مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

آقا کارت گرافیک R7260X-DC2OC-2GD5 ارزش خرید داره برای بازی های جدید که در راه هستند یا بهتره صبر کنم چیز بهتری بخرم ؟

هم قیمتش توی NVIDIA چیزی پیدا نکردم ، کلا NVIDIA همیشه گرون تره
چون با نرم افزارهای ساخت بازی مثل UNITY هم سروکار دارم ترجیح میدم NVIDIA بگیرم ولی قدرت مهمتره و تو رنج 550 تومن R7260X بهترین قدرتو داره

راستی یه 6850 HIS دارم ، به نظرتون قیمت فروش چند باید بزارم ؟ تمیزه ، تعمیر نشده جعبشم سالمه

آخرین ویرایش:
قیمت 290X dc ii چنده الان ؟ من میخواستم به دوستم بگم بگیره برام از چین . ولی مشکل اینه که 3 ماه دیگه میاد:( قیمتش چقد ممکنه فرق داشته باشه با الان ؟

خیلی کم شده و موجود هم نیست، در مقابل GTX 970 اورکلاک خریدش به صرفه نیست و توصیه هم نمیشه.

اخه داش فرشید خود این بابا دربه در دنبال پستهای منه ازم سوتی بگیره فقط خواستم یه نمونه نشون بدم . مگرنه کسی با اسپمر بزرگ سایت کاری نداره :biggrin1:

دوست عزیز، لحن شما اصلا مناسب فروم نیست و اسپمر یا هر توجیه دیگه ای دلیل بر برخود نامناسب نمیشه، باز هم می گم رعایت کنید

آقا کارت گرافیک R7260X-DC2OC-2GD5 ارزش خرید داره برای بازی های جدید که در راه هستند یا بهتره صبر کنم چیز بهتری بخرم ؟

هم قیمتش توی NVIDIA چیزی پیدا نکردم ، کلا NVIDIA همیشه گرون تره
چون با نرم افزارهای ساخت بازی مثل UNITY هم سروکار دارم ترجیح میدم NVIDIA بگیرم ولی قدرت مهمتره و تو رنج 550 تومن R7260X بهترین قدرتو داره

راستی یه 6850 HIS دارم ، به نظرتون قیمت فروش چند باید بزارم ؟ تمیزه ، تعمیر نشده جعبشم سالمه

شما بودجت رو بالاتر ببر که نیاز به صبر کردن نداشته باشی، کارت R7 260X فقط مناسب بازی با تنظیمات پایین و متوسط هست که با وجود عناوینی که این چند روزه عرضه شده و حتی روی کارتهای خیلی قویتر هم مشک دارن دیگه نمیشه روی توانایی کارتهایی در این رده حساب باز کرد.

در اون رده حق با شماست، R7 260X بهترین گزینه هست اما کلا این رده مناسب نسل جدید بازیها نیست.

قیمت 290X dc ii چنده الان ؟ من میخواستم به دوستم بگم بگیره برام از چین . ولی مشکل اینه که 3 ماه دیگه میاد:( قیمتش چقد ممکنه فرق داشته باشه با الان ؟
تا اونجایی که یادمه 2500 اینا بود الان رو دقیق نمیدونم ولی الان دیگه 290x خریدن کار اشتباهیه
شما میتونید با 2200 یه 980 بگیری که از 290x قوی تره ولی اگه انویدیا نمیخواهی و فقط amd میخواهی یا وایسا 380x بیاد یا یه ASUS 290 بگیر که قیمتش 1700 ایناست
پ.ن : فرق بین قیمت های 290 , 290x و کاریی شون خیلی زیاده یعنی شما با 1700 کارتی داری که نهایت 10 تا فریم اینور اونور هست ولی تفاوت قیمتش 800 تومنه
و این که 290 Asus غیر رفرنس memory clock , core clock شون از 290x رفرنس هم بیشتره .

خیلی کم شده و موجود هم نیست، در مقابل GTX 970 اورکلاک خریدش به صرفه نیست و توصیه هم نمیشه.
قیمتش به دلار چطوره ؟ با در نظر گرفتن اینکه amd هم 512 بیت ـه در مقابل 256 بیت ـه 970 و هم mantle داره و ... بازم 970 ارزش خریدش بیشتره ؟ یکم میشه توضیح بدین در این مورد ؟ :)
در ضمن cpu من i7 2600 non k هست و متاسفانه 6 گیگ رم دارم :| که یک 2 دیگه هم لازمه ؟ نه ؟ :d

راستی اینجوری که من نگاه میکنم قیمتشون به دلار 20-30 فقط فرق داره . یا شاید هم من اشتباه میکنم :| ولی 980 فرقش 250-300 ـه !!!!!!

قیمتش به دلار چطوره ؟ با در نظر گرفتن اینکه amd هم 512 بیت ـه در مقابل 256 بیت ـه 970 و هم mantle داره و ... بازم 970 ارزش خریدش بیشتره ؟ یکم میشه توضیح بدین در این مورد ؟ :)
در ضمن cpu من i7 2600 non k هست و متاسفانه 6 گیگ رم دارم :| که یک 2 دیگه هم لازمه ؟ نه ؟ :d

راستی اینجوری که من نگاه میکنم قیمتشون به دلار 20-30 فقط فرق داره . یا شاید هم من اشتباه میکنم :| ولی 980 فرقش 250-300 ـه !!!!!!

دوست عزیز، همه چیز که بیت حافظه ی گرافیکی نیست، بجای این مشخصه باید پهنای باند کلی حافظه ی گرافیکی رو برای مقایسه در نظر بگیرید. همون رقمی که توی برنامه ی GPU-Z در بخش Bandwidth درج میشه. چرا که ممکنه عرض باند گرافیکی یه کارت 256 بیتی از عرض باند گرافیکی یه کارت 384 بیتی بیشتر باشه و این رقم ملاک ما هست!

علاوه بر این پهنای باند گرافیکی در رزولوشن های بالاتر از 1920 اهمیت بیشتری داره .

در مورد هم هم بله، 6 گیگ اشتباهه! باید 8 گیگش کنید. بخاطر همین تفاوت قیمت کم بود که 970 توصیه شد. 980 چون رقیبی نداره خیلی گرونتر هست.

سلام
دوستان تو رنج قیمت 700 تا 750 چه کارتی مناسب هست ؟ تو این قیمت AMD بهتره یا Nvidia ?

با قیمتهای فعلی کارت R9 270X توصیه میشه.

فرشید 970 چرا توصیه نمی شه؟ نقداش که خیلی عالیه ترکونده
از این گذشته رقبیش 290 هست که ضعیف تره هم مشکل حرارتی شدید داره هم مصرفش بالاتره
اگه به خاطر قیمت ها می گی باید کمی صبر کنن تا وارداتش بیشتر بشه قیمتش درست شه
درسته که نظر شخصی مهمه اما انویدیا با توجه به تکنیک های انصحاریش و کیفیت بالاترش همیشه بیشتر توصیه می شه فروش به مراتب بیشتری هم داره

از این گذشته رقبیش 290 هست که ضعیف تره هم مشکل حرارتی شدید داره هم مصرفش بالاتره
درسته که نظر شخصی مهمه اما انویدیا با توجه به تکنیک های انصحاریش و کیفیت بالاترش همیشه بیشتر توصیه می شه فروش به مراتب بیشتری هم داره
جمله فرشید عزیزرو بد خوندی، گفته بود در مقابله 970 خریده 290 توصیه نمیشه

واقعا شما چیو هی میگید تکنیک انحصاری هی میگید منظورتون فیزیکه؟؟!!!!! یا اینکه فقط دو تا کارت از انویدیا از directx 12 پشتیانی میکنن؟؟
اگه اینجوریه که خب mantle هم انحصاریه این که نمیشه تازه مایروسافت برای directx 12 اومده از یه سری قسمت های mantle استفاده کرده !! دلیل اینکه تعداد زیادی از کارتای amd از directx 12 پشتیبانی میکنن هم همینه چون تو direct x 12 از منتل استفاده شده ;)
به نظرت فیزیک مهم تره ؟ یا اینکه با منتل بتونی تو بتل 4 200 تا fps بگیری؟!!!

پ.ن : بچه پول دارا میرن nvidia میخرن دیگه و گرنه 970 که یه نسل از 290 جلو تره همچین خیلی هم قوی تر نیست ازش !!!!

واقعا شما چیو هی میگید تکنیک انحصاری هی میگید منظورتون فیزیکه؟؟!!!!!
اگه اینجوریه که خب mantle هم انحصاریه این که نمیشه تازه مایروسافت برای directx 12 اومده از یه سری قسمت های mantle استفاده کرده !!
به نظرت فیزیک مهم تره ؟ یا اینکه با منتل بتونی تو بتل 4 200 تا fps بگیری؟!!!
نه PhySxاز انویدیا و نه Mantle از AMD هیچ کدوم نقش تعیین کننده ای در انتخاب برند بجای مدل ندارند.

نه PhySxاز انویدیا و نه Mantle از AMD هیچ کدوم نقش تعیین کننده ای در انتخاب برند بجای مدل ندارند.
منم همینو میگم دیگه آقا
یه سری همچین میان میگن تکنیک های خاص انویدیا که هرکی ندونه فک میکنه چی هست (منظورم اینه که معیار خریدشون اینه ) من خیلی دیدم که یارو بین 280x , gtx760 رفته 760 رو انتخاب کرده به خاطر تکنیک های انویدیا =)) و با اون پولی کع داشته یه کارت ضعیف ترو انتخاب کرده !

آخرین ویرایش:
سلام .. دوستانی که اطلاع دقیق دارن بگن من الان کارت گرافیکمو میخوام بزارم برا فروش

ASUS DIRECT II GTX 770 OC

چند میتونم بزارم برا فروش ؟ یک سال هم نشده از خریدنش .. احتمال بالا گارنتیشم محفوظه یه سالی مونده باشه !

سلام .. دوستانی که اطلاع دقیق دارن بگن من الان کارت گرافیکمو میخوام بزارم برا فروش

ASUS DIRECT II GTX 770 OC

چند میتونم بزارم برا فروش ؟ یک سال هم نشده از خریدنش .. احتمال بالا گارنتیشم محفوظه یه سالی مونده باشه !
900~1000
کسی رو دیدم دقیقا با شرایط شما 900 فروخت توی لیون بگردی تاپیکش رو هم پیدا میکنی منتهی عجله نکنی و صبر کنی مشتری گیرت بیاد میتونی 950 به بالا بفروشی

سلام آقا فرشید

من کارت گرافیک 780ti مدل زیرو دو ماه پیش خریدم

EVGA 03G-P4-2884-KR G-SYNC Support GeForce GTX 780 Ti Superclocked 3GB 384-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 SLI Support w***47;EVGA ACX Cooler Video Card - Newegg.com

میخواستم بدونم به خاطر قابلیتهای DirectX 12 ارزش داره بفروشمش یه مدل از سری 980 بگیرم
در اینصورت چه مدل معادلیو با این کارت پیشنهاد میکننی

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or