مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
خب. من تقریبا همه ی موارد رو سبک سنگین کردم
بین CPU های I7 860 و 920 مونده بودم که دست آخر گفتم 920 بگیرم (به خاطر اینکه بعدا توی ارتقا مشکلی نباشه. اگه دیدگاهم اشتباه بوده بهم بگید چون خل شدم سر این CPU انتخاب کردن!)
بنابراین مادربورد میمونه که سری P6 رو انتخاب کردم و از بین اونا هم بین P6T و P6T SE موندم کدوم رو انتخاب کنم از لحاظ قیمت! (قضیه ی این P7T ها رو هم نفهمیدم دقیقا چیه...کدوم بهتره به هرروی؟)
ضمن اینکه میخوام 6GB رم ببندم فقط اگه امکانش هست یه چیزی که دیگه تا 150 بیشتر نیاد بالا.
ممنون از توجه اساتید!
هان راستی
قیمت اینا چجوره؟
Gigabyte Radeon HD 5850
ضمن اینکه یه قیمت پاور بر اساس این سیستم چجوریه؟ یعنی 1000 یا 1200 باشه و چند قیمته؟
باتشکر...

آخرین ویرایش:

hoomanfarzin

کاربر سایت
Nov 30, 2009
69
با سلام.من قصد ارتقا سيستم دارم كه مي خوام كلا" سيستمم را چون خيلي قديمي هست عوض كنم.دليل اين را هم كه مي خوام سيستمم را ارتقا بدم اينه كه من عاشق بازي هاي فيفا شركت easport هستم و چون سيستمم ديگه از سال 2008 با اومدن بازي euro2008 اين بازي را با بدترين كيفيت و لرزش تصوير و همين طور به صدا افتادن سي پي يو اجرا كرد لذا من از اونوقت تا حالا حسرت بازي فوتبال فيفا 2009 و فيفا 2010 به دلم مونده كه مي خوام سيستمم را كلا" عوض كنم.لطفا" من را راهنمايي كنيد كه آيا من مي تونم با مبلغ حدود 300 هزار تومان يه سيستمي ببندم كه حداقل براي فيفا بازي كردن تا 5 سال ديگه نياز به ارتقا نداشته باشه؟سيستم من در حال حاضر اينه:پاور:ATX 350XARAM:256MBCPU:1.7GIG INTEL CELERONHARD:40GIGVGA:128MB GFORCEMOTHERBOARD:AGP8Xمن چون هاردم 40 گيگ هست كه هر درايوش 6 گيگ را اشغال كرده و براي نصب بازي فيفا 2010 حداقل 12گيگ هارد نياز هست پس بايد هاردي ببندم كه تا 5 سال ديگه كه به مرور بازي هاي فيفا در سال هاي آينده براي نصب هارد بيشتري نياز دارن بشه نصب كرد.من سيستم مورد نظرم اينه البته مدل هاي قطعات را نمي دونم كه اگه راهنمايي كنيد ممنون مي شم:پاور را نمي دونم بايد حتما" عوض بشه يا نه؟RAM:4GIGCPU:INTEL CORE2HARD:نمي دونم چند باشه كه تا 5 سال ديگه بشه روش فيفا نصب كرد؟VGA:1GIGMOTHERBOARD:نمي دونم چه مدلي؟لطفا" راهنمايي كنيد كه من با اين مبلغي كه مدنظرم هست بهترين سيستم كه تا 5سال ديگه براي فيفا بازي كردن نياز به ارتقاي مجدد نداشته باشه چه سيستمي هست؟ممنون مي شم پاسخ دهيد.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
دوست عزيز من قصد توهين نداشتم.شما انگار يكم بد به همه چيز نگاه ميكني.والا من 2 سال هست كه مهندسي كامپيوتر رو از يكي از دانشگاه هاي معتبر گرفتم ولي با ديدن اساتيد مجرب خودم نميتونم جسارت كنم بگم به خودم مهندس يا كار شناس
شما رو صدا ميكنيم همون فني سخت افزار
اين همه توضيح دادم كه جواب كامل بگيرم وگرنه نه قصد سياه كردن صفحه رو داشتم نه آزار چشم خواننده رو
به هر حال با وجود اينكه ميدونم شما وظيفه اي در مقابل سوالات دوستان نداريد باز هم از شما متشكرم آقاي فني سخت افزار :smile:
منم کامپیوتر می خونم . کارشناسی ناپیوسته . اما مدرک من و شما هیچ ضمانتی بر دانش ما نیست و اون هم مخصوصا در شاخه سخت افزار . دوست عزیز این تاپیک جای این مباحث نیست . کلا بهتره مدارکمون رو بگذاریم تو کشو میزمون حتی اگه از امیر کبیر و شریف هم هست در این تاپیک قابل مطرح کردن نیست . اگر سوال هست بفرمائید ما در خدمتیم تا هم خودمون یاد بگیریم و هم بشما کمک کنیم .
بین CPU های I7 860 و 920 مونده بودم که دست آخر گفتم 920 بگیرم (به خاطر اینکه بعدا توی ارتقا مشکلی نباشه. اگه دیدگاهم اشتباه بوده بهم بگید چون خل شدم سر این CPU انتخاب کردن!)
بنابراین مادربورد میمونه که سری P6 رو انتخاب کردم و از بین اونا هم بین P6T و P6T SE موندم کدوم رو انتخاب کنم از لحاظ قیمت! (قضیه ی این P7T ها رو هم نفهمیدم دقیقا چیه...کدوم بهتره به هرروی؟)
ضمن اینکه میخوام 6GB رم ببندم فقط اگه امکانش هست یه چیزی که دیگه تا 150 بیشتر نیاد بالا.
ممنون از توجه اساتید!
هان راستی
قیمت اینا چجوره؟
Gigabyte Radeon HD 5850
ضمن اینکه یه قیمت پاور بر اساس این سیستم چجوریه؟ یعنی 1000 یا 1200 باشه و چند قیمته؟
باتشکر...
اینایی که گفتی پرسشی بود یا خبری؟:biggrin1: می شه دقیق بگی . مادربرد بستگی به بودجه ات داره که چقدر بخوای خرج منی . نگران هم نباش برای x58ها تا 24gb رو معمولا ساپورت می کنن مادربرد ها .
گرافیک مد نظر شما از 330تومن داره تا حدود 380تومن . کارت خوبیه . در رنج قیمت خودش فعلا یکه تاز هست .
1000یا 1200؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه جنگه رفیق؟ 680Bهم کافیه.
با سلام.من قصد ارتقا سيستم دارم كه مي خوام كلا" سيستمم را چون خيلي قديمي هست عوض كنم.دليل اين را هم كه مي خوام سيستمم را ارتقا بدم اينه كه من عاشق بازي هاي فيفا شركت easport هستم و چون سيستمم ديگه از سال 2008 با اومدن بازي euro2008 اين بازي را با بدترين كيفيت و لرزش تصوير و همين طور به صدا افتادن سي پي يو اجرا كرد لذا من از اونوقت تا حالا حسرت بازي فوتبال فيفا 2009 و فيفا 2010 به دلم مونده كه مي خوام سيستمم را كلا" عوض كنم.لطفا" من را راهنمايي كنيد كه آيا من مي تونم با مبلغ حدود 300 هزار تومان يه سيستمي ببندم كه حداقل براي فيفا بازي كردن تا 5 سال ديگه نياز به ارتقا نداشته باشه؟سيستم من در حال حاضر اينه:پاور:ATX 350XARAM:256MBCPU:1.7GIG INTEL CELERONHARD:40GIGVGA:128MB GFORCEMOTHERBOARD:AGP8Xمن چون هاردم 40 گيگ هست كه هر درايوش 6 گيگ را اشغال كرده و براي نصب بازي فيفا 2010 حداقل 12گيگ هارد نياز هست پس بايد هاردي ببندم كه تا 5 سال ديگه كه به مرور بازي هاي فيفا در سال هاي آينده براي نصب هارد بيشتري نياز دارن بشه نصب كرد.من سيستم مورد نظرم اينه البته مدل هاي قطعات را نمي دونم كه اگه راهنمايي كنيد ممنون مي شم:پاور را نمي دونم بايد حتما" عوض بشه يا نه؟RAM:4GIGCPU:INTEL CORE2HARD:نمي دونم چند باشه كه تا 5 سال ديگه بشه روش فيفا نصب كرد؟VGA:1GIGMOTHERBOARD:نمي دونم چه مدلي؟لطفا" راهنمايي كنيد كه من با اين مبلغي كه مدنظرم هست بهترين سيستم كه تا 5سال ديگه براي فيفا بازي كردن نياز به ارتقاي مجدد نداشته باشه چه سيستمي هست؟ممنون مي شم پاسخ دهيد.
نامه نوشتی رفیق؟:biggrin1: . والا 300خیلی کمه . ضمن اینکه شما باید تمام قطعات رو عوض کنی. خیلی بیشتر بودجه نیازه برای بازی کردن . اونم تا 5سال . تا 5سال دیگه احتمالا باید لباس بپوشیم و بریم تو محیط بازی :biggrin1:. اگر می تونی افزایش بودجه بدی بگو . اگرم نه که صبر کن به نظرم .

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
دوست عزيز من قصد توهين نداشتم.شما انگار يكم بد به همه چيز نگاه ميكني.والا من 2 سال هست كه مهندسي كامپيوتر رو از يكي از دانشگاه هاي معتبر گرفتم ولي با ديدن اساتيد مجرب خودم نميتونم جسارت كنم بگم به خودم مهندس يا كار شناس
شما رو صدا ميكنيم همون فني سخت افزار
اين همه توضيح دادم كه جواب كامل بگيرم وگرنه نه قصد سياه كردن صفحه رو داشتم نه آزار چشم خواننده رو
به هر حال با وجود اينكه ميدونم شما وظيفه اي در مقابل سوالات دوستان نداريد باز هم از شما متشكرم آقاي فني سخت افزار :smile:
بابا منم شوخی کردم،فهمیدم منظورتو عزیز! منم مثل شما دو سال از زمان فراغت از تحصیلم گذشته،هم رشته هم هستیم! دیگه بهتر از این؟
بهرحال بهترین قطعات رو بهتون پیشنهاد دادم،بازم اگر جایی سوال یا ابهامی هست درخدمتم،

ممنون از توجه اساتید!
هان راستی
قیمت اینا چجوره؟
Gigabyte Radeon HD 5850
باتشکر...
بنظر من هم 920 با وجود سرعت یکسان با 860 انتخاب بهتریه،بجز حافظه ی 3 کاناله که عرض باند بیشتری رو فرآهم میکنه،فقط قیمت مادربردهاش بالاتره که در صورت نداشتن محدودیت بودجه انتخاب ارجح هست.
مادربرد هم P6T انتخاب بهتریه نسبت به P6T-SE هست،P7P هم مختص پردازنده های Core i5/i7 هست،نه Core i7 920
رم 6 گیگ هم فقط با 920 کار میکنه،برای 860 باید پک های 4 یا 8 گیگ رو خریداری کنی.
پاور هم یه مدل 750 هم کفایت میکنه،البته 885 وات دیگه زیادش هم هست،که از 170 تومن به بالا هستند

دوستان کدوم برند کارت گرافیک ATI HD 5970 بهتر و مطمئن تر هست Sapphire /XFX یا...
از هر برندی باشن سر سوزنی با هم تفاوت ندارن،چون تمام کارتای این مدل رو تا الان خود AMD سفارش داده و تولید کرده
البته من هیچ وقت دو هسته ای های ATI رو پیشنهاد نمیدم،راندمانشون به خاطر CF داخلی نسبت به یه تک هسته ای مثل 5870 ،الزاما دو برابر یا حتی 80 درصد هم بالاتر نیست و صدای فن زیادی هم تولید می کنن.

ببین! قید تمام اون قطعات قبلی رو بزن ،حتی کیس و پاور! هیچ کدوم دیگه بدرد نمیخورن
با 300 تومن هم یه سیستم معمولی واسه کار اداری هم نمیشه جمع کرد،چه برسه به سیستم بازی(هر چند که بازیهای سری فیفا تا الان اصلا سنگین نبودن ،اما آیندش معلوم نیست
سریعترین سیستم حال حاضر هم تا 3 سال دیگه Stock میشه،شما با 300 تومن هزینه میخوای تا 5 سال دیگه بهت جواب بده؟!

CPU:INTEL E2200
RAM:2GB PATRIOT
M/B:ASUS P5QPL-AM
VGA:ATI 4770 512DDR5
HDD:MAXTOR 500 GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN BLACK
اینا حدود 450 تومن میشن و بنظر من کمترین چیزی هست که مناسب شماست.

hoomanfarzin

کاربر سایت
Nov 30, 2009
69
ببین! قید تمام اون قطعات قبلی رو بزن ،حتی کیس و پاور! هیچ کدوم دیگه بدرد نمیخورن
با 300 تومن هم یه سیستم معمولی واسه کار اداری هم نمیشه جمع کرد،چه برسه به سیستم بازی(هر چند که بازیهای سری فیفا تا الان اصلا سنگین نبودن ،اما آیندش معلوم نیست
سریعترین سیستم حال حاضر هم تا 3 سال دیگه Stock میشه،شما با 300 تومن هزینه میخوای تا 5 سال دیگه بهت جواب بده؟!
CPU:INTEL E2200
RAM:2GB PATRIOT
M/B:ASUS P5QPL-AM
VGA:ATI 4770 512DDR5
HDD:MAXTOR 500 GB
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:535W GREEN
CASE:GREEN BLACK
اینا حدود 450 تومن میشن و بنظر من کمترین چیزی هست که مناسب شماست.
خودم هم يه جورايي فكرش را مي كردم كه با اين مبلغ نمي شه كل سيستم را عوض كرد.منظور شما از ODD:SAMSUNG 24X SATA كدوم قطعه هست؟
من سال 81 كامپيوتر خريدم كه سال 83 كه فكر كنم بشه سال 2004 ميلادي چون بازي euro2004 گرافيك اون موقعم كه 32mb بود نمي كشيد مجبور شدم فقط گرافيك را 128 ببندم و مادربورد را هم agp8x بستم وگرنه قطعات ديگه از همون سال 81 تا حالا داره برام كار ميده.اگه عشق اين فيفا نبود همين را هم به فكر عوض كردنش نمي افتادم چون من كار بخصوصي با كامپيوتر نمي كنم كه نياز باشه هر دو-سه سال يه بار سيستم را ارتقا بدم.پس مجبورم كيس را كامل با قطعات درونش عوض كنم.آيا اين سيستم فعلي من را كسي با مشخصاتي كه در پست قبليم دادم اگه براي فروش بزارم مي خره؟اگه مي خره دست پايين چند مي خرن؟يه رايتر سوني هم روش هست.حالا من اگه بخوام كلا" كيس را با قطعاتش عوض كنم روي هارد فعليم عكس-آهنگ-فيلم-ديتا و ... خيلي دارم.مي تونم اول برم يه دي وي دي رايتر ببندم و همه چيزايي كه رو هاردم هست را بريزم رو دي وي دي بعد دوباره دي وي دي رايتره را باز كنم ببندم رو سيستم جديدي كه مي خوام بخرم؟
اين سيستمي كه شما پيشنهاد داديد تا 5سال ديگه براي فقط و فقط و فقط فيفا بازي كردن نياز به ارتقا نداره؟چون من همون طور كه گفتم اگه عشق فيفا نبودم اصلا" سيستم فعلي را عوضش نمي كردم.مبلغ را هم اين طور كه شما مي گي بايد تا 450 تومن ببرم بالا.

به غير از اون رايتر سوني كه در پست قبلي گفتم يه مودم دايل آپ 56 كيلوبايت و يه كپچر تي وي كارت هم روي مادربوردم نصب هست كه من اين 3تا قطعه را مي خوام باز كنم از روش و روي سيستم جديد ببندم.آيا براي نصب اين 3تا قطعه روي سيستم جديد مشكلي به وجود نمياد؟
يه سوال ديگه اي هم كه دارم راجب مودم هاي اي دي اس ال هست كه من بجز اينكه مي دونم فقط سرعتشون بالاست هيچ چيز ديگه اي راجب اي دي اس ال نمي دونم.من شنيدم كه اون شركتي كه اي دي اس ال را مي بنده بايد هر ماه مثلا" بري 30 تومان شارژش كني اونجا.من چون زياد كاري تو اينترنت ندارم كه سرعت برام مهم باشه مي خوام بدونم مودم هاي اي دي اس ال ديگه اي هم هست كه اين مصرف شارژش محدوديت نداشته باشه كه مثلا" حتما" بايد 30 تومان را تو يه ماه استفاده كرد؟يعني دقيقا" منظورم اينه كه آيا مودم هاي اي دي اس الي با سرعت بالا وجود داره كه مثل مثلا" كارت هاي اينترنت ايران گيت 10 ساعته كه بشه اين 10 ساعت را در يك زمان نامحدود مثلا" 3يا4 ماه مصرف كرد بدون پرداخت شارژ دوباره در هر ماه؟
من هدفم از اينكه مي خوام اي دي اس ال ببندم اينه كه يه آهنگ 4 مگا بايتي كه از اينترنت مي خوام با دايل آپ دانلود كنم حدود 15 دقيقه طول مي كشه كه مي خوام با اي دي اس ال 1 دقيقه برام دانلود كنه.ولي اي دي اس الي كه بصرفه باشه و نخوام هر ماه 30 هزار تومان پول شارژ بدم چون مصرف نمي كنم اينقدر و هدر مي شه.من مي خوام مثلا" اگه 10 هزار تومان شارژ كردم محدوديت استفاده نداشته باشه كه مثلا" اين 10 هزار تومان را در 2 يا 3 ماه مصرف كنم.
يه سوال ديگه اينكه آيا ميشه همزمان دو تا مودم دايل آپ و اي دي اس ال را با هم روي يك مادربورد بست كه هر وقت از هر كدوم خواستم به اينترنت متصل بشم؟

