مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سوال اول رو متوجه نشدم !

2سوال) پایین 50 ت :D
هرچی باشه 2 پورته میخوام
360 و کامپیوتر ;)

ممنون :rose:
منظور این بود که از کدوم شرکت میخوای DSL بگیری؟
مودم زیر 50 تومن هم همون ASUS 602 با قیمت بین 45-50 تومن هست،البته اگر پیدا بشه
با این مودم همزمان میتونی از هر دو پورت استفاده کنی.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
ممنون!!
اگر اینترنتی خرید کنم چقدر گرون تر می افته؟؟
منظورت لیون هستش ؟
خوب یه هزینه ای هم باید بابت پست بدی.;)
سلام
یکی از دوستان من قصد خرید یک سیستم جدید رو داره و بودجه ی 700 تومن رو در نظر گرفته. کلا هم برا گیم میخوادش.
چی پیشنهاد میکنید؟
کیس یا همه چی ؟

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
سلام بچه ها من یه سیستم amd دارم می بندم خواستم بدونم یه رم bus 800 4 gb معرفی کنید که با amd ست باشه!!! اگه مشخصات دقیق هم لازمه بگید تا بگم!!! در ضمن دی وی دی رایتر های plextor 810 ide نظرتون در موردشون چی هست ؟!!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام بچه ها من یه سیستم amd دارم می بندم خواستم بدونم یه رم bus 800 4 gb معرفی کنید که با amd ست باشه!!! اگه مشخصات دقیق هم لازمه بگید تا بگم!!! در ضمن دی وی دی رایتر های plextor 810 ide نظرتون در موردشون چی هست ؟!!
از هر برند معتبری بگیری با AMD هم کار میکنه،از برندای Corsair,OCZ,G.skill,Pattriot ...
برا DVD-RWهم از مدلای SATA ی Sony,Samsung,Liteon بگیر.

mgs3

کاربر سایت
Sep 23, 2005
1,239
نام
میلاد
اقا من دوستم یه سیستم داره با این مشخصات می خواهد ببینه چند بفروشه خوبه ؟

1 . mb : p5q-e

2 . cpu : qq6600

3 ram : 4 * 1gb ocz repear hpc

4 . power : 750 green

5 . 4 * dvd rw s12fx pioneer

6 . vga : sapphire 512 mb 3650 hd

7 . case : silverstone از این بزرگ ها هست 120 تومان از پاساژ رضا خریده!!

8 . hdd : western 320 gb sata

زیاد هم کار نکرده!!!

از هر برند معتبری بگیری با AMD هم کار میکنه،از برندای Corsair,OCZ,G.skill,Pattriot ...
برا DVD-RWهم از مدلای SATA ی Sony,Samsung,Liteon بگیر.

در ضمن می شه برتری sata به ide رو در رایتر بگید ممنون در ضمن رم pattriot بهتزه یا corsair ؟!!!

در ضمن card chipset via pci می خواهم کسی سراغ داره که بتونم اینترنتی بخرم ؟

Last edited by a moderator:

h.m.r.kh

کاربر سایت
Nov 12, 2006
261
نام
حسین
درخواست راهنمایی برای خرید کامل کیس(ram,graphic card,cpu,...) تا 700000 تومان

سلام
سلام
میخوام یه کیس بخرم تا سقف 700 هزار تومن بخرم برای بازی،اینترنت و ... .
لطفا یه سیتم خوب به من معرفی کنید.توجه کنید که 700 هزار تومن برای کیس و وسایل داخل آن نه مانیتور،کیبورد و...

سیستم مورد نظر من سیستم مورد نظر من:

CPU:Intel E7400
MainBoard:Gigabyte EP43-DS3
RAM:OCZ 4GB DDR2-800
Graphic Card:Asus En9600GT/HTDI/1G/A
POWER:Cooler Master 460W
H.D.D:SAMSUNG 300GB

DVD ROM,DVD WRITER,MODEM هم یه چیز متوسط
باتشکر

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا من دوستم یه سیستم داره با این مشخصات می خواهد ببینه چند بفروشه خوبه ؟

1 . mb : p5q-e

2 . cpu : qq6600

3 ram : 4 * 1gb ocz repear hpc

4 . power : 750 green

5 . 4 * dvd rw s12fx pioneer

6 . vga : sapphire 512 mb 3650 hd

7 . case : silverstone از این بزرگ ها هست 120 تومان از پاساژ رضا خریده!!

8 . hdd : western 320 gb sata

زیاد هم کار نکرده!!!

در ضمن می شه برتری sata به ide رو در رایتر بگید ممنون در ضمن رم pattriot بهتزه یا corsair ؟!!!

در ضمن card chipset via pci می خواهم کسی سراغ داره که بتونم اینترنتی بخرم ؟
اون سیستم رو میتونی 550 الی 600 تومن به خریدار قیمت بدی،
در مورد DVD-RW هم که خب رایترهای SATA مثل هارد احتیاج به فعال بودن تراشه ی اضافی IDE روی مادربرد ندارن،سریعتر Detect میشن ،سریهای جدید هم همه SATA هستن،دیگه خرید IDE اصلا دلیلی نداره مگر مادربردهایی که خیلی قدیمین.
card Chipset via هم متوجه نشدم منظورت چیه.

سلام
سلام
میخوام یه کیس بخرم تا سقف 700 هزار تومن بخرم برای بازی،اینترنت و ... .
لطفا یه سیتم خوب به من معرفی کنید.توجه کنید که 700 هزار تومن برای کیس و وسایل داخل آن نه مانیتور،کیبورد و...

سیستم مورد نظر من سیستم مورد نظر من:

CPU:Intel E7400
MainBoard:Gigabyte EP43-DS3
RAM:OCZ 4GB DDR2-800
Graphic Card:Asus En9600GT/HTDI/1G/A
POWER:Cooler Master 460W
H.D.D:SAMSUNG 300GB​

DVD ROM,DVD WRITER,MODEM هم یه چیز متوسط
باتشکر
قطعات مورد نظر خودت خوبن،اما برای RAM میتونی برندهای دیگه ای هم مثل G.skill,Pattriot رو انتخاب کنی که خیلی هم گرون نیستن
برای پاور هم بهتره مدل بالاتر از 500 وات رو انتخاب کنی ،اگر بازیباز هستی هم کارت قویتر از 9600GT رو انتخاب کن مثل 4770 یا GTS 250 .

satansilent

کاربر سایت
Feb 10, 2007
130
ا1.گه خوب میخواهی هزینه کنی Crucial Ballistix Tracer
3.رم ها را حتما باید به صورت 3 تایی یا Triple Channel تهیه کنی و باس رم هم اگه اورکلاک کنی میتونی 1333 را تا 2000 با تاخیر 8-9 هم ببری.
6.برد مهم نیست.بعد از اون اوگا یکی از بهترین عرضه کننده های کارت های انویدیا هست.
7.پیشنهاد من Western Digital
8.هر چی پول بدی آش میخوری ولی Corsair و OCZ هر دو عالی هستند (البته ارزش Green از همشون بیشتره.(کارایی خوب در مقابل قیمت عالی)
10.اکثر کیس ها استاندارد های مادربورد ها را کامل دارن . اون کیس هم همینطوره.

1-بااا گفتم خوب و بد ندارن اینا برندای معتبر و با کیفیت هستن شما میتونی g.skill رو در نظر بگیری.:-"
2-خوب مشخصه اونی که حجم بیشتری داره بهتره.:-"
3-هیچ فرقی ندارن ، فقط اونی که 4 تا 1gb هستش دو تا اسلات بیشتر میگیره همین ، کلا تو ddr3 این جور چیدمان اشتباهه چون بصورت سه کاناله باید در بیان نه دو کاناله (حالا با هر حجم و باسی که میخواد باشه).;)
4-نه لزومی نداره که حتما p6t برداری فقط زمانی معنی دار میشه که بخوای این کارتو با یه کارت دیگه sli کنی همین.;)
5-منظور 896mbش هست.:-"
6-قبلا و بارها گفته شده در حالت ref هیچ فرقی بین برندا نیست. (از نظر کارایی):-"
7-نه منظورم این نیست که همشون خوبن ولی اکثر برندای بازار معتبر و کیفیت خوبی دارن (تو hdd تنوع زیاد نیست و براحتی میشه انتخاب کرد):-"
8-بستگی به بودجه و سیستم داره ، در حالت کلی تا 90 95 green مدلای خوبی داره.;)

2- شما برا چه سیستم DDR3 میخوای؟ ،اگر Corei7 هست که فقط باید Triple Channel بگیری (نه اینکه دو کاناله کار نکنه،اما این 3 کاناله ها ولتاژ و timing بهتری دارن)
بین اینا که خوب Dominator بیشترین اور رو داره اما خیلی گرونه و اگر اورکلاکر حرفه ای نیستی میتونی بجاش از برند G.skill یا حتی Kingeston بگیری
3-خب 2 تا ماجول 2 گیگ بهتره، پایداری بیشتری دارن مخصوصا واسه اورکلاک.
4-برند گرافیک ربطی به برند مادربرد نداره اما خب بردای ASUS از بهترینها هستن.
9-این مدل Case یکی از بهترین مدلهای CM هست و جوایز زیادی برده،بنظر من هم انتخاب خوبیه.

دوستان از همگي متشكرم.
1. خوب من Corei7 ميخوام بردارم و طبق گفته دوستان Triple channel مناسب تره آيا از CORSAIR - Triple Channel 3GB - 1866-(3x1GB) - Dominator + Fan ارزونتر و با همين كيفيت چيزي پيدا ميشه لطفا لينك بديد اين G-skill رو كه ميفرماييد اصلا نديدم :-"

2.خوب در مورد كارت گرافيك چون ميفرماييد تفاوت چنداني نميكنه همين evga gtx275 رو در نظر ميگيرم..آيا بازي هايي با كيفيت گرافيكي بالا نظير كرايسيس و Farcry2 رو ميتونه خوب اجرا كنه(خيلي وقته بازي نكردم زياد آمار بازي هارو ندارم :-" اين كارت تو كاراي گرفيكي مثل 3DMax كه كم نمياره ؟

3.اگه بعد ها بخوام از SLI استفاده كنم بايد كارت گرافيكي بعدي هم evga gtx275 باشه؟اگه مدل بالاتري داشته باشه با همين كارت ميتونه كاراييه بهتري بده؟

4.اصولا استفاده از SLI بهتره يا يك تك كارت كه مدل بالاتري داشته باشه؟

5.Power رو تصميم گرفتم Green بردارم با توجه به قيمت و كيفيت اما در مورد واتش آخر سر مزاحم ميشم :blushing:

6.هارد رو تصميم گرفتم Western بردارم و كيس رو CoolerMaster CM 690 اما در مورد Airflowing يا همون چرخش هوا و خنك كنندگيش چيزي نگفتيد :(

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
دوستان از همگي متشكرم.
1. خوب من Corei7 ميخوام بردارم و طبق گفته دوستان Triple channel مناسب تره آيا از CORSAIR - Triple Channel 3GB - 1866-(3x1GB) - Dominator + Fan ارزونتر و با همين كيفيت چيزي پيدا ميشه لطفا لينك بديد اين G-skill رو كه ميفرماييد اصلا نديدم :-"

2.خوب در مورد كارت گرافيك چون ميفرماييد تفاوت چنداني نميكنه همين evga gtx275 رو در نظر ميگيرم..آيا بازي هايي با كيفيت گرافيكي بالا نظير كرايسيس و Farcry2 رو ميتونه خوب اجرا كنه(خيلي وقته بازي نكردم زياد آمار بازي هارو ندارم :-" اين كارت تو كاراي گرفيكي مثل 3DMax كه كم نمياره ؟

3.اگه بعد ها بخوام از SLI استفاده كنم بايد كارت گرافيكي بعدي هم evga gtx275 باشه؟اگه مدل بالاتري داشته باشه با همين كارت ميتونه كاراييه بهتري بده؟

4.اصولا استفاده از SLI بهتره يا يك تك كارت كه مدل بالاتري داشته باشه؟

5.Power رو تصميم گرفتم Green بردارم با توجه به قيمت و كيفيت اما در مورد واتش آخر سر مزاحم ميشم :blushing:

6.هارد رو تصميم گرفتم Western بردارم و كيس رو CoolerMaster CM 690 اما در مورد Airflowing يا همون چرخش هوا و خنك كنندگيش چيزي نگفتيد :(

1-این مدل که از گرونترین مدلهای Corsair هست،اگر نخوای CPU رو تا حد خیلی زیادی اورکلاک کنی که اصلا به بالاتر از ماجولهای 1333 مگاهرتز احتیاجی نداری
2-کارت 275 قویترین کارت بعد از GTX 295 هست و با اون بازیها هم مشکلی نداره
برنامه های ساخت سه بعدی -3D Rendering- هم به گرافیک ربطی ندارن(بجز برای Preview گرفتن)
3-برای SLI هم دو تا کارت باید از یه مدل باشن مثلا هر دو 275 اما لازم نیست از یک برند باشن،یعنی کارت Zotac رو میشه با کارت Evga هم SLI کرد
4-بستگی داره اون تک کارت چی باشه و با کدوم دو تا کارت مقایسه کنی
5-واسه همچین سیستمی باید 600 یا 700 وات رو در نظر داشته باشی.
6-کیس رو که گفتم مدل خوبیه و تهویه ی مناسبی داره.
منظورم sata card که chipset via داشته یاشه!!!
واسه چی میخوای کارت SATA بگیری؟ مگه مادربرد پورت SATA نداره؟، کارتای SATA خیلی قابل اطمینان نیستن و مشکل درایوری زیاد دارن.

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
واسه x360 میخوای ؟
فک نمیکنم اینترنتی گیرت بیاد ، باید بری بازار ، برو علائدین به احتمال زیاد گیرت میاد >> via vt6421 حدودا 12 13 تومن مایشه.;)
کیس و مانیتور
میتونه اینو در نظر بگیره :

CPU : intel e7400 or e7300
RAM : patriot 4gb 2*2gb 800
MAIN : asus p5q-se
VGA : xfx 9600gso 384mb ddr3
HDD : samsung or maxtor 500gb 32mb
ODD : samsung or liteon (dvd-rw)
POWER : green gp485a
MONITOR : samsung 1933sn

حدودا 715 تومن در میاد.;)

آخرین ویرایش: