مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ali s

کاربر سایت
Dec 19, 2007
94
نام
ali
سلام آقا فرشید برای سیستم زیر حده اقل و حده اکثرچه پاوری پیشنهاد می دهید
گرافیک RTX 3060ti
سی پی یو Core I5 12600
مادربرد giga Z690 UD
رم 16GB

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام آقا فرشید
برای 12700 معمولی (غیر K) چه کولری پیشنهاد می کنید؟ چون دیدم بعضی جاها موجود کردن.
کیفیت پاور ET650-G Gold سیلوراستون به چه صورت هست؟ با توجه به وجود مدل ارزانتری مثل G650A-UK PLUS گرین.
با توجه به تفاوت قیمت کم بین MB500 ARGB و Z5 Surena ارزش داره کولرمستر بردارم؟
سپاس

ایرکولر رده بالا یا واترکولر 240 براش توصیه میشه. Hyper 212 Turbo یا قویتر.
اون مدل پاور رو نمیدونم، اما اگر گلد باشه قطعها کیفیت قطعاتش باید بهتر باشه. پاور گرین هم مشکلی نداره.
در مورد اون دو مدل کیس هر دو رو استفاده کردم و از نظر کیفیت و کارایی هم همرده هستن. اما از بعد سلیقه به انتخاب خودتون بستگی داره.

سلام آقا فرشید برای سیستم زیر حده اقل و حده اکثرچه پاوری پیشنهاد می دهید
گرافیک RTX 3060ti
سی پی یو Core I5 12600
مادربرد giga Z690 UD
رم 16GB

یه 650 وات معتبر یا بالاتر توصیه میشه

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
داداش قطعات چی جمع کردی ؟

(فورا سایبرپانک رو هم گذاشتی دانلود 😁)
سایبرپانک رو تموم کرده بودم. با ورژن 1.3. الان که ورژن 1.5 اومده می خوام از اول برم.

همه قطعات تعویض شد، به جزء گرافیک. پولم به گرافیک نمی رسید.

Screenshot 2022-02-20 185532.jpg

Farshad1992

کاربر سایت
Feb 3, 2022
70
سایبرپانک رو تموم کرده بودم. با ورژن 1.3. الان که ورژن 1.5 اومده می خوام از اول برم.

همه قطعات تعویض شد، به جزء گرافیک. پولم به گرافیک نمی رسید.

View attachment 245527
مبارکت باشه. پاور خیلی خوبی برداشتی قشنگ برای آپگرید آینده دستتو باز میذاره.

• Like
Reactions: Hellgate:london

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,771
نام
فرشید
سلام دوستان
تفاوت بین رم های vengeance rgb pro و vengeance rgb pro tuf در چی هست؟
در بازه قیمتی ۲۵۰۰ و ۲۴۰۰ رم ۱۶ گیگ باس ۳۲۰۰ چی‌ پیشنهاد میدید؟

تفاوت در برندینگ هست، تصور نکنم مشخصاتشون فرقی داشته باشه. مدلهای TUF رسما با مادربردهای ایسوز سری TUF هماهنگی طراحی و فنی دارند فقط.
توصیه برای رم هم مدل GSkill Ripjaws V 3200mhz 16-18-18-38 هست که بالاتر گفته بودم. مخصوصا اگر با مادربرد نسل دوازدهم ست میکنید.
سلام دوستان میخوام مادربرد بخرم واسه نسل 11 چی پیشنهاد میدین قیمت ما بین 4500 تا 5500؟سری z یا h یا b?
سلام دوستان میخوام مادربرد بخرم واسه نسل 11 چی پیشنهاد میدین قیمت ما بین 4500 تا 5500؟سری z یا h یا b?
بستگی به بودجه کلی و قطعات دیگه داره، فقط بر اساس نسل نمیشه مدلی توصیه کرد.

Kirk-Hammedd

Abandon the safety of mindless following
کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,815
نام
حامد
درود بر فرشید عزیز @Farshidstar2012

هر چقدر دیدم من اهل اورکلاک نیستم. هر بار هم سیستمی بر این مبنا بستم طی عمرش 1 بار هم اور نکردم. پس تصمیم گرفتم همون 12700 عادی بگیرم.
این قطعات به نظر شما خوبه؟
ROG STRIX B660-A d4
intel 12700
VENGEANCE RGB PRO 2x16 3200 CL16
MASTERLIQUID ML240L ARGB V2
رم رو میخوام یکمی rgb داشته باشه. این گزینه خوبیه یا بهتر از این میشه بگیرم؟
اگر بخوام بجای 12700 روی مادربرد 660 12600k بذارم مشکل ساز نمیشه؟ چون توی بنچمارک ها تفاوتش خیلی خیلی کمه ولی قیمتش در داخل حدود 2 2.5 فرق داره

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,363
نام
بابک
سلام به دوستان و آقا فرشید عزیز
پسردایی من میخواد برای سیستم کارت گرافیک بگیره،پردازنده 10400F هست
بالاترین کارت گرافیکی که میتوته با این پردازنده بندازه چیه؟

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,815
نام
حامد
تاپیک اونطرف خیلی متروکه شده. خواستم یه موس و کیبرد هم بگیرم هر کدوم رنج 1 تا 1.5. گفتم اینجا بپرسم.
چی بگیرم خوبه؟ rgb داشته باشه ترجیحا، و یه سوال دیگه اینکه کیبرد مکانیکال تو این رنج قیمت ایا خوبه؟

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,363
نام
بابک
تاپیک اونطرف خیلی متروکه شده. خواستم یه موس و کیبرد هم بگیرم هر کدوم رنج 1 تا 1.5. گفتم اینجا بپرسم.
چی بگیرم خوبه؟ rgb داشته باشه ترجیحا، و یه سوال دیگه اینکه کیبرد مکانیکال تو این رنج قیمت ایا خوبه؟
من ماه دی یه کیبورد رد دراگون مکانیکی خریدم یک میلیون صد،راضیم البته عدد های سمت راست نداره

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

Kirk-Hammedd

کاربر سایت
Oct 23, 2010
2,815
نام
حامد
من ماه دی یه کیبورد رد دراگون مکانیکی خریدم یک میلیون صد،راضیم البته عدد های سمت راست نداره
اتفاقا این برند رد دراگون رو زیاد دیدم. مدل های متنوع و زیادی هم موجود هست داخل سایت ها. از لحاظ قشنگی هم خوبن تقریبا. خواستم ببینم در کل چطوریان؟
بعد این رنگ های کلید های مکانیکی چه تفاوت هایی دارن با هم؟
تو عکس ها که دیده میشه روش حروف فارسی ندارن. عکس ها از سایت اصلیه و یا کلا ندارن حروف فارسی رو؟

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,363
نام
بابک
اتفاقا این برند رد دراگون رو زیاد دیدم. مدل های متنوع و زیادی هم موجود هست داخل سایت ها. از لحاظ قشنگی هم خوبن تقریبا. خواستم ببینم در کل چطوریان؟
بعد این رنگ های کلید های مکانیکی چه تفاوت هایی دارن با هم؟
تو عکس ها که دیده میشه روش حروف فارسی ندارن. عکس ها از سایت اصلیه و یا کلا ندارن حروف فارسی رو؟
طبیعتاً با کیبورد های برند های معروف تفاوت هایی دارن ولی درکل نسبت به قیمتاشون چیزای خوبین انصافاً،اذه حروف فارسی ندارن،رنگای سوییچ ها هم اکثرا کاربرد مشابه ای دارن و خیلی کمه تفاوت ها،فقط در این حد میدونم که سوییچ آبی صداش از همه بیشتره

• Like
Reactions: Kirk-Hammedd

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,136
نام
متوئیدی
من اگر کولر با برند کولر مستر(از یک فروشگاه اینترنتی) بگیرم چطور باید براکتش(سوکت 1700) را از آواژنگ تهیه کنم ؟
همون فروشگاه بهشون بگو برای 1700 میخوای بهتون میدن. من از لیون کامپیوتر سوال کردم اینکارو انجام میدن. فعلا هم فقط کولر مستر همچین آپشنی داره.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر