مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.Amirone

ソニー株式会社
کاربر سایت
Oct 1, 2009
7,544
Cooler Master MasterGel Maker

الان داخل بازار موجوده و روی کامپیوتر خودم با ۱۳۷۰۰k (موسوم به بخاری برقی) به خوبی داره کار می‌کنه.

Thermal Grizzly Kryonaut
این هم توی بازار ظاهرا موجوده و احتمالا بهترین خمیر سیلیکون موجوده. فقط چون می‌گفتن دوامش کمه ازش استفاده نکردم.
چسب سیلیکون :D کاراییش کمی متفاوته با خمیر سیلیکون و مورد استفاده ای که برای من داره زیر هیت سینکه. بسته به برد بعضی اوقات از پد استفاده می کنم بعضی اوقات هم چسب

m.a.t

کاربر سایت
Dec 31, 2005
3,102
نام
محمد علی
چسب سیلیکون :D کاراییش کمی متفاوته با خمیر سیلیکون و مورد استفاده ای که برای من داره زیر هیت سینکه. بسته به برد بعضی اوقات از پد استفاده می کنم بعضی اوقات هم چسب
ها:D
دنبال Thermal Putty هستی؟
آخه چسب سیلیکون به این‌هایی میگیم که آکواریوم سازها استفاده می‌کنن:D

• Smile
Reactions: NHM

drak

کاربر سایت
Aug 13, 2010
330
نام
Amir
کارت گرافیک 1070 Ti و 3060 Ti تقریبا با هم برابری میکنن اما پردازنده ای که یه ۳۰۶۰ نیاز داره برای گلوگاه نشدن با پردازنده ای که ۱۰۷۰ نیاز داره یکیه؟
داداش ترو خدا بگو داری ترول میکنی.. :D
فرق بین این دو تا کارت رسما فرق بین قابل پلی بودن و غیرقابل پلی بودنه واسه 90% گیمای جدید :D
Screenshot_4.jpg Screenshot_5.jpg Screenshot_3.jpg

• Like
Reactions: hitman68 and Vault

DevilAngel

کاربر سایت
Mar 20, 2023
35
نام
omid
میتونه گزینه خوبی باشه، چون با قیمتهای فعلی نمیشه کیبورد با کیفیت با سوئیچ های مکانیکال واقعی رو زیر 3500 خریداری کرد.
در مورد کنترلرها نظری ندارم، تجربه ای با این مدلهای هم نداشتم.

چسب سیلیکون یا خمیر سیلیکون؟ برای چه قطعه ای؟
اگر برای پردازنده میخواید مدلهای حرفه ای و با کیفیت مثل Coolermaster Master و MX-5 و بهتره هم در بازار داخلی موجوده.

کارت مذکور احتمالا ماین شده بوده و نباید خریداری میشده، تراشه های حافظش آسیب دیده و مشکل سخت افزاریش هم قابل رفع نیست.
حرفای فروشنده هم یا میم بوده یا جوک گفته.

مادربرد ارزون گیمینگ منظور چیه؟ هیچ مشخصاتی نداریم هیچی معرفی نمیکنیم.

از چه نظر برابری میکنن؟ بنظرم از هیچ نظر.
پردازنده ای هم که نیاز دارن قطعا یکی نیست.
نرم افزاری چیزی هستش که نشون بده قطعه ماین شده بشه به فروشنده ثابت کرد؟
برا مادر بورد هم متاسفانه اطلاعات کامل سیستم طرف رو ندارم فقط یه رنج قیمت میخواستم بودجه طرف 10 میلیون گیر میاد با این حدودا؟

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
چسب سیلیکون مرغوب و قوی که خودتون استفاده کرده باشید و موجود باشه لطفا بهم معرفی کنید. مدلی که داشتم دیگه موجود نیست و نمی دونم از موارد موجود کدومشون بهتره
نمیدونم برای چه کاری نیاز داری ولی مارک Kafuter رو من استفاده کردم خوب هست

Vault

کاربر سایت
Apr 12, 2023
39
داداش ترو خدا بگو داری ترول میکنی.. :D
فرق بین این دو تا کارت رسما فرق بین قابل پلی بودن و غیرقابل پلی بودنه واسه 90% گیمای جدید :D
View attachment 289974View attachment 289975View attachment 289973

بله درسته منظورم ۱۰۸۰ Ti بود به اشتباه 1070 Ti نوشتم این کارت رو من کنار یه ۳۰۶۰ تست کردم تو لوکیشن مشابه و زاویه دوربین یکسان تقریبا یکی بود البته سی پی یو و رم سیستمی که ۱۰۸۰ Ti روش بود ضعیف تر بود

cheofox

کاربر سایت
Feb 24, 2023
230
کیبورد ردراگون نخرید
من یه دونه با اعتباری دیجی کالا خریدم
الان اول تیر باید پول ش را بدم
مثل خرس پشیمان هستم .
سرعت تایپ زیاد و مسخره
یه حرف را سه بار تایپ میکنه .
آقا فرشید راهی برای حل این مشکل تو ویندوز وجود داره ؟

من کیبورد قدیمی ی کولر مستر هست . دگمه Enter اش میپره باید هی جا بزنم . نمیدونم عیب از سوویچ ه چیه ؟
masterkeys pro l مال 6 سال پیش
چنگک داره باید چجوری استفاده کنم ؟

ردراگن مال فیلیپین هست .
rgb بخواید روشن کنید باید هر دفعه دگمه scroll lock رابزنید .
آقاق فرشید لطفا راهنمایی کنید . من یا enter این کیبور د را درست کنم یا سرعت تایپ ردراگن را حل کنم
ممنون .

• Smile
Reactions: DoomedToKill

drak

کاربر سایت
Aug 13, 2010
330
نام
Amir
بله درسته منظورم ۱۰۸۰ Ti بود به اشتباه 1070 Ti نوشتم این کارت رو من کنار یه ۳۰۶۰ تست کردم تو لوکیشن مشابه و زاویه دوربین یکسان تقریبا یکی بود البته سی پی یو و رم سیستمی که ۱۰۸۰ Ti روش بود ضعیف تر بود
بازم داری اشتباه میکنی شدیدا، کار واقعا احمقانه ایه خریدن 1080Ti حتی در برابر 3060Ti با اینکه حتی 1080Ti سه گیگ بیشتر VRAM داره ولی به شدت قدیمیه در حال حاضر + همچنان تو اکثر گیمای جدید بدتر از 3060ti پرفورم میکنه...ربطی هم به *قدرت* نداره به اون صورت چون بالا بری پایین بیای کارت برای 6-7 سال پیشه، تکنولوژی و آرکیتکچر و طراحی برای 6 سال پیشه و تو گیمای جدید خودشو خیلی بیشتر نشون میده.
همین الان منسوخ نشده باشه یه سال دیگه دو سال دیگه منسوخ میشه :D الکی گول اسم و غش و ضعف ملت ندید بدید و برای کارتی که 6 سال پیش خوب بوده نباید خورد.
کارت میگیری حداقل یه نسل عقب تر بگیر.
تو اون رنج قیمت بهترین کارت 6700XT/RTX3070 ایناس که البته 6700XT بهتره چون در حد 3070 فریم میده (بدون در نظر گرفتن ری تریسینگ) و از 3060ti چهار گیگ مموری بیشتر داره که خیلی بدرد میخوره تو گیمای جدید اکثر کارتای 8 گیگ کم آوردن تو سه چهار عنوان اخیر.
Screenshot_8.jpg Screenshot_7.jpg

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,662
نام
milad
میتونه گزینه خوبی باشه، چون با قیمتهای فعلی نمیشه کیبورد با کیفیت با سوئیچ های مکانیکال واقعی رو زیر 3500 خریداری کرد.
در مورد کنترلرها نظری ندارم، تجربه ای با این مدلهای هم نداشتم.
ممنون فرشید جان بی زحمت یه سیستم فقط کیس با نهایت هزینه 25 میلیون معرفی می کنی
کارت مورد نظر 1650 هست اگه با 25 بشه

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
نرم افزاری چیزی هستش که نشون بده قطعه ماین شده بشه به فروشنده ثابت کرد؟
برا مادر بورد هم متاسفانه اطلاعات کامل سیستم طرف رو ندارم فقط یه رنج قیمت میخواستم بودجه طرف 10 میلیون گیر میاد با این حدودا؟

نه متاسفانه، راهکار نرم افزاری نداره که نشون بده شده یا نشده. حتی با بررسی ظاهری هم خیلی سخت بشه تشخیص 100درصدی داد. اما مشکلی که این کارت داره یکی از مشکلات رایج کارتهای ماین شده و فرسوده هست.
بدون اطلاعات سیستم چجوری باید مادربرد معرفی کرد؟
مادربردای نسل جدید از 3 تومن هستن تا 20 تومن، مدلهای رده بالا هم از ده تومن به بالا.

کیبورد ردراگون نخرید
من یه دونه با اعتباری دیجی کالا خریدم
الان اول تیر باید پول ش را بدم
مثل خرس پشیمان هستم .
سرعت تایپ زیاد و مسخره
یه حرف را سه بار تایپ میکنه .
آقا فرشید راهی برای حل این مشکل تو ویندوز وجود داره ؟

من کیبورد قدیمی ی کولر مستر هست . دگمه Enter اش میپره باید هی جا بزنم . نمیدونم عیب از سوویچ ه چیه ؟
masterkeys pro l مال 6 سال پیش
چنگک داره باید چجوری استفاده کنم ؟

ردراگن مال فیلیپین هست .
rgb بخواید روشن کنید باید هر دفعه دگمه scroll lock رابزنید .
آقاق فرشید لطفا راهنمایی کنید . من یا enter این کیبور د را درست کنم یا سرعت تایپ ردراگن را حل کنم
ممنون .

فقط میشه سرعت تایپ کلیدها رو از داخل نرم افزار خود سازنده یا تنظیمات ویندوز کم و زیاد کرد.
اگر مشکل از سرعت نباشه و فقط برخی کلیدها رو با یک بار فشردن چند بار تایپ میکنه دیگه مشکل خود کیبورد هست و فقط میشه با الکل تمیز کرد، شاید مشکلش حل شد.

سوییچ پلاستیکی باشه نمیشه تنهایی تعویضش کرد، اگر سوئیچ مکانیکی باشه شاید بشه جداش کرد.

ممنون فرشید جان بی زحمت یه سیستم فقط کیس با نهایت هزینه 25 میلیون معرفی می کنی
کارت مورد نظر 1650 هست اگه با 25 بشه

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
Intel Core i3 10100F
(AMD Ryzen 5 5600G)
CPU
سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H510M-A
(ASUS PRIME B550M-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومانASUS PH GTX 1630 OC 4GB GDDR6VGA
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200RpmHDD
یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومانWD Green SN350 240GBSSD
۴۵۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
دو میلیون و ۵۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase
بیست و شش میلیون و ۳۷۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

DevilAngel

کاربر سایت
Mar 20, 2023
35
نام
omid
نه متاسفانه، راهکار نرم افزاری نداره که نشون بده شده یا نشده. حتی با بررسی ظاهری هم خیلی سخت بشه تشخیص 100درصدی داد. اما مشکلی که این کارت داره یکی از مشکلات رایج کارتهای ماین شده و فرسوده هست.
بدون اطلاعات سیستم چجوری باید مادربرد معرفی کرد؟
مادربردای نسل جدید از 3 تومن هستن تا 20 تومن، مدلهای رده بالا هم از ده تومن به بالا.

فقط میشه سرعت تایپ کلیدها رو از داخل نرم افزار خود سازنده یا تنظیمات ویندوز کم و زیاد کرد.
اگر مشکل از سرعت نباشه و فقط برخی کلیدها رو با یک بار فشردن چند بار تایپ میکنه دیگه مشکل خود کیبورد هست و فقط میشه با الکل تمیز کرد، شاید مشکلش حل شد.

سوییچ پلاستیکی باشه نمیشه تنهایی تعویضش کرد، اگر سوئیچ مکانیکی باشه شاید بشه جداش کرد.

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
Intel Core i3 10100F
(AMD Ryzen 5 5600G)
CPU
سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME H510M-A
(ASUS PRIME B550M-A)
MotherBoard
دو میلیون و ۵۵۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*8GB DDR4 3200MHz -16GBRAM
هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومانASUS PH GTX 1630 OC 4GB GDDR6VGA
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200RpmHDD
یک میلیون و ۲۷۰ هزار تومانWD Green SN350 240GBSSD
۴۵۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
دو میلیون و ۵۰ هزار تومانGREEN ORAMAN PlusCase
بیست و شش میلیون و ۳۷۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---
حالا فعلا کار دوستمو داره راه میندازه زیاد دنبال گیم اینا نیست و بیشتر برا برنامه نویسی استفاده میکنه سراغ فروشنده رفتیم که طبیعتا قبول نکرد عوض کنه و کل سیستم ور داشت از اول همچیشو نصب کرد و پچ فیکس زد به گفته خودش مشکل از درایوش بوده که گه گداری درایوش بازی در میاره و ماین نشده و یه تستی اورد یه حالت سیاه چاله داشت و از کل سیستم کار میکشید با بالا ترین سطح فریم ریت و خیلی چیزا مثل اورکلاک نشده اینا رو نشون میداد و نوشته بود که همچی اوکیه.
من خودمم امروز تحقیق کردم مثل اینکه گرافیکای rx 570 درایواشون مشکل شناسایی داره پچ باید بریزی این مشکل برطرف کنه اسمش پچشم اینه (ati pixel clock patcher) من کلا از گرافیکای amd سر نمیارم یه مدتم یادمه خیلی از مردم سر صداشون در اوموده سر گرافیکاش.
مرسی همون رنج قیمت میخواستم بودجه
برای مادربوردم برای (cpu intel core i3 4160) مادربورد پیدا کردم که مدلش (p8h81m3 american marwari) هستش قیمتش 4600 بود بنظرتون خوبه؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
حالا فعلا کار دوستمو داره راه میندازه زیاد دنبال گیم اینا نیست و بیشتر برا برنامه نویسی استفاده میکنه سراغ فروشنده رفتیم که طبیعتا قبول نکرد عوض کنه و کل سیستم ور داشت از اول همچیشو نصب کرد و پچ فیکس زد به گفته خودش مشکل از درایوش بوده که گه گداری درایوش بازی در میاره و ماین نشده و یه تستی اورد یه حالت سیاه چاله داشت و از کل سیستم کار میکشید با بالا ترین سطح فریم ریت و خیلی چیزا مثل اورکلاک نشده اینا رو نشون میداد و نوشته بود که همچی اوکیه.
من خودمم امروز تحقیق کردم مثل اینکه گرافیکای rx 570 درایواشون مشکل شناسایی داره پچ باید بریزی این مشکل برطرف کنه اسمش پچشم اینه (ati pixel clock patcher) من کلا از گرافیکای amd سر نمیارم یه مدتم یادمه خیلی از مردم سر صداشون در اوموده سر گرافیکاش.
مرسی همون رنج قیمت میخواستم بودجه
برای مادربوردم برای (cpu intel core i3 4160) مادربورد پیدا کردم که مدلش (p8h81m3 american marwari) هستش قیمتش 4600 بود بنظرتون خوبه؟

نظرم در مورد ماین رو گفتم، کارهای انجام شده کمترین تاثیری در اثبات ماین شده بودن یا نبودن کارت ندارند. اون تستها هیچ چیزی از این مشکل رو نه متیونن تایید کنن و نه رد. با پچ یا بدون پچ فرقی نخواهد کرد در نظر اولیه.
در مورد مادربردتون هم خب مدل کارکرده و دست دوم رو نمیشه قیمت دقیق داد. پردازنده ی 4160 اونقدر قدیمی هست که برای کار عادی هم هزینه کردن برای مادربرد و قطعات جانبی دیگه ارزشش رو نداشته باشه. بجاش برای خرید پردازنده و مادربرد نسل جدیدتر هزینه کنید.

godofwar3

کاربر سایت
Jul 10, 2008
694
نام
حسین
سلام اقا فرشتید نظرتون در مورد ssd سامسونگ ۸۷۰ evo با حجم ۵۰۰ گیگ چیه جنسش خوب هست برای بازی و بین این و مارک ادیتا اس ۴۰ گیمینگ ۵۱۲ گیگ کدوم بهتره و سرعتشون تو لودینگ بازی کدوم بهتره من یه دونه ادیتا ۲۴۰ گیگ m2 دارم که هم ویندوز نصبه هم بازی داخلش اجرا میکنم الان دیدم حجم بازیها بالا رفته میخاستم حجم بیشتر بگیرم حالا با توجه به این شرایط کدوم بگیرم و مادربرد من کلا یه دونه اسلات m2 داره

• Like
  • Smile
Reactions: beshush and cheofox

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام اقا فرشتید نظرتون در مورد ssd سامسونگ ۸۷۰ evo با حجم ۵۰۰ گیگ چیه جنسش خوب هست برای بازی و بین این و مارک ادیتا اس ۴۰ گیمینگ ۵۱۲ گیگ کدوم بهتره و سرعتشون تو لودینگ بازی کدوم بهتره من یه دونه ادیتا ۲۴۰ گیگ m2 دارم که هم ویندوز نصبه هم بازی داخلش اجرا میکنم الان دیدم حجم بازیها بالا رفته میخاستم حجم بیشتر بگیرم حالا با توجه به این شرایط کدوم بگیرم و مادربرد من کلا یه دونه اسلات m2 داره

بله SAMSUNG 870EVO بین مدلهای ساتا از بهترین‌ها هست، فقط این که حالا که دارید مدل SATA میخرید حداقل حجم بالا بخرید، 500 گیگی که با چن تا بازی نسل جدید پر میشه کلا.
همون M.2 رو که دارید برای ویندوز استفاده کنید فقط. این مدل ساتا رو به بازی اختصاص بدید.

hojjjat2

کاربر سایت
Feb 19, 2016
516
سلام
من رایت دیسک زیاد دارم اما کیسم جای دیویدی نداره
یک رایتر خوب اکسترنال که حداقل روزی 50 تا دیسک بدون مشکل بزنه یا اینترال با تبدیلش به usb معرفی می کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر