مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

سلام فرشید جان
من قبلا در تاپیک مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات سیستمم را بهت گفتم و میخواستم با 2 تومان بودجه ارتقاء بدم.
که خوب گفتی بهتر است هر سه قطعه اصلی مادربور و سی پی سو و گرافیک باهم عوض بشه یا اینکه با توجه به داشتن phenom ii x4 975 black edition که 60 تا 70 درصد قدرت به کار گیری کارتهای جدید را دارد یه کارت مثل 780 بردارم
من راستش پولم را گوشی گرفتم:d
الان میخوام این کارت MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition بفروشم و یک R9 280X بردارم.
این کارت 6950 را نهایت چند میشه فروخت ؟
و اینکه R9 280X از برند MSI مثلا همین GAMING هاش چند قیمت هست؟

سپاس فراوان

قیمت کارتتون رو باید توی بازارچه ی سایت یا تاپیکهای فروش دست دوم جستجو کنید، شاید حدود 450 تومن مناسب باشه.
مدل 280X Power Edition هم قیمتش 1200 هست.

سلام
میخواستم بپرسم برند SAPPHIRE برای کارت گرافیک 290x برند خوبی هست؟
یه دست دومش گیرم اومده 1,100 تومن
ارزش داره بگیرم؟

من نو و دست دوم این برند رو ترجیحا توصیه نمی کنم، هر چند که یکی از بهترین های 290/290X از نظر سرعت هست اما خرابی توی محصولات موجود در بازار داخلی بطور غیر طبیعی بالا بوده، اگر گارانتی اصلی داره باز بیشتر میشه از خریدش مطمئن بود.

پردازنده Core i7 خوبه؟

مگر بهتر از این پردازنده ها هم داریم؟؟!
خب معلومه، از خوبم خوبتره. بشرط اینکه نسل های اخیر باشه نه برا 4 سال پیش!

من نو و دست دوم این برند رو ترجیحا توصیه نمی کنم، هر چند که یکی از بهترین های 290/290X از نظر سرعت هست اما خرابی توی محصولات موجود در بازار داخلی بطور غیر طبیعی بالا بوده، اگر گارانتی اصلی داره باز بیشتر میشه از خریدش مطمئن بود.

تا سپتامبر 2015 گارانتی داره

سلام لطفا راهنمایی کنید.این گرافیک از نظر کارایی بازیهای جدید رو ساپورت میکنه؟
نه داداش برا بازی های جدید نه
الان اساسین حد اقل گرافیک رو که زده برا انویدیا 680 هست و برا amd 7970 یا همون هم ردش 280x
این کارتی که شما گفتین کال آف ghosts رو هم نمیکشه

تا سپتامبر 2015 گارانتی داره

در اینصورت خریدش ریسک کمتری داره و با توجه به قیمتش خوبه.

سلام لطفا راهنمایی کنید.این گرافیک از نظر کارایی بازیهای جدید رو ساپورت میکنه؟

نه دوست عزیز، 5870 رو دیگه نباید قادر به انجام بازیهای جدید دونست.

با سلام
چون سوالم جنبه عمومی داره اینجا میپرسم.
برای رزولوشن 4k گرافیک با رم بیشتر مورد نیازه.
الان سوال من اینه که nvidia بهتره یا amd ?
چون تفاوت پهنای باندشون میشه 256 در برابر 512 بیت
ممنونم مخصوصا از فرشید گل

با سلام
چون سوالم جنبه عمومی داره اینجا میپرسم.
برای رزولوشن 4k گرافیک با رم بیشتر مورد نیازه.
الان سوال من اینه که nvidia بهتره یا amd ?
چون تفاوت پهنای باندشون میشه 256 در برابر 512 بیت
ممنونم مخصوصا از فرشید گل

برای 4K اول کارت گرافیکی خیلی قویتر لازم هست، ترجیحا استفاده از دو کارت قوی توصیه میشه
دوم هم حداقل داشتن 3 یا 4 گیگ VRAM

مقایسه ی پهنای باند تراشه های NVIDIA و AMD به تنهایی از اساس اشتباه هست! چون پهنای باند در کنار فرکانس رم GDDR5معنی پیدا می کنه و یه عرض باند 384 بیتی در کنار رم با فرکانس 5 گیگاهرتزی از یه تراشه با عرض باند 256 بیتی در کنار رم با فرکانس 7 گیگاهرتزی ضعیفتر و کندتر میشه!

علاوه بر این NVIDIA در نسل کارتهای 970/980 خود از فن آوری فشرده سازی Lossless خاصی استفاده کرده که نیاز به پهنای باند رم گرافیکی رو 25 درصد کاهش داده و دوباره 25 درصد به سرعت پهنای باند گرافیکی اضافه شده.

دنبال کارت گرافیک خوب میگردم که بازه قیمتش 800 تا 1 تومن باشه
اگه تا 1100 داری میتونی gtx760 یا R9280x بگیری که r9 280x قطعا قویتره و کارت خیلی خوبی هست
البته برند ASUS فک کنم حدود 1200 اینا باشه ولی سافایر 1050 اینا هم پیدا میشه

سلام دوستان من میخوام یک کارت گرافیک بخرم که با کلی گشت زنی فهمیدم با پولی که میخوام خرج کنم بهترین گزینه ها برای من اینا هستن
اطراف 1 تومن
GTX 770 2gb
R9 280X OC Dual-X 3GB GDDR5
و در رده قیمتی کمتر از 800 تومن تا 900 تومن
GTX 760 2gb
R9 270X 4gb
و باز هم در رده قیمتی کمتر از 600 تومن تا 700 تومن
GTX 750ti 2gb
R9 270x 2gb
چیزی که من میخوام اینه که راهنماییم کنید که توی هر کدوم از رده های قیمتی که گفتم کدوم بهتر هست و اینکه ایا تو رده قیمتی خودش کارت بهتری پیدا میشه ؟
و لطفا راهنمایی کنید که کارت های amd توی گیم بهتر عمل میکنند یا nvidia
و به نظرتون کارت R9 270X 4gb خیلی تفاوت داره با ورژن 2 گیگش ؟

سلام دوستان من میخوام یک کارت گرافیک بخرم که با کلی گشت زنی فهمیدم با پولی که میخوام خرج کنم بهترین گزینه ها برای من اینا هستن
اطراف 1 تومن
GTX 770 2gb
R9 280X OC Dual-X 3GB GDDR5
و در رده قیمتی کمتر از 800 تومن تا 900 تومن
GTX 760 2gb
R9 270X 4gb
و باز هم در رده قیمتی کمتر از 600 تومن تا 700 تومن
GTX 750ti 2gb
R9 270x 2gb
چیزی که من میخوام اینه که راهنماییم کنید که توی هر کدوم از رده های قیمتی که گفتم کدوم بهتر هست و اینکه ایا تو رده قیمتی خودش کارت بهتری پیدا میشه ؟
و لطفا راهنمایی کنید که کارت های amd توی گیم بهتر عمل میکنند یا nvidia
و به نظرتون کارت R9 270X 4gb خیلی تفاوت داره با ورژن 2 گیگش ؟

به ترتیبی که نوشتی اولویتها اینا هستن:

R9 280X 3GB GDDR5

GTX 760 2gb

R9 270x 2gb

با توجه به بازیهای جدید و بررسیهای فنی کارتهای 3 یا 4 گیگی توصیه میشن و توی کیفیت بافتها تفاوت ایجاد می کنن.

به ترتیبی که نوشتی اولویتها اینا هستن:

R9 280X 3GB GDDR5

GTX 760 2gb

R9 270x 2gb

با توجه به بازیهای جدید و بررسیهای فنی کارتهای 3 یا 4 گیگی توصیه میشن و توی کیفیت بافتها تفاوت ایجاد می کنن.

خیلی ممنون اقا فرشید از پاسختون به نظرتون r9 270x 2gb خیلی با 4 گیگش فرق داره ؟

EVGA GTX 980 SuperClocked 4GB GDDR5
چند مدت هست می خوام گرافیک بردارم هر چی سبک سنگین می کنم باز به نتیجه نمیرسم گفتم نظر شما رو هم بدونم میخواستم بدونم ایا این مدلی که اسمشو نوشتم واسه سیستم تو امضا مشکل ساز نمیشه ؟؟ یا گرافیک پایین تری بردارم ؟؟

برای 4K اول کارت گرافیکی خیلی قویتر لازم هست، ترجیحا استفاده از دو کارت قوی توصیه میشه
دوم هم حداقل داشتن 3 یا 4 گیگ VRAM

مقایسه ی پهنای باند تراشه های NVIDIA و AMD به تنهایی از اساس اشتباه هست! چون پهنای باند در کنار فرکانس رم GDDR5معنی پیدا می کنه و یه عرض باند 384 بیتی در کنار رم با فرکانس 5 گیگاهرتزی از یه تراشه با عرض باند 256 بیتی در کنار رم با فرکانس 7 گیگاهرتزی ضعیفتر و کندتر میشه!

علاوه بر این NVIDIA در نسل کارتهای 970/980 خود از فن آوری فشرده سازی Lossless خاصی استفاده کرده که نیاز به پهنای باند رم گرافیکی رو 25 درصد کاهش داده و دوباره 25 درصد به سرعت پهنای باند گرافیکی اضافه شده.

خیلی خیلی ممنونم
الان 2 تا سوال دیگه دارم.
لطف میکنی که جواب میدی.
گویا قراره انویدیا هم رم 8 بده به بازار.
آیا ارزش داره اونو بگیرم برا 4K یا نه ؟
و دوم اینکه برا کارتها در حالت SLI مخصوصا اگه 3 تا کارت باشن استفاده از کارتهای رفرنس بهتره یا کاستوم کول ها هم میشن ؟
البته آبی رو میزارم کنار.
ممنونم

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or