مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

1mohsen

کاربر سایت
Jun 20, 2022
56
نام
محسن
اگه برند معتبر بخواید باید از Dlink مدلهای غیر روسی و TPlink خریداری کنید. البته اینا هیچ کدوم آپدیت نمیشن دیگه، مگر این که مدل چند میلیون تومنی جدید باوایرلس AC/AX باشه. TP-Link Archer VR600 مثلا یه نمونست.
اگر محصولات جدید ایسوس رو بخرید هم معمولا آپدیت دارن هنوز.

بعد از ممنوعیت واردات مودم و تولید داخلی وضعیت موجودی بازار خیلی بد شده و انتخابهای ارزون قیمت زیاد نیست.
توی فروشگاه یه مدل از D-link دیدم روی جعبه اش نوشته بود Made in Iran ! نخریدم، احتمالاً داخل اینا Backdoor سخت افزاری نصب شده. فروشنده گفت برند tp-link هم دارم خارجیه توی ایران مونتاژ نشده و قاچاقی وارد میشه. نشونم داد دیدم گارانتی داره! اگه کالایی واقعاً قاچاق و غیر قانونی باشه چه جوری شرکتها جرأت میکنند اون رو گارانتی کنند؟ آقا فرشید آیا واقعاً بعضی از مودم های بازار ایران قاچاق هست یا اینکه اینا هم در داخل تولید شده و الکی میگن قاچاقه که مردم خیالشون از بابت Backdoor راحت بشه و بخرند؟ اگه قاچاق هست چرا گارانتی دارند؟ یعنی شرکت گارانتی کننده از دولت نترسیده؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
توی فروشگاه یه مدل از D-link دیدم روی جعبه اش نوشته بود Made in Iran ! نخریدم، احتمالاً داخل اینا Backdoor سخت افزاری نصب شده. فروشنده گفت برند tp-link هم دارم خارجیه توی ایران مونتاژ نشده و قاچاقی وارد میشه. نشونم داد دیدم گارانتی داره! اگه کالایی واقعاً قاچاق و غیر قانونی باشه چه جوری شرکتها جرأت میکنند اون رو گارانتی کنند؟ آقا فرشید آیا واقعاً بعضی از مودم های بازار ایران قاچاق هست یا اینکه اینا هم در داخل تولید شده و الکی میگن قاچاقه که مردم خیالشون از بابت Backdoor راحت بشه و بخرند؟ اگه قاچاق هست چرا گارانتی دارند؟ یعنی شرکت گارانتی کننده از دولت نترسیده؟

بله، مدلهای ارزون قیمت D_Link تولید داخل هست و فرم ور روسی روش نصبه. هیچ کجای نت هم هیچ اطلاعاتی که رسمی باشه ازشون ثبت نشده و آپدیتی نخواهند داشت. حتی اگر Backdoor هم نداشته باشه اونقدر باگ و حفره امنیتی داره که نیازی به اقدامات دیگه نباشه. ضمن این که 90 درصدشون مشکل نصب و خرابی دارن و برای همین هم گفتم اصلا وقتتون رو با خریدشون هدر ندید.
در مورد TPLink هم بله، همه قاچاقی هستن و گارانتی هاشون هم مشکلی با این قضیه ندارن، چون رسمی نیستن و تعهد خاصی ندارن روی محصول.

علت این وضعیت آشفته هم ممنوعیت واردات به بهانه تولید داخل هست که در واقعیت فقط دلیلش رانت برخی افراد در این وسط هست. "مودم روتر ارزون قیمت و تولید داخلی رو اصلا و ابدا نخرید". درست مثل لوازم خانگی داخلی بی ارزش هستن، اما چون فناوریشون باید بروز باشه وضعیتشون بغرنج تر هست.

Arcases

کاربر سایت
May 10, 2022
57
دمای بالای 100؟ این دما هیچ کجا و برای هیچ کارتی عادی نیست!
اگر از این دما مطمئن هستید کارت رو از نظر کار کردن فن ها بررسی کنید و اگر با سرویس خنک کننده مشکل حل نشد باید ابتدا کارت رو خودتون یا تکنسین باز و خمیرسیلیکون GPU رو عوض کنه.

