مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

tokio_hotel

کاربر سایت
Oct 3, 2010
1,412
5 6 ساله میخوام بخرم نمیشه دیگه صبرم تموم شده نتنها چیزی ارزون نشد تو این مدت بلکه طوری گرون شد که دیگه پول هم داشته باشی دلت نخواد بخری
الان هم موندم بخرم یجور ضرر می کنم نخرمم یجور دیگه دریچه ی امیدی هم برای 1 درصد ارزونی هم نیست
یادت باشه تو ایران پول نقد داشته باشی ضرر میکنی
بعدشم یه چیز بگم برادرانه بهت وام رو برای یه کاری میگیرن ازش بهره ببرن سود ببرن نه یه چیز مصرفی مثل کارت گرافیک چون هرچقدر هم گرون بشه باز دست دومش نصف قیمت حساب میشه هر جور خودت صلاح بدونی
برای خرید چیزای تفریحی بنظرم با پول اضافت این کارارو بکنی بهتره چون از یه طرف درص سود وام رو حساب کن از یه طرف دیگه قسطشو حساب کن

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
یادت باشه تو ایران پول نقد داشته باشی ضرر میکنی
بعدشم یه چیز بگم برادرانه بهت وام رو برای یه کاری میگیرن ازش بهره ببرن سود ببرن نه یه چیز مصرفی مثل کارت گرافیک چون هرچقدر هم گرون بشه باز دست دومش نصف قیمت حساب میشه هر جور خودت صلاح بدونی
برای خرید چیزای تفریحی بنظرم با پول اضافت این کارارو بکنی بهتره چون از یه طرف درص سود وام رو حساب کن از یه طرف دیگه قسطشو حساب کن
وام هم برندارم باید بیخیالش بشم
یا سیستم ضعیف تر بخرم که اونم در هر صورت 1 سال 1.5 سال دیگه باید ارتقا بدم

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
این چیزهایی که شما گذاشتی برای من ملاک نیست من چند تا بازی سنگین را تست زدم red dead و control و gears5 با اخرین درایور تو فور کی خیلی عالی عمل کرد تازه قیمتش 8 تومان بود استریکس ایسوس و 5700 معمولی که من دارم 7 تومان استریکس ایسوس بود تازه با در نظر گرفتن کارت نو با معاری جدید 7 تومان در مقابل کارت چند سال استفاده شده دسته دوم با معماری قدیمی من هزارسال دیگه میخام چیکار 1080ti این گرافکی که شما میگی 1080ti یه زمانی 1080ti بود الان قدیمی شده بخای نخای هر کی داره عوض میکنه تازه من کارتم را عوض کردم 1500 سر دادم برام میصرفید 5500 کارت 3 سال استفاده شده قدیمی gtx 1080 را فروختم 6900 اینو خریدم دماشم بعد 8 ساعت بازی doom eternal تو فور کی 62 درجه هست 1080 همین مدل تا 80 درجه هم میرفت اینم از دما که میگید داغ میکنه تازه تعجم با این قدرتش فقط 130 وات مصرف میکنه اگه قبول ندای برات عکسا را بزارم

برادر کارتی که شما خریدی خیلی خوبه و به نسبت قیمتش کارایی خیلی خوبی داره. مبارکت باشه و ایشالله ده سال برات کار بده.
ولی یه سری چیزا رو با هم قاطی نکن. کارت 1080ti از کارت شما حدود 20% قوی‌تره و تا ده سال دیگه هم قوی‌تر می‌مونه. اکثر کارتایی که بعد از چند سال تو چند بازی خاص کم میارن مشکل VRam دارن. همین 780ti به خاطر حافظه رم پایینش توی بعضی بازیها یهو فریم تنک میکنه. کارت 1080ti از نظر سرعت حافظه و حجم حافظه فوق العاده سریع هست و از نظر قدرت پردازشی هنوزم جز 3-4 تا کارت قوی بازار هست. اون کارت شما هم اگه تا 80 دماش بالا میرفت حتماً از مدلای خوبی نبوده. همون ROG Strixـه ایسوس (مدل 1080) دماش به 70 نمیرسید:

ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 review

اینکه AMD تونسته 3 سال بعد از اومدن پاسکال یه کارت بده که از نظر Effeciency باهاش هم رده هست هُنر نیست! همین الان Turing از نظر Performance/Watt از RDNA جلوتره! اونم با در نظر گرفتن این نکته که Nvidia هنوز به 7nm سوییچ نکرده! این یعنی از نظر معماری یه سر و گردن بالاتر از AMD هستن. کارت شما در فول لود نزدیک به 180 وات مصرف میکنه نه 135:

AMD Radeon RX 5700 XT and Radeon RX 5700 Review: New Prices Keep Navi In The Game

یعنی تقریباً اندازه GTX 1080 که از نظر قدرت هم با کارت شما هم رده هست. بعد از 2 سال و نیم با فن آوری 7 نانومتری تازه رسیده به Nvidia!

خلاصه این که AMD هنوز خیلی جا داره تا به Nvidia برسه و متاسفانه نتیجش شده قیمتای فضایی Nvidia در رده High End.

آخرین ویرایش:

saeed_sg

کاربر فعال
Jun 7, 2010
1,113
نام
محمدسـعید
5 6 ساله میخوام بخرم نمیشه دیگه صبرم تموم شده نتنها چیزی ارزون نشد تو این مدت بلکه طوری گرون شد که دیگه پول هم داشته باشی دلت نخواد بخری
الان هم موندم بخرم یجور ضرر می کنم نخرمم یجور دیگه دریچه ی امیدی هم برای 1 درصد ارزونی هم نیست
سلام. ببخشید جسارت میکنم.
من چندتا صحبت های شما رو دیدم، فکر میکنم دو دل هستی ، ایرادی هم نداره البته ولی یه نکته ای هست اگه تصمیمت شد بخری چه الان چه آینده ، چه نو چه دست دوم باشه ، به مرور قطعه به قطعه بخر (اونایی که ریسکش کمتره و باهم در تناقض قرار نمیگیرن) ، بخوای وایسی یکجا بخری یه کم سخت میشه. شما از موقعی که این صحبت هارو میکنی فکر کنم چندین هفته یا چند ماه شده ، تا الان یه عالمه قطعه میشد بگیری ، اگه مطمئن بودی البته.
مثلا یه کیسی بخر ، یه مانیتوری بگیر ، یه پاور بگیر بذار کنار ، یه رم بگیر بذار کنار. یه ssd بخر ... فوقش سی پی یو مادربرد میذاری آخر که باهم مچ باشن مثلا! فقط مطمئن که شدی شروع کن.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,654
نام
milad
سلام. ببخشید جسارت میکنم.
من چندتا صحبت های شما رو دیدم، فکر میکنم دو دل هستی ، ایرادی هم نداره البته ولی یه نکته ای هست اگه تصمیمت شد بخری چه الان چه آینده ، چه نو چه دست دوم باشه ، به مرور قطعه به قطعه بخر (اونایی که ریسکش کمتره و باهم در تناقض قرار نمیگیرن) ، بخوای وایسی یکجا بخری یه کم سخت میشه. شما از موقعی که این صحبت هارو میکنی فکر کنم چندین هفته یا چند ماه شده ، تا الان یه عالمه قطعه میشد بگیری ، اگه مطمئن بودی البته.
مثلا یه کیسی بخر ، یه مانیتوری بگیر ، یه پاور بگیر بذار کنار ، یه رم بگیر بذار کنار. یه ssd بخر ... فوقش سی پی یو مادربرد میذاری آخر که باهم مچ باشن مثلا! فقط مطمئن که شدی شروع کن.
سلام ممنون بابت توصیت
2 ماه پیش قیمت ها خیلی خوب بود میخواستم بخرم یه مشکلی پیش اومد نتونستم الان هم نهایت دیگه نتونم به روش شما عمل می کنم
الان هم به مشکل بر خوردم 20 30 درصد رفته رو قیمت قطعات و هر روز هم داره بالاتر میره نمیشه خرید
مشکل اصلیم اینه که درامد خوبی ندارم و خانواده هم با این چیزی مخالفن باید کنار دانشگاه به فکر کار بهتر هم باشم

من الان Asus GTX 1050 2GB OC دارم 1 سال گارانتی داره
میخوام GTX 1060 6GB بگیرم
کارت خودم رو چقدر برمیدارن؟
چقدر باید سر بدم واسه 1060؟
1060 قیمتش 5 تومن ایناست و بنظر من وقتی میتونی باهاش 1660tiیا 1660super بگیری ارزش نداره بخری
کارت گرافیکت رو هم فکر کنم 1 تومن اینا بردارن

آخرین ویرایش:

SAEED_TAJ

کاربر سایت
Sep 30, 2011
759
اگر میخوای نو بخری یکم پول بیشتر بده سری rtx بخر که تا چند سال نیاز به تعویض نداشته باشی..الان msi 1060 gaming x 6gb شده ۶۳۰۰
من الان Asus GTX 1050 2GB OC دارم 1 سال گارانتی داره
میخوام GTX 1060 6GB بگیرم
کارت خودم رو چقدر برمیدارن؟
چقدر باید سر بدم واسه 1060؟

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

Silent Storm

کاربر سایت
Apr 6, 2010
1,655
نام
iMAN
من دیگه تحمل نکردم یهgigabyte gtx geforce 1660 ti windforce oc6gb انلاین سفارش دادم سه سال گارانتی اواژنگ 6200
یه msi بود دوروزه 1 تومنامد روش... از دیجی هم نگیرید که تا فیها خالدون میزنن...

• Like
Reactions: saeed_sg

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
من دیگه تحمل نکردم یهgigabyte gtx geforce 1660 ti windforce oc6gb انلاین سفارش دادم سه سال گارانتی اواژنگ 6200
یه msi بود دوروزه 1 تومنامد روش... از دیجی هم نگیرید که تا فیها خالدون میزنن...
من اگه جای شما بودم کلا قید بازی را میزدم هیچ وقت برای این گرافیک 6200 پول نمیدادم اصلا ارزش نداره قیمتش یک ماه پیش 4200 بود کلا کارت خوبی نیست دماش فکر کنم 90 درجه بشه

• Like
Reactions: IMANOKA

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
من اگه جای شما بودم کلا قید بازی را میزدم هیچ وقت برای این گرافیک 6200 پول نمیدادم اصلا ارزش نداره قیمتش یک ماه پیش 4200 بود کلا کارت خوبی نیست دماش فکر کنم 90 درجه بشه

تو پنجمارک ها که خوبه پس تو این رنج قیمت چی خوبه؟

Mreza_Dex

کاربر سایت
Sep 23, 2018
203
نام
داریوش
مبارک باشه، از کدام فروشگاه خرید کردید؟
کارت خوبیه، منتها قیمتش مثل سایر قطعات کامپیوتری به شکل نا منصفانه ای بالا رفته.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
برادر خوب هست تا حدی که به قیمت خودش باشه نه 6200 بعد این گرافیک 6 گیگه همین الان 8 گیگ تو اویل 3 همش را پر میکنه این مدل گرافیک اصلا کولینگه خوبی نداره تو گیگا فقط سری xtreme پیشنهاد میشه بقیه خوب نیستن

• Like
Reactions: reza3533

mostafa93

کاربر سایت
Jan 6, 2014
9
برادر خوب هست تا حدی که به قیمت خودش باشه نه 6200 بعد این گرافیک 6 گیگه همین الان 8 گیگ تو اویل 3 همش را پر میکنه این مدل گرافیک اصلا کولینگه خوبی نداره تو گیگا فقط سری xtreme پیشنهاد میشه بقیه خوب نیستن

الان تو این رنج حتی پایین تر rx580 8 گیگ چه جوریاست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر