مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Thonkeyes

کاربر سایت
Jul 11, 2020
4,395
من تا 10 میلیون قصد خرید مانیتور دارم
1- خرید مانیتور خمیده رو پیشنهاد میدید؟
2- 27 اینچ برای 1080 تو فاصله 1.5 متر زیاد بد نیست؟
3- ارزش داره بخاطر 160 هرتز 1/ میلیون بیشتر نسبت به 144 هرتز بدم؟
4- این مانیتور های جدید ام اس ای و گیگابایت پنلش برای چه شرکتی هستش؟
5-ارزش داره بودجه رو ببرم بالاتر حتی تا 12 و 15 مانیتور 4K بخرم با توجه به کنسول های نسل بعدی که هم ساپورت میکنن؟!
6-پنل IPS خودم در حال حاضر دارم، ولی واقعا بشدت ضایع رنگ ها رو مخصوصا رنگ مشکی نشون میده! طوری که شخصا تلویزیون با پنل VA داشتم وقتی فیلم توش میدیدم حسابی کف خون قاطی میکردیم
7- شدت روشنایی 250 تا خدایی کم نیست واسه یک مانیتور 10 میلیونی؟!
8- از مدل های 24 اینچ Acer Predator XB3 XB253Q GP 24.5 Inch 144Hz HDR 400 FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor و سامسونگ G3 رو پیدا کردم که واقعا یک تنه غول های بی شاخ و دمی هستن ولی احساس میکنم 24 اینچ خیلی کوچیه، مخصوصا این که تلویزیونم رو فروختم و دیگه با پولش باید یک چیز درست و حسابی بخرم که جای اون رو پر کنه! حالا نظرتون در مورد 24 اینچ چیه در حال حاضر خودم 22 اینچ بنکیو رو دارم.
9- از برند Acer چیزی پیشنهاد میدید؟ مخصوصا این مدل Acer Predator XB3 XB253Q GP 24.5 Inch 144Hz HDR 400 FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor که رو کاغذ میزنه یک هیولایی تمام عیار باشه!!
1- سلیقه ای هست خیلی. من به شخصه نمی پسندم مگر این که UW سایز بالا بخواید بگیرید.
2- بد نیست اما بدیهیه که 1440p و 4k تصویر بهتری می دن.
3- خیر. قابل تشخیص نیست.
4- از پنل های برند های مختلف استفاده می کنن و صرفا با یک شرکت خاص قرارداد ندارن. هروقت دیدی کنتراست توی دیوار اه بدون Nano IPS اه LG اه :D
5- داشتنش که داره اما به نظرم 2K خوب خیلی بهتر از 4K اه بد اه. مانیتور های 4K اه خوب بسیار گرون قیمت ان و معمولا با کمبود موجودی مواجه ان.
6- کلا VA به خاطر کنتراست بالاتری که داره رنگ مشکی رو بهتر نشون می ده اما معایب خودش رو داره مثل Black Smearing و تاخیر بالاتر و .... . در کل به نظرم VA بیشتر مناسب تلویزیون هست تا مانیتور.
7- شما Review مانیتور هم باید نگاه کنید اینی که صرفا سازنده بگه روشنایی فلان قدر به این معنی نیست که مانیتور به اون روشنایی می رسه و بالعکس. در حالت کلی 250 نیت برای استفاده داخل اتاق کفایت می کنه. خیلی از اعدادی که برای روشنایی مانیتور اعلام می شه در حالت HDR هست و در حالت SDR حداکثر 300 نیت هست.
8- عمدتا 27 اینچ و 32 اینچ سایز های رایج مانیتور های گیمینگ هستند.

• Like
Reactions: Paradise Lost

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,542
نام
محمدرضا
برای لپ تاپ ۱۷ اینچی، با گرافیک ۳۰۸۰، مانیتور FHD 360hz با gsync و advanced optimus رو پیشنهاد میکنید یا 4K 120hz که gsync و advanced optimus نداره؟ روی همون لپ تاپ، رم XMP 3466mhz رو پیشنهاد میکنید یا 3200mhz ؟ ارزش داره که ۱۰۰ دلار بیشتر بدیم؟
Cpu هم i7 انتخاب شده.

mjmk

کاربر سایت
Aug 19, 2018
273
سلام
دوستان آیا ارزش داره برای cpu و gpu های جدید اینتل صبر کنم؟
ممکنه با عرضه محصولات جدید اینتل، amd و انویدیا یه تغییری تو قیمت هاشون بدن؟
این cpu و gpu های اینتل تو چه تاریخی عرضه میشن؟

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
من تا 10 میلیون قصد خرید مانیتور دارم
1- خرید مانیتور خمیده رو پیشنهاد میدید؟
2- 27 اینچ برای 1080 تو فاصله 1.5 متر زیاد بد نیست؟
3- ارزش داره بخاطر 160 هرتز 1/ میلیون بیشتر نسبت به 144 هرتز بدم؟
4- این مانیتور های جدید ام اس ای و گیگابایت پنلش برای چه شرکتی هستش؟
5-ارزش داره بودجه رو ببرم بالاتر حتی تا 12 و 15 مانیتور 4K بخرم با توجه به کنسول های نسل بعدی که هم ساپورت میکنن؟!
6-پنل IPS خودم در حال حاضر دارم، ولی واقعا بشدت ضایع رنگ ها رو مخصوصا رنگ مشکی نشون میده! طوری که شخصا تلویزیون با پنل VA داشتم وقتی فیلم توش میدیدم حسابی کف خون قاطی میکردیم
7- شدت روشنایی 250 تا خدایی کم نیست واسه یک مانیتور 10 میلیونی؟!
8- از مدل های 24 اینچ Acer Predator XB3 XB253Q GP 24.5 Inch 144Hz HDR 400 FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor و سامسونگ G3 رو پیدا کردم که واقعا یک تنه غول های بی شاخ و دمی هستن ولی احساس میکنم 24 اینچ خیلی کوچیه، مخصوصا این که تلویزیونم رو فروختم و دیگه با پولش باید یک چیز درست و حسابی بخرم که جای اون رو پر کنه! حالا نظرتون در مورد 24 اینچ چیه در حال حاضر خودم 22 اینچ بنکیو رو دارم.
9- از برند Acer چیزی پیشنهاد میدید؟ مخصوصا این مدل Acer Predator XB3 XB253Q GP 24.5 Inch 144Hz HDR 400 FHD IPS G-SYNC Gaming Monitor که رو کاغذ میزنه یک هیولایی تمام عیار باشه!!
سلام
خمیده من خریدم خیلی بدرد نخوره مخصوصا بازی دو بعدی رسما سر گیجه اس
نه تفاوت زیاد نیست تا 160
شرکتاشون رو نمیدونم ولی ips هستن گیگابایت مشکی رو افتضاح نشون میده
اگر کنسول مد نظرت هست 4k پیشنهاد خوبیه اما اگر صرفا بازی برای pc میخوای بنظرم هرتز بالاتر ارجحیت داره
بنظرم برای بازی با pc سایز 24 و 27 خوبه اما بلزرگ تر اذیت میکنه و باید با فاصله بگذاری
اگر بتونی vg27aq رو بگیری بنظرم هیچ چیزی کم نداری خودم گرفتم 14800 اما نمیدونم الان هم بشه پیدا کرد یا نه
بهترین مانیتور گیم توی اون رنج قیمتی هست

• Like
Reactions: Paradise Lost

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
بین این سه تا کیس کدومش بهتره؟

Case: Cooler Master MasterBox K500 ARGB​

Case: Cooler Master MasterBox MB500 ARGB​

Case: Green Z5 Surena Gaming​

اختلاف قیمت زیادی ندارن فقط میخوام بدونم مثلآ ارزش داره کولر مستر برداریم به جای گرین؟

misagh72

کاربر سایت
Sep 7, 2013
1,715
دوستان بوجه 12 تومن برای خرید دو قطعه Cpu , main چی پیشنهاد میدید ؟
فقط مبتنی بر AMD باشه
ASRock B550M STEEL LEGEND || 2,499,000
AMD Ryzen 5 5600X || 10,357,000
ولی اگه بوجه رو 3 میلیون بیشتر کنید مین بهتری میتونید بگیرید
GIGABYTE X570 AORUS ELITE || 5,650,000

Tirdadh

کاربر سایت
Sep 2, 2021
5
XIaumi 34 inch 144 4k بهت پیشنهاد میدم که نسبت به قیمتش عالیه !
14 تومن
هم FreeSynce داره هم GSync
خودم دارم استفاده میکنم کنار 3080 و خیلی راضیم

قيمتش واقعا عاليه و مشخصات هم خيلي خوبه بنظر
منتهي همون طوري كه دوستمون گفت كيفيت رو ميشه بهش اتكا كرد؟

كسي محصولات تصويري شياومي رو استفاده كرده؟

• Like
Reactions: mkh-n71

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,507
قيمتش واقعا عاليه و مشخصات هم خيلي خوبه بنظر
منتهي همون طوري كه دوستمون گفت كيفيت رو ميشه بهش اتكا كرد؟

كسي محصولات تصويري شياومي رو استفاده كرده؟
منم چند وقتی هست وسوسه شدم این شیاومی رو بخرم.تو یوتوب هم سرچ کردم به طرز عجیبی همه ازش تعریف میکردن ولی خب باز هم اطمینانی نیست چون شاید اسپانسر باشه که در این صورت خیلی بعیده که یوتوبر هم بیاد بد بگه از محصول. ولی در کل یه سر به یوتوب بزنید میبیند که اکثرا نظر مثبت دارن

• Like
Reactions: mkh-n71 and Tirdadh

mkh-n71

کاربر سایت
Jul 16, 2009
568
نام
محمد
سلام دوستان من حدود ۱ ساله مانیتور ۳۴ اینچ شیائومی دارم کاملا ازش راضی هستم
تنها مشکلش نداشتن HDR هست که با توجه به قیمتش که حدود ۱۱ تومنه منطقی هست. از لحاظ کیفیت خیالتون راحت باشه پنلش هم سامسونگه برای این مدله c34h890

البته بر خلاف گفته دوستمون gsync نداره فقط freesync داره

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر