مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

jijabig23

کاربر سایت
Sep 25, 2015
648
نام
Ro.s
یه سوال.
من یه پاور ۷۵۰ واتی دارم. و ارتقای زیر مدنظرمه:
از ۳۰۷۰ به ۴۰۷۰
از ۱۲۴۰۰f به ۱۳۶۰۰K
اضافه کردن ۳۲ گیگ رم دیگه از کورسیر(الان ۳۲ گیگ از کورسیر دارم)(وجنس آرجی‌بی پرو بود مدلی که دارم فکر کنم)
تغییر SSD از ۹۸۰ عادی به ۹۸۰ پرو یا ۹۹۰(یادم نیست پرو داشت یا نه) دو ترابایت
اضافه کردن یه هارد چهار ترابایتی دیگه وسترن کنار همینی که دارم(وسترن بلو)
و ارتقا از تاف ۱۲۰ به مثلا معادل ۲۴۰ خود تاف یا راگ یا معادل کولر مستریش.
آیا پاور ۷۵۰ واتی من اصلا توانشو داره؟
این ارتقا در حداقل حالت چقدر میشه اصلا هزینه اش؟
و من زد۶۹۰ پرایم هم مادربردمه. نسخه D4

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
سلام
یه مانیتور تازه گرفته شده ولی یه مشکلی تو رنگ های سیاه داره که قرمز نشون میده .... مشکل از چیه ؟ موقع تست هنگام خرید همچین ایرادی ندیدم
چه چیزایی رو چک کنم ؟
دو عکس گرفتم یکیش مال لپ تابه که سالمه
View attachment 299967View attachment 299968

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
یه سوال.
من یه پاور ۷۵۰ واتی دارم. و ارتقای زیر مدنظرمه:
از ۳۰۷۰ به ۴۰۷۰
از ۱۲۴۰۰f به ۱۳۶۰۰K
اضافه کردن ۳۲ گیگ رم دیگه از کورسیر(الان ۳۲ گیگ از کورسیر دارم)(وجنس آرجی‌بی پرو بود مدلی که دارم فکر کنم)
تغییر SSD از ۹۸۰ عادی به ۹۸۰ پرو یا ۹۹۰(یادم نیست پرو داشت یا نه) دو ترابایت
اضافه کردن یه هارد چهار ترابایتی دیگه وسترن کنار همینی که دارم(وسترن بلو)
و ارتقا از تاف ۱۲۰ به مثلا معادل ۲۴۰ خود تاف یا راگ یا معادل کولر مستریش.
آیا پاور ۷۵۰ واتی من اصلا توانشو داره؟
این ارتقا در حداقل حالت چقدر میشه اصلا هزینه اش؟
و من زد۶۹۰ پرایم هم مادربردمه. نسخه D4

پاور 750 واتی شما مدل داره که نگفتید. اما اگر 750 واتی معتبر باشه برای قطعات جدید که برای ارتقا مدنظر دارید هم کفایت میکنه.
اما این که هزینش چقدر میشه بسته به مدل دقیق قطعات انتخاب داره. مدلها رو مشخص و لیست کنید که بشه قیمت داد.
مادربردتون هم خوبه، نیازی به ارتقا نداره.

سلام
یه مانیتور تازه گرفته شده ولی یه مشکلی تو رنگ های سیاه داره که قرمز نشون میده .... مشکل از چیه ؟ موقع تست هنگام خرید همچین ایرادی ندیدم
چه چیزایی رو چک کنم ؟
دو عکس گرفتم یکیش مال لپ تابه که سالمه
View attachment 299967View att

بیشتر به نظر میاد از پالت رنگ خروجی تنظیم شده برای مانیتور هست تا ایراد سخت افزاری.
تنظیمات مانیتور رو ریست کنید و مطمئن بشید که روی HDR نیست یا خروجی تصویر داخل ویندوز بدون HDR هست و دوباره تست کنید.

SHAYAN1999

کاربر سایت
Sep 19, 2014
1,344
بیشتر به نظر میاد از پالت رنگ خروجی تنظیم شده برای مانیتور هست تا ایراد سخت افزاری.
تنظیمات مانیتور رو ریست کنید و مطمئن بشید که روی HDR نیست یا خروجی تصویر داخل ویندوز بدون HDR هست و دوباره تست کنید.
گویا مشکل در خاک گرفتن سوکت hdmi بوده حل شد ممنون ...

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام
یه سوال
گرافیک های سری RTX3 با پردازنده های سری هسول یا نسل 4 اینتل مشکلی دارن؟

نه، در این مورد خاطرم نیست مطلبی خونده باشم یا جایی در فروم ها عنوان خاصی دیده باشم.
اگر مشکلی باشه از درایور یا درایورهای خاص یا از دستورات خاصی (مثل AVX) هست که در نسل چهارم اینتل ممکنه پشتیبانی نشده باشه، اما در بازیهای جدید استفاده بشه. بنابراین مستقیما به گرافیک مربوط نیست.

آخرین ویرایش:

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
میخواستم بدونم لپ تاپ هایی مثل Lenovo V15 یا ideapad 3 که معمولا یا SSD دارن یا HDD به صورت پیشفرض ، آیا قابلیت اضافه کردن یک هارد یا ssd دیگه رو دارن همه شون یا نه اگه بخوام ارتقا بدم حتما باید اونی که داره رو بردارم و یکی دیگه بزارم؟ کلا این مورد رو میخواستم توضیح بدین برام چون مدل هایی که دی وی دی رایتر دارن راحت میشه با خارج کردن دی وی دی رایتر و یک براکت هارد یا ssd جایگزینش کرد

کلا حداکثر از چند تا هارد یا ssd پشتیبانی میکنن؟

sajjad++

کاربر سایت
May 9, 2014
1,863
نام
Sajjad
سلام
میخواستم بدونم لپ تاپ هایی مثل Lenovo V15 یا ideapad 3 که معمولا یا SSD دارن یا HDD به صورت پیشفرض ، آیا قابلیت اضافه کردن یک هارد یا ssd دیگه رو دارن همه شون یا نه اگه بخوام ارتقا بدم حتما باید اونی که داره رو بردارم و یکی دیگه بزارم؟ کلا این مورد رو میخواستم توضیح بدین برام چون مدل هایی که دی وی دی رایتر دارن راحت میشه با خارج کردن دی وی دی رایتر و یک براکت هارد یا ssd جایگزینش کرد

خیلی از لپ تاپ‌های ۱۵ اینچی دوتا اسلات m.2 دارن که خب یکیش خالیه و میتونی یک ssd اضافه کنی
باید مدل دقیقا لپ تاپ رو سرچ کنی برای اطمینان

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش
سلام
سلام
مشکلی نداره ولی پردازنده گلوگاه میشه !!
نه، در این مورد خاطرم نیست مطلبی خونده باشم یا جایی در فروم ها عنوان خاصی دیده باشم.
اگر مشکلی باشه از درایور یا درایورهای خاص یا از دستورات خاصی (مثل AVX) هست که در نسل چهارم اینتل ممکنه پشتیبانی نشده باشه، اما در بازیهای جدید استفاده بشه. بنابراین مستقیما به گرافیک مربوط نیست.
متشکرم
مشخصات سیستمم اینه
i7-4770K
MAXIMUS VI HERO
16GB (2x8GB) DUAL DDR3-2400
GTX780
S24D395H
GP1000B-OC Gold
علاوه بر گرافیک خودم، یه GTX650 و یه 9800GT هم دارم به اضافه چندتا قطعه دیگه. تو فکر هستم این گرافیک ها و قطعات اضافی رو رد کنم یه مبلغی بذارم روش یه گرافیک جدیدتر بگیرم.
مثلا یا RTX 2060 Super یا RTX 3060
چون خیلی بعیده به این زودی سیستم رو ارتقا بدم و بیشتر دنبال اینم که یه گرافیک به روز داشته باشم.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,766
نام
فرشید
سلام

بستگی به مادربرد دستگاه و طراحی مربوطه داره که چند اسلات توسعه برای SSD M.2 داشته باشه. اگر تک اسلات باشه که باید اونی که هست رو بردارید و سیستم عامل رو با نرم افزار از SSD قدیمی به جدید انتقال بدید. اگر اسلات اضافی و خالی داشته باشه که SSD دوم رو نصب میکنید و با چند کار ساده داخل ویندوز شناسایی و قابل استفاده خواهد شد.
اونهایی که SSD رو با "کدی" به جای رایتر نصب میکنن از SATA SSD استفاده میکنن که خیلی کندتر از SSD M.2های کنونی هست و تفاوت قیمتشون هم محو شده.

منم برای لپتاپم که لنوو ideapad gameing3 هست میخوام ssd 512 گیگ بخرم. چه مدل و برندی پیشنهاد میکنید که قیمت منطقی هم داشته باشه
مدل که بستگی به بودجه، ظرفیت لازم و موجودی بازار داره.
امروزه خیلی برندها با کیفیتهای مناسب در بازار پیدا میشن. فقط اگر غیر از سامسونگ باشه با گارانتی معتبر بخرید.

سلام

متشکرم
مشخصات سیستمم اینه
i7-4770K
MAXIMUS VI HERO
16GB (2x8GB) DUAL DDR3-2400
GTX780
S24D395H
GP1000B-OC Gold
علاوه بر گرافیک خودم، یه GTX650 و یه 9800GT هم دارم به اضافه چندتا قطعه دیگه. تو فکر هستم این گرافیک ها و قطعات اضافی رو رد کنم یه مبلغی بذارم روش یه گرافیک جدیدتر بگیرم.
مثلا یا RTX 2060 Super یا RTX 3060
چون خیلی بعیده به این زودی سیستم رو ارتقا بدم و بیشتر دنبال اینم که یه گرافیک به روز داشته باشم.

متاسفانه این سخت افزار حتی با ارتقای کارت گرافیک به نسل جدید هم بسته به بازی تا حد زیادی گلوگاه خواهد بود. گرافیک به روز شده، بدون همراهی CPU ی متناسب و قوی راندمان ایده آل و پایدار تولید نخواهد کرد. هر چند که گرافیک جدید با همین سخت افزار هم قابل استفاده خواهد بود و راندمان خیلی بهتری هم در بازیها خواهد داشت.
به جز پاور، مانیتور و شاید کیس بقیه قطعات رو بهتره بفروشید و همزمان ارتقا بدید.

emaad.mir

کاربر سایت
May 26, 2020
620
مدل که بستگی به بودجه، ظرفیت لازم و موجودی بازار داره.
امروزه خیلی برندها با کیفیتهای مناسب در بازار پیدا میشن. فقط اگر غیر از سامسونگ باشه با گارانتی معتبر بخرید.
بودجه که حدود 1500 - 2000 مد نظرم هست برای 500 گیگ
تو سایت ها میدیدم برندهای مختلف از 1500 هست تا 3000 تومن حدودا. ممنون میشم چندتا برند با گارانتی معتبر بهم معرفی کنید.
برای انتقال ویندوز از ssd قدیم به جدید هم ممنون میشم راهنمایی کنید و اسم نرم افزار رو بگید

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
بستگی به مادربرد دستگاه و طراحی مربوطه داره که چند اسلات توسعه برای SSD M.2 داشته باشه. اگر تک اسلات باشه که باید اونی که هست رو بردارید و سیستم عامل رو با نرم افزار از SSD قدیمی به جدید انتقال بدید. اگر اسلات اضافی و خالی داشته باشه که SSD دوم رو نصب میکنید و با چند کار ساده داخل ویندوز شناسایی و قابل استفاده خواهد شد.
اونهایی که SSD رو با "کدی" به جای رایتر نصب میکنن از SATA SSD استفاده میکنن که خیلی کندتر از SSD M.2های کنونی هست و تفاوت قیمتشون هم محو شده.

لپ تاپ ها همه اسلات SATA SSD دارن یا نه؟ کلا اسلات Sata دارن یا ممکنه یه لپ تاپی نداشته باشه کلا؟ (چون الان اکثر مدل ها کلا dvd ندارن)
چون عملا یک ssd واسه نرم افزارها و سیستم عامل کافیه برام ولی واسه فیلم و موزیک و اینا گفتم شاید از لحاظ هزینه مناسبتر باشه که در کنار ssd که خود لپ تاپ داره هارد هم بهش اضافه کنم

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
لپ تاپ ها همه اسلات SATA SSD دارن یا نه؟ کلا اسلات Sata دارن یا ممکنه یه لپ تاپی نداشته باشه کلا؟ (چون الان اکثر مدل ها کلا dvd ندارن)
چون عملا یک ssd واسه نرم افزارها و سیستم عامل کافیه برام ولی واسه فیلم و موزیک و اینا گفتم شاید از لحاظ هزینه مناسبتر باشه که در کنار ssd که خود لپ تاپ داره هارد هم بهش اضافه کنم
دوست عزیز از زمان بوجود اومدن اسلات ساتا تا الان در حد چندین هزار مدل لپ تاپ مختلف تولید شدن. از اونجایی که پرسیدید "همه ی لپ تاپ ها" احتمالش تقریبا صد در صد هست که حداقل یه لپ تاپی پیدا بشه که اسلات ساتا نداشته باشه!!!
باید مدل لپ تاپ رو دقیقا بدونید و سرچ کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر