مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

siamak_mu

کاربر سایت
Jun 29, 2006
274
نه اون چی شد نکته ی کلیدی بود.:biggrin1:
2160 که 65nmـه ولی e5200 تکتولوژی ساختش 45nm هستش.
باس رم هم ربطی به باس cpu نداره (منظورم از نظر ساپورت بودن هستش) در مورد cpu هم درست گفته فک کن یه p4 که 2mb کش داره فرکانسش هم 3.0 هستش در کنار یه e4600 که فرکانس کاریش 2.4ـه و 2mb کش داره قرار بگیره اگه بخوایم اونجور که شما در نظر میگیری حساب کنیم p4 باید سریعتر باشه ولی خوب در عمل زمین تا آسمون با هم تفاوت کارایی دارن.

بابا خود شما آقا فرشيد بودين (دقيق يادم نيست) گفتين اگه fsb سي پي يو 800 باشه و اگر باس رم 1150 هم باشه تا همون 800 رو استفاده ميكنه :biggrin1: سؤال من اين بود اون e5200 كه معرفي كردن هم نوشته fsb 800 يعني باس رم هرچي باشه 800 تاشو مصرف ميكنه؟ :biggrin1: اگه اينطوره پس چرا اين cpu رو به من معرفي كردن؟ (از خودش كه ميترسم بپرسم) :-"
در ضمن اصلاً مهمترين سؤال درباره ي cpu يادم رفت بپرسم. اصلاً cpu من ممكنه مصلاً تو بازي كم بياره؟
راستي من از آقاي حسيني توي ليون كامپيوتر هم پرسيدم گفتن رم ميشه جداگانه اور بشه! حرف كي رو ملاك قرار بدم اي خدا... شما جز آقا فرشيد كسي رو نميشناسيد جوابش بدونه؟

(ديگه اينبار مطمئنم رفتي يه شات گان خريدي تا پست منو ببيني يه تير ميزني تو مانيتور!:biggrin1:)

آخرین ویرایش:

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
خوب شما مدل مینت رو بگو تا کمکت کنم ، اگه یه بودجه ای رو هم مشخص کنی بهتر میشه نظر داد.
خدمت شما asus m2npv_mx .
در مورد قیمت هم شما لطف کن دو نمونه معرفی کن که حالا مثلا اکثر قیمت ها توی همون رنج باشه .(آخه وقتی من اطلاعی از قیمت ها ندارم که نمیتونم نظر بدم در این مورد باید ببینم چه رم هایی با چه قیمت هایی به سیستم میخوره که بعد حالا تصمیم بگیرم که چقدر خرج کنم )
فقط همونطور که توی پست اولم گفتم یه مارک درست حسابی باشه که بشه به جنسش اعتماد کرد.
بازم ممنون

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
اخه تو GTA IVهی هنگ میکنه سیستم و کنده بازی.عصابمو خورد کرده دیگه:evil:.تازه اینتل هم که به درد نمی خوره 4 هسته ای.میگن 2تا هسته هستش که با هم رابط شدن!!!!:sick:
خوب ربطی به cpu نداره (البته داره ولی نه به اندازه ی کارت گرافیک) کارتت ضعیفه ، چجوری به این نتیجه رسیدی که اینتل بدرد نمیخوره ؟ کی گفته چهار هسته ای هاش دو تا هسته ان ؟ بگو تا ما بهش بخندیم.:biggrin1:
تو یه رنج قیمت بخوایم دو تا cpu از amd و intel در نظر بگیریم intel سریعتره بدون شک میگی نه از بنچا بپرس.:cheesygri
بابا خود شما آقا فرشيد بودين (دقيق يادم نيست) گفتين اگه fsb سي پي يو 800 باشه و اگر باس رم 1150 هم باشه تا همون 800 رو استفاده ميكنه :biggrin1: سؤال من اين بود اون e5200 كه معرفي كردن هم نوشته fsb 800 يعني باس رم هرچي باشه 800 تاشو مصرف ميكنه؟ :biggrin1: اگه اينطوره پس چرا اين cpu رو به من معرفي كردن؟ (از خودش كه ميترسم بپرسم) :-"
در ضمن اصلاً مهمترين سؤال درباره ي cpu يادم رفت بپرسم. اصلاً cpu من ممكنه مصلاً تو بازي كم بياره؟
راستي من از آقاي حسيني توي ليون كامپيوتر هم پرسيدم گفتن رم ميشه جداگانه اور بشه! حرف كي رو ملاك قرار بدم اي خدا... شما جز آقا فرشيد كسي رو نميشناسيد جوابش بدونه؟

(ديگه اينبار مطمئنم رفتي يه شات گان خريدي تا پست منو ببيني يه تير ميزني تو مانيتور!:biggrin1:
من کی همچین حرفی زدم ؟ :confused:
بابا گفتم ، شما میتونی cpu رو 800 بندازی رم رو 1066 یا بالاتر برداری ، احتمالا گفتم هرچی باس رم به باس cpu نزدیک تر باشه راحت تر میشه اور کرد. (حالا دقیق نمیدونم درسته ؟)
شما واسه اور یا مولتی رو میبری بالا یا fsb رو زیاد میکنی با افزایش fsb در هر صورت باس رم هم بالا میره (حالا نمیدونم ضریبشو میارن پایین که بتونه فرکانس بالاتر رو تحمل کنه یا.....)
در مورد cpu خودت فک کنم قبلا هم گفتم کارتو فعلا راه میندازه (حالا نمیدونم این قبلا کی بوده 1 ماه پیش یا 1 سال پیش:biggrin1:)
خدمت شما asus m2npv_mx .
در مورد قیمت هم شما لطف کن دو نمونه معرفی کن که حالا مثلا اکثر قیمت ها توی همون رنج باشه .(آخه وقتی من اطلاعی از قیمت ها ندارم که نمیتونم نظر بدم در این مورد باید ببینم چه رم هایی با چه قیمت هایی به سیستم میخوره که بعد حالا تصمیم بگیرم که چقدر خرج کنم )
فقط همونطور که توی پست اولم گفتم یه مارک درست حسابی باشه که بشه به جنسش اعتماد کرد.
بازم ممنون
خوب مین شما نهایت از 8gb با باس 800 پشتیبانی میکنه.
گفتم تا شما یه بودجه ای رو مشخص نکنی نمیشه نظر داد ، فک کن من ocz 4gb 2*2gb flex xlc با باس 800 رو پیشنهاد میکنم شما قبول میکنی ؟

آخرین ویرایش:

mohsen.haftom

کاربر سایت
Dec 9, 2008
66
نام
mohsen
من asus vento7700 رو پیشنهاد میکنم آخر کیسه.:biggrin1:

1183489718_vento7700.gif
vento_7700_02.jpg

SUPRA جان قیمتش چنده و من که در اصفهان هستم از کجا اینو بگیرم داداش:blushing::((:cheesygri

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین
تا اونجایی که من میدونم گارانتیش آسمان رایانه و آلبالو هستش شما باید دنبال نمایندگیش تو اصفهان بگردی.
قیمت هم حدودا 165 170 تومن در میاد.

این مشخصات آلبالو هستش (زنگ بزن ازشون بپرس) :

تلفن : 88957903-021
آدرس :
تهران - خیابان فاطمی - خیابان ششم - پلاک 12

m.sarsh

کاربر سایت
Aug 20, 2006
463
نام
محمدرضا
با سلام خدمت دوستان خصوصا جناب supra که خیلی زحمت میکشند.

راستش ما بعد عمری میخایم یه چندتا قطعه بگیریم حدود 400-450 هم بودجه مونه.من خودم سیستم زیر رو در نظر دارم و میخوام نظریات شما رو هم جویا بشم.

CPU:Intel E7200 OR E7300
MAINBOARD:ASUS P5Q SE
MEMORY:PATRIOT 2*2 GB 800 MHZ
HARD:WESTER DIGITAL 320 OR 500 GB
VGA:GEFORCE 9500GT 1GB OR 9600GSO OR ATI 4670HD

که اینا حدودا 400-450 درمیاد.

