مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

kahn

کاربر سایت
Aug 9, 2009
14
ببخشید.بودجه حدود 1000000 تومنه.میخام یه جوری باشه که اگر بعدا خاستم ارتقا بدم با مشکل مواجه نشم و قطعات مورد نیازم توی بازار باشه.نه اینکه دو سال دیگه بخام دوباره یک ملیون تومن بدم یه کامپیوتر دیگه.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
کارتای Nvida تا ماه مارس-اواخر سال 88 خورشیدی-پیداشون نمیشه،ولی آخرین اظهار نظرهای مسولان شرکت مذکور حاکی از اینه که تراشه ی Fermi قراره در هر زمینه و مقایسی ممکن نسبت به کارت همردش از ATI سریعتر باشه و در حال حاضر NVIDIA داره درایورهاشو برای تراشه ی جدید بهینه سازی میکنه .
پس تاریخی که تو اون مقاله ویکیپدیا بود درسته . خوب با این حساب امسال از لحاظ فروش ATI برتری کسب کرد . حالا باید منتظر بود و دید تا راندمان ATI در نسل بازی های DIR 11چطور خواهد بود . اگه بتونه اونجا هم خوب خروجی بده فروشش عالی می شه . به عقیده من اگر ATI در این بازی ها خوب ظاهر بشه سال آینده خیلی پر رنگ نیست برای انویدیا چون خیلی ها خریدشون رو انجام دادند و با گرفتن خروجی خوب دیگه هم تعویض نمی کنند (البته باید حواسمون باشه که خیلی ها تازه سال دیگه تصمیم به خرید می کنند و الان اصلا تو باغ خرید نیستند و لذا انویدیا هم خیلی عقب نمی مونه . اما تاQ3سال آتی رو از دست داده .

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
ببخشید.بودجه حدود 1000000 تومنه.میخام یه جوری باشه که اگر بعدا خاستم ارتقا بدم با مشکل مواجه نشم و قطعات مورد نیازم توی بازار باشه.نه اینکه دو سال دیگه بخام دوباره یک ملیون تومن بدم یه کامپیوتر دیگه.
اگر برای خرید سیستم اولویت رو به بازی میدی،این بهترین کیس پیشنهادی هست:

CPU:INTEL CORE i5 750
RAM:2*2GB G.SKILL DDR3 1333
M/B:ASUS P7P55D
VGA:GEFORCE GTX 275 896MB DDR3
HDD:SEAGATE 500GB 7200.12
ODD:SAMSUNG 24X SATA
POWER:GREEN 585B+
CASE:APPOLO NZXT
اینا حدود 1140 درمیاد.
هم از نسل جدیده و هم تا دو سال دیگه بجز ارتقای گرافیک ،احتمالا احتیاج به تعویض قطعه ی دیگری نداری.

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
با سلام.
با حدود قیمت 600-700 یک کیس میخوام که برای بازی و گرافیک مناسب باشه.
(کارت گرافیک nVidia و سی پی یو AMD)
ممنون.
سلام دوست عزیز
من این سیستم رو پیشنهاد می دم:
CPU: AMD-Phenome II X4 955
MB:
GA-MA-770T-UD3
RAM:2*2GB ِِDDR3 Crossir
HDD: Seagate 7200.12 500 GB
VGA:250GTs
POWER:Green GP535
CASE:GREEN Tolip

با یک رایتر می شه حدود 720 تومن.

morteza_m2n

کاربر سایت
Apr 27, 2007
211
نام
فضولی؟؟
راندمان 790GX با FX هیچ تفاوتی نداره،اون GPU ی مدل 790GX هم کلا باید Disable بکنیش،بدرد CF و این کارا نمیخوره،چون در مقایسه با کارت شما سرعتی نداره که هیچ ،ممکنه سرعت رو هم کند کنه.

مدل DELUXE هم رو که شناخته شدس،اما امکاناتش ممکنه بکار همه نیاد،امکاناتی مثل اسلاتای بیشتر،فازهای بیشتر و پورتهای بیشتر،اما بنسبت قیمتش فقط بدرد سیستمای خیلی گرونتر میخوره.

حالا به نظرت کدومو بخرم؟

فکر کنم M4A79T Deluxe بهترین انتخاب باشه تو رنج قیمت 210، اینطور نیست؟

من میخوام از سایت خرید کنم، قیمتشو زده 210 تومن، گرون نمیده که ؟

اسمش هم اینطوری نوشته M4A79 Deluxe حرف T رو بعد ار 9 ننوشته، همون مدل هست؟

مدل دیگه ای نیست که؟

اون سایت چند روزه جنسو تحویل میده؟ فکر کنم اینجا همه بدونن کدوم سایتو میگم :cheesygri

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
حالا به نظرت کدومو بخرم؟

فکر کنم M4A79T Deluxe بهترین انتخاب باشه تو رنج قیمت 210، اینطور نیست؟

من میخوام از سایت خرید کنم، قیمتشو زده 210 تومن، گرون نمیده که ؟

اسمش هم اینطوری نوشته M4A79 Deluxe حرف T رو بعد ار 9 ننوشته، همون مدل هست؟

مدل دیگه ای نیست که؟

اون سایت چند روزه جنسو تحویل میده؟ فکر کنم اینجا همه بدونن کدوم سایتو میگم :cheesygri
شما با مادربرد رنج 110 تومنی شروع کردی،حالا میخوای مادربرد 210 تومنی بگیری،اول تصمیم بگیر میخوای چیکار کنی ،بعد تصمیم بخرید بگیر
برای خرید میتونی از سایتهای معتبر فروش بازدید کنی.

simon2009

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3
تعمیر یا تغییر سخت افزار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام . من تازه عضو این سایت شدم اما جایی برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم . ببخشید اینجا مینویسم چون جدا مشکل دارم .و کمک نیاز دارم . من یک سیستم تری دارم که کارمو راه مینداخته . اخیرا وقتی یک حافظه خارجی حتی سیم ارتباط موبایل به آن وصل میشد خاموش میکرد . گاهی طول میکشید اما به محض شناسایی خاموش میشد . فکر کردم شاید ویروس باشه . چندتا آنتی ویروس نصب کردم و یک سری تورجان و Malvare و غیره پیدا شد . اما اینا رو قبلا هم داشتم و باعث خاموش شدن نمیشد . بعد از مدتی دیگه بدون اتصال به USB هم به محض روشن شدن خاموش میکرد . چندبار که کلید استارتو میزدم بالاخره روشن میموند . فکر کردم پاور مشکل داره اما وقتی در شروع با کلید دل روی تنظیمات بالا میاد خاموش نمیشه . بهم گفتن یا مشکل مادربورد یا پاور. حالا نمیدونم چیکار کنم خصوصا که هاردو بردم به یک سیستم دیگه وصل کنم نمیدونم چرا محل اتصال فیش برق که یک کاتور پلاستیکی داره جرقه زدو حالا موتورش صدای لنگیدن میده و هارد شناسایی نمیشه . با 400-300 میتونم یک سیستم بهتر بگیرم که نخواد اینارو تعمیر کنم؟ مرسی از کمکتون:(

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید
سلام . من تازه عضو این سایت شدم اما جایی برای مطرح کردن سوالم پیدا نکردم . ببخشید اینجا مینویسم چون جدا مشکل دارم .و کمک نیاز دارم . من یک سیستم تری دارم که کارمو راه مینداخته . اخیرا وقتی یک حافظه خارجی حتی سیم ارتباط موبایل به آن وصل میشد خاموش میکرد . گاهی طول میکشید اما به محض شناسایی خاموش میشد . فکر کردم شاید ویروس باشه . چندتا آنتی ویروس نصب کردم و یک سری تورجان و Malvare و غیره پیدا شد . اما اینا رو قبلا هم داشتم و باعث خاموش شدن نمیشد . بعد از مدتی دیگه بدون اتصال به USB هم به محض روشن شدن خاموش میکرد . چندبار که کلید استارتو میزدم بالاخره روشن میموند . فکر کردم پاور مشکل داره اما وقتی در شروع با کلید دل روی تنظیمات بالا میاد خاموش نمیشه . بهم گفتن یا مشکل مادربورد یا پاور. حالا نمیدونم چیکار کنم خصوصا که هاردو بردم به یک سیستم دیگه وصل کنم نمیدونم چرا محل اتصال فیش برق که یک کاتور پلاستیکی داره جرقه زدو حالا موتورش صدای لنگیدن میده و هارد شناسایی نمیشه . با 400-300 میتونم یک سیستم بهتر بگیرم که نخواد اینارو تعمیر کنم؟ مرسی از کمکتون:(
خب صدای لنگیدن برای اینه که هاردت مرخص شده!!

اون سیستم هم فک کنم بیشتر از اونی که براش طراحی شده بود کار شما رو راه انداخت
با 400 تومن هم یه سیستم معمولی میشه جمع کرد که از اونی داشتی خیلی خیلی بهتره حداقل.

morteza_m2n

کاربر سایت
Apr 27, 2007
211
نام
فضولی؟؟
شما با مادربرد رنج 110 تومنی شروع کردی،حالا میخوای مادربرد 210 تومنی بگیری،اول تصمیم بگیر میخوای چیکار کنی ،بعد تصمیم بخرید بگیر
برای خرید میتونی از سایتهای معتبر فروش بازدید کنی.

خب مشورت کردن همینه دیگه دوست عزیز، اگه با خود من بود و بدون مشورت که asus p5kpl-se

میگرفتم:cheesygri

-----------------------------------------------------------------

حالا به نظرتون کدوم یکی در بازیها بهتر عمل میکنه ؟:

AMD

M.B ASUS M4A79 Deluxe
AMD Phenom™ II 965 X4

و

INTEL

ASUS P7P55D LE
Intel Core i5 750

لطفا با دلیل بگین

simon2009

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3
مرسی از راهنماییتون میشه مشخصه این سیستم و به من بگین . من اطلاع کافی از قطعات امروزی ندارم .اما اگه بدونم چی بخرم بهتره میتونم تهیه کنم. و اینکه برای خرید کجا رو پیشنهاد میکنید که جنس دست 2 بهم نندازن ؟ بازار رضا پاساژ علا الدین و ...پایتخت یا هر جا که شما بهرت میدونید . ممنون

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
خب مشورت کردن همینه دیگه دوست عزیز، اگه با خود من بود و بدون مشورت که asus p5kpl-se

AMD

M.B ASUS M4A79 Deluxe
AMD Phenom™ II 965 X4

و

INTEL

ASUS P7P55D LE
Intel Core i5 750

لطفا با دلیل بگین
دومی به نظرم بهتره . دلیل می خوای؟ یه سرچ بزن و چندتا بنچمارک ببین دیگه :biggrin1:. اینم دلیل.
مرسی از راهنماییتون میشه مشخصه این سیستم و به من بگین . من اطلاع کافی از قطعات امروزی ندارم .اما اگه بدونم چی بخرم بهتره میتونم تهیه کنم. و اینکه برای خرید کجا رو پیشنهاد میکنید که جنس دست 2 بهم نندازن ؟ بازار رضا پاساژ علا الدین و ...پایتخت یا هر جا که شما بهرت میدونید . ممنون
طبق صحبت خودم 400تومن می شه:
cpu:e5300
mb: asus p5kpl-1600
ram:2*1gb/800
vga: radeon hd 4670
hdd: 500gb/7200rpm/32mb
odd: DVD-rw samsung 22X
psu : green 480A
====
خوب این حدالقل سیستمی هست که می شه پیشنهاد داد با قیمت 500تومن حدوداً . نمی دونم کارت چیه اما این به درد کار گرافیکی و ... نمی خوره . اما سیستم خوبیه برای کارهای روزمره . من با سیستم خودم که ماله زمان ماموت ها هست( CPU : AMD 3000+)دارم همه کاری می کنم الا کار گرافیکی:biggrin1: .برای ارتقا دادنش هم باید یه 35تومن بگذاری روی قیمت کارت گرافیک و 9600GT برداری که خوب از این کارت خیلی سرتره . سی پی یو رو هم باید E7500برداری که 50تومن از این E5300گرونتره .
برای خریدش اگه وارد نباشی هرجا بری کلاه رو همچین میگذارند سرت که تا زانوت بیاد:biggrin1:.بچه های همین فروم فروشنده هم هستند ولی یه فرقی با سایر فروشنده ها دارند اونم اینه که اونها هیچی سرشون نمی شه جز انداختن جنس به مشتری اما بچه های ما حرفه ای هستند (البته به جز من . چون نه فروشنده ام و نه حرفه ای)

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,748
نام
فرشید

AMD

M.B ASUS M4A79 Deluxe
AMD Phenom™ II 965 X4

و

INTEL

ASUS P7P55D LE
Intel Core i5 750

لطفا با دلیل بگین

خب همونطور که گفتم و دوستم هم گفت،مورد دوم بهتره،هر جا هم بگردی،راندمان کلی بیشتری داره،البته توی بازی تفاوت زیادی ندارن.

AMD Phenom II X4 965 vs Intel Core i5 750: the verdict

These systems are closely matched in general performance, with often hair-splitting differences in gaming performance

لینک مرجع:PC ADVISOR

simon2009

کاربر سایت
Dec 5, 2009
3
مرسی از راهنماییتون . من رایتر اچ پی دارم اگه رایتر و حذف کنم میتونم سی پی یو رو 7500 بردارم ؟و اینکه خط دوم که نوشتید مشخصات چیه ؟با تشکر.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
مرسی از راهنماییتون . من رایتر اچ پی دارم اگه رایتر و حذف کنم میتونم سی پی یو رو 7500 بردارم ؟و اینکه خط دوم که نوشتید مشخصات چیه ؟با تشکر.
کدوم خط دوم ؟ MB : asus p5kpl-1600 رو می گی؟ این مادربورده دیگه :biggrin1:.
خیر . سی پی یو حدود 50تومن خرج داره اما رایتر 30تومنه . شما می تونی گرافیک رو 9600TG از برند LEADTEKبرداری .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

تبلیغات متنی

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر