مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Helghast

کاربر سایت
May 6, 2014
563
نام
S O |-| E I L
سلام آقا فرشید یه سوال بسیار فنی داشتم ازت

من یه لپ تاپ MSI دارم، بعد این هاردش منقرض شد (لپ تاپ برای سال 2015 هست و تا همین چند روز پیش با هارد فقط کار میکردم) و بردم تعمیرات، گفت M2 میخوره و یه اس اس دی Lexar NM620 512gb انداخت. از لحاظ سرعت اینا کارش عالیه منتهی باز خواستم بپرسم اس اس دی های NVMe لکسار از نظر طول عمر اینا چجورین؟ من بیشتر استفادم مدل سازی با نرم افزار و گاها گیم آنلاین هست. با این حال چون مدل دیگه نداشت گفت باید صبر کنی که من بخاطر کارم نمی تونستم گفتم همین رو بندازه...

همچنین رم هم ارتقا دادم (از 8 به 16)، منتهی ازش که پرسیدم گفت رم دومی که انداخته از برند کروشال هست مشابه رم خودت (البته فکر میکنم برای خود من سامسونگ باشه) بعد گفت تست گرفت مشکلی نداشت اگر بلو اسکرین داد بیار پیشم. ضمن اینکه جعبه هاش هم بهم داد.

منتهی تا الان مشکل بلو اسکرین نداشته و همه چیز داره عالی کار میکنه. گفتم درباره این دو تا موضوع از شما هم یه سوال کنم مشکلی که نداره؟

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید یه سوال بسیار فنی داشتم ازت

من یه لپ تاپ MSI دارم، بعد این هاردش منقرض شد (لپ تاپ برای سال 2015 هست و تا همین چند روز پیش با هارد فقط کار میکردم) و بردم تعمیرات، گفت M2 میخوره و یه اس اس دی Lexar NM620 512gb انداخت. از لحاظ سرعت اینا کارش عالیه منتهی باز خواستم بپرسم اس اس دی های NVMe لکسار از نظر طول عمر اینا چجورین؟ من بیشتر استفادم مدل سازی با نرم افزار و گاها گیم آنلاین هست. با این حال چون مدل دیگه نداشت گفت باید صبر کنی که من بخاطر کارم نمی تونستم گفتم همین رو بندازه...

همچنین رم هم ارتقا دادم (از 8 به 16)، منتهی ازش که پرسیدم گفت رم دومی که انداخته از برند کروشال هست مشابه رم خودت (البته فکر میکنم برای خود من سامسونگ باشه) بعد گفت تست گرفت مشکلی نداشت اگر بلو اسکرین داد بیار پیشم. ضمن اینکه جعبه هاش هم بهم داد.

منتهی تا الان مشکل بلو اسکرین نداشته و همه چیز داره عالی کار میکنه. گفتم درباره این دو تا موضوع از شما هم یه سوال کنم مشکلی که نداره؟

خود شرکت لکسار مثل خیلی تولیدکننده های دیگه سازنده ی هیچ بخشی از SSD نیست و تراشه و کنترلر و فرم ور رو شرکث ثانویه براشون تهیه میکنه. بنابراین راندمان و دوامش مثل مدلهای مشابه از برندهای دیگه خواهد بود/
برای رم هم جالبه که تست نکرده خودش که ببینه پایداری داره با حافظه فعلی یا نه. خیلی مواقع BSOD خیلی به ندرت رخ میده یا اصلا پیش نمیاد، اما حافظه هم پایدار نیست و در تست پایداری تولید ارور میکنه و نشون میده که با هم مچ نیستن.
کمترین پیامد یکسان نبودن ماجولهای حافظه هم اینه که با هم بدرستی کار کنن، اما تایمینگ و فرکانس به ماجول کندتر محدود میشه.

tt.14henry

عضو جدید
Aug 9, 2008
7
اقا فرشید سلام وقت بخیر ، ی سوال داشتم خدمتتون ، تو کارت گرافیک تو دو برند msi و asus فرق زیاده ؟ کدوم بهتره ، الان من گرافیک 4070ti نگاه میکنم برند ام اس ای با ایسوس یه اختلاف قیمتی حدودا ۸ ۹ تومنی دارن ، فرق خاصی تو این دو مدله ک انقد اختلاف قیمته ممنون میشم راهنمایی کنید

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
اقا فرشید سلام وقت بخیر ، ی سوال داشتم خدمتتون ، تو کارت گرافیک تو دو برند msi و asus فرق زیاده ؟ کدوم بهتره ، الان من گرافیک 4070ti نگاه میکنم برند ام اس ای با ایسوس یه اختلاف قیمتی حدودا ۸ ۹ تومنی دارن ، فرق خاصی تو این دو مدله ک انقد اختلاف قیمته ممنون میشم راهنمایی کنید

خیر هر دو برند بهترین و باکیفیتترین مدلهای کارت گرافیک دنیا رو میسازن و تفاوت در جزئیاتشون هست. این که ایسوز گرونتر باشه عرف قیمتگذاری خود برندها هست که قیمت مدل رو بالاتر از مدل مشابه از برند دیگه نگه میداره.
البته در بازار سنتی ایران ملاک قیمتگذاری فقط اینا نیست و اعتبار شرکت گارانتی کننده هم به قیمت قطعه اضافه میکنه.
براساس مدل مقایسه کنید و خصوصیاتشون و نه برند.

mobin.hb96

کاربر سایت
Feb 12, 2019
2,187
نام
مبین
سلام
دوستان من با بودجه حدود ۷۵ تا ۸۰ اینا میخوام یه لپتاپ بگیرم.
هدف اصلی‌ام هم گیم نیست از خریدش ولی میخوام برا گیم هم بتونم استفاده کنم اگه خواستم به عنوان پلتفرم جانبی. یه خروجی ای در حد کنسول های نسل ۹ بده دیگه اقلا.(بیشتر داد چه بهتر ولی خب با این بودجه میدونم انتظار high end ترین لپتاپ گیمینگ نمیتونم داشته باشم.
۱۵ اینچ هم بالاتر نباشه چون بابت کارم زیاد شاید بخوام جابجاش کنم.
۱ ترا هم باشه طبیعتا.

اطلاعات زیادی از مدل های لپتاپ ندارم.
ممنون میشم چند تا گزینه بگید بهم، برم درباره شون تحقیق کنم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه مانیتور ۱۰۸۰ برا گیم دور و ور ۵ تومن میخوام بگیرم مورد خوبی هست معرفی کنید؟

با این بودجه فقط مدل معمولی میشه خرید. مدلی مثل SAMSUNG LS24C310.

سلام
دوستان من با بودجه حدود ۷۵ تا ۸۰ اینا میخوام یه لپتاپ بگیرم.
هدف اصلی‌ام هم گیم نیست از خریدش ولی میخوام برا گیم هم بتونم استفاده کنم اگه خواستم به عنوان پلتفرم جانبی. یه خروجی ای در حد کنسول های نسل ۹ بده دیگه اقلا.(بیشتر داد چه بهتر ولی خب با این بودجه میدونم انتظار high end ترین لپتاپ گیمینگ نمیتونم داشته باشم.
۱۵ اینچ هم بالاتر نباشه چون بابت کارم زیاد شاید بخوام جابجاش کنم.
۱ ترا هم باشه طبیعتا.

اطلاعات زیادی از مدل های لپتاپ ندارم.
ممنون میشم چند تا گزینه بگید بهم، برم درباره شون تحقیق کنم.

یه گزینه با پردازنده قوی و گرافیک مناسب برای بازیهای جدید:
ASUS ROG Strix G16 G614JVپردازنده
Intel Core i7 13650HX
ظرفیت حافظه اصلی (رم)
16GB DDR5
ظرفیت ذخیره‌ساز (هارددیسک - SSD)
1TB SSD
مدل گرافیک
Nvidia RTX 4060
ظرفیت حافظه گرافیکی
8GB
اندازه صفحه نمایش
15.6inch
نوع و دقت صفحه نمایش
FULL HD|1920×1080 IPS 144Hz
وزن
2.2Kg

یا مدل جدید 2023 Legion PRO 5 P از لنوو با مشخصات زیر:
I7 13700HX/16GB/1TB/RTX4060

هر دو حدود قیمت 80 تومنی دارند.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون فقط بین همین مدلی که معرفی کردی با lg 24m600m و هواوی
mateview sw 24 کدوم رو پیشنهاد میدی؟

همون مدل سامسونگ توصیه میشه.
LG 24MK600M هم خوبه، اما توی حالت Sleep گاهی اوقات سیگنال رو از دست میده که ظاهرا مشکل فرم ور یا کنترلر هست.

reza11

پنج انگشت مثل هم نیستند. به سلایق هم احترام بزاریم
کاربر سایت
Jun 6, 2013
814
نام
رضا
سلام خدمت دوستان. تا حداکثر 20 تومن مانیتور سایز 32 اینچ که برای ps5 جوابگو باشه و hdr و رنگ های خوبی داشته باشه چی پیشنهاد میدید؟ رزولوشن هم زیر 2k نباشه. تشکر

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Arash-S212

solix

عضو جدید
Oct 30, 2023
1
سلام خدمت دوستان. تا حداکثر 20 تومن مانیتور سایز 32 اینچ که برای ps5 جوابگو باشه و hdr و رنگ های خوبی داشته باشه چی پیشنهاد میدید؟
به نظرم میتونی مانیتور های ال جی رو ببینی قیمت های مناسب با کیفیت بالا و تکنولوژی Gsync هم داره

• Like
Reactions: reza11

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
آقا فرشید این مانیتورهای پرتابل ایسوس zenscreen با قیمت حدودا ۲۰ تومن که موجود شدن، ارزش خرید برای استفاده کنار intel nuc رو دارن؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام خدمت دوستان. تا حداکثر 20 تومن مانیتور سایز 32 اینچ که برای ps5 جوابگو باشه و hdr و رنگ های خوبی داشته باشه چی پیشنهاد میدید؟ رزولوشن هم زیر 2k نباشه. تشکر

اگر HDR باکیفیت بخواید از مانیتور Samsung Odyssey G7 27G75TQ بهتر نمیشه پیدا کرد در این رده قیمت. مدل 32 اینچی هم با همین مشخصات داره، اما فقط برای کنسول مناسبه.

آقا فرشید این مانیتورهای پرتابل ایسوس zenscreen با قیمت حدودا ۲۰ تومن که موجود شدن، ارزش خرید برای استفاده کنار intel nuc رو دارن؟

اگر فقط مانیتور معمولی بدون توجه به کیفیت و طیف رنگی و کار دفتری یا عمومی مدنظر باشه بله، مناسب هستن.
فقط توجه کنید که مانیتور پرتابل قابلیت جابجایی راحتتر داره، وگرنه با 20 تومن مانیتورهای به مراتب با کیفیتتری هم میشه خرید. بازم میگم بستگی به اولویت استفاده خودتون داره.

آخرین ویرایش:

pedram_dadgar

کاربر سایت
Aug 24, 2006
385
نام
پدرام
سلام.

من یک مادربورد H170 - Gaming 3 و یک HDD و یک SSD evo 850 دارم (250 گیگ)

میخواستم یک SSD یک ترابایت دیگه بهش اضافه کنم. امکانش هست؟ چی پیشنهاد میدید؟ EVO 980 معمولی چطوره؟ خوبه یا چیز دیگه ای پیشنهاد میدید؟

ممنون

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر