مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
دوستان سلام

برای آلتیمیت گیمینگ تو رزولوشن 4K و 120fps و طراحی سه بعدی میخوام یدونه کیس جمع کنم

کانفیگ احتمالی سیستم اینه :

CPU : AMD Ryzen Threadripper 3995WX

Motherboard : Asus TRX40 ROG Zenith II Extreme Alpha Gaming

Graphics Card : Asus ROG Strix RTX 3090 OC Gaming 24GB

Samsung 980 Pro 2TB

قطعاتی که هنوز تصمیم نگرفتم که چه برندی و چه آیتمی وردارم

CPU Cooler :

من تو کولر پردازنده طرفدار اوپن لوپ نیستم به خاطر دردسراش و نشتی احتمالی

اگر ایر کولر تاپ ناچ میشناسین ممنون میشم راهنماییم کنین یا کولر کلوز لوپ های اند

RAM : در مورد رم احتمالا باز هم برم سراغ gskill و حجم رم هم موندم 4 ماژول 32 وردارم یا 8 ماژول 32 گیگی ؟

میدونم حجم رم اور کیل هست منتها اولا مجبورم 4 کاناله وردارم در ثانی رمها وقتی کنار هم چیده میشن خوشگلتر دیده میشن تا اینکه یک در میان چیده بشن 😁

SSD : یدونه nvme سامسونگ 2 ترا برای سیستم میخوام

موندم باز هم یدونه nvme سامسونگ ببندم یا 1 یا 2 تا ساتا معمولی

Case : در مورد کیس کلا موندم که چی بگیرم

کورسیر آبسیدیان 1000 دی هست که حدود 500 دلار

فنتکس الیت هست که 800 دلار

یه چیزی میخوام که در خور قطعات داخلی باشه و قطعات هم به خوبی نمایان بشن مخصوصا تک باشه کیس

Power : در این مورد هم موندم چی وردارم

Keyboard & Mise :

این مورد هم بین برند لاجیتک و ریزر و کورسیر موندم

Graphics Card : در مورد کارت گرافیک هم خیلی خیلی خیلی دوست دارم SLI کنم منتها انویدیا و کمپانیها دیگه از SLI حمایت نمیکنن فقط موندم چون کار رندر و طراحی سه بعدی هم قرار هست با این کیس انجام بگیره ، آیا اگر 2 تا 3090 وردارم به دردم میخوره یا نه ؟!

Racing Wheel Simulator : این رو هم میخوام از برند تراست مستر بگیرم. البته بهم پیشنهاد شده به برند فناتک هم یه نیم نگاهی بندازم. موندم. از دوستان کسی تجربه این 2 تا برند رو داشته ؟

در خاتمه از وقتیکه میزارین کمال تشکر رو دارم.

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
CPU Cooler :

اگر ایر کولر تاپ ناچ میشناسین ممنون میشم راهنماییم کنین یا کولر کلوز لوپ های اند
سلام
اگر تنها محدود به خرید از ایران هستی Corsair A500 انتخاب خیلی خوبیه و اگر امکان خرید خارج از ایران هست انتخابهای دیگه مثل Noctua D15/chromax هم هست.
یکی از ایرادات اکثر فن های air پردازنده این هست که برا نصب یک سری قطعات مثل برخی مدلهای حافظه دستو پا گیر هستن.من D15 دارم.رم corsair vengeance RGB Pro گرفتم.بخاطر عرض بلند سینک های حافظه مجبور شدم بین یکی از فن های D15 با سینکش یک فاصله بزارم و یکی از ماژولهای vengeance RGB رو که کانفلیکت ایجاد میکرد با فن، بتونم رو برد نصب کنم.ولی با این وجود من هم همچنان air cooler رو به فنهای liquid closed loop ترجیح میدم.

1630674301069.png

• Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

AlCapoN

کاربر سایت
Sep 17, 2012
497
نام
MEtti
یه ssd 1tb

تا رنج 7میلیون چی خوبه؟
مادربوردم z390e
1 ssd هم روش samsun 981 m2 250 gigنصب شده
میشه اضافه کرد یه سیستم؟
با مادر برد مشکلی نداره؟

HIGH VOLTAGE

کاربر سایت
Dec 2, 2011
1,522
نام
علی
دوستان سلام

برای آلتیمیت گیمینگ تو رزولوشن 4K و 120fps و طراحی سه بعدی میخوام یدونه کیس جمع کنم

Samsung 980 Pro 2TB

CPU Cooler :

RAM : در مورد رم احتمالا باز هم برم سراغ gskill و حجم رم هم موندم 4 ماژول 32 وردارم یا 8 ماژول 32 گیگی ؟

میدونم حجم رم اور کیل هست منتها اولا مجبورم 4 کاناله وردارم در ثانی رمها وقتی کنار هم چیده میشن خوشگلتر دیده میشن تا اینکه یک در میان چیده بشن 😁

یه چیزی میخوام که در خور قطعات داخلی باشه و قطعات هم به خوبی نمایان بشن مخصوصا تک باشه کیس

Keyboard & Mise :

Graphics Card : در مورد کارت گرافیک هم خیلی خیلی خیلی دوست دارم SLI کنم منتها انویدیا و کمپانیها دیگه از SLI حمایت نمیکنن فقط موندم چون کار رندر و طراحی سه بعدی هم قرار هست با این کیس انجام بگیره ، آیا اگر 2 تا 3090 وردارم به دردم میخوره یا نه ؟!

Racing Wheel Simulator : این رو هم میخوام از برند تراست مستر بگیرم. البته بهم پیشنهاد شده به برند فناتک هم یه نیم نگاهی بندازم. موندم. از دوستان کسی تجربه این 2 تا برند رو داشته ؟

دوستان سلام
خرید سیستم به خاطر آمدن نسل جدید رم و پردازنده ها فغلا به تعویق افتاد
انتخاب cpu ام فعلا 5995wx از amd هست مگر اینکه اینتل تکونی به خودش بده
در مورد کیس کسی نظری نداره ؟

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
758
نام
Saeed
دوستان سلام
موس و کیبورد بیسیم تا یک میلیون تومن جهت وبگردی و کاربری عادی روزانه آیا چیز خوب و با کیفیتی میشه خرید؟ اینطور که من شنیدم توی این رنج قیمتی حتی برندهای معروف هم مثل genius و logitech و 4atech مشکل delay و قطعی دارند و تجربه خوبی ارائه نمیدن، آیا واقعا همینطوره؟ اگرنه ممنون میشم مدلهای مناسبی رو معرفی کنید.

CaeZer

کاربر سایت
Sep 20, 2014
285
دوستان سلام
موس و کیبورد بیسیم تا یک میلیون تومن جهت وبگردی و کاربری عادی روزانه آیا چیز خوب و با کیفیتی میشه خرید؟ اینطور که من شنیدم توی این رنج قیمتی حتی برندهای معروف هم مثل genius و logitech و 4atech مشکل delay و قطعی دارند و تجربه خوبی ارائه نمیدن، آیا واقعا همینطوره؟ اگرنه ممنون میشم مدلهای مناسبی رو معرفی کنید.
سلام ، چرا میخواید بی سیم بگیرید ؟

jujutala

کاربر سایت
Apr 27, 2011
234
طرف SLI و CrossFire نرو چون فرضاً اگه یه دونه کارت 3090 داری باید خدا تومن پول بدی و یه دونه دیگه 3090 بخری که در بهترین حالت فقط ۲۰% راندمان بیشتر بگیری اون هم فقط در نرم افزارهای مهندسی, نه در بازی! ضمنا کارت ۳۰۹۰ نیازی به SLI نداره، خودش یک کارت چند منظوره است که انویدیا تعداد هسته هاشو زیاد کرده که در نرم افزارهای مهندسی و رندر گیری هم کارایی داشته باشه. اگر هم میخواهی خیلی خیلی حرفه ای رندر گیری و طراحی انجام بدی باید کارت Quadro بخری.
برای جمع کردن سیستم هم هرچه زودتر اقدام کن چون ارزش پول ایران ساعت به ساعت داره افت میکنه. صبر کردن اصلاً به صلاح نیست. اگه جای تو بودم منتظر نسل بعدی پردازنده و قطعات هم نمیشدم چون تا اون موقع ارزش ریال اونقدر پایین اومده که با مبلغی که الان در نظر گرفتی همین سیستمی که الان میتونی جمع کنی رو هم نمیتونی جمع کنی, چه رسد به جدیدترش. قوانین ممنوعیت ورود قطعات و برندها هم که هر روز داره بدتر و بدتر میشه.

آخرین ویرایش:
  • Love
Reactions: HIGH VOLTAGE

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
پس این یارو چی میگفت؟ :|
آخرشم نتونست درست کنه پولش ندادم
بعدم الان میبینم سیستمم کند شده بعد از تعمیرش
معلوم نیس چکار کرده داخلش
عجب آدمایی پیدا میشن واقعا

خلاف واقع یا توجیه هزینه خدماتی بوده.

برای لپ تاپ ۱۷ اینچی، با گرافیک ۳۰۸۰، مانیتور FHD 360hz با gsync و advanced optimus رو پیشنهاد میکنید یا 4K 120hz که gsync و advanced optimus نداره؟ روی همون لپ تاپ، رم XMP 3466mhz رو پیشنهاد میکنید یا 3200mhz ؟ ارزش داره که ۱۰۰ دلار بیشتر بدیم؟
Cpu هم i7 انتخاب شده.

قطعا در ابعاد 17 اینچی همون 1080p و 360 هرتز گزینه بهتری هست. رم 3200 مگاهرتز کفایت میکنه.

سلام
دوستان آیا ارزش داره برای cpu و gpu های جدید اینتل صبر کنم؟
ممکنه با عرضه محصولات جدید اینتل، amd و انویدیا یه تغییری تو قیمت هاشون بدن؟
این cpu و gpu های اینتل تو چه تاریخی عرضه میشن؟

بستگی به بودجه ی خریدتون داره. البته به جز اینتل که سری 12 پردازنده ها رو چند ماه دیگه میده و گرافیکهای نسل اولش رو، بقیه محصول جدیدی تا انتهای سال آینده ندارن.
تغییر قیمتها در میان مدت اصلا ممکن نیست با شرایط فعلی، برعکس ممکنه گرونتر بشه پردازنده و کارت گرافیک.

بین این سه تا کیس کدومش بهتره؟

Case: Cooler Master MasterBox K500 ARGB​

Case: Cooler Master MasterBox MB500 ARGB​

Case: Green Z5 Surena Gaming​

اختلاف قیمت زیادی ندارن فقط میخوام بدونم مثلآ ارزش داره کولر مستر برداریم به جای گرین؟

من MB500 رو از بین این 3 تا ترجیح میدم. اما Z5 هم کیس خوبیه.

دوستان بوجه 12 تومن برای خرید دو قطعه Cpu , main چی پیشنهاد میدید ؟
فقط مبتنی بر AMD باشه

نباید بگید فقط AMD یا فقط Intel، باید بگید استفاده قراره چی باشه.
قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان)
(هفت میلیون تومان)
Intel Core i5 11600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
(Intel Core i5 10600KF)

CPU
سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومانThermalRight True Spirit 120MCOOLING
شش میلیون و ۴۵۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان)
(هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-V
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)
(ASUS PRIME Z490-A)

با سلام آقا فرشید i5 10500 برای 3060ti کفایت میکنه ؟

بله ولی 10600K بهتره.

دوستان سلام

Samsung 980 Pro 2TB

CPU Cooler :

Keyboard & Mise :

چند تا نکته:
Threadripper اصلا برای بازی مناسب نیست، هر چند برای پردازش محتوا خیلی خوبه. یا سری 5000 بخرید یا صبر کنید برای نسل بعدی Threadripper.
CPU Cooler هم 360 از Corsair یا NZXT
SSD قطعا نسل جدید NVMe برای ویندوز
پاور 1200 وات کورسیر یا کولرمستر
SLI در بازی دیگه مطرح نیست. اما در پردازش سه بعدی دو تا کارت بعضی جاها کارآمد هست.

یه ssd 1tb

تا رنج 7میلیون چی خوبه؟
مادربوردم z390e
1 ssd هم روش samsun 981 m2 250 gigنصب شده
میشه اضافه کرد یه سیستم؟
با مادر برد مشکلی نداره؟

SAMSUNG 980 1TB برای حجم بالا توصیه میشه.

سلام دوستان
Ssd Samsung 870 QVO چطوره؟ evo بهتره یا qvo?

قطعا دوام EVO به خاطر تراشه‌های TLC بیشتر از دوام QVO هست، اما بازم بستگی به حجم استفاده و نوشتنتون روی درایو داره.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
من دنبال یه هدست 7.1 برای کنسولم mh 751 رو بعد کلی سرچ باهاش آشنا شدم ولی دیدم هیچجا موجود نیست گزینه آلترناتیوی در تا 2 تومن هست؟ بازم میگم برای کنسول با سیم باشه بهتره هدست بی سیم سونی داشتم از بس شارژ خالی می‌کرد سرویس شدم

Lord Aria

کاربر سایت
Nov 26, 2009
151
دوستان عزیز لطفا اگر کسی میتونه مشاوره بده. فرشیدجان اگر مدل مناسبی سراغ دارید لطفا معرفی کنید.
تا 1 تومن میتونید logitech mk235 رو داشته باشید. از لحاظ مشکل تاخیر و قطعی هم من چیزی ندیدم و فکر هم نمیکنم برای کارهای عادی به چشم بیاد.

• Like
Reactions: SaeedKING

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,760
نام
فرشید
من دنبال یه هدست 7.1 برای کنسولم mh 751 رو بعد کلی سرچ باهاش آشنا شدم ولی دیدم هیچجا موجود نیست گزینه آلترناتیوی در تا 2 تومن هست؟ بازم میگم برای کنسول با سیم باشه بهتره هدست بی سیم سونی داشتم از بس شارژ خالی می‌کرد سرویس شدم

من HyperX Cloud II رو میتونم توصیه کنم برای صدای در اون حد که خب گرونتره، اما Razer Kraken V3 به بودجه شما میخوره.

دوستان عزیز لطفا اگر کسی میتونه مشاوره بده. فرشیدجان اگر مدل مناسبی سراغ دارید لطفا معرفی کنید.

من کمتر از Logitech MK270 توصیه نمیکنم.

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
من HyperX Cloud II رو میتونم توصیه کنم برای صدای در اون حد که خب گرونتره، اما Razer Kraken V3 به بودجه شما میخوره.

من کمتر از Logitech MK270 توصیه نمیکنم.
اتفاقا بچه های rtings هم به این مدل اشاره کردند ولی انگار روی کنسول 7.1 نیست، نمیدونم جریان چیه روی کنسول اغلب هدست ها 7.1نیستن آقا فرشید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر