های سری 2000 هم افت فریم داره حالا تو 1080 بیشتر.و پهنای باند vram تو سری 3000 حدود 672 گیگ بر ثانیه هستش و حدود 1.7 برابر رم ها رو سریعتر سبت به سری 1000 خالی میکنه.فکر نمیکنم بازی های نسل بعد بیشتر از 2 تا 1080 ti نیاز داشته باشند وگرنه باید قدرت ps5 و xbox جدید بالای 60 ترافلاپس باشه که به ترتیب 9-10 و 12 هستن.این مطلب رو ارجاع میدم به این تاپیک که دوستمون هر دو کارت رو داشته:

فروشنده - فروش کارت گرافیک 1080Ti 11GB مدل Strix OC

آخرین ویرایش:

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
1080 ری تریسینگ رو ساپورت میکنه.والبته تو چند تا سایت تست کردن ری تریسینگ تو کارت های سری 2000 هم افت فریم داره حالا تو 1080 بیشتر.و پهنای باند vram تو سری 3000 حدود 672 گیگ بر ثانیه هستش و حدود 1.7 برابر رم ها رو سریعتر سبت به سری 1000 خالی میکنه.فکر نمیکنم بازی های نسل بعد بیشتر از 2 تا 1080 ti نیاز داشته باشند وگرنه باید قدرت ps5 و xbox جدید بالای 60 ترافلاپس باشه که به ترتیب 9-10 و 12 هستن.این مطلب رو ارجاع میدم به این تاپیک که دوستمون هر دو کارت رو داشته:

فروشنده - فروش کارت گرافیک 1080Ti 11GB مدل Strix OC
بعضی بازیها از sli پشتیبانی نمیکنن و بعدا دنگ و فنگ داره.
بعد هم مصرف برقت بالا میره و خنک کنندگی سخت تره
و نکته سوم هم اینه که سری 10 برای rt بهینه نشده.اون 1080 فعلا ها جواب میده تا حتی سری 4000 . اگه مشکل مالی نداری. سری 30 اومد از اونا بگیرید بهتره تا sli
و گر نه کارت قوی ای داری تا سری 40 ،رو تنظیمات بالا به راحتی جواب میده و نیاز به sli نداری.از خیر rt بگذر. یا تنظیماتو یکم بیار پایین.

• Like
Reactions: saeed_sg

need to fight

کاربر سایت
Mar 2, 2009
2,059
بعضی بازیها از sli پشتیبانی نمیکنن و بعدا دنگ و فنگ داره.
بعد هم مصرف برقت بالا میره و خنک کنندگی سخت تره
و نکته سوم هم اینه که سری 10 برای rt بهینه نشده.اون 1080 فعلا ها جواب میده تا حتی سری 4000 . اگه مشکل مالی نداری. سری 30 اومد از اونا بگیرید بهتره تا sli
و گر نه کارت قوی ای داری تا سری 40 ،رو تنظیمات بالا به راحتی جواب میده و نیاز به sli نداری.از خیر rt بگذر. یا تنظیماتو یکم بیار پایین.
به نکته خوبی اشاره کردید یادم نبود.بله سری 10 رو من هم گفتم برای rt بهینه نیستن و افت فریم زیادی دارن.

captainyellow

Gold User
Nov 14, 2014
22
نام
حسین
سلام دوستان، شاید یکم بی‌ربط باشه، بین این دو تا کارت گرافیک لپ‌تاپ کدوم بهتره به نظرتون؟ MX110 یا AMD Radeon RX Vega 8 ؟ خیلی هدف بازی نیست و یه سری نرم افزارهای عمران رو میخواد ران کنه فقط.

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,917
نام
محمد حسین
سلام دوستان، شاید یکم بی‌ربط باشه، بین این دو تا کارت گرافیک لپ‌تاپ کدوم بهتره به نظرتون؟ MX110 یا AMD Radeon RX Vega 8 ؟ خیلی هدف بازی نیست و یه سری نرم افزارهای عمران رو میخواد ران کنه فقط.
vega 8 قویتره یه مقدار. ولی جفتشون کارت گیم نیستن و قطعات دیگه مشخص میکنن. و باید ببینی چی میخوای باهاشون ران کنی.ممکنه همینا بدرد نرم افزارهایی که میخوای ران کنی هم نخورن.

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
در حال حاضر خرید کارت های انویدیا چه توجیهی داره وقتی مانیتور مناسب gsynce تو بازار پیدا نیست ادم این ههمه هزینه کنه اونوقت یه مانیتور خوب نباشه که از شر بریدگی تصاویر راحت باشه بهتر نیست از کارت های amd استفاده کرد ؟؟؟

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
در حال حاضر خرید کارت های انویدیا چه توجیهی داره وقتی مانیتور مناسب gsynce تو بازار پیدا نیست ادم این ههمه هزینه کنه اونوقت یه مانیتور خوب نباشه که از شر بریدگی تصاویر راحت باشه بهتر نیست از کارت های amd استفاده کرد ؟؟؟

اولا که همه مگه باید مانیتور g-sync دار داشته باشن خیلی ها با v-sync هم کاملا ok هستن اگرم بحث اینپوت لگ باشه می تونن از adaptive یا fast sync استفاده کنن.
نکته بعدی خیلی وقته که انویدیا از فری سینک هم پشتیبانی می کنه.
بعدم با این قیمت های مانیتورها خیلی بهتره که tv بخرید هم کیفیت تصویرش بهتره هم بزرگ تره هم به صرفه تره

Sampler

کاربر سایت
Nov 30, 2008
1,656
نام
محمد
اولا که همه مگه باید مانیتور g-sync دار داشته باشن خیلی ها با v-sync هم کاملا ok هستن اگرم بحث اینپوت لگ باشه می تونن از adaptive یا fast sync استفاده کنن.
بعدم با این قیمت های مانیتورها خیلی بهتره که tv بخرید هم کیفیت تصویرش بهتره هم بزرگ تره هم به صرفه تره
چطور میشه با انویدیا freesync فعال کرد؟
البته پورت dp نداره مانیتورم

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
چطور میشه با انویدیا freesync فعال کرد؟
البته پورت dp نداره مانیتورم
از 1 اپدیتی به بعد 418 فکر کنم می شه با cru هم می شه بهش شناخت پورت hdmi فقط 2.1 این قابلیت داره با سری 2000 ها که این قابلیت بهشون اضافه شده
باید صفحه نمایش هم حتما پشتیبانی بکنه ازش

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
سلام.
حالا که این مطرح شد، وقتی این دو آپشن fast , adaptive رو از توی Nvidia Control Panel روشن کنی ، باید تو بازی V-Sync رو خاموش کرد ؟
و اینکه تفاوتشون چیه ، کدوم بهتره برای بازی آنلاین؟

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9

همه ی فری سینک ها که از جی سینک پشتیبانی نمیکنن یه لیستی هست تو سایت انویدیا که اونام هیچ کدومشو تو بازار موجود نیستن

اون وقت تو tv مشکل بریدگی تصاویر وجود نداره ؟ چون فک نکنم از gsynce پشتیبانی کنن

به هر حال به فکر خرید کارت 1660 ti هستم ولی قبلش مانیتور مناسبی پیدا نمیکنم که بتونم از نهایت کاراییش استفاده کنم موندم چی کار کنم برم سراغ amd به خاطر free synce?!!

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
همه ی فری سینک ها که از جی سینک پشتیبانی نمیکنن یه لیستی هست تو سایت انویدیا که اونام هیچ کدومشو تو بازار موجود نیستن

اون وقت تو tv مشکل بریدگی تصاویر وجود نداره ؟ چون فک نکنم از gsynce پشتیبانی کنن

به هر حال به فکر خرید کارت 1660 ti هستم ولی قبلش مانیتور مناسبی پیدا نمیکنم که بتونم از نهایت کاراییش استفاده کنم موندم چی کار کنم برم سراغ amd به خاطر free synce?!!
نه برای tv نیست گفتم جی سینک 1 چیز لاکچریه قرارا نیست همه داشته باشن بله tv های جدیدم دارن

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
نه برای tv نیست گفتم جی سینک 1 چیز لاکچریه قرارا نیست همه داشته باشن بله tv های جدیدم دارن

الان حالت منطقی کدومه که کارت 1660ti بگیرم با مانیتور معمولی یا برم سراغ amd rx5500 xt با یه مانیتور فری سینک ؟
خودم به شخصه انویدیا رو میپسندم گرمای کمتر مصرف کمتر ولی 20 میلیون هزینه کنی واسه کیس و بعدش بریدگی تصویر داشته باشی ظلمه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر