مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
ک

ببین یه چیزی بهت بگم خیالتو راحت کنم سمت pc بخای بیای باید هر سه سال یه بار سیستمو به کل عوض کنی به خاطر فریم ریت و باز بودن تنظیمات گرافیکی
اگه آدم وسواسی هستی به فریم الان واقعا بی عقلیه با این گرون بودن قطعات بخای سیستم ببندی واقعا میگم ۳ سال انتظارتو براورده میکنه بعد سه سال باز فریم میاد پایین خود به خود هی میخای عوض کنی کنسول راحتتره در عوض بازیهاش گرونتزه میگم pc اگه از پایرت بودن دربیاد و بره سمت آنلاین بودن من همین امروز سیستممو جمع میکنم تو ایران واقعا سخته با تکنولوژی بری جلو
ممنون بابت توصیت
اما در مورد اینکه هر 3 سال باید سیستم عوض کنیم واسه سیستم های پایین ردست
الان کارت 970 داره مثل جت کار می کنه حداقل fps بهتری از کنسولا میگره پس نمیشه گفت هر 3 سال باید سیستم عوض کرد
در مورد کنسول کلا باهاش حال نمیکنم دیگه اگه یه ps5 بهم مفت بدن میفروشم میزارم رو هزینه پی سی م :D

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
ممنون بابت توصیت
الان کارت 970 داره مثل جت کار می کنه حداقل fps بهتری از کنسولا میگره پس نمیشه گفت هر 3 سال باید سیستم عوض کرد
در مورد کنسول کلا باهاش حال نمیکنم دیگه اگه یه ps5 بهم مفت بدن میفروشم میزارم رو هزینه پی سی م :D
معلومه از کنسول سیر ش
ممنون بابت توصیت
معلومه از کنسول سیر شدیا :))
واقعیتش منم با کنسول میونه خوشی ندارم اما میدونی کنسول یه چیزی داره که تنظیم گرافیکی دستت نیست لامصب پی سی یجوریه که زیر فریم ۵۰ برای خود من سخته تحملش و از یه طرف دیگه لذت موس و کیبودد یه چیز دیگست
بزا بهت بگم اگه میخای کارت صفر بخری مجبوری بری سمت 2070s من جای تو باشم ۴ الی ۵ تومن روش میزارم ۲۰۸۰ میخرم خودمو راحت میکنم از اون طرف هم یه cpu ۹۶۰۰k با رم ۱۶ گیگ بنداز دیگه عشق کن البته خدا کنه پایرت بودن بازیها ادامه داشته باشه بدجوری رو مخه واقعا تو ایران بازی اورجینال خریدن در کنار قطعات سخت افزاری گران باید هر چی کار کنی از همه چیت بگذری بدی به بازی

بچه ها بخوام ۱۰۷۰ ti دست دو رد کنم چند بدم بره؟
کجا بفروشم؟دیوار؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
ت دیوار بفروش
فکر کنم زیر ۴.۵ بدی با این اوضاع بازار بصرفت نیست

• Like
Reactions: milad.ps4

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
خ

مگه کارت گرافیک پفکه که خراب بشه
عزیز کارتها عمرشون ۷ الی ۸ ساله بخای از صبح تا شب باهاش بازی کنی چه ربطی داره ۲ سال کارت بازی کنی باید بندازی بیرون
بعدشم الان من کارتمو که ۳ سال باهاش اورکلاک هم کرده بودم به پسرخالم داده بودم قبلا حدودا میشه ۷ سال داره استفاده میکنه عین بنز کار میکنه
درضمن من سگ nvidia رو با ati عوض نمیکنم اونایی که pc gamer هستن چند ساله هیچکدوم نمیرن سمتati بخاطر دما و وات مصرفیشو و بهینه نبودن بازیها براش و عیبهای درایوری
من این کارتم برام اتفاقی افتاد رفتم عوض کردم قبلش 1080 داشتم و طبق یوتیوب اونقدرا برات فکر نکنم در بیشتر بازیها با 1080 فرقی بکنه بین 5700xt
من نمیدونستم شما سهامدار انودیا هستی فکر کنم amd فقط گرافیک برای خودش درست میکنه کسی نمیخره در مورد دما هم باید برات عرض کنم 1080 دماش 78 درجه بود استریکس ایسوس 5700 استریکس ایسوس 59 درجه تا 62 درجه بعد از 8 ساعت بازی با کیفیت فورکی تازه کیفیت رنگ تصویر کارتهای انودیا کمرنگ تر از ای ام دی هست :))

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
من نمیدونستم شما سهامدار انودیا هستی فکر کنم amd فقط گرافیک برای خودش درست میکنه کسی نمیخره در مورد دما هم باید برات عرض کنم 1080 دماش 78 درجه بود استریکس ایسوس 5700 استریکس ایسوس 59 درجه تا 62 درجه بعد از 8 ساعت بازی با کیفیت فورکی تازه کیفیت رنگ تصویر کارتهای انودیا کمرنگ تر از ای ام دی هست :))
اقا گربه ی شما سگ مارو میزنه اصلا هر چی شما بگی والا.
من طبق اطلاعاتی که از دوستای گیمر چند ساله ی خودم دارم میگم اکثر گیمرهای قدیمی با nvidia کار میکنن شما اصلا با ati حال میکنی به ما ربطی نداره

• Like

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
بچه ها بخوام ۱۰۷۰ ti دست دو رد کنم چند بدم بره؟
کجا بفروشم؟دیوار؟

چه مدلی. تو دیوار بفروش ،گرونتر میتونی بفروشی. حداقل 5 تو دیوار. ولی 6 بزار. با تخفیف تا 5.2 بیا. یه نگاه به قیمتهای تو دیوار بنداز.
تو فرومهای لیون و پرشین بر حسب داشتن یا نداشتن گارانتی بین 4.2 تا 5 میتونه قیمت بخوره.

• Like
Reactions: SleepyTurtel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
این خدمت شما که آینده نگری خوبی داری از 5700xt
البته معماری حافظه قدیمی 1080ti که شما فرمودین توی 4k ببین عملکردشو

133936

الانم میگم 1080ti صفر خریدن اشتباهه
اما دست دوم گیر بیاری ۶ الی ۷ تومن از کارت ۱۰ تومنی 5700xt بهتره
چون هر دو rtx نیست و بالاخره 1080ti توی 4k و حتی 1080p تو خیلی بازیها 5700xt رو قورت میده

آخرین ویرایش:
  • Like

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
بنظرتون ۱۰۷۰ ti رد کنم بره پول بزارم روش ۲۰۸۰ ti بگیرم؟ که خیالم چندسال راحت باشه یا صبر کنم؟
۸۷۰۰ کا هم دارم

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
این خدمت شما که آینده نگری خوبی داری از 5700xt
البته معماری حافظه قدیمی 1080ti که شما فرمودین توی 4k ببین عملکردشو

View attachment 133936

الانم میگم 1080ti صفر خریدن اشتباهه
اما دست دوم گیر بیاری ۶ الی ۷ تومن از کارت ۱۰ تومنی 5700xt بهتره
چون هر دو rtx نیست و بالاخره 1080ti توی 4k و حتی 1080p تو خیلی بازیها 5700xt رو قورت میده
این چیزهایی که شما گذاشتی برای من ملاک نیست من چند تا بازی سنگین را تست زدم red dead و control و gears5 با اخرین درایور تو فور کی خیلی عالی عمل کرد تازه قیمتش 8 تومان بود استریکس ایسوس و 5700 معمولی که من دارم 7 تومان استریکس ایسوس بود تازه با در نظر گرفتن کارت نو با معاری جدید 7 تومان در مقابل کارت چند سال استفاده شده دسته دوم با معماری قدیمی من هزارسال دیگه میخام چیکار 1080ti این گرافکی که شما میگی 1080ti یه زمانی 1080ti بود الان قدیمی شده بخای نخای هر کی داره عوض میکنه تازه من کارتم را عوض کردم 1500 سر دادم برام میصرفید 5500 کارت 3 سال استفاده شده قدیمی gtx 1080 را فروختم 6900 اینو خریدم دماشم بعد 8 ساعت بازی doom eternal تو فور کی 62 درجه هست 1080 همین مدل تا 80 درجه هم میرفت اینم از دما که میگید داغ میکنه تازه تعجم با این قدرتش فقط 130 وات مصرف میکنه اگه قبول ندای برات عکسا را بزارم

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
اره احتمال بالا قیمت ها که منطقی شد 2070 super میگیرم فقط چون مانیتوری که میخوام بگیرم قابلیت فری سینکش مال amd هست جی سینک انویدیا رو ساپورت نمیکنه

شما حالا حالا ها منتظر منطقی شدن قیمتا نباش این از من به شما نصیحت

الان چند ماهی می شه که فری سینک هم به انویدیا دارا اضافه شده فقط باید مدلش چک کنی که درست کار می کنه یا نه البته با برنامه CRU هم می تونید به راحتی تنظیمش کنید اگر بازه ش درست نیست. اما برعکسش نمی دونم کار می کنه یا نه فکر کنم اونم می شه نشه هم با CRU می شه

2080TI که شده نزدیک 30 تومن اما 1080TI هم اگر دست دوم بخر هستی و جای 5700 خوب توصیه می شه هم 3 گیگ رم بیشتری داره هم قدرتش خیلی بیشتره

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
شما حالا حالا ها منتظر منطقی شدن قیمتا نباش این از من به شما نصیحت

الان چند ماهی می شه که فری سینک هم به انویدیا دارا اضافه شده فقط باید مدلش چک کنی که درست کار می کنه یا نه البته با برنامه CRU هم می تونید به راحتی تنظیمش کنید اگر بازه ش درست نیست. اما برعکسش نمی دونم کار می کنه یا نه فکر کنم اونم می شه نشه هم با CRU می شه
منتظرم حداقل این جو درست بشه جلوی واردات باز بشه و عید هم بگذره بخاطر این 2 کلی گرون شده 5 درصد هم ارزون بشه بلاخره مبلغیه
2070 سوپر دیگه بنظرم واسه 4 سال کافی باشه حداقل

rahyarpaul

کاربر سایت
Mar 17, 2011
10,923
نام
محمد حسین
بنظرتون ۱۰۷۰ ti رد کنم بره پول بزارم روش ۲۰۸۰ ti بگیرم؟ که خیالم چندسال راحت باشه یا صبر کنم؟
۸۷۰۰ کا هم دارم

فروش در مقطع کنونی اشتباهه.مگه اینکه پول رو داشته باشی و فروختی ،بخری.اگه مانیتورت 4k نیست همین عالیه.
بزار . اگه میترسی بابت دلار،اون بقیه پولتو بکن دلار. زمانی که نسل بعد انویدیا و amd و اینتل بخر که توش ray tracing بهینه تر شده باشه.
وقتی هم کنی دلار ،هر چی دلار بره بالا. پولت میره بالا. بیاد پاییین. پولتم میا پایین

• Like

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
۸۷۰۰ کا هم دارم

داداش الان وضعیت خیلی خرابه
تو دیوار هم فروشنده کمه
هم به خاطر بیماری کلا جهان رکود اقتصادی شده نه فقط ایران
من صلاح میدونم دست نگه داری این کارتو بفروشی خودت بدون کارت میمونی میخای جهش درستو حسابی بکنی بهتره بگم فقط 2080 یا 2080ti بخری که اونم دوستمون s1 گفت نزدیک ۳۰ تومنه کارت 2080ti چون من از قیمتها خبر نداشتم
اگه مشکل مالی نداری بخر چون تو ایران مثل سایر جاها نیست که یه چیزی گرون بشه دوباره قیمتش بیاد پایین نه اینطور نیست الان قبل بیماری کرونا کارت 2080ti حدود ۱۸ تومن هم بود الان تا ۳۰ رفته بالا فکر کن بیاد پایین نهایت بعد بیماری میشه ۲۶ یا ۲۷ تومن انتطار نداشته باش برگزده به قیمت قبلی

منتظرم حداقل این جو درست بشه جلوی واردات باز بشه و عید هم بگذره بخاطر این 2 کلی گرون شده 5 درصد هم ارزون بشه بلاخره مبلغیه
2070 سوپر دیگه بنظرم واسه 4 سال کافی باشه حداقل
تو خیلی دست دست کردی
ببین یه کارت 2070s بخر خودتو راحت کن ۴ الی ۵ سال مطمین باش راحتی بابت ultra+1080p البته 4k رو تضمین نمیکنم اما الان جدیدا بازیها resolation scale دارن که میتونه کیفیت بازیهارو به 4k نزدیک کنه من اکثر بازیهایی که این آپشن رو دارن ازشون استفاده میکنم و به نظرم از 4k چیزی کم نداره

• Like

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
تو خیلی دست دست کردی
ببین یه کارت 2070s بخر خودتو راحت کن ۴ الی ۵ سال مطمین باش راحتی بابت ultra+1080p البته 4k رو تضمین نمیکنم اما الان جدیدا بازیها resolation scale دارن که میتونه کیفیت بازیهارو به 4k نزدیک کنه من اکثر بازیهایی که این آپشن رو دارن ازشون استفاده میکنم و به نظرم از 4k چیزی کم نداره
اره دیگه نهایتش 2070 سوپر رو میخرم هم خیالم راحته 4 5 سال جواب میده هم به لطف قابلیت های نرم افزاری که داره رفته رفته برای بازی های جدید بهینه تر میشه منم چون رزولیشن 1080 و 2k رو در نظر دارم تو این مدت فکر کنم برام کافی باشه
فقط من پول نقد اینا ندارم باید وام بگیرم قیمتش اصلا ارزش نداره واقعا دو دلم خیلی فشار میاد بهم هم به خانوادم هم خودم نخرم هم یجور دیگه فشار میاد

• Like
Reactions: tokio_hotel

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
اره دیگه نهایتش 2070 سوپر رو میخرم هم خیالم راحته 4 5 سال جواب میده هم به لطف قابلیت های نرم افزاری که داره رفته رفته برای بازی های جدید بهینه تر میشه منم چون رزولیشن 1080 و 2k رو در نظر دارم تو این مدت فکر کنم برام کافی باشه
فقط من پول نقد اینا ندارم باید وام بگیرم قیمتش اصلا ارزش نداره واقعا دو دلم خیلی فشار میاد بهم هم به خانوادم هم خودم نخرم هم یجور دیگه فشار میاد
آقا الان یه چیز بگو ارزششو داشته باشه نسبت به قیمتش
الان ps4 pro داغون قیمتش نزدیکه ۸ تومنه
باز ۲۰۷۰s برند msi حدودا ۱۰ تومنه و کولینگ نسبتا خوبی هم داره
من زمان ارزونی سیستم جمع کرده بودم الان منو بکشن به خدا ۱۰ تومن برا گرافیک پول نمیدم :))
قبلا 1080 داشتم فروختم ۵.۳۰۰ روش ۱ تومن گذاشتم 1080ti خریدم
اون 1080 هم زمان ارزونی خریده بودم حدود ۲.۳۰۰ تومن

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
آقا الان یه چیز بگو ارزششو داشته باشه نسبت به قیمتش
الان ps4 pro داغون قیمتش نزدیکه ۸ تومنه
باز ۲۰۷۰s برند msi حدودا ۱۰ تومنه و کولینگ نسبتا خوبی هم داره
من زمان ارزونی سیستم جمع کرده بودم الان منو بکشن به خدا ۱۰ تومن برا گرافیک پول نمیدم :))
قبلا 1080 داشتم فروختم ۵.۳۰۰ روش ۱ تومن گذاشتم 1080ti خریدم
اون 1080 هم زمان ارزونی خریده بودم حدود ۲.۳۰۰ تومن
5 6 ساله میخوام بخرم نمیشه دیگه صبرم تموم شده نتنها چیزی ارزون نشد تو این مدت بلکه طوری گرون شد که دیگه پول هم داشته باشی دلت نخواد بخری
الان هم موندم بخرم یجور ضرر می کنم نخرمم یجور دیگه دریچه ی امیدی هم برای 1 درصد ارزونی هم نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر