مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
الان تو این رنج حتی پایین تر rx580 8 گیگ چه جوریاست؟
580 کارت خوبیه از این ضعیفتره و قدیمیتره دسته دوم تا 2500 ارزش داره البته با این قیمتها کم گیر میاد کارت صفر الان اصلا ارزش نداره یعنی دیگه هیچ وقت ارزش نداره در کل دیگه یواش یواش بوی خداحافظی از گیم میاد دیگه ادم میخاد چقدر درامد داشته باشه بخاد سیستم ببنده مگر اینکه ادم از قبل سیستم داشته باشه فقط گرافیک بخاد باز جای کمی امید هست

• Sad
Reactions: mostafa93

che-jaleb

کاربر سایت
Jan 16, 2018
1,226
@che-jaleb بله متاسفانه همیشه این نوسانات که هست شما هم توی پیک قیمتش خرید داشتید. (زمانی که همه دنبال فروشن) ولی توی دراز مدت مثلا بازه یکساله که نگاه کنیم همیشه صعودی بودن.

متاسفانه ... امسال هم قراره بدتر بشه. دیروز یه سر رفته بودم پاساژ کامپیوتر که مودم بگیرم.. کلا همه جا بسته بود. (اینجا شیراز تا اخر فروردین تمدید شده) ولی تنم میلرزه بعد باز شدن بازار قراره چه قیمتایی رو ببینیم :D

من اول برج ۷ سال ۹۷ خریدم
و اوایل آبان ۹۸ فروختم
۱ سالو 1 ماه
دقیقه هفته بعدش اتفاقات بنزین افتاد و رفت بالا قیمت . دوباره برگشت پایین
آخر سال کشید بالا دیگه موند رو بالا 6 میلیون

من میخواستم Xbox one s all digital بخرم 4 تا دونه ای 2.100 بزارم کنار
بعد نسل 9 معرفی‌شد یهو شد 1800
گفتم ولش میخرم ضرر میکنم باز
.....
چند روز پیش نگاه کردم دیدم زدن 5 میلیون همونو
دیروز دیدم 3.900 زده

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
من اگه جای شما بودم کلا قید بازی را میزدم هیچ وقت برای این گرافیک 6200 پول نمیدادم اصلا ارزش نداره قیمتش یک ماه پیش 4200 بود کلا کارت خوبی نیست دماش فکر کنم 90 درجه بشه
دوست عزیز من خودم دوماهه درگیر خرید گرافیکم . کاری به قیمت ندارم که میارزه یا نه وقتی یه شبه 1 تومن میاد روش دیکه معلومه چه خبره.بله شاید بعد این کرونا و داستانا قیمت برگرده که بعید میدونم... جای بحث این مورد اینجا نیست.
این مدلم با مشاوره دوستان اینجا و جاهای دیکه انتخاب کردم. بودجه بالاتر داشتم صددرصد 2060 میگرفتم. از اقا فرشید هم ممنون بابت راهنمایی که کردن و اطلاعات خیلی تخصصی تر رو میتونید از ایشون بپرسید.
توی بنچمارکها جالبه بدونید مدلای مختلف 1660 ایسوس اعم از معمولی سوپر تا ti از گیگابایت پایینتر بودن.مدل سوپر همین برندخیلی به این نزدیکه و یه سری جاها قویتره.
درباره دما هم از کجا 90درجه رواوردید ... ماکسیمم دما توی تنظیمات ultra و very high زیر70 درجه بود تست استرس 20 دقیقه ای و دمای 62 درجه ماکسیمم. دمای حالت ایدل هم نزدیک 39 درجه.در ضمن یکی از نقاط قوت این کارت کولینگ ویند فورسش هست.
در ضمن با یکی دوساعت وقت میتونید fps و دیگر مشخصه های هم رده هاشو دربیارید .

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
دوست عزیز من خودم دوماهه درگیر خرید گرافیکم . کاری به قیمت ندارم که میارزه یا نه وقتی یه شبه 1 تومن میاد روش دیکه معلومه چه خبره.بله شاید بعد این کرونا و داستانا قیمت برگرده که بعید میدونم... جای بحث این مورد اینجا نیست.
این مدلم با مشاوره دوستان اینجا و جاهای دیکه انتخاب کردم. بودجه بالاتر داشتم صددرصد 2060 میگرفتم. از اقا فرشید هم ممنون بابت راهنمایی که کردن و اطلاعات خیلی تخصصی تر رو میتونید از ایشون بپرسید.
توی بنچمارکها جالبه بدونید مدلای مختلف 1660 ایسوس اعم از معمولی سوپر تا ti از گیگابایت پایینتر بودن.مدل سوپر همین برندخیلی به این نزدیکه و یه سری جاها قویتره.
درباره دما هم از کجا 90درجه رواوردید ... ماکسیمم دما توی تنظیمات ultra و very high زیر70 درجه بود تست استرس 20 دقیقه ای و دمای 62 درجه ماکسیمم. دمای حالت ایدل هم نزدیک 39 درجه.در ضمن یکی از نقاط قوت این کارت کولینگ ویند فورسش هست.
در ضمن با یکی دوساعت وقت میتونید fps و دیگر مشخصه های هم رده هاشو دربیارید .
برادر اگه خریدی که مبارکت باشه من فقط خواستم بگم این قیمت ارزش نداشت کاشکی رودتر قبل عید میگرفتید ادم واقعا از پول زور دادن اعصابش داغون میشه تمام پنجمارکها را هم میدونم اتفاقا اینقدر پنجارک دیدم الان شبیه پنجمارک شدم:|

• Like
Reactions: Erebor and reza3533

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,624
نام
iMAN
برادر اگه خریدی که مبارکت باشه من فقط خواستم بگم این قیمت ارزش نداشت کاشکی رودتر قبل عید میگرفتید ادم واقعا از پول زور دادن اعصابش داغون میشه تمام پنجمارکها را هم میدونم اتفاقا اینقدر پنجارک دیدم الان شبیه پنجمارک شدم:|
ممنون
منابع مالی دیر رسید داداش... وگرنه قبل عید ...

• Like
Reactions: Erebor and IMANOKA

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
من دیگه تحمل نکردم یهgigabyte gtx geforce 1660 ti windforce oc6gb انلاین سفارش دادم سه سال گارانتی اواژنگ 6200
یه msi بود دوروزه 1 تومنامد روش... از دیجی هم نگیرید که تا فیها خالدون میزنن...
خوب کاری کردی خریدی داداش تو ایران هیچ موقع قیمت برنمیگرده فعلا تا پایان سال ۹۹ قیمتا اینه تا مریضی هست و ورود دلار کمه و قیمت نفت پایینه اجناس قیمتش بالا میره الان کنسول ps4 pro نزدیک ۹ تومنه
اگه پول بیشتر میزاشتی ۲۰۶۰ هم خوب بود ولی به هر حال مبارکت باشه فعلا دو سه سال کارت رو راه میندازه با یکم انگولک کاری تو تنظیمات گرافیکی بازیها و سخت نگرفتن ۶۰ فریم

kasra2011

کاربر سایت
Jun 15, 2012
861
نام
kasra
دوستان كارت strix 2070 super رو توصيه ميكنيد؟
تا چه حد ميشه در موردش اينده نگر بود و تا چند سال ميشه باهاش كنار اومد؟
با سي پي يو ٩٦٠٠k مشكلي نداره يا ٩٦٠٠ ارزش نداره و برم سراغ ٩٧٠٠؟

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
سلام دوستان قصد دارم کارت گرافیک gtx 1050 ti rog strix رو بخرم اولا بگین این کارت بین برند های 1050ti چطوره خنکه ؟؟
و از اونجایی که مانیتورم 720 هست باید تبدیل hdmi به vga بگیرم سوالم اینه که با استفاده از این تبدیل به چیزی فشار میاد ؟؟یا عملکرده چیزی رو کاهش میده ؟
و اینکه ایا تو رزولیشن 720 با تنظیمات گرافیکی بالا به cpu و gpu زیاد فشار میاد یا مثل 1080 عادی هست ؟؟

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
دوستان كارت strix 2070 super رو توصيه ميكنيد؟
تا چه حد ميشه در موردش اينده نگر بود و تا چند سال ميشه باهاش كنار اومد؟
با سي پي يو ٩٦٠٠k مشكلي نداره يا ٩٦٠٠ ارزش نداره و برم سراغ ٩٧٠٠؟
کارت خوبیه و آینده خوبی هم داره ۴ الی ۵ سال با بالاترین تنظیمات میتونی بازی کنی
همین ۹۶۰۰k خوبه اورکلاکش کن تا ۵ گیگاهرتز حالشو ببر و یه فن خوب بنداز روش البته نظر من اینه air coling خوب بهتر از واتر کولینگه چون خرابی و دردسرش زیاد نیست البته واتر خنک کنندگیش از این ۵ الی ۶ درجه پایینتره زیاد به چشم نمیاد

سلام دوستان قصد دارم کارت گرافیک gtx 1050 ti rog strix رو بخرم اولا بگین این کارت بین برند های 1050ti چطوره خنکه ؟؟
و از اونجایی که مانیتورم 720 هست باید تبدیل hdmi به vga بگیرم سوالم اینه که با استفاده از این تبدیل به چیزی فشار میاد ؟؟یا عملکرده چیزی رو کاهش میده ؟
و اینکه ایا تو رزولیشن 720 با تنظیمات گرافیکی بالا به cpu و gpu زیاد فشار میاد یا مثل 1080 عادی هست ؟؟
دست دوممشو میخای بگیری؟
برند rog strix خوبه و خنک کنندگی خوبی داره البته من کارت قبلیم rog strix بود به نسبت به msi gaming x احساس میکنم دماش بالا بود ایسوس ۳ تا فن داشت این دو تا حالا بماند
برای رزولیشن ۷۲۰p کارت خوبیه و جوابگو هست خیر فکر نکنم با کابل vga به مشکل بخوری خروجی dvi نداره؟

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
همین ۹۶۰۰k خوبه اورکلاکش کن تا ۵ گیگاهرتز حالشو ببر و یه فن خوب بنداز روش البته نظر من اینه air coling خوب بهتر از واتر کولینگه چون خرابی و دردسرش زیاد نیست البته واتر خنک کنندگیش از این ۵ الی ۶ درجه پایینتره زیاد به چشم نمیاد

دست دوممشو میخای بگیری؟
برند rog strix خوبه و خنک کنندگی خوبی داره البته من کارت قبلیم rog strix بود به نسبت به msi gaming x احساس میکنم دماش بالا بود ایسوس ۳ تا فن داشت این دو تا حالا بماند
برای رزولیشن ۷۲۰p کارت خوبیه و جوابگو هست خیر فکر نکنم با کابل vga به مشکل بخوری خروجی dvi نداره؟
متاسفانه نه خروجی dvi نداره
نه نو میخوام بخرم چون دسته دومش رو نهایت 800 تومن ارزون تر میدن

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
متاسفانه نه خروجی dvi نداره
نه نو میخوام بخرم چون دسته دومش رو نهایت 800 تومن ارزون تر میدن
اگه نو بخری که بهتره خیالت هم راحته برای رزولیشن 720p بهتره اما فول اچ دی رو جواب نمیده این کارت ضعیفه

• Like
Reactions: milad.ps4

kasra2011

کاربر سایت
Jun 15, 2012
861
نام
kasra

دست دوممشو میخای بگیری؟
جدي اير بهتر از واتر جواب ميده؟
اختلاف ٢٠٨٠ نسبت به ٢٠٧٠ سوپر چقدره؟ ارزش اختلاف قيمتو داره؟

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
جدي اير بهتر از واتر جواب ميده؟
اختلاف ٢٠٨٠ نسبت به ٢٠٧٠ سوپر چقدره؟ ارزش اختلاف قيمتو داره؟
نگفتم ایر بهتر از واتر هست گفتم زیاد اختلاف دما بین ایر خوب و واتر نیست که بخای زیاد هزینه کنی به خاطر واتر چون شنیدم واتر دردسرش زیاده و خراب شدگی داره به مرور زمان اما ایر راحته و تا ۵ گیگاهرتز بخای اور کنی میتونه برات جوابگو باشه
فکر کنم بین ۲۰۸۰ و 2070s حدود ۵ تومن اختلافه من جای تو باشم همین ۲۰۷۰ s رو میخدم اگه وضع مالیت خوبه و پولت اضافست ۲۰۸۰ بخر والا همین 2070s برات ۴ ۵ سال راحت جواب میده

• Like
Reactions: saeed_sg

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
اگه نو بخری که بهتره خیالت هم راحته برای رزولیشن 720p بهتره اما فول اچ دی رو جواب نمیده این کارت ضعیفه
البته برای بازی ها روز نمیخوام زیاد نهایتش 1650s میخریدم اما چون رزولیشن مانیتورم 720 بیشتر نیست مجبور شدم 1050 ti بگیرم

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,396
البته برای بازی ها روز نمیخوام زیاد نهایتش 1650s میخریدم اما چون رزولیشن مانیتورم 720 بیشتر نیست مجبور شدم 1050 ti بگیرم
اول فکرتو بکن بعد بخر 1050ti تقریبا از رده خارج شده
تو بازی the witcher 3 روی 1080p حدود ۳۸ فریم میده
برای رزولیشن 720p جوابگو هست اما این رزولیشن رو میتونی تحمل کنی؟ رزولیشن pc با کنسول فرق میکنه 720p توی pc واقعا تحملش سخته
اول یه مانیتور فول اچ دی بخر بعد گرافیک
الان حدود ۳.۲۰۰ میخای پول بدی برای گرافیک که هم مانیتورت ضعیفه هم کارت گرافیک رده خارج

• Like
Reactions: milad.ps4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر