مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Saren Arterius

کاربر سایت
Oct 27, 2007
804
نام
BiG MaMMaD
خیر دوست من این مدل زیر 230-240نیست . اگر بود ما gts 250پیشنهاد نمی دادیم . مدب دیگر اون هم بیش از 270تومن قیمت داره
والا ما که چند جا شنیدم 190 تومن هم گیر میاد 192 ش ، یکی از دوستان هم چند وقت پیش به همین قیمت خریده بود...
مدل 216 هم تا همین چند وقت پیش 250 تومن بود...البته اینایی که میگم منظورم برند ZOTAC هست...

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
سلام بری بچس یه سی پی یو زیر 190 تومن معرفی کنید . بیشتر برای بازی میخوام . اینتل باشه . 4 هسته ای هم جواب می ده .
Q8400 انتخاب خوبيه.
قيمتش با فن 185 تومنه.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
خيلي خيلي معذرت ميخوام سوالي رو كه ميخوام بكنم تا حدودي مربوط به اين تاپيك نيست يه مانيتور معرفي كه ورودي hdmi داشته باشه و قيمتش هم تا سقف 260000 هزار تومن باشه
از برند LG فقط مدل 2261w هست که 240 تومن هست و HDMI داره.

ببینم یعنی این نامعدله ای که نشون میدم درسته؟
9800gx2>gts250>9800gtx+>9800gtx>9800gt
از 150 تا 170 چی؟ نگفتین.

درسته اما بجز GTS 250 بقیه ی مدلها از رده خارج شدن و خریدشون ارزش نداره.
بهترین انتخاب توی اون محدوده فقط ATI 4770 با 155 تومن هست و بعد با حدود 180 تومن GTS 250

اگه میشه ارزونترین 9800gt 1gb و gts250 1gb رو معرفی کنید. (برندو مدل)
ارزونترین 9800GT 1GB از برند EVGA و LeadTek با قیمت 185 تومن

سلام دوستان تو محدوده 130 تومن تا 180 تومن چه گرافیک هایی پیشنهاد می کنید اگه میشه به صورت بازه بگید مثلاً از 110 تا 130 9600gt از 130 تا 150 ... و الی آخر.
از 130 تا 150 9800 inno 3D
از 150 تا 180 hd 4850 gigabyte
من خودم یه hd 4850 gigabyte پیشنهاد میکنم.از نظر من عالیه مخصوصا خوراک گیمرهایی که نه می تونن گرافیک بالای 200 بخرن و می خوان بازی های روز رو هم بازی کنن.
یه بلاگ هم به نام pcjam.blogfa دارم لطف کنین یه سر بزننین ممنون می شم.
از 130 تا 155 تومن فقط کارت HD 4770
از 155 تا 180 فقط GTS 250

سلام دوستان . یک ایر کولینگ خوب واسه Q9550 میخوام . نمیخوام خیلی اور کنم . میشه چند تا مدل که بشه گیر آورد تو بازار رو بهم معرفی کنید ؟ اگه قیمتش رو هم بگید که عالیه . با تشکر
فن Zerotherm Nirvana 120 با قیمت 60 تومن.

سلام بری بچس یه سی پی یو زیر 190 تومن معرفی کنید . بیشتر برای بازی میخوام . اینتل باشه . 4 هسته ای هم جواب می ده .
الان که بهترین گزینه Q8400 هست؛اما تا 1 ماه دیگه صبر کنی میتونی Core i5 750 رو با همین قیمت بگیری که خیلی سریعتره اما باید رم DDR3 براش بگیری.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام دوستان

اگه میشه یه کیس معرفی کنین که فقط واسه بازی CoD4 که باهاش Modern Warfare 2 هم بشه به خوبی بازی کرد. البته سیستم مورد نیاز MW2 هنوز اعلام نشده ولی خوب قابل حدس هستش. اگه میشه قیمت قطعات رو به تفکیک هم ذکر کنین. پولی که میخوام بدم حدودا 300 تومن هستش, باز اگه شما صلاح میدونین که فلان قطعه رو مثلا 30 تومن گرون تر بخرم و فرق میرزه, باز بگین.

چون اول دی ماه میرم سربازی و 2 ماه نیستم و بعدش هم هیچی معلوم نیست, بیشتر هدفم خرید قطعاتیه که بعدا upgradable باشن یعنی مثلا اگه شده 2گیگ رم بخرم بجای 4 گیگ ولی DDR III باشه که بعدا بتونم به سیستم رم اضافه کنم یا مثلا اسلاتی که برای کارت گرافیک داره طوری باشه که با کارت های جدید همخون باشه و بعدا بتونم یکی دو قطعه رو عوض کنم, نه کل سیستم رو. به بیان دیگه, مثلا مادربردی میخوام که از همه نوع CPU های Core 2 Due یا Quad ساپورت کنه (اگه اینتل پیشنهاد میدین).

ترجیح میدم CPU رو Intel و مادربرد رو Gigabyte یا ASUS و کارت گرافیک رو nVidia بگیرم, ولی نظر دیگه ای داشته باشین رو هم مشتاقانه گوش میدم. ضمنا اصلا اهله Overclocking نیستم.

اگه لینک benchmarkای چیزی هم خواستین بدین که سیستم پیشنهادیتون رو بیشتر توضیح بده, حتما لینک بدین چون متون انگلیسی رو میتونم مطالعه کنم.

مونیتورم هم داغونه, 775FT, اگه مونیتور خوب که مثلا تا 1440x900 ساپورت هم بگین ممنون میشم, هرچی غیر از LG و ترجیحا سامسونگ.

سیستم قبلیم هم داغونه, اگه کسی میخواد بگه یا جایی رو میشناسه که خوب میخره, میفروشم, AMD 1333 Thunderbirdه.

پیشاپیش از همتون ممنونم.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام دوستان

اگه میشه یه کیس معرفی کنین که فقط واسه بازی CoD4 که باهاش Modern Warfare 2 هم بشه به خوبی بازی کرد. البته سیستم مورد نیاز MW2 هنوز اعلام نشده ولی خوب قابل حدس هستش. اگه میشه قیمت قطعات رو به تفکیک هم ذکر کنین. پولی که میخوام بدم حدودا 300 تومن هستش, باز اگه شما صلاح میدونین که فلان قطعه رو مثلا 30 تومن گرون تر بخرم و فرق میرزه, باز بگین.

چون اول دی ماه میرم سربازی و 2 ماه نیستم و بعدش هم هیچی معلوم نیست, بیشتر هدفم خرید قطعاتیه که بعدا upgradable باشن یعنی مثلا اگه شده 2گیگ رم بخرم بجای 4 گیگ ولی DDR III باشه که بعدا بتونم به سیستم رم اضافه کنم یا مثلا اسلاتی که برای کارت گرافیک داره طوری باشه که با کارت های جدید همخون باشه و بعدا بتونم یکی دو قطعه رو عوض کنم, نه کل سیستم رو. به بیان دیگه, مثلا مادربردی میخوام که از همه نوع CPU های Core 2 Due یا Quad ساپورت کنه (اگه اینتل پیشنهاد میدین).

ترجیح میدم CPU رو Intel و مادربرد رو Gigabyte یا ASUS و کارت گرافیک رو nVidia بگیرم, ولی نظر دیگه ای داشته باشین رو هم مشتاقانه گوش میدم. ضمنا اصلا اهله Overclocking نیستم.

اگه لینک benchmarkای چیزی هم خواستین بدین که سیستم پیشنهادیتون رو بیشتر توضیح بده, حتما لینک بدین چون متون انگلیسی رو میتونم مطالعه کنم.

مونیتورم هم داغونه, 775FT, اگه مونیتور خوب که مثلا تا 1440x900 ساپورت هم بگین ممنون میشم, هرچی غیر از LG و ترجیحا سامسونگ.

سیستم قبلیم هم داغونه, اگه کسی میخواد بگه یا جایی رو میشناسه که خوب میخره, میفروشم, AMD 1333 Thunderbirdه.

پیشاپیش از همتون ممنونم.
شما اول هزینه ی خرید رو اصلاح کن،با 300 تومن نمیشه کیس واسه بازی جمع کرد که تازه قابل ارتقا هم باشه.
سیستم قبلیت رو هم فک نمی کنم کسی بخره اصلا.

bluray

کاربر سایت
Sep 5, 2008
314
نام
احسان
سلام دوستان

پیشاپیش از همتون ممنونم.
دوست من سلام.
نظر به اینکه شما قصد ارتقاع سیستم رو در آینده دارید باید عرض کنم که با این بودجه نمی شه سیستم قابل ارتقاع به شما پیشنهاد داد . کمااینکه سیستم عادی هم قابل پیشنهاد نیست .
برای مثال مادربردی که DDR3ساپورت کنه بیشتر از 200تومن پولشه و برای خانواده CI7ها هست که اون هم در پایینترین سطح 300تومن پوله سی پی یو می شه .
نسل بعد از CI7هم CI5هست که اون هم سوکتش فرق می کنه اما ارزون تر از I7هست (در حد همین چهار هسته ای های رایج).
در نتیجه پیشنهاد بنده:
طبق گفته آقا فرشید CI5تا یک ماه دیگه در بازار ما موجود هستند . لذا پیشنهاد می کنم شما یک ماه صبر کنید تا هم بودجه افزایش پیدا کنه و هم به امید خدا سی پی یو و سیستم ارزونتری با کارایی مناسب تر از سوکت LGA775خریداری کنید که نیاز به UPGRADEکردن به این زودی ها هم نداشته باشه /
با این بودجه شما هیچ چیزی رو نمی تونید بخرید .به واقع از بین رفتنه پول . سعی کنید در این یک ماه بودجه رو هم افزایش بدید .

gavelock

کاربر سایت
Dec 23, 2005
242
سلام خدمت دوستان کارشناس سخت افزار:)
من میخوام یک هارد یک ترا اکسترنال بخرم.:smile:
لطفا چند نمونه خوب با قیمت بهم پینهاد بدید.
ممنون:love:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان کارشناس سخت افزار:)
من میخوام یک هارد یک ترا اکسترنال بخرم.:smile:
لطفا چند نمونه خوب با قیمت بهم پینهاد بدید.
ممنون:love:
میتونی از برند Seagate مدل Free Agent رو با قیمت 155 تومن برداری
از برند WD هم مدل 1 ترابایتیش 120 تومن هست.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
سلام
یه سوال
من سیستمم اینه
6000 x2 amd
8800 gts 32mb
دو تا هارد 250
دو تا درایو
مین M2N_E asus
2 گیگ رم
پاور 530 گرین
فن هم هیچی ندارم.

به نظر شما این پاور کمه برای این سیستم؟چون یه دف مشکل پیدا کرد فرستادم گارانتی .آیا باید پاور قوی تری بخرم و تا این پاور دوباره خراب نشده و یا سیستمم رو داغون نکرده ردش کنم بره؟یا اینکه برم این کارت گراف رو رد کنم یه 9800 جی تی بردارم؟اوضام خرابه و پول مول توی دست و بالم نیست.برای همین برای من بهتر اینه یه 20 تومن بزارم یه پاور قوی تر بردارم تا بخوام یه عالمه دردسر بکشم تا بتونم کارت گرافیکم رو عوض کنم.

کاوه

کاربر سایت
Dec 20, 2006
301
سلام

آقا من جدیدا این سیستمو جمع کردم فقط مونده پاور به نظرتون چی بگیرم ؟ 800 وات بسه برا این ؟

cpu core i7 920
ram CORSAIR - Triple Channel 6GB - 1600-(3x2GB)
VGA Geforce GTX275
main board : Asus P6T

Power ?

در کل نظر بدین چطور سیستمیه ؟

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
سلام
یه سوال
من سیستمم اینه
6000 x2 amd
8800 gts 32mb
دو تا هارد 250
دو تا درایو
مین M2N_E asus
2 گیگ رم
پاور 530 گرین
فن هم هیچی ندارم.

به نظر شما این پاور کمه برای این سیستم؟چون یه دف مشکل پیدا کرد فرستادم گارانتی .آیا باید پاور قوی تری بخرم و تا این پاور دوباره خراب نشده و یا سیستمم رو داغون نکرده ردش کنم بره؟یا اینکه برم این کارت گراف رو رد کنم یه 9800 جی تی بردارم؟اوضام خرابه و پول مول توی دست و بالم نیست.برای همین برای من بهتر اینه یه 20 تومن بزارم یه پاور قوی تر بردارم تا بخوام یه عالمه دردسر بکشم تا بتونم کارت گرافیکم رو عوض کنم.
اون پاور واسه این سیستم زیادم هست ، اگه پاور رو تازه گرفتی بهتره پس بدی (البته نمیدونم با فروشنده طی کردی یا نه) یه 535ش رو ردیف کنی ، همون قیمته شاید یه 2 3 تومن فرق کنه ولی خوب eff بالاتری داره.;)
سلام

آقا من جدیدا این سیستمو جمع کردم فقط مونده پاور به نظرتون چی بگیرم ؟ 800 وات بسه برا این ؟

cpu core i7 920
VGA Geforce GTX275

Power ?

یه 600w واسه این سیستم کافیه میتونی green gp585b رو در نظر بگیری.;)
سیستم خوبیه ولی خوب اگه بودجه رو معلوم میکردی بهتر میشد نظر داد.;)

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
با تشکر از دو دوست خوبم که لطف کردن منو راهنمایی کردن؛
با این حال اگه میشه سیستم پیشنهادی خودتون که حداقل قیمت رو داشته باشه رو بفرمایین.

پیشاپیش متشکرم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
اینکه برم این کارت گراف رو رد کنم یه 9800 جی تی بردارم؟اوضام خرابه و پول مول توی دست و بالم نیست.برای همین برای من بهتر اینه یه 20 تومن بزارم یه پاور قوی تر بردارم تا بخوام یه عالمه دردسر بکشم تا بتونم کارت گرافیکم رو عوض کنم.
شما اگر بخوای گرافیک سریعتر برداری باید بری سراغ GTS 250 که حدود 180 تومن هست،9800 خیلی با کارت خودت فرق نداره
سلام

cpu core i7 920
VGA Geforce GTX275

Power ?

واسه پاور یه 600 یا 650 وات به بالا برداری خوبه،از برندای CoolerMaster,Corsair,Sesonic بردار.

با تشکر از دو دوست خوبم که لطف کردن منو راهنمایی کردن؛
با این حال اگه میشه سیستم پیشنهادی خودتون که حداقل قیمت رو داشته باشه رو بفرمایین.

پیشاپیش متشکرم.
CPU:INTEL E5300
RAM:2*2GB PATRIOT
M/B:ASUS P5KPL AM-SE
VGA:ATI 4770
HDD:MAXTOR 500GB
DVD:SAMSUNG 24X SATA
CASE:GREEN BLACK
POWER:480W SEASONIC
اینا سرجمع حدود 510 تومن میشن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