123456.jpg

این دما م تو کال 2019 مادرن وارفر 1 هست
تازه این تو لابی هست و تو خود گیم نیست

قبلا کمتر از این ها بود
فن ها عیبی نداره
فول سرعت تو بتای وارفر 2 میچرخید
تا 105 درجه هم میره

به نظر شما کجا بدم واتر کولر روش بذارن ؟
لیون کامپیوتر هنوز داره ؟
یا جای بهتر هم هست ؟

با تشکر
پیشاپیش

Attachments

• Untitled 2.jpg
    Untitled 2.jpg
    152.1 KB · مشاهده: 41

Arcases

کاربر سایت
May 10, 2022
57
دمای بالای 100؟ این دما هیچ کجا و برای هیچ کارتی عادی نیست!
اگر از این دما مطمئن هستید کارت رو از نظر کار کردن فن ها بررسی کنید و اگر با سرویس خنک کننده مشکل حل نشد باید ابتدا کارت رو خودتون یا تکنسین باز و خمیرسیلیکون GPU رو عوض کنه.
آقا فرشید شما که واردی
روتر میکروتیک میشه روش پورت فورواردینگ زد
NAT اپن OPEN بشه تو کال اف دیوتی
یا راهی نداره این روتر کلا نت نیمه باز میده ؟؟

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
View attachment 274140

این دما م تو کال 2019 مادرن وارفر 1 هست
تازه این تو لابی هست و تو خود گیم نیست

قبلا کمتر از این ها بود
فن ها عیبی نداره
فول سرعت تو بتای وارفر 2 میچرخید
تا 105 درجه هم میره

به نظر شما کجا بدم واتر کولر روش بذارن ؟
لیون کامپیوتر هنوز داره ؟
یا جای بهتر هم هست ؟

با تشکر
پیشاپیش

اگر دمای ثبت شده از سنسور اشتباه نباشه باید کارت سرویس بشه. اصولا تا این دما اصلا نباید برسه و اگر برسه هم قطعا راندمانش نرمال نیست.
قبل از خرابی و از دست رفتن احتمالی کارت بدید براتون تست و سرویسش کنن.

کجا گفته شده که واترکولر رو میتونید روی کارت گرافیک نصب کنید؟ واترکولرها فقط ابزار نصب روی سوکت پردازنده ها رو دارند و برای نصب روی GPU نیاز به ابزار سفارشی و تولید قطعات خاص برای نگهدارنده هست.
مشکل شما اصلا بد بودن خنک کننده نیست که فکر واترکولر هستید. همونطور که گفتم بدید برای سرویس، با همین فن و هیت سینک معممولی خودش باید طبیعی کار کنه.

آقا فرشید شما که واردی
روتر میکروتیک میشه روش پورت فورواردینگ زد
NAT اپن OPEN بشه تو کال اف دیوتی
یا راهی نداره این روتر کلا نت نیمه باز میده ؟؟

اصولا محصولات میکروتیک مدیریتی و برای انجام کارهایی از همین دست هستند، طبیعیه که این کار یکی از ابتدایی ترین قابلیتهای روتر میکروتیک و سیستم عاملش باشه.
این که توی تنظیمات بازی گزینه ی شبکتون کاملا باز (سبزرنگ نیست) ممکنه به خاطر تنظیمات سروریس دهنده اینترنتتون باشه و نه لزوما تنظیمات مودم. اگر از تنظیمات مودم باشه که به راحتی با تنظیم گزینه DMZ در مودم روترهای معموملی هم میشه این مشکل رو برطرف کرد.

• Like
Reactions: pedram_sad

arsenalmom

کاربر سایت
Nov 14, 2009
1,349
نام
محمدرضا
سلام آقا فرشید خسته نباشی
بی زحمت یک سیستم می‌خوام با گرافیک 3090
ترجیحا بقیه اجزا قیمت پایین تری داشته باشن
تشکر فراوان

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید خسته نباشی
بی زحمت یک سیستم می‌خوام با گرافیک 3090
ترجیحا بقیه اجزا قیمت پایین تری داشته باشن
تشکر فراوان

بقیه اجزای سیستم با کمترین قیمت برای کارت گرافیک 3090:

قیمتمدلنام قطعه
سیزده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
(یازده میلیون و ۴۰۰ هزار تومان)
Intel Core i7 12700K
(AMD Ryzen 7 5800X)
CPU
چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومانCooler Master MASTERLIQUID ML240 IllusionCOOLING
هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان)
MSI PRO Z690-A WIFI DDR4
(ASUS TUF GAMING B550 Plus)
MotherBoard
چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومانGSkill RIPJAWS V 2*16GB DDR4 3600MHz -32GBRAM
-
-VGA
یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان WD Blue 3.5" 2TBHDD
سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومانSAMSUNG 980 PRO 500GBSSD
--ODD
هفت میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS ROG STRIX 1000G 80Plus GoldPower
چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومانCooler Master MASTERBOX TD500Case

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
سلام آقا فرشید

من رزولوشن ام 3840در 1080 هست .
یکی از دوستان میگه دما ی کارت بالای 100 تو مادرن وارفر غیر عادی هست .
کارتم 5700xt هست
الان چیکار کنم ؟

من نزدیک سه سال 5700XT داشتم ، توجه کن که برای کارت های AMD دوتا دما ثبت میشه ، یکی داغ ترین نقطه گرافیک (Junction temperature) یکی هم دما خوده گرافیک ، دما داغ ترین نقطه برای من توی کل مدت استفادم در بازی ها بین 100 - 115 درجه بود ولی دمای خوده گرافیک بین 70-85 درجه بود حدودا ، به ساپورت AMD هم تیکت دادم توی ردیت گفت مشکلی پیش نمیاد و همه چیز درسته و خوب توی اون سه سال هم مشکلی پیش نیامد !
برای Nvidia هم Junction temperature هست ولی قضیه اینکه باید فعالش کنی ، توی گرافیک های AMD به صورت پیش فرص فعاله و تا اونجا که من تست کردم اکثر برنامه های دما ، دمای داغ ترین نقطه گرافیک رو نشون میدن روی گرافیک های AMD نه دما خود گرافیک در صورتی که روی Nvidia برعکسه و همیشه دمای خوده گرافیک رو نشون میدون و برای دیدن دمای داغ ترین نقطه باید قابلیتشو فعال کنین.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
یه کابل dp خوب برای مانیتور
gybayite Aorus معرفی میکنید
ممنون

کابل خوب رو باید بر اساس موجودی بازار و طولش در نظر گرفت.
یه برند مطمئن فرانت داخلی هست اگر پیدا کنید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام کابل HDMI که 4K رو ساپورت کنه چیا هست تو بازار ؟ ممنون میشم اگه میشنانسین بگین
یه 15 متری لازم دارم

همونطور که در پاسخ قبلی گفتم بستگی به برندهای موجود در بازار هم داره، هر چقدر طول کابل مورد نیاز بیشتر باشه، کیفیت آلیاژ استفاده شده و ساختش باید بهتر باشه، وگرنه تصویر در رزولوشن بالا نخواهید گرفت.
بهترین کار اینه که به شرط تست بخرید و اگر تصویر نگرفتید پس بدید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
یه گرافیک 3070 Ti برای یه سروری نیاز دارم بگیرم که پاورش گرین GP600A-HP و 600 وات هستش این کافیه براش؟

بستگی داره قطعات فعلی این سرور چیا باشن، اگر قطعات متعارف PC باشه که بله، برای گرافیک هم کفایت میکنه، اما اگه قطعات پرمصرفی باشن شاید نیاز به ارتقای پاور هم باشه.
اگر یه پی سی معمولی بود نیازی به ارتقای پاور برای نصب این کارت گرافیک نداشت.

Morimaxell

کاربر سایت
Aug 22, 2020
28
این سایت Home page | PC Builds قابل اعتماده؟ سی پی یو AMD Ryzen Threadripper 1920X با گرافیک NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti رو در رزولوشن 1680 × 1050 میگه این سی پی یو بسیار ضعیفه واسه این کارت گرافیک اما روی رزولوشن 3840 × 2160 میگه مناسبه ... استفاده منم روی 4K هست فقط.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر