مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام آقا فرشید

من کارت گرافیک 780ti مدل زیرو دو ماه پیش خریدم

EVGA 03G-P4-2884-KR G-SYNC Support GeForce GTX 780 Ti Superclocked 3GB 384-Bit GDDR5 PCI Express 3.0 SLI Support w***47;EVGA ACX Cooler Video Card - Newegg.com

میخواستم بدونم به خاطر قابلیتهای DirectX 12 ارزش داره بفروشمش یه مدل از سری 980 بگیرم
در اینصورت چه مدل معادلیو با این کارت پیشنهاد میکننی

اگر فقط بخاطر DX12یی که وجود نداره باشه خیر، ارزش نداره ، تا 1 سال دیگه که ویندوز 10 و بازیهای DX12 مثلا بیان اتفاق خاصی نمی افته، کارت های DX11 هم خیلی از امکانات DX12 رو اجرا خواهند کرد

بعلاوه، کارت شما هم بسیار قوی هست و نیازی به ارتقا نیست. معدل 780ti و در واقع سریعتر از اون همین 980 هست، مدل دیگه ای توی این رده نداریم!

دوستان عزیز، فراموش نکنید اینجا تاپیک مشاوره هست و جای مجادله بر سر بهتر بودن AMD یا NVIDIA نیست، فن بازی هم در اینجا نباید وجود خارجی داشته باشه، مراعات کنید و ادامه ندید.

سلام، آقا فرشید اگه 100 تومن بیشتر هزینه کنم چه مدل رو و ساخت کدوم شرکت میتونم تهیه کنم؟

می تونید مدل R9 280 OC رو انتخاب کنید، از ASUS یا MSI

اگر فقط بخاطر DX12یی که وجود نداره باشه خیر، ارزش نداره ، تا 1 سال دیگه که ویندوز 10 و بازیهای DX12 مثلا بیان اتفاق خاصی نمی افته، کارت های DX11 هم خیلی از امکانات DX12 رو اجرا خواهند کرد

بعلاوه، کارت شما هم بسیار قوی هست و نیازی به ارتقا نیست. معدل 780ti و در واقع سریعتر از اون همین 980 هست، مدل دیگه ای توی این رده نداریم!

ممنون از پاسخ دقیق و کاربردی شما

منم همینو میگم دیگه آقا
یه سری همچین میان میگن تکنیک های خاص انویدیا که هرکی ندونه فک میکنه چی هست (منظورم اینه که معیار خریدشون اینه ) من خیلی دیدم که یارو بین 280x , gtx760 رفته 760 رو انتخاب کرده به خاطر تکنیک های انویدیا =)) و با اون پولی کع داشته یه کارت ضعیف ترو انتخاب کرده !

جابله منی که بحث رو شروع نکردم پستم پاک می شه بعد پست شما که جدال راه انداختی پاک نمی شه اینم 1 جورشه انگار برای بعضی ها amd جایگاه ویژه ای برای فروش داره
فقط من پیشنهادم اینه که شما far cry 4 رو بازی کنید تا تکنیک های انحصاریشم ببینید من به عنوان 1 مشاوره کلی پست ندادم نه برای فن بازی یا چیزه دیگه ای که شما جبهه گرفتید.
اینم پست اخرم بود صرفا برای اطلاع رسانی بالاخره در خرید و ارتقای کارت گرافیک مهم ترین چیز اطلاعات در موردش هست

سلام
دوستان کارت گرافیک میخام تا 500 تومن
برای بازیهای Wolfenstein The New Order , gta
سیستمم
asus p8h77-v
cpu :core i3
ram:4
دیگه خدا خیرتون بده یه چیزی معرفی کنید که لگ نداشته باشه

نظرتون راجع به این مدل چیه:
2gb asus r7 250x

سلام
سیستمم
asus p8h77-v

2gb asus r7 250x

برای اینکه لگ نداشته باشید خصوصا تو این نسل سی پی یو از همه چیز مهم تر هست گرافیک رو میتونید با پایین آوردن تنظیمات گرافیکی یه کاریش یکنید ولی سی پی یو برای روان اجرا شدن خیلی موثره یه سی پی یو i5-3570k گزینه مناسبی میتونه براتون باشه

برای اینکه لگ نداشته باشید خصوصا تو این نسل سی پی یو از همه چیز مهم تر هست گرافیک رو میتونید با پایین آوردن تنظیمات گرافیکی یه کاریش یکنید ولی سی پی یو برای روان اجرا شدن خیلی موثره یه سی پی یو i5-3570k گزینه مناسبی میتونه براتون باشه

تشکر، حالا نظرتون برای کارت گرافیک چه مدلیه؟؟؟؟؟

سلام
سیستمم
asus p8h77-v

2gb asus r7 250x

با 500 تومن و این بازی هایی که نوشتید نمیتونید در هیچ صورتی 60 فریم بگیرید حتی رو low و زیر 60 فریم هم یعنی lag
و الان vram هم یکی از گزینه های مهم برای انتخاب کارت گرافیک شده ( از بس که این ایرانی ها گرافیک رو با گیگش گفتن مهم شد :d) و بازی های این نسل همه رم 4 گیگ میخوان برای tuxture هاشون

با 500 تومن و این بازی هایی که نوشتید نمیتونید در هیچ صورتی 60 فریم بگیرید حتی رو low و زیر 60 فریم هم یعنی lag
و الان vram هم یکی از گزینه های مهم برای انتخاب کارت گرافیک شده ( از بس که این ایرانی ها گرافیک رو با گیگش گفتن مهم شد :d) و بازی های این نسل همه رم 4 گیگ میخوان برای tuxture هاشون

پس چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟

از دوستان چه کسی این بازیرو Wolfenstein بدون مشکل اجرا کرده و با چه گرافیکی

آخرین ویرایش:
پس چه مدلی رو پیشنهاد می کنید؟

از دوستان چه کسی این بازیرو Wolfenstein بدون مشکل اجرا کرده و با چه گرافیکی
بستگی داره رو چه گرافیکی بخوای بازی کنی !! کلا اگه بدون مشکل بخوای رو تنظیمات بالا بازی کنی باید حد اقل 1 تومن خرج کنی
بازی ولفنشتاین هم چون از directx پشتیبانی نمیکنه یه بازی پر شمکلی هست ( البته به پایه ac unity نمیرسه )
من با amd 290 ولفنشتاین رو رو نهایت تنظیمات با فریم 60 بازی کردم مشکلی نداشت

بستگی داره رو چه گرافیکی بخوای بازی کنی !! کلا اگه بدون مشکل بخوای رو تنظیمات بالا بازی کنی باید حد اقل 1 تومن خرج کنی
بازی ولفنشتاین هم چون از directx پشتیبانی نمیکنه یه بازی پر شمکلی هست ( البته به پایه ac unity نمیرسه )
من با amd 290 ولفنشتاین رو رو نهایت تنظیمات با فریم 60 بازی کردم مشکلی نداشت

منظورم یک سوپر گرافیک نبود .یک چیزی که هم خوش قیمت باشه هم قوی

سلام دوستان
کارت گرافیک GeForce GT 740M با GeForce GT 720m خیلی تفاوت دارند؟
میخوام یه لپ تاپ بگیرم حالا گاهی هم یه فیفایی چیزی روش بشه بازی کرد
این دوتا خیلی باهم تفاوت دارند؟یعنی 740 اونقدر برتر هست که 300 تومن بیشتر بدم به خاطرش؟تفاوتشون محسوسه؟

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or