مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

همونجور که دوستمون گفتن شما 970 بگیری بهتره 970 تقریبا با r9 290x تو یک رده قرار میگیرن ولی مزیتهایی که داره یکی جدیدتره و دایرکت12 و کم مصرف تره و انودیا هم که هست همونجور که میدونی تو یک قیمت بیشتر مواقع ای ای دی بهتره ولی الان برعکس شده تا موقعی که r9 380x بیاد
کلا پیشنهاد من به شما GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming WF3X OC 4GB GDDR5 با قیمت حدود 1685000 تومان میشه گفت بهترین کارت 970 همین گیگا هست
متشکر ! تاریخ احتمالی عرضه 380x مشخص نیست؟

اینطوری که من سرچ کردم میگفتن چون 970 کارت جدیدی هست نمیشه با 290x مقایسه کرد و باید منتظر مدل جدید amd باشیم

متاسفانه این بحث کارت گرافیک هر دفعه خیلی من رو اذیت میکنه چون واقعا نمیشه ازش سر در اورد (به دلیل فرق زیاد معماری کارت ها)

از طرفی دیگه بنچمارک کارت بد نیست ولی نمیدونم چرا یه دلم هنوز پیشه 290x و 780 هست!

ممنون میشم سایت معتبر مربوط به بنچمارک و مقایسه کارت ها معرفی کنید تا از روی اونها تصمیم بگیرم ! متشکر.

اینطوری که من سرچ کردم میگفتن چون 970 کارت جدیدی هست نمیشه با 290x مقایسه کرد و باید منتظر مدل جدید amd باشیم

متاسفانه این بحث کارت گرافیک هر دفعه خیلی من رو اذیت میکنه چون واقعا نمیشه ازش سر در اورد (به دلیل فرق زیاد معماری کارت ها)

از طرفی دیگه بنچمارک کارت بد نیست ولی نمیدونم چرا یه دلم هنوز پیشه 290x و 780 هست!

ممنون میشم سایت معتبر مربوط به بنچمارک و مقایسه کارت ها معرفی کنید تا از روی اونها تصمیم بگیرم ! متشکر.

380x تاریخ عرضه فوریه 2015 احتمالا تا قبل عید موجود بشه تو بازار ولی ابر غولی هست این گرافیک احتمالا قیمتش از 970 انودیا بیشتره
مشخصات
92115348405969664157.jpg
[/URL][/IMG]

بله 970 انودیا رو نمیشه با 290x مقایسه کرد ولی چیزی که مشخصه 970 بهتره در کل
در کل انتخاب بن 290x و 970 و 780 من صد درصد 970 رو پیشنهاد میکنم مخصوصا نسخه GIGABYTE+GTX+970+G1+Gaming+WF3X+OC+4GB+GDDR5 که اور شده میباشد و کمی سریعتره و خنک کننده عالی داره به چند دلیل بازدهی بیشتر قیمت کمتر مصرف کمتر بروز بودن بیشتر

تو این لینک برو تو قسمت
http://www.anandtech.com/bench/GPU14/815
GPU14 Product Benchmarks مدلهای گرافیک رو انتخاب کن مثلا r9 290x پایینی هم 970 انودیا

بعد گزینه View Comparison رو بزن پایینش تمام بنچمارک ها اعم از فریم دهی در بازی ها مصرف دما و غیره رو میزنه

من سیستم زیر رو بستم و فعلا دارم از گرافیک آن بورد استفاده میکنم :

MainBoard : Asus Z97-K
CPU : Intel Core i5 4690K Haswell
CPU Cooler : Deepcool Ice blade Pro V 2.0
Memory : Adata 8gb 2x4gb 2133MHz
Case : Cougar X6 Challenger
Power : Green 750w

و اما مشکل ! من اولش بین R9 290 و 290X دودل بودم ، چند روز پیش به این نتیجه رسیدم که با توجه به بودجه Asus R9 290 OC DCI رو خریداری کنم

که هم مشکل خنک کنندگی نداشته باشه و هم از یک برند خوبی باشه ، اما باز با چند تا از دوستان که صحبت کردم بهم 780ti و 290X رو پیشنهاد کردن

و گفتن ارزشش رو داره کمی صبر کنم تا پولش جور شه ! به نظر شما صبر کنم برای 290X و 780ti (ارزشش رو داره که وقت و پول بیشتری هزینه کنم؟)

یا خیر همین 290 رو بگیرم و اگر صبر کنم کدوم مدل رو پیشنهاد میکنید ؟ 780ti یا 290X (برند و توضیحاتش هم ذکر بشه عالی هست) ،

کار من هم گیمینگ و طراحی گرافیک و نقاشی دیجیتال هست.

این همه دوستان راهنمایی کردن و اطلاعات داد که شما متوجه بشی، هنوز می گی دلت پیش 290X و 780 هست؟! شگفتا!

بهترین انتخاب قطعا GTX 970 هست، این کارت فعلا به نسبت قیمتش عالی عمل می کنه و تمام مدلهای قبلی موجود بجز مدلهای 780Ti و برادر بزرگترش GTX 980 رو مغلوب کرده. علاوه بر این بسیار خنک و کم مصرف هست:

http--www.gamegpu.ru-images-stories-Test_GPU-Action-Call_of_Duty_Advanced_Warfare-test-new-cod_1920_ssaa.jpg

امروز رفتم بازار کامپیوتر رضا طرف GTX 970 رو قیمت داد 1470.
بعد رفتم مغازه بغلی پرسیدم گفت چند قیمت داری؟ گفتم یک و چهارصد و خورده ای. با تعجب گفت یک و چهارصد یا دو و چهارصد؟؟ گفتم یک و چهارصد و خورده ای. خیلی سریع گف برو بخر! قیمتت خیلی خوبه برو بخر دیگه! من این قیمت کار نمی کنم!!! فکر کنم فکر می کرد مغزمو خر گاز زده اومدم دارم سر کارش می ذارم!!!

حالا به نظرتون 1470 زیادی مناسب نیست؟!
یه سوال دیگه هم این که به نظرتون چرا این کارت کمیابه؟ 980 رو خیلی ها اوردن ولی 970 به زور پیدا می شد.

امروز رفتم بازار کامپیوتر رضا طرف GTX 970 رو قیمت داد 1470.
بعد رفتم مغازه بغلی پرسیدم گفت چند قیمت داری؟ گفتم یک و چهارصد و خورده ای. با تعجب گفت یک و چهارصد یا دو و چهارصد؟؟ گفتم یک و چهارصد و خورده ای. خیلی سریع گف برو بخر! قیمتت خیلی خوبه برو بخر دیگه! من این قیمت کار نمی کنم!!! فکر کنم فکر می کرد مغزمو خر گاز زده اومدم دارم سر کارش می ذارم!!!

حالا به نظرتون 1470 زیادی مناسب نیست؟!
یه سوال دیگه هم این که به نظرتون چرا این کارت کمیابه؟ 980 رو خیلی ها اوردن ولی 970 به زور پیدا می شد.

دوست عزیز اینجوری محصول رو قیمت می گیرن؟ بدون ذکر برند و مدل؟! اونم از بازار رضا؟!
من هم فکر نکنم این 970 با این قیمت وجود داشته باشه مگر از برندهای پایینتر مثل ZOTAC یا Inno3D ، محصولاتی که تا الان دیدیم و توصیه کردیم فقط از ASUS و گیگابایت بودن که به ترتیب 1800 و 1700 قیمت دارن، اونم نه مدل رفرنس، چون مدل رفرنس داستانش سواست و حدود 300 تومن ارزونتر هست

همیشه قبل از خرید از طریق تاپیکهایی مثل اینجا اطلاعات خریدتون را بیشتر کنید.

من یه r9 270x 2gb battle4edition نزدیک 10 ماه کار کرده هنوز 5 ماه از گارانتیش مونده گیرم اومده میگه 760 تومان ایا ارزش داره؟

و اینکه تو رنج 750 تا 800 چه کارتی گیرم میاد؟

دوست عزیز اینجوری محصول رو قیمت می گیرن؟ بدون ذکر برند و مدل؟! اونم از بازار رضا؟!
من هم فکر نکنم این 970 با این قیمت وجود داشته باشه مگر از برندهای پایینتر مثل ZOTAC یا Inno3D ، محصولاتی که تا الان دیدیم و توصیه کردیم فقط از ASUS و گیگابایت بودن که به ترتیب 1800 و 1700 قیمت دارن، اونم نه مدل رفرنس، چون مدل رفرنس داستانش سواست و حدود 300 تومن ارزونتر هست

همیشه قبل از خرید از طریق تاپیکهایی مثل اینجا اطلاعات خریدتون را بیشتر کنید.

برندشو پرسیدم. اولی گیگابایتو این قیمت می داد و دومی ایسوس داشت. مدل گیگابایتو نپرسیدم ولی ایسوس Direct CU II OC بود.
در ضمن من 1700 قیمت داشتم می خواستم ببینم تو بازار پیدا می شه یا نه. هدفم قیمت گرفتن نبود.

برندشو پرسیدم. اولی گیگابایتو این قیمت می داد و دومی ایسوس داشت. مدل گیگابایتو نپرسیدم ولی ایسوس Direct CU II OC بود.
در ضمن من 1700 قیمت داشتم می خواستم ببینم تو بازار پیدا می شه یا نه. هدفم قیمت گرفتن نبود.
تو بازار هنوز خیلی کمه، خیلی فروشنده ها هم حتی هنوز مدلش رو هم نمیشناسن و ممکنه با چیز دیگه اشتباه بگیرند، پس قیمت رو هم اشتباه گفته بوده، مگر اینکه رفرنس بوده باشه

من یه r9 270x 2gb battle4edition نزدیک 10 ماه کار کرده هنوز 5 ماه از گارانتیش مونده گیرم اومده میگه 760 تومان ایا ارزش داره؟

قیمتش که بد نیست
با بودجه مدنظر شما فقط میشه کارت 270X خرید، با حدود 900 تومن هم همین کارت فقط مدل 4 گیگی رو میشه خرید. مدل سریعتر از 950 و 1 تومن شروع میشه قیمتش.

آخرین ویرایش:

با 850تومن میتونید sapphire r9 280 3GB تهیه کنید که حدود 30% از کارت خودتون سریعتره

با تقریبا 900 میتونین یه GTX 760 از برند zotac یا gainward بخرید که در بعضی بازیها از r9 280x بهتر عمل میکنه ولی تو بازیهایی مثل Ryse که واسه amd آپتیمایز شده, از 270x ضعیفتره

درکل 760 پیشنهاد میشه بخاطر تکنیک های انویدیا.

با 850تومن میتونید sapphire r9 280 3GB تهیه کنید که حدود 30% از کارت خودتون سریعتره

با تقریبا 900 میتونین یه GTX 760 از برند zotac یا gainward بخرید که در بعضی بازیها از r9 280x بهتر عمل میکنه ولی تو بازیهایی مثل Ryse که واسه amd آپتیمایز شده, از 270x ضعیفتره

درکل 760 پیشنهاد میشه بخاطر تکنیک های انویدیا.

حاجی با کی کار داری؟!! 760 رو با 280x مقایسه میکنی؟!!! یه دفه بیا بگو 210 هم 280x قوی تره
280 شاید پولش با 760 برابر باشه ولی قدرتش با 770 برابره حالا شما میگی 760 از 280x قوی تره من نمیدونم با چه فرمولی حساب کردی :-o

سلام دوستان من می خوام یک کارت گرافیک بخرم که بازی مثل AC Unity رو روی اخرین کیفیت اجرا کنه و ترجیحا Nvidia باشه چون الان خودم AMD 7770 دارم راضی نیستم .
رنج قیمتی همچین کارت گرافیکی چقدر هست؟

سلام دوستان من می خوام یک کارت گرافیک بخرم که بازی مثل AC Unity رو روی اخرین کیفیت اجرا کنه و ترجیحا Nvidia باشه چون الان خودم AMD 7770 دارم راضی نیستم .
رنج قیمتی همچین کارت گرافیکی چقدر هست؟

شما از کارت 780/970 یا 290 یا بالاتر انتخاب کنی واسه این بازی عالیه و با توجه به ملزومات اعلام شده ی رسمی می تونه بالاترین تنظیمات رو اجرا کنه. از 1600 تومن به بالا

کارتهای R9 280X و GTX 770 یا بالاتر هم بعنوان حداقل توصیه میشه. از 1100 به بالا شروع میشه

دقت کنید که داشتن پردازنده ی قوی برای این بازی هم ضروری هست.

سلام فرشید جان
من قبلا در تاپیک مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات سیستمم را بهت گفتم و میخواستم با 2 تومان بودجه ارتقاء بدم.
که خوب گفتی بهتر است هر سه قطعه اصلی مادربور و سی پی سو و گرافیک باهم عوض بشه یا اینکه با توجه به داشتن phenom ii x4 975 black edition که 60 تا 70 درصد قدرت به کار گیری کارتهای جدید را دارد یه کارت مثل 780 بردارم
من راستش پولم را گوشی گرفتم:d
الان میخوام این کارت MSI R6950 Twin Frozr III Power Edition بفروشم و یک R9 280X بردارم.
این کارت 6950 را نهایت چند میشه فروخت ؟
و اینکه R9 280X از برند MSI مثلا همین GAMING هاش چند قیمت هست؟

سپاس فراوان

کاربرانی که این گفتگو را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
اگر میخواهی عضوی از بازی سنتر باشی همین حالا ثبت نام کن
or