راستیتش اگه میشه در مورد کارت گرافیک کمکم کنید.من بدجوری بر سر اون مدل های بالا موندم.

اگه میشه لطف کنید بگید کدوم بهتره و چرا.

با تشکر.

Intel

کاربر سایت
Oct 6, 2007
846
نام
Mohsen

راستش ما بعد عمری میخایم یه چندتا قطعه بگیریم حدود 400-450 هم بودجه مونه.من خودم سیستم زیر رو در نظر دارم و میخوام نظریات شما رو هم جویا بشم.

راستیتش اگه میشه در مورد کارت گرافیک کمکم کنید.من بدجوری بر سر اون مدل های بالا موندم.

با تشکر.
کارت گرافیک رو 4670 بردار. البته من اگه جات بودم یه ذره پول روش میذاشتم 4830 بر میداشتم.

horror_08

کاربر سایت
Aug 22, 2007
2,414
نام
Ashkan
دوستان قیمت متعارف یه رم پدر مادر دار 1gig و 2gig الآن چنده توی بازار و چه مارکی رو توصیه میکنید.
ممنون
خوب مین شما نهایت از 8gb با باس 800 پشتیبانی میکنه.
گفتم تا شما یه بودجه ای رو مشخص نکنی نمیشه نظر داد ، فک کن من ocz 4gb 2*2gb flex xlc با باس 800 رو پیشنهاد میکنم شما قبول میکنی ؟
:confused: من میگم یه رم 1gig یا 2gig بعد شما میگی از 8gb پشتیبانی میکنه و من 4gb توصیه میکنم.
من قبل از اولین پستم رفتم سایت لیون کامپیوتر ، رندم رفتم سراغ تو از برندها که این قیمت ها رو داشت :
21500 : kingston : 1gig 800 : 12500 ، 2gig 800
patriot :1gig 800 : 13500 ، 2gig 800 : 24000
ولی بالای سایت زده بود سایت مشکل داره به عقب برگشته و از این حرفا .
گفتم با قیمتی که معلوم نیست درست باشه نیام قیمت بدم حالا شما بگو این قیمت ها درسته غلطه ؟ مارک چی ؟ مارک های قابل اعتمادی هست ؟ ( من خودم الآن کینگستون روی سیستمم دارم و ناراضی نیستم. )
بعد یک سوال دیگه ا رم 2 gig با دو تا رم 1gig چه فرقی میکنه از لحاظ کارآیی ؟
ممنون

آخرین ویرایش:

mhgh40

کاربر سایت
Jul 11, 2008
187
نام
محمد حسین
تا چه زماني بايد صبر كرد تا i7 ها تو بازار بريزند؟
الان از كجا ميشه i7 920 پيدا كرد؟

آخرین ویرایش:

Ram1n

다이나 밋
ناظم انجمن
Jul 5, 2007
6,560
نام
رامین

با تشکر.
سیستم خوبیه میتونی کارن گرافیک رو 9600gso یا یکم بالاتر (در حد 20 25 تومن) 9600gt در نظر بگیری.
فقط نمیدونم پاور داری یا اینم باید بگیری ؟
من میگم یه رم 1gig یا 2gig بعد شما میگی از 8gb پشتیبانی میکنه و من 4gb توصیه میکنم.
من قبل از اولین پستم رفتم سایت لیون کامپیوتر ، رندم رفتم سراغ تو از برندها که این قیمت ها رو داشت :
21500 : kingston : 1gig 800 : 12500 ، 2gig 800
patriot :1gig 800 : 13500 ، 2gig 800 : 24000
ولی بالای سایت زده بود سایت مشکل داره به عقب برگشته و از این حرفا .
گفتم با قیمتی که معلوم نیست درست باشه نیام قیمت بدم حالا شما بگو این قیمت ها درسته غلطه ؟ مارک چی ؟ مارک های قابل اعتمادی هست ؟ ( من خودم الآن کینگستون روی سیستمم دارم و ناراضی نیستم. )
بعد یک سوال دیگه ا رم 2 gig با دو تا رم 1gig چه فرقی میکنه از لحاظ کارآیی ؟
ممنون
دوست عزیز من مدل مینت رو واسه ساپورت رم خواستم نه چیز دیگه که شما هم حرفی ازش نزده بودی اون 8gb هم که گفتم فقط واسه اطلاع رسانی خودت بود نه چیز دیگه ok (حالا میدونستی یا نمیدونستی من کاری ندارم) ؟ :-"
اون 4gb رو هم دقت کن گفتم شما تا بودجتو مشخص نکنی نمیشه نظر داد فک کن من اون مدل رو پیشنهاد میدم شما قبول میکنی یا نه ؟
سوال شما رو هم خوب یادمه ولی من دو یا سه پسته که دارم میگم این بودجه رو مشخص کن ولی انگار......
اون قیمتا هم حدودا درسته patriot و Kingstone هم جزو برندهای معتبر به حساب میان.
یدونه 2gb با دو تا 1gb در حالت عادی تفاوتی با هم ندارن ولی وقتی دو تا 1gb به حالت dual در میان (که اکثر مینها ساپورت میکنن) کاراییشون بالاتر از یدونه 2gb میشه. (افزایش پهنای باند)
تا چه زماني بايد صبر كرد تا i7 ها تو بازار بريزند؟
الان از كجا ميشه i7 920 پيدا كرد؟
زمانش بستگی به وارد کننده ها و نمایندگی ها داره.
i7 نیست یا سخت گیر میاد شما بری پاساژ ایران یا بازار رضا میگن نداریم یا اگه میخوای واست میاریم (حالا چه قیمتی بدن خدا میدونه) ، فقط تا اونجایی که من میدونم coolingsys و lion این i7 920 رو بصورت پکیج سه تایی (3gb رم یدونه 920 و یه main x58) میدن بیرون که قیمت هم بین 950 تا 1100 در میاد.
آیا مین ECS G31t-mسی پی یو 45 نانومتری ها رو بدون آپدیت بایوس ساپورت می کنه یا حتما باید بایوس رو آپدیت کنیم؟
با توجه به مشخصاتش از 45nm در حالت عادی پشتیبانی میکنه.

آخرین ویرایش:

Mohamadcitrix

کاربر سایت
Nov 21, 2008
369
نام
mohamad
supraجان اسمتم نمیدونم چیه اقا من پسر عمم اینتل داره و مشخصات سیتمش اینه که میگم و اصلا هنگ نمی کنمه رو بازی GTA IV
CPU:INTEL Q6600
VGA:8600GT 1GB
MAIN:GIGA P35
RAM:2GB BUSS 800
چهطور اون با گرافیکه پایین تر از من هنگ نمی کنه؟من فکر کنم سی پی یوم پایینه:confused:

mhgh40

کاربر سایت
Jul 11, 2008
187
نام
محمد حسین
ببين supra جان من دقيق قيمت ها رو نمي دونم.
من اگر از lion به صورت پكيج سه تايي بخرم بودجه ام كم نمياد؟
يا به نظرت تا زماني نامعلوم براي رسيدن i7 به بازار صبر كنم؟
كدام بهتر است؟

Saren Arterius

کاربر سایت
Oct 27, 2007
804
نام
BiG MaMMaD
ببين supra جان من دقيق قيمت ها رو نمي دونم.
من اگر از lion به صورت پكيج سه تايي بخرم بودجه ام كم نمياد؟
يا به نظرت تا زماني نامعلوم براي رسيدن i7 به بازار صبر كنم؟
كدام بهتر است؟
به نظر من صبر کنی خیلی بهتره ! چون اینجوری خیلی ضرر میکنی واسه یه مین و CPU و RAM یک میلیون تومن خیلی زیاده حالا با کارت گرافیک انقدر در میومد باز یه چیزی !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر