مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
یه سایت خوب برای برآورد توان پاور پیدا کردم.
https://pcpartpicker.com

تو این سایت میتونید سیستم رو جمع کنید اگه مغایرتی بین قطعات نباشه در بالا سمت چپ به صورت سبز رنگ مینویسه Compatibility: No issues or incompatibilities found
و بالا سمت راست تو قسمت Estimated Wattage مقدار توان مصرفی سیستم رو نشون میده

این سیستمی هست که من جمع کردم و به نظرم یکی از بهترین سیستم های به روز با قیمت متوسط حساب میشه. (البته پاور گرین تو لیست نبود من 650 کورسیر رو انتخاب کردم)
https://pcpartpicker.com/list/ZgzmnL

این سیستم برای من حدود 75 میلیون افتاد همراه با مانیتور. سرعت و کیفیتش بی نظیره و جای ارتقاء هم داره برای سال های آتی.
سلام
همچنان یکی از بهترین و بی دردسرترین سیستم هاییه که دارم استفاده میکنم و باهاش مشکلی نداشتم. فقط جهت یاداوری

ضمنا اومدم بپرسم: کسی سر رشته تو تجهیزات واقعیت مجازی داره؟ با بودجه 8 میلیون چی میشه خرید؟

Booker DeWitt

کاربر سایت
Sep 13, 2022
172
پایینتر از 1080p یعنی چی دقیقا؟ یعنی 720p؟ اگه اینجوره که این رزولوشن مناسب بازی نیست.
اما سیستم پیشنهادی طبق درخواست شما که رده پایین محسوب میشه، اما با قابلیت ارتقا به آخرین مدلها:

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون و ۷۵۰ هزار تومانIntel Core i3 12100F BOXCPU
چهار میلیون و ۶۵۰ هزار تومانASUS PRIME H610M-K D4MotherBoard
دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHzRAM
هفت میلیون و ۹۵۰ هزار تومان
(ده میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
ASUS PH GTX 1650 OC 4GB GDDR6
(ASUS DUAL Radeon RX 6500 XT OC 4GB GDDR6)
VGA
یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200RpmHDD
یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانWD Green SN350 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGREEN GP600A-GEDPower
دو میلیون و ۱۱۰ هزار تومانGREEN Z1 ARIOCase
بیست و هفت میلیون و ۴۰۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---
سلام همین سیستم می تونم کارت رو به ۳۰۵۰ تغییر بدم؟ مشکلی پیش نمیاره؟

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
Screenshot_20230627-222635~2.png
سلام ببخشید عکس گذاشتم اسم مشخصی نداشت
این هدست بی سیم رو برای بازی واسه pc ( ویندوز ۱۰ ) و برای تماشای فیلم و سریال از طریق tv و اهنگ با کیفیت صدای بالا میخوام اینکه اینو انتخاب کردم قیمت مناسب و ظاهر شیکی داره گزینه خوبیه ؟؟
________
دسته xbox series واسه pc با دانگل بلوتوث به خوبی مثل کنسول کار می کنه ؟؟ باتری شارژی چه برندی بهتره واسه این دسته ؟
______
یه دانگل بلوتوث با کیفیت و از یه برند معتبر برای pc بی زحمت برام معرفی کنین ؟؟
__
یه محافظ برق کامپیوتر از یه برند خارجی معتبر معرفی کنید که مقاومت خوبی مقابل افت نشت صائقه و .... داشته باشه ؟؟
ممنون از دوستان و اقا فرشید که راهنمایی می کنن

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
همچنان یکی از بهترین و بی دردسرترین سیستم هاییه که دارم استفاده میکنم و باهاش مشکلی نداشتم. فقط جهت یاداوری

ضمنا اومدم بپرسم: کسی سر رشته تو تجهیزات واقعیت مجازی داره؟ با بودجه 8 میلیون چی میشه خرید؟

در مورد VR اطلاعات خاصی از تجهیزات موجود ندارم، مگر همونی که توی بازار میشه پیدا کرد.

سلام همین سیستم می تونم کارت رو به ۳۰۵۰ تغییر بدم؟ مشکلی پیش نمیاره؟

بله، میتونید و مشکلی نیست.

View attachment 299034
سلام ببخشید عکس گذاشتم اسم مشخصی نداشت
این هدست بی سیم رو برای بازی واسه pc ( ویندوز ۱۰ ) و برای تماشای فیلم و سریال از طریق tv و اهنگ با کیفیت صدای بالا میخوام اینکه اینو انتخاب کردم قیمت مناسب و ظاهر شیکی داره گزینه خوبیه ؟؟
________
دسته xbox series واسه pc با دانگل بلوتوث به خوبی مثل کنسول کار می کنه ؟؟ باتری شارژی چه برندی بهتره واسه این دسته ؟
______
یه دانگل بلوتوث با کیفیت و از یه برند معتبر برای pc بی زحمت برام معرفی کنین ؟؟
__
یه محافظ برق کامپیوتر از یه برند خارجی معتبر معرفی کنید که مقاومت خوبی مقابل افت نشت صائقه و .... داشته باشه ؟؟
ممنون از دوستان و اقا فرشید که راهنمایی می کنن
تجهیزات جانبی Xbox معمولا مدلهای مخصوص PC دارند که همراهش دانگل اختصاصی داره و عملکرد بی نقصی داره.
اما اگر بخواید از بلوتوث و دانگل مجزا استفاده کنید دیگه هر مدلی باشه نمیشه روی عملکردش نظر داد.

برای محافظ برق از UPS برندهای معتبر، بعضا داخلی مثل فاران یا APC یا بقیه استفاده کنید. البته محافظت هم میکنن، اما فقط استابیلایزر نیستن و باتری داخلی یا خارجی برای نگه داری توان برای مدتی مشخص هم دارن.

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
تجهیزات جانبی Xbox معمولا مدلهای مخصوص PC دارند که همراهش دانگل اختصاصی داره و عملکرد بی نقصی داره.
اما اگر بخواید از بلوتوث و دانگل مجزا استفاده کنید دیگه هر مدلی باشه نمیشه روی عملکردش نظر داد.

برای محافظ برق از UPS برندهای معتبر، بعضا داخلی مثل فاران یا APC یا بقیه استفاده کنید. البته محافظت هم میکنن، اما فقط استابیلایزر نیستن و باتری داخلی یا خارجی برای نگه داری توان برای مدتی مشخص هم دارن.
ممنون فرشید جان
اگه استفاده از این هد ست رو صلاح نمیدونی تو این بازه قیمت (۵ یا ۶ تومن ) یکی دیگه معرفی کن اون هدست تو مشخصاتش ویندوز هم نوشته در هرصورت اگه از هد ست بی سیم بخوام رو pc استفاده کنم باید دانگل بلوتوث داشته باشم
___
در مورد ups هم که اشاره کردی ، محافظ برق رو به تنهایی توصیه نمی کنی جایی که هستم رعد و برق زیاده و خونه هم سیستم ارت توش بکار گرفته نشده متاسفانه و بخاطر همین رعد و برق مجبور میشم های برق pc رو قطع کنم که ممکنه پاورش تو بلند مدت دچار مشکل بشه
Ups هم فاران رو گفتی تو نت جستجو کردم مدل لاین اینتر اکتیو ۱۵۰۰ ولت واسه یه سیستم و تلویزیون ۵۵ کافیه فقط میخوام مواقعی ای که رعد و برق هست برق شهری رو قطع کنم و بتونه تا زمان وصل شدن مجدد سیستم و تی وی رو تو حالت استند بای نگه دار ( نهایتا ۲ یا ۳ ساعت ) ؟
ممنون

Booker DeWitt

کاربر سایت
Sep 13, 2022
172
سلام مجدد میخواستم بپرسم که مانیتور ls19f355hn با گرافیک rtx 3050 سازگاری داره؟ چون این مانیتور display port نداره و فقط پورت hdmi داره.
سوال دیگه اینکه گرافیک ۳۰۵۰ رو نسخه اورکلاک بگیرم بهتره یا معمولی؟ با توجه به همون سیستم بالا با پاور ۶۰۰؟

spiderman2007

کاربر سایت
Nov 10, 2007
2,407
نام
امیر
سلام
مانیتور موس کیبورد دارم
یک سیستم با حدود 50 تومان واسه کارهای گرافیکی کورل ممنون میشم معرفی کنین که تا چند سال راحت باشم و اگه نیاز به ارتقا بود قابل ارتقا باشه
توضیح : اصلا بازی نمیکنم ولی واسه طراحی کلا همه نرم افزارها رو جوابگو باشه

و سوال بعدی اینکه واسه جلوگیری از آسیب رسیدن به کامپیوتر از چه محافظی باید استفاده کرد؟ ups باید بگیرم یا محافظ؟ یه چیز خوب بخوام بگیرم که خیالم راحت باشه چه مدلی پیشنهاد میشه و حدود قیمتش چقدر هست؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون فرشید جان
اگه استفاده از این هد ست رو صلاح نمیدونی تو این بازه قیمت (۵ یا ۶ تومن ) یکی دیگه معرفی کن اون هدست تو مشخصاتش ویندوز هم نوشته در هرصورت اگه از هد ست بی سیم بخوام رو pc استفاده کنم باید دانگل بلوتوث داشته باشم
___
در مورد ups هم که اشاره کردی ، محافظ برق رو به تنهایی توصیه نمی کنی جایی که هستم رعد و برق زیاده و خونه هم سیستم ارت توش بکار گرفته نشده متاسفانه و بخاطر همین رعد و برق مجبور میشم های برق pc رو قطع کنم که ممکنه پاورش تو بلند مدت دچار مشکل بشه
Ups هم فاران رو گفتی تو نت جستجو کردم مدل لاین اینتر اکتیو ۱۵۰۰ ولت واسه یه سیستم و تلویزیون ۵۵ کافیه فقط میخوام مواقعی ای که رعد و برق هست برق شهری رو قطع کنم و بتونه تا زمان وصل شدن مجدد سیستم و تی وی رو تو حالت استند بای نگه دار ( نهایتا ۲ یا ۳ ساعت ) ؟
ممنون

هدست بی سیم مدنظرتون هست یا سیمی؟
اگه سیمی بخواید که میشه Logitech G635 رو معرفی کرد. اما هدست بی سیم گیمینگ باکیفیت توی این رده قیمت فک نکنم باشه و حدود 10 تومن به بالا بودجه.
در مورد UPS همون 1500 یا 2000 لاین اینتراکتیو برای دستگاههای مدنظر شما مناسبه و در صورت اختلال در ولتاژ یا قطعی برق خودش اتوماتیک از باتری استفاده میکنه. باتری داخلی باشه در حد 10 یا 15 دقیقه بیشتر جواب نیست اگر روشن باشن، اما استندبای بیشتر جواب میده.

سلام مجدد میخواستم بپرسم که مانیتور ls19f355hn با گرافیک rtx 3050 سازگاری داره؟ چون این مانیتور display port نداره و فقط پورت hdmi داره.
سوال دیگه اینکه گرافیک ۳۰۵۰ رو نسخه اورکلاک بگیرم بهتره یا معمولی؟ با توجه به همون سیستم بالا با پاور ۶۰۰؟

مانیتور شما فقط یک ورودی آنالوگ داره و برای تصویر گرفتن از کارت 3050 که فقط خروجی دیجیتال میده باید از یک مبدل اکتیو سیگنال آنالوگ به دیجیتال، مثلا HDMI به D-SUB استفاده کنید. اگه یه مبدل ساده بدون برد الکتریکی باشه تصویری از مانیتور نخواهید گرفت.
در مورد اورکلاک هم فرقی نمیکنه، پاور 600 واتی برای کارت 3060 و 3070 هم کافیه. بنابراین OCهم باشه جواب میده، هر چند که خیلی تفاوتی در راندمان نمیکنه.

سلام
مانیتور موس کیبورد دارم
یک سیستم با حدود 50 تومان واسه کارهای گرافیکی کورل ممنون میشم معرفی کنین که تا چند سال راحت باشم و اگه نیاز به ارتقا بود قابل ارتقا باشه
توضیح : اصلا بازی نمیکنم ولی واسه طراحی کلا همه نرم افزارها رو جوابگو باشه

و سوال بعدی اینکه واسه جلوگیری از آسیب رسیدن به کامپیوتر از چه محافظی باید استفاده کرد؟ ups باید بگیرم یا محافظ؟ یه چیز خوب بخوام بگیرم که خیالم راحت باشه چه مدلی پیشنهاد میشه و حدود قیمتش چقدر هست؟

بهترین محافظ همون UPS از برند معتبر هست. فاران برند داخلیه، اما محصولات کیفی و ساپورت خوب داره. چن تا برند وارداتی خارجی هم زیرمجموعه داره مثل Trust.

اینم برای سیستم:
ده میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون و ۵۰ هزار تومان)
(سیزده میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 13600K
(Intel Core i5 12600K)
(AMD Ryzen 5 7600)
CPU
پنج میلیون و ۳۵۰ هزار تومانGREEN GLACIER GLC240-ARGBCOOLING
ده میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(دوازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z790-P D4
(ASUS PRIME X670-P AM5)

MotherBoard
چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
GSkill RIPJAWS V 2*16GB DDR4 3600MHz -32GB
(Corsair VENGEANCE 2*16GB DDR5 5600MHz -32GB)
RAM
نه میلیون و ۲۰۰ هزار تومانASUS PH GeForce GTX 1650 OC 4GVGA
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومانSAMSUNG 980 M.2 500GBSSD
--ODD
سه میلیون و ۵۲۰ هزار تومانGREEN GP800A-GEDPower
سه میلیون و ۸۹۰ هزار تومانGREEN GRIFFIN G6Case

آخرین ویرایش:

Persia Tech

کاربر سایت
Feb 2, 2021
3,238
من یک ماهه پیش رم DDR5 که داشتم یکیش سوخت DDR TRIDENT Z 5600 CL36 بود
خیلی برام عجیب بود چون رم اونم همچین رمی با با 2 تا محافظ برق المانی پاور 1200 تور 2 در کنار مادربرد Z690-A ایسوس سوخت اونم در حالی که در حالت بیکاری بود سیستم
خوب رم ها گارانتی اواژنگ داشتن گفتم حالا حالاها طبق معمول علافم تا بیان عوضش کنن یا اصلا زیر بار برن چون رم گرونیم هست
بردم پیششون گفتن 10 روز طول می کشه تا تعویض کنن به شرطی اینکه مشابه ش باشه اگه نه یک ماهی مممکنه طول بکشه
من روز بعدش زنگ زدم گفتن بله یکی از رم ها طبق گفته ی خودتون مشکل داشته باید عوض بشه زمان بدید تا چک کنیم
2 روز بعدش تماس گرفتم گفتم چی شد گفتن 10 روز باید صبر کنید پروسه ی کاریشه گفتم خوب من سیستم ندارم متصل کردن به مدیرشون صحبت کردم گفت 6000 CL36 داریم سفید مشکی جای تمام مشکی باید 260 هم هزینه ی تعویضش بدید با مالیاتش گفتم اشکالی نداره
2 روز بعدش گفتن بیاد ببرید و در کمال تعجب 260 دادم رم جدید گرفتم اومدم
تا الان اینقدر راحت و یک هفته ای با گارانتی کنار نیومده بودم
تا الان همیشه از گارانتی بد گفته بودم اما خوبشم باید گفت من از اواژنگ راضی بودم خیلی منطقی بدون مشکل تعویضش کردن
گارانتی سازگار الماس لایف کم اذیتم کردن اما اواژنگ خوب بود به نظرم
گارانتی سام سرویس هم که به تاریخ پیوست واقعا خوب بود

آخرین ویرایش:

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
هدست بی سیم مدنظرتون هست یا سیمی؟
اگه سیمی بخواید که میشه Logitech G635 رو معرفی کرد. اما هدست بی سیم گیمینگ باکیفیت توی این رده قیمت فک نکنم باشه و حدود 10 تومن به بالا بودجه.
در مورد UPS همون 1500 یا 2000 لاین اینتراکتیو برای دستگاههای مدنظر شما مناسبه و در صورت اختلال در ولتاژ یا قطعی برق خودش اتوماتیک از باتری استفاده میکنه. باتری داخلی باشه در حد 10 یا 15 دقیقه بیشتر جواب نیست اگر روشن باشن، اما استندبای بیشتر جواب میده.
ممنون مهندس جان
برای هدست میخوام توی موسیقی ، فیلم و سریال (بازی هم اولویت اخره )بهترین و با کیفیت ترین صدارو بگیرم از اونجایی که بی سیم میخوام باشه یکم سخته انتخاب اما میتونم ۳ ۴ ماه دیرتر بخرم و بودجه رو به ۱۲ ۱۴ تومن افزایش بدم
بعدا یه سیمی هم از برند beyerdynamic میخرم

Dysphoria

کاربر سایت
Jul 2, 2009
1,282
نام
محمدرضا
ممنون مهندس جان
برای هدست میخوام توی موسیقی ، فیلم و سریال (بازی هم اولویت اخره )بهترین و با کیفیت ترین صدارو بگیرم از اونجایی که بی سیم میخوام باشه یکم سخته انتخاب اما میتونم ۳ ۴ ماه دیرتر بخرم و بودجه رو به ۱۲ ۱۴ تومن افزایش بدم
رفیق پیشنهاد میکنم مدل های Sony رو یه نگاه بندازی تو اون رنج قیمت واقعا عالی هستن .
WH-XM4 - WHX-M5
من تقریبا 6 ماهه دارم از XM4 استفاده میکنم و میتونم بگم بی نظیره همه جوره.
با اینکه دوسال قبل تر از مدل 5 ش اومده ولی تو لیست rtings همچنان پیشتازه ! :D
The 7 Best Wireless Bluetooth Headphones - Summer 2023: Reviews

• Like
Reactions: milad.ps4

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,657
نام
milad
رفیق پیشنهاد میکنم مدل های Sony رو یه نگاه بندازی تو اون رنج قیمت واقعا عالی هستن .
WH-XM4 - WHX-M5
من تقریبا 6 ماهه دارم از XM4 استفاده میکنم و میتونم بگم بی نظیره همه جوره.
با اینکه دوسال قبل تر از مدل 5 ش اومده ولی تو لیست rtings همچنان پیشتازه ! :D
The 7 Best Wireless Bluetooth Headphones - Summer 2023: Reviews
ممنون زیاد تعریف xm4 رو شنیدم اما بخاطر قیمت هیچوقت جرعت نکردم حتی برم ویژگی هاش رو تو نت ببینم
اما در نظر دارم اگه ۷ ماه هم طول بکشه یه هد ست عالی بگیرم چی بهتر از این محصول سونی

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
من یک ماهه پیش رم DDR5 که داشتم یکیش سوخت DDR TRIDENT Z 5600 CL36 بود
خیلی برام عجیب بود چون رم اونم همچین رمی با با 2 تا محافظ برق المانی پاور 1200 تور 2 در کنار مادربرد Z690-A ایسوس سوخت اونم در حالی که در حالت بیکاری بود سیستم
خوب رم ها گارانتی اواژنگ داشتن گفتم حالا حالاها طبق معمول علافم تا بیان عوضش کنن یا اصلا زیر بار برن چون رم گرونیم هست
بردم پیششون گفتن 10 روز طول می کشه تا تعویض کنن به شرطی اینکه مشابه ش باشه اگه نه یک ماهی مممکنه طول بکشه
من روز بعدش زنگ زدم گفتن بله یکی از رم ها طبق گفته ی خودتون مشکل داشته باید عوض بشه زمان بدید تا چک کنیم
2 روز بعدش تماس گرفتم گفتم چی شد گفتن 10 روز باید صبر کنید پروسه ی کاریشه گفتم خوب من سیستم ندارم متصل کردن به مدیرشون صحبت کردم گفت 6000 CL36 داریم سفید مشکی جای تمام مشکی باید 260 هم هزینه ی تعویضش بدید با مالیاتش گفتم اشکالی نداره
2 روز بعدش گفتن بیاد ببرید و در کمال تعجب 260 دادم رم جدید گرفتم اومدم
تا الان اینقدر راحت و یک هفته ای با گارانتی کنار نیومده بودم
تا الان همیشه از گارانتی بد گفته بودم اما خوبشم باید گفت من از اواژنگ راضی بودم خیلی منطقی بدون مشکل تعویضش کردن
گارانتی سازگار الماس لایف کم اذیتم نکردن اما اواژنگ خوب بود به نظرم
گارانتی سام سرویس هم که به تاریخ پیوست واقعا خوب بود

اتفاقا یکی از کاربرای دیگه هم با DDR4 گارانتی آواژنگ تقریبا همین تجربه رو داشت و مثبت بود. حالا اگر خودش خواست بعدا میتونه در موردش توضیح بده.
این نقش یه برخورداری از گارانتی معتبر در تجربه ی خرید رو نشون میده بهرحال.

خرابی یا معیوب شدن تراشه های حافظه لزوما ارتباطی با تامین جریان پاور یا مادربرد نداره و میتونه تصادفی ایجاد بشه.

ممنون مهندس جان

همونطور که خودتون اشاره کردید هدست Sony WH-1000XM4 برای موزیک در رنج قیمتی مورد نظر هنوز یکی از بهترین هاست و در مواردی بهتر از MX-5
در اینصورت پیشنهاد قبلی من از لاجیتک رو فراموش کنید، اونها مخصوص بازی هستن.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام...یه سیستم تا رنج 80 تومن بدون مانیتور و SSD..ممنونم

قیمتمدلنام قطعه
پانزده میلیون و ۹۰۰ هزار تومانIntel Core i5 13600KCPU
پنج میلیون و ۳۵۰ هزار تومانGREEN GLACIER GLC240-ARGBCOOLING
ده میلیون و ۲۰۰ هزار تومانASUS PRIME Z790-P D4MotherBoard