مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام دوستان
کارت گرافیک GeForce GT 740M با GeForce GT 720m خیلی تفاوت دارند؟
میخوام یه لپ تاپ بگیرم حالا گاهی هم یه فیفایی چیزی روش بشه بازی کرد
این دوتا خیلی باهم تفاوت دارند؟یعنی 740 اونقدر برتر هست که 300 تومن بیشتر بدم به خاطرش؟تفاوتشون محسوسه؟

تفاوت راندمانشون زیاد هست اما هیچ کدومشون بدرد بازی کردن نمی خورن! تفاوت قیمتشون بیشتر بخاطر رم DDR5 مدل گرونتر هست.

برای بازیهای جدید مدلی زیر 760m کارایی مناسبی نخواهد داشت.

پس چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟

از دوستان چه کسی این بازیرو Wolfenstein بدون مشکل اجرا کرده و با چه گرافیکی

wolfenstein مشکلش تو نسخه ایه که دارین؛ نسخه ی کم حجم بازی خرابه؛ فقط باید نسخه کامل رو نصب کنید که حدود 12 DVD هست اگه درست یادم باشه؛ با یه گرافیک معمولی میتونید اجرا کنید

سلام من عضوه جدید هستم و اینم مشخصات کمپیوترم است ایا میتوانم کارت GTX 760 رو نصب کنم اگر نمی توانم کدام را برایم پیش نهاد میکنید تشکر @};-@};-

CPU-Z Validator 4.0

خوش اومدی!

سیستم شما با گرافیک 760 مشکلی نخواهد داشت ولی پردازنده ی شما برای بازیهای جدید خیلی ضعیفه و گلوگاه میشه( کم میاره)
هر کارت دیگه ای بخوای بخری مشکل پردازنده هست ، فرقی نمی کنه.

برای همین سیستمم میتوانم پردازنده i3 یا i5 نصب کنم
خوش اومدی!

سیستم شما با گرافیک 760 مشکلی نخواهد داشت ولی پردازنده ی شما برای بازیهای جدید خیلی ضعیفه و گلوگاه میشه( کم میاره)
هر کارت دیگه ای بخوای بخری مشکل پردازنده هست ، فرقی نمی کنه.

برای همین سیستمم میتوانم پردازنده i3 یا i5 نصب کنم

خیر، نمیشه، باید مادربردتون رو هم عوض کنید.

به نظرتون ارزش داره sapphire 290 vapor x رو بفروشم و یه دونه gigabyte g1 gaming 970 بگیرم ؟

نه عزیز، چه کاریه،

هر چند که 970 گاهی اوقات از 290X هم سریعتر هست اما ارزشش رو نداره اینا رو با هم جابجا کنید، مگر اینکه بدون هزینه باشه!

با سلام به دوستان حقیقتش می خواستم در یک موردی از اهل فن مشورت بگیرم...
من یک کارت گیگابایت 660ti دارم و می خواستم عوضش کنم و یک 980 از همین برند گیگابایت تهیه کنم و حالا چند تا سوال برای خودم پیش اومده که بدجوری ذهنمو درگیر کرده و اگه دوستان نظرشونو بگن ممنون میشم...

1- با توجه به مطالبی که این روزا توی وب رد و بدل میشه این به ذهن میرسه که کارت بعدی انویدیا که یا 980ti هست و یا یک سری جدید ممکنه خیلی قویتر از 980 باشه و به زودی ما رو از خرید 980 پشیمون کنه...نظر دوستان چیه....

2- من میدونم که 980 به طور کامل از دایرتکس 12 پشتیبانی میکنه ولی یه فکری به جونم افتاده که نکنه به همین زودی مایکروسافت مثلا دایرتکس 12.1 یا هر شماره جدیدی منتشر کنه که 980 هم کامل ساپورتش نکنه...نظر دوستان چیه...

3- و بالاخره این که دوستان پیشنهاد میکنن که با همین 660ti سر کنیم تا سری بعدی بیاد و یا 980 رو بگیرم؟منظورم اینه که به نظر دوستان چند مدت دیگه انویدیا کارت بعدیش رو معرفی میکه (مثلا 980ti) بر اساس عادتی که هر سال داره؟ و به نسبت زمانی که مونده صبر کنیم بهتره یا نه؟

ممنون میشم اهل فن نظرشون رو بگن ... بالاخره توی این آشفته بازار بالای 2 میلیون باید هزینه کنم...با تشکر...

کارت GTX 770 OC با CPU i3 2100 @3.10 گلوگاه میشه ؟

بله، در برخی عناوین اخیر مثل AC: UNITY و COD: AW گلوگاه هست.

با سلام به دوستان حقیقتش می خواستم در یک موردی از اهل فن مشورت بگیرم...
من یک کارت گیگابایت 660ti دارم و می خواستم عوضش کنم و یک 980 از همین برند گیگابایت تهیه کنم و حالا چند تا سوال برای خودم پیش اومده که بدجوری ذهنمو درگیر کرده و اگه دوستان نظرشونو بگن ممنون میشم...

1- با توجه به مطالبی که این روزا توی وب رد و بدل میشه این به ذهن میرسه که کارت بعدی انویدیا که یا 980ti هست و یا یک سری جدید ممکنه خیلی قویتر از 980 باشه و به زودی ما رو از خرید 980 پشیمون کنه...نظر دوستان چیه....

2- من میدونم که 980 به طور کامل از دایرتکس 12 پشتیبانی میکنه ولی یه فکری به جونم افتاده که نکنه به همین زودی مایکروسافت مثلا دایرتکس 12.1 یا هر شماره جدیدی منتشر کنه که 980 هم کامل ساپورتش نکنه...نظر دوستان چیه...

3- و بالاخره این که دوستان پیشنهاد میکنن که با همین 660ti سر کنیم تا سری بعدی بیاد و یا 980 رو بگیرم؟منظورم اینه که به نظر دوستان چند مدت دیگه انویدیا کارت بعدیش رو معرفی میکه (مثلا 980ti) بر اساس عادتی که هر سال داره؟ و به نسبت زمانی که مونده صبر کنیم بهتره یا نه؟

ممنون میشم اهل فن نظرشون رو بگن ... بالاخره توی این آشفته بازار بالای 2 میلیون باید هزینه کنم...با تشکر...

1- در مورد محصولی که منتشر نشده نمیشه نظر داد و نمیشه تصمیم گیری کرد، شما اینجوری فکر کنی باید تا سال2050 هم صبر کنی که یه وقت پشیمون نشی!
2- از نظر فنی امکانپذیر نیست و تصور اشتباهه
3- انتخاب با خودت هست، صبر کردن برای آینده معنی نداره. شما بازار ارز و وضعیت تحریمها رو نمی تونی کنترل کنی اما تصمیمات خودت رو چرا!

آخرین ویرایش:
سلام
داداشم میخواد یه سیستم گیمینگ جمع کنه و بدجور افتاده تو خط این رياRadeon 295 x2 .میخواستم ببینم ارزشش رو داره؟
و اینکه ممنون میشم یه سیستم مچ با این کارت گرافیک همراه با قیمتش معرفی کنید

سلام
داداشم میخواد یه سیستم گیمینگ جمع کنه و بدجور افتاده تو خط این رياRadeon 295 x2 .میخواستم ببینم ارزشش رو داره؟
R9 295 2x درسته که فعلا قوی ترین کارت دو هسته ای هست ولی بدرد گیمینگ نمیخوره اگه برا گیم میخواد فعلا قوی ترین کارت GTX 980 هست و cpu هم core i7 4770K اگه بگیری و اورکلاکش کنی قدرتش مثله همون 4790k میشه (یا میتونی همین 4790k رو بگیری ) زیاد باهم فرق ندارن
بقیه قطهات هم تاپیک بغلی b-)

سلام

خیر، ارزشش رو نداره
با تجربه ی بازیهای اخیر باید گفت چنین کارتی برای بنچمارکها بهترین راندمان رو داره و برای بازیهای واقعی بدترین انتخاب هست.

سلام

نظر دوستان به کارت گرافیک sapphire dual-x r9 280 x 3 gb dc چیه؟
دست دومه میخام بگیرمش 750

ایا ارزش خرید داره ایا برندش معتبر هست ؟

کارتهای دست دوم از این برند سافایر مظنونین اصلی این چند ماه بازار کارتهای گرافیکی داخل ایران هستن. بدلیل گزارشهای ممتعددی از کیفیت اینها و اینکه با احتمال بالایی قبلا برای کارهای سنگین Mining هم استفاده شدن نمیشه راحت برای خریدشون توصیه کرد. برندهای دیگه در بازار این مشکلات رو ندارند.

کارتهای دست دوم از این برند سافایر مظنونین اصلی این چند ماه بازار کارتهای گرافیکی داخل ایران هستن. بدلیل گزارشهای ممتعددی از کیفیت اینها و اینکه با احتمال بالایی قبلا برای کارهای سنگین Mining هم استفاده شدن نمیشه راحت برای خریدشون توصیه کرد. برندهای دیگه در بازار این مشکلات رو ندارند.

پس توصیه نمی کنید؟
کلا برند سافایر در قدرت چطوره ؟؟؟
خودتون چه چیزی رو پیشنهاد میکنید ؟ چه مدل و چه برندی؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or