مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

منظورم ازنسل هشتمی اینه که بتونه بازی های جدید رو براحتی روی اخرین کیفیت اجرا کنه بودجه من هم 1 میلیون هست.
برای گیم های روز و آینده نزدیک اگر بخواهید بقوله خودت راحت و رو اخرین کیفیت بازی کنید بودجتون رو باید حداقل دو برابر کنید ولی با حدود 1100 میتونی asus r9 280x 3gb رو بگیری که فعلا برای اجرای گیم ها رو 1080 و تنضیماته بالا مناسبه

سلام دوستان

گرافیک gtx 850m gddr5 چطوره ؟

یا شاید gtx 860m gddr5 ؟ که البته فرق زیادی ندارن

ممنون
اگر برای بازی کردن میگید که کلا لپ تاپ بدرد بازی نمیخوره و این gpu هم برای اجرای بازی های سبک مناسبه

برای گیم های روز و آینده نزدیک اگر بخواهید بقوله خودت راحت و رو اخرین کیفیت بازی کنید بودجتون رو باید حداقل دو برابر کنید ولی با حدود 1100 میتونی asus r9 280x 3gb رو بگیری که فعلا برای اجرای گیم ها رو 1080 و تنضیماته بالا مناسبه
2 میلیون :-o
میشه لطف اسم همچین کارت گرافیکی رو ذکر کنید؟:-/

2 میلیون :-o
میشه لطف اسم همچین کارت گرافیکی رو ذکر کنید؟:-/
حالا چرا تعجب میکنی !؟ الان کارتی که جوابگوی همه ی گیم های امسال و ساله بعد باشه مثلا یه gtx 980 هست با قیمت بالای 2500, ولی معقولترش gtx 970 هست که کمی ضعیفتره و حدود 1700 هست... تازه titan z هم هست که برای اطلاع میگم که بالای ده میلیونه الان

سلام به همه ی عزیزان

آقا من یه کارت 7850 دو گیگ دارم با یه سی پی یو fx-6100 با هشت گیگ رم الان از این سیستم با اینکه دو سال پیش خریدم راضی ام حتی full hd هم با تنظیمات مناسب قابل قبوله اما با اومدن نسل جدید الان کمترین کارت مورد نیاز بازی ها جدید که بشه بازی کرد تقریبا میشه کارتی که الان دارم.یه چند تا سوال داشتم:
1-الان به نظرتون وقتش رسیده کارتم رو عوض کنم؟
2- amd یاnvidia قصد دارن کارت های جدیدی بدن تا چند ماه دیگه(البته کارت با قیمت یک تا یک ونیم میلیون)؟ اگر نه فعلا چه کارت هایی با این قیمت مناسبه با توجه به اینکه directx 12 هم اومده.
3-به نظرتون cpu چقدر تاثیر داره تو بازی برای فریم دادن؟ چون تو یه بازی با برنامه msi afterburner داشتم تست می گرفتم تو بعضی از صحنه های بازی gpu load روی 89 تا 95 درصد بود فریم 40 تا 50 می چرخید ولی بعضی از صحنه های شلوغ یا با جزئیات بالا gpu load روی 50 تا 60 می رفت فریم میومد 20 !!! بعضی از بازی های دیگه هم همینطوریه الان این مشکل بازی می تونه باشه یا cpu ضعیفه ؟ یعنی مثلا اگر یه i5 داشتم یا fx-8350 بازم اینطوری بود یا زیاد فرقی نمی کرد؟ یعنی می ارزه 600 هزار تومان بدم واسه cpu یا روی کارت گرافیک خرج کنم؟

ممنون.

به نظر من الان موقع خوبی برا اپگرید نیست دوست عزیز. صبر کن نسل بعد کارتهای انویدیا و ای ام دی بیاد اونوقت بهترین موقع است. تازه الان بازی ای هم نیست ک برا سیستمت مشکل ساز باشه.

اگر حواستون باشه سیستم مورد نیاز بازی ها طی یک سال خیلی پیشرفت کرده ، یعنی حدود بازی ها قبلا با یه رم 2 گیگ راحت اجرا میشدن ، حدود 5 سال همین رم 2 گیگ برای اجرا بازی ها کافی بود ، ولی فقط یک سال برای رم 4 گیگ بوده ، و سال آینده بیشتر بازی ها رم 6 گیگ میخوان ،
این روند بخاطر بازی ساز ها و ورود به نسل جدید هست ، اگر شما یه سیستمی مشابه کنسول ها بگیرید دیگه فکر نکنم تا 5 سال دیگه نیاز باشه سیستم ارتقاع بدین
الان بخاطر همین توی یک سال اخیر نویدیا خوب سود کرده ، تقریبا میشه گفت نسل سیستم های کامیپوتر هم عوض شده

آخرین ویرایش:
حالا چرا تعجب میکنی !؟ الان کارتی که جوابگوی همه ی گیم های امسال و ساله بعد باشه مثلا یه gtx 980 هست با قیمت بالای 2500, ولی معقولترش gtx 970 هست که کمی ضعیفتره و حدود 1700 هست... تازه titan z هم هست که برای اطلاع میگم که بالای ده میلیونه الان
فعلا که price performence gtx 970 خیلی خوبه و از 980 خیلی بهتره و در ضمن titan z بدرد بازی نمیخوره و درسته که از همه گرون تری ولی قوی ترین نیست و فعلا 295x2 amd از اونم قوی تره ولی بازم این بدرد بازی نمیخوره (کلا سمت کارتای دو هسته ای برا گیم نرید ) :d

فعلا که price performence gtx 970 خیلی خوبه و از 980 خیلی بهتره و در ضمن titan z بدرد بازی نمیخوره و درسته که از همه گرون تری ولی قوی ترین نیست و فعلا 295x2 amd از اونم قوی تره ولی بازم این بدرد بازی نمیخوره (کلا سمت کارتای دو هسته ای برا گیم نرید ) :d
قوی ترین کارتی که میشه روی دو تا PCI بست دو تا 980ـه.

آخرین ویرایش:
قوی ترین کارتی که میشه روی دو تا SLI بست دو تا 980ـه.
چیزی از سخت افزار نمیدونی نظر نده
برای sli باید منتظر درایو بود بهترین حالت برای یک گیمر همیشه single gpu بوده ;)
مگه من حرفی از sli زدم اصلا؟؟ sli یعنی دوتا کارت ولی titaz z و 295x2 یه کارته دو هسته ای هستند !!
یه چیزی برا خودش نوشت بعید میدونم بدونه چی گفته :d کارتهای دوهسته ایی هم از روی برد sli میشن و بطور کل single gpu برای گیمرها توصیه میشه چون نیازی نیست مدام دنبال درایو باشن
اینا فرق بین dual با sli نمیدونن

آخرین ویرایش:
مگه من حرفی از sli زدم اصلا؟؟ sli یعنی دوتا کارت ولی titaz z و 295x2 یه کارته دو هسته ای هستند !!
منم منظورم PCI بود، اشتباهی نوشتم SLI:دی
اون هایی که اسم بردی هم روی 2 تا PCI-E نصب میشن، پس میشه گفت 2 تا کارت هستن در واقع.
پ.ن:
خیلی زور داره طرف دیگه نهایت اطلاعات سخت افزارید چهار تا عدده بیاد بگه چیزی بارت نیست:) بچه من بخوام توضیح بدم تا آخر عمرت باید تو گوگل بگردی که بفهمی چی گفتم:-*

آخرین ویرایش:
دوستان تبادل نظراتتون دوستانه تر باشه، کسی اگر سهوا اشتباه کرد دلیلی نداره که بهش حمله کنیم! رعایت کنید لطفا!

مشخصا استفاده از دو یا چند کارت در کنار هم، وابستگی رو به درایورهای جدید و پچ های بعدی سازندگان و انتظار برای بهینه سازی کارکرد بیشتر می کنه.

قیمت 290X dc ii چنده الان ؟ من میخواستم به دوستم بگم بگیره برام از چین . ولی مشکل اینه که 3 ماه دیگه میاد:( قیمتش چقد ممکنه فرق داشته باشه با الان ؟

منم منظورم PCI بود، اشتباهی نوشتم SLI:دی

پ.ن:
خیلی زور داره طرف دیگه نهایت اطلاعات سخت افزارید چهار تا عدده بیاد بگه چیزی بارت نیست:) بچه من بخوام توضیح بدم تا آخر عمرت باید تو گوگل بگردی که بفهمی چی گفتم:-*
اره یادمه به gm204 میگفتی high end :-* این سوتی ازت گرفتم تا دنبال پستهای من نیوفتی بخوای ازم سوتی بگیری .
بچه سرش تو گچه:) pci کجا sli کجا یا خداا #-o منظورت بالاخره PCI بود یا PCI-E :))

شما که استادی بگو

[FONT=&amp][FONT=&amp]Threads group into a SIMD Instruction
[/FONT][/FONT]
[FONT=&amp][FONT=&amp]branch divergence

[/FONT][/FONT]GIGA Thread Engine
چی هستن میخوام یاد بگیرم
yahoo_11.gif

دوستان تبادل نظراتتون دوستانه تر باشه، کسی اگر سهوا اشتباه کرد دلیلی نداره که بهش حمله کنیم! رعایت کنید لطفا!
اخه داش فرشید خود این بابا دربه در دنبال پستهای منه ازم سوتی بگیره فقط خواستم یه نمونه نشون بدم . مگرنه کسی با اسپمر بزرگ سایت کاری نداره
biggrin1.gif

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or