Last edited by a moderator:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
به غير از اون رايتر سوني كه در پست قبلي گفتم يه مودم دايل آپ 56 كيلوبايت و يه كپچر تي وي كارت هم روي مادربوردم نصب هست كه من اين 3تا قطعه را مي خوام باز كنم از روش و روي سيستم جديد ببندم.آيا براي نصب اين 3تا قطعه روي سيستم جديد مشكلي به وجود نمياد؟
يه سوال ديگه اي هم كه دارم راجب مودم هاي اي دي اس ال هست كه من بجز اينكه مي دونم فقط سرعتشون بالاست هيچ چيز ديگه اي راجب اي دي اس ال نمي دونم.من شنيدم كه اون شركتي كه اي دي اس ال را مي بنده بايد هر ماه مثلا" بري 30 تومان شارژش كني اونجا.من چون زياد كاري تو اينترنت ندارم كه سرعت برام مهم باشه مي خوام بدونم مودم هاي اي دي اس ال ديگه اي هم هست كه اين مصرف شارژش محدوديت نداشته باشه كه مثلا" حتما" بايد 30 تومان را تو يه ماه استفاده كرد؟يعني دقيقا" منظورم اينه كه آيا مودم هاي اي دي اس الي با سرعت بالا وجود داره كه مثل مثلا" كارت هاي اينترنت ايران گيت 10 ساعته كه بشه اين 10 ساعت را در يك زمان نامحدود مثلا" 3يا4 ماه مصرف كرد بدون پرداخت شارژ دوباره در هر ماه؟
من هدفم از اينكه مي خوام اي دي اس ال ببندم اينه كه يه آهنگ 4 مگا بايتي كه از اينترنت مي خوام با دايل آپ دانلود كنم حدود 15 دقيقه طول مي كشه كه مي خوام با اي دي اس ال 1 دقيقه برام دانلود كنه.ولي اي دي اس الي كه بصرفه باشه و نخوام هر ماه 30 هزار تومان پول شارژ بدم چون مصرف نمي كنم اينقدر و هدر مي شه.من مي خوام مثلا" اگه 10 هزار تومان شارژ كردم محدوديت استفاده نداشته باشه كه مثلا" اين 10 هزار تومان را در 2 يا 3 ماه مصرف كنم.
يه سوال ديگه اينكه آيا ميشه همزمان دو تا مودم دايل آپ و اي دي اس ال را با هم روي يك مادربورد بست كه هر وقت از هر كدوم خواستم به اينترنت متصل بشم؟
اول از همه دو تا پست پشت سر هم نده،خلاف قواین سایت هست

منظور از SAMSUNG 24X SATA همون درایو DVD-RW رایتر هست.راجع به اینکه تضمین بدم تا چهار سال دیگه هم بازیهای فیفا رو اجرا کنه،بنظر میاد که مشکلی نداشته باشه،اما فکر نمی کنم خود EA هم از الان برای 4 سال دیگه بدونه میخواد از چه موتور گرافیکی با چه کیفیتی توی بازیش استفاده کنه که من بخوام بجاش نظر بدم
شما میتونی کارتای قبلی رو هم روی مادربرد جدیدت نصب کنی،البته فقط 2 تا اسلات PCI روی مادربردای جدید وجود داره،شاید یکی از کارتا بکار نیاد
راجع به DSL هم تصور شما از سرویس های DSL اشتباس،مودم DSL وظیفش فقط دریافت اطلاعات روی خط تلفن هست،سرعت مودمای فعلی از سرعت سرویسی که مجاز به دریافت هستید خیلی خیلی بالاتره،اینکه چه مدل سرویسی رو بخوای بخری بستگی به ISP داره که سرویس مدل ماهیانه بده یا سرویس مدل حجمی(همونی که شما میخوای)،در این مورد فقط باید به سایت ISP ها سر بزنی یا با بخش فروششون تماس بگیری تا راهنماییت کنن.
همزمان میشه هم مودم Dial Up و DSL رو روی سیستم داشت.

hoomanfarzin

کاربر سایت
Nov 30, 2009
69
اول از همه دو تا پست پشت سر هم نده،خلاف قواین سایت هست

منظور از SAMSUNG 24X SATA همون درایو DVD-RW رایتر هست.راجع به اینکه تضمین بدم تا چهار سال دیگه هم بازیهای فیفا رو اجرا کنه،بنظر میاد که مشکلی نداشته باشه،اما فکر نمی کنم خود EA هم از الان برای 4 سال دیگه بدونه میخواد از چه موتور گرافیکی با چه کیفیتی توی بازیش استفاده کنه که من بخوام بجاش نظر بدم
شما میتونی کارتای قبلی رو هم روی مادربرد جدیدت نصب کنی،البته فقط 2 تا اسلات PCI روی مادربردای جدید وجود داره،شاید یکی از کارتا بکار نیاد
راجع به DSL هم تصور شما از سرویس های DSL اشتباس،مودم DSL وظیفش فقط دریافت اطلاعات روی خط تلفن هست،سرعت مودمای فعلی از سرعت سرویسی که مجاز به دریافت هستید خیلی خیلی بالاتره،اینکه چه مدل سرویسی رو بخوای بخری بستگی به ISP داره که سرویس مدل ماهیانه بده یا سرویس مدل حجمی(همونی که شما میخوای)،در این مورد فقط باید به سایت ISP ها سر بزنی یا با بخش فروششون تماس بگیری تا راهنماییت کنن.
همزمان میشه هم مودم Dial Up و DSL رو روی سیستم داشت.
تشكر بابت پاسخگويي و راهنمايي.
ولي نگفتيد سيستم من را همراه با كيس با برداشتن رايتر-كپچر و مودم از روش دست كم چند مي خرن؟اصلا" مي خرن؟

Kirk_Hammett

کاربر سایت
Jul 3, 2006
387
نام
حمید
یه مودم اکسترنال ( دیال آپ ) می خوام که به لپ تاپ وصل کنم خودم تو نت گشتم انگار قیمت ها بالاست شما یکی سراغ ندارید با قیمت مناسب

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
تشكر بابت پاسخگويي و راهنمايي.
ولي نگفتيد سيستم من را همراه با كيس با برداشتن رايتر-كپچر و مودم از روش دست كم چند مي خرن؟اصلا" مي خرن؟
فک نکنم کسی بخره،اگر بردارن نهایت 50 تومن!

یه مودم اکسترنال ( دیال آپ ) می خوام که به لپ تاپ وصل کنم خودم تو نت گشتم انگار قیمت ها بالاست شما یکی سراغ ندارید با قیمت مناسب
مودمهای اکسترنال USB موجود یکی مودم برند Dell هست که حدود 17 18 تومن هست و یکی که برند MicroNet هست و کیفیت بالاتری داره حدود 28 تومن.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
برای لب تاپ یا PC? اینجا بحث اینترنال و اکسترنال بودن مطرح می شه .
برای اتصال مودم های دیال آپ روی مادربرد ها به صورت اکسترنال پورت رایج Usb هست . برای ADSL هم شما باز مدمهایی هستند که با Lan , Usb کار می کنند . مهم نیست و تداخلی نداره اصلا.فقط لازمه که کابل تلفن رو بینشون سوئیچ کنی(در زمان نیاز بین مودم ها).
امیدوارم گرفته باشی مطلب رو .چون هرچی خواستم ساده بگم خرابتر شد:biggrin1:

Gustav

کاربر سایت
Nov 22, 2009
7
دوستان من یه سیستم خریداری کردم از بازار ایران (هایپر سیستم) ولی به پیشنهاد فروشنده پاوری خریدم که بر اساس جدولی که GREEN داده چیزی حدود 43 وات توانش کمتر از توان مورد نیاز برای سیستم منه. الان پاورم 535A هست در صورتی که جدوله گرین میگه من 578 وات نیاز دارم. میخواستم بدونم مشکلی پیش نیاد یوقت؟ چه مشکلی ممکنه پیش بیاد در آینده؟ ممکنه سر این موضوع تمام کامپیوتر بسوزه؟؟

سیستمم هم اینه:
CPU AMD AM3 965
MB Asus M4A78-E
RAM Giel D 2G 1066
VGA Asus ATi 4870 1G
HDD 500 MAX SATA
CASE Green Magnum II
CD Drive Combo

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
دوستان من یه سیستم خریداری کردم از بازار ایران (هایپر سیستم) ولی به پیشنهاد فروشنده پاوری خریدم که بر اساس جدولی که GREEN داده چیزی حدود 43 وات توانش کمتر از توان مورد نیاز برای سیستم منه. الان پاورم 535A هست در صورتی که جدوله گرین میگه من 578 وات نیاز دارم. میخواستم بدونم مشکلی پیش نیاد یوقت؟ چه مشکلی ممکنه پیش بیاد در آینده؟ ممکنه سر این موضوع تمام کامپیوتر بسوزه؟؟

سیستمم هم اینه:
CPU AMD AM3 965
MB Asus M4A78-E
RAM Giel D 2G 1066
VGA Asus ATi 4870 1G
HDD 500 MAX SATA
CASE Green Magnum II
CD Drive Combo
سلام دوست عزیز
هیچ مشکلی پیش نمیاد و پاور مناسب رو خریدین.

SUPERMHR

کاربر سایت
Nov 1, 2005
1,942
بنظر من هم 920 با وجود سرعت یکسان با 860 انتخاب بهتریه،بجز حافظه ی 3 کاناله که عرض باند بیشتری رو فرآهم میکنه،فقط قیمت مادربردهاش بالاتره که در صورت نداشتن محدودیت بودجه انتخاب ارجح هست.
مادربرد هم P6T انتخاب بهتریه نسبت به P6T-SE هست،P7P هم مختص پردازنده های Core i5/i7 هست،نه Core i7 920
رم 6 گیگ هم فقط با 920 کار میکنه،برای 860 باید پک های 4 یا 8 گیگ رو خریداری کنی.
پاور هم یه مدل 750 هم کفایت میکنه،البته 885 وات دیگه زیادش هم هست،که از 170 تومن به بالا هستند
آقا ممنون!
الان مشکل من اینه که بهیچوجه نمیتونم P6T پیدا کنم! کسی سراغ داره؟؟
P6T SE هم قیمت گرفتم 280 از بازار رضا. اگر P6T یافت نمیشه برای مدل SE قیمت پایینتری سراغ دارین؟
گرافیک رو هم Gigabyte Radeon HD 5850 رو بهم قیمت دادن 340. سوال اول اینکه با این بورد قیمت پایینتری هست؟ و سوال دوم اینکه اصلا این بورد خوبیه توی این رنج قیمت؟؟
...
برای همه ی اینها یه جایی...چیزی هم میشه معرفی کنید؟
نکته 1. خیلی از نظر مالی تحت فشارم واسه همین خیلی رو ریز قیمت ها تاکید دارم!
نکته 2. اگر واسه هرکدوم از سوالای بالا محدودیت قانونی هست اگه پخ بزنید یه عمر دعاتون میکنم!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید

سیستمم هم اینه:
CPU AMD AM3 965
MB Asus M4A78-E
RAM Giel D 2G 1066
VGA Asus ATi 4870 1G
HDD 500 MAX SATA
CASE Green Magnum II
CD Drive Combo
خب اون پاور کفایت میکنه اما اون 2 گیگ رم این وسط کمه،باید 2 تا ماجول دو گیگ میگرفتی

آقا ممنون!
الان مشکل من اینه که بهیچوجه نمیتونم P6T پیدا کنم! کسی سراغ داره؟؟
P6T SE هم قیمت گرفتم 280 از بازار رضا. اگر P6T یافت نمیشه برای مدل SE قیمت پایینتری سراغ دارین؟
گرافیک رو هم Gigabyte Radeon HD 5850 رو بهم قیمت دادن 340. سوال اول اینکه با این بورد قیمت پایینتری هست؟ و سوال دوم اینکه اصلا این بورد خوبیه توی این رنج قیمت؟؟
...
برای همه ی اینها یه جایی...چیزی هم میشه معرفی کنید؟
نکته 1. خیلی از نظر مالی تحت فشارم واسه همین خیلی رو ریز قیمت ها تاکید دارم!
نکته 2. اگر واسه هرکدوم از سوالای بالا محدودیت قانونی هست اگه پخ بزنید یه عمر دعاتون میکنم!!

مادربردای سوکت 1366 مدتیه که توی بازار خیلی کم شدن،اگرم باشن قیمتشون غیر طبیعی هست،بردای ASUS توی این رده بهترینها هستن
برای اطلاعات بیشتر میتونی PM بدی.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

• تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
    or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر