مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام و خسته نباشید.
یه مادربورد میان رده نه چندان گرون میخاستم که کارت گرافیک های های ۳ سال آینده رو ساپورت کنه.
یه سوالی هم داشتم:آیا مثلا کارت گرافیک ۳۰۹۰ از نظر کارایی گرافیکی روی مادربورد h310 با یه مادربورد سری z فوق العاده خیلی متفاوت تره؟
کسی که دنبال 3090 هست هیچوقت دنبال مادربرد زیر سری Z و cpu i7 نمیره
مادربرد z370 z390 z490 z590

• Like
Reactions: hamid.ghaderi66

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
چشم ممنون از راهنماییت پس مادر بورد رو B560 می گیرم🙏
1- فقط کدوم مدلش مد نظرت هست و بی زحمت ممنون می شوم حدود قیمتش هم بگی بهم

2-در خصوص رم هم با توجه به این مادربورد چی پیشنهاد می کنی که که 16گیگ رم ببندم روش

3-اس اس دی بود توی اون لیسته یه دونه m2 بود ADATA FALCON 256GB PCIe Gen3x4 M.2 حدودای 1300 هم بود قیمتش اوکی این مدل؟

و راستی یک نکته ای من این سیستم فعلیم قدیمی هست و کولر و ... نداره فقط چندتا فن داره کیسم گفتم ازت بپرسم ان شاا... با این وضع قیمت ها نیازی به کولر و.. نیست که؟

4- فرشید جان ممنون می شم نظرت هم بین این دوتا پردازنده بگی چون تو یه بازه قیمتی بودن
Intel Core i5-11600KF 3.9 GHz OR Core i5-10600KF 4.10GHz

5-اقا یک سوال دیگه هم داشتم ببین من USB های جلوی کیس ام خرابه اینا قابل تعمیر شدن هستن؟ و اگر قابل تعمیر هستن ممنون می شم بگی هزینه تعمیرشون بالاس یا نه؟

ببخشید که خیلی سوال کردم فرشید جان
1- از ایسوس یا MSI هر مدلی که به بودجتون بخوره.
2- GSkill Ripjaws 3000
3- بله خوبه، میتونید SAMSUNG 980 هم بخرید.
به کولر اضافه نیاز نیست اگر کولر باکس رو استفاده میکنید.
4- هر دو خوبن و واقعا تفاوت محسوسی در راندمان کلی و بازی‌ها ندارن، بعضی جاها یکی ممکنه از دیگری به خاطر IPC یا فرکانس سریعتر ظاهر بشه.
5- معمولا باید پنل رو کامل عوض کرد تا پورت‌های سالمی تحویل گرفت، به تنهایی شاید نشه کاری کرد. مگر اینکه نقشه‌ی کابل و پورت رو بدونی و ابزار الکترونیکی برای تعمیر داشته باشی.

سلام و خسته نباشید.
یه مادربورد میان رده نه چندان گرون میخاستم که کارت گرافیک های های ۳ سال آینده رو ساپورت کنه.
یه سوالی هم داشتم:آیا مثلا کارت گرافیک ۳۰۹۰ از نظر کارایی گرافیکی روی مادربورد h310 با یه مادربورد سری z فوق العاده خیلی متفاوت تره؟
بدون دونستن قطعات دیگه به تنهایی نمیشه مادربرد انتخاب کرد.
تفوات کارایی ندارن ولی تفاوت پایداری و امکانات مطلوب حتما حس خواهد شد.

این قطعات خودمه چقدر قیمت بدم برای فروش:
giga wind force 970 4g
i5 4460
ram:corsair dd3 2*4 1600
mb:giga h97 gaming
این قطعات رو بهم قیمت میدید باید بفروشمشون
3000
2500
900
1700

Walt.t

کاربر سایت
Sep 11, 2014
45
قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون تومانIntel Core i3 10100 BOXCPU
چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS PRIME B460M-KMotherBoard
سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GBRAM
--VGA
۹۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۵۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower
دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومانGREEN Z1Case

سلام فرشیدجان. ممنونم. اگه بودجه رو 10 تومن دیگه افزایش بدیم، یعنی 30 تومن، چه سیستمی میشه بست و آیا میشه باهاش افترافکت کار کرد طوری که مشکلی ایجاد نکنه؟ ممنوم

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
سلام خدمت دوستان و آقا فرشید عزیز .

من دنبال یه مانیتور 4K برای کنسول ها هستم . چیزی که بیشتر مورد نظرم هست کیفیت بصری هست ، رنگ های زنده و شارپ و تجربه بازیهای افلاین داستان محور . در کنارش هم برای PC فقط از مانیتور برای دیدن فیلم و سریال استفاده میکنم .

مانیتور فعلی بنده S27D590p سامسونگ هست ، میخوام ببینم با این تفاسیر الان چیزی در بازار موجود هست که تفاوت تغییر از این مانیتور رو بهم نشون بده ؟ اصلا 4K روی مانیتورها واقعا معنا داره ؟ بودجه هم بین ۸ تا ۱۳ برای مثال خوبه ؟ یا باید تا حدودی بیشتر کرد ؟

لطف میکنید دوستان اگه هر کسی اطلاعی داره به من بده تا یه انتخاب خوب داشته باشم ، اگر هم نیاز به صبر برای مدلی هست که عرضه نشده و میاد بگید .

پ.ن : ارزش مانیتور خود بنده برای فروش حدودا چقدر هست ؟

تشکر .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام فرشیدجان. ممنونم. اگه بودجه رو 10 تومن دیگه افزایش بدیم، یعنی 30 تومن، چه سیستمی میشه بست و آیا میشه باهاش افترافکت کار کرد طوری که مشکلی ایجاد نکنه؟ ممنوم

در اینصورت می‌تونید پردازنده رو که اولویت اول شما هست به Core i5 10600/11600 ارتقا بدید و راندمانتون رو در برنامه‌های مذکور تا 70 درصد افزایش بدید. باز هم بودجه‌ای نمیمونه که بشه کارت گرافیک مجزا برای سیستم در نظر گرفت.

سلام خدمت دوستان و آقا فرشید عزیز .

من دنبال یه مانیتور 4K برای کنسول ها هستم . چیزی که بیشتر مورد نظرم هست کیفیت بصری هست ، رنگ های زنده و شارپ و تجربه بازیهای افلاین داستان محور . در کنارش هم برای PC فقط از مانیتور برای دیدن فیلم و سریال استفاده میکنم .

مانیتور فعلی بنده S27D590p سامسونگ هست ، میخوام ببینم با این تفاسیر الان چیزی در بازار موجود هست که تفاوت تغییر از این مانیتور رو بهم نشون بده ؟ اصلا 4K روی مانیتورها واقعا معنا داره ؟ بودجه هم بین ۸ تا ۱۳ برای مثال خوبه ؟ یا باید تا حدودی بیشتر کرد ؟

لطف میکنید دوستان اگه هر کسی اطلاعی داره به من بده تا یه انتخاب خوب داشته باشم ، اگر هم نیاز به صبر برای مدلی هست که عرضه نشده و میاد بگید .

پ.ن : ارزش مانیتور خود بنده برای فروش حدودا چقدر هست ؟

تشکر .

بله، مانیتورهای جدید در رده ی متوسط مهم اگر پنل و روشنایی خوبی داشته باشن می‌تونن تفاوت محسوسی در کیفیت نمایش تصاویر و طیف رنگی نسبت به مانیتور فعلی شما ایجاد کنن، اما متاسفانه مدل‌های بدردبخور 4K در بازار داخلی کم پیدا میشن و نمیشه انتخاب های زیاید برای نمایشگر 4K داشت.

برخی مدل‌ها مثل LG 27UL850 موجودن که البته HDR 400 هست و کیفیت HDR قابل استفاده ای نداره. خلاصه باید دنبال پنل IPS با HDR 1000 به بالا باشید که اگر NANO IPS یا Mini LED جدید باشه کیفیت به مراتب بهتری نسبت به مانیتور فعلی خواهید گرفت. مدلهایی مثل LG 27GP950 یا Asus XG438Q.

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
بله، مانیتورهای جدید در رده ی متوسط مهم اگر پنل و روشنایی خوبی داشته باشن می‌تونن تفاوت محسوسی در کیفیت نمایش تصاویر و طیف رنگی نسبت به مانیتور فعلی شما ایجاد کنن، اما متاسفانه مدل‌های بدردبخور 4K در بازار داخلی کم پیدا میشن و نمیشه انتخاب های زیاید برای نمایشگر 4K داشت.

برخی مدل‌ها مثل LG 27UL850 موجودن که البته HDR 400 هست و کیفیت HDR قابل استفاده ای نداره. خلاصه باید دنبال پنل IPS با HDR 1000 به بالا باشید که اگر NANO IPS یا Mini LED جدید باشه کیفیت به مراتب بهتری نسبت به مانیتور فعلی خواهید گرفت. مدلهایی مثل LG 27GP950 یا Asus XG438Q.

فرشید جان نظرتون در مورد G7 سامسونگ چی هست ؟ انگار ۳۲ اینچ هم داره . ولی ظاهرا 4K نیست درسته ؟

نمیدونم اگه 2K باشه تفاوتش با 4K چقدر به چشم میاد و خود مانیتور اصلا چطور هست برای کنسول ها .

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشید جان نظرتون در مورد G7 سامسونگ چی هست ؟ انگار ۳۲ اینچ هم داره . ولی ظاهرا 4K نیست درسته ؟

نمیدونم اگه 2K باشه تفاوتش با 4K چقدر به چشم میاد و خود مانیتور اصلا چطور هست برای کنسول ها .

اگه قرار به انتخاب 2K بود که کلا معادلاتی که گفتم بهم می‌ریخت! شما چون کاربر کنسول هم هستی یا باید نمایشگر و TV با رزولوشن 1080p بخری یا 4K، مانیتورهای 2K با وجود داشتن قابلیت تبدیل رزولوشن، برای کنسولهای جدید مناسب نیستن.
در ضمن مدل‌های G7 هم اگر 2K باشن برای ابعاد 32 اینچی مناسب نیستن و مثل مانیتور 27 اینچی با دقت 1080p قویا خریدشون رو رد می‌کنم.

سلام من میخوام یه سیستم ببندم بیشتر برا بازی
۴۰ الی ۵۰ میلیون میتونم
بدون مانیتور و موس و کیبورد
ار جی بی اینا هم بدکم نمیاد😁

قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 11600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
(Intel Core i5 10600K)

CPU
سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومانThermalRight True Spirit 120MCOOLING
هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-V
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)
(ASUS PRIME Z490-A)

MotherBoard
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(سی میلیون تومان)
ASUS STRIX RTX 2060 A6G 6GB GDDR6
(ASUS TUF RTX 3060 O12G GAMING OC 12G GDDR6)
VGA
۹۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO M.2 250GB
(ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
--ODD
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GP600-HPPower
سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GRIFFIN G6Case
پنجاه و دو میلیون و ۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)--

سلام دوستان نظرتون در مورد کوچ از 1070ti به 3070ti برای 2k و VR چیه؟ پاور ۶۸۵ فن سبز گرین دارم نیاز هست اونم عوض بشه؟

توصیه میشه و انتخاب خیلی خوبیه. پاور شما هم کفایت می‌کنه.
البته راندمان 3070Ti واقعا تفاوت محسوس با 3070 نداره و اگر تفاوت قیمتی داشته باشن بهتره 3070 بخرید یا بهتر RTX 3080.

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,508
نام
مهدی
سلام برای بازی دوتا و وارکرافت تا سقف ۱۵ میلیون چی پیشنهاد میکنید داخل دیوار چند مورد دیدم ولی نمی‌دونم بخرم یا نه

Attachments

• Screenshot_2021-07-29-01-45-27-417_ir.divar.png
    Screenshot_2021-07-29-01-45-27-417_ir.divar.png
    197 KB · مشاهده: 16

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سلام
مادربوردم Asus z97 Pro Gamer ه با ssd ه m2 مشکل نداره؟
لطفا یه ssd پر سرعت 250 گیگ حدود 1- 1/5 میلیون معرفی کنید
مرسی
برای اون قیمت sx8200 pro بگیرید، من روی همین مادربرد تستش کردم و سرعت خیلی خوبه و مشکلی نداره، هرچند سرعت خیلی کمتر از چیزیه که روی یه مادربرد جدید میتونید بگیرید. حدودا یک سوم! ولی بازم نسبت به همه sata ssd ها بازار خیلی سریع تره.

• Like
Reactions: sub zero

BoG-sNiP3 nintendo

کاربر سایت
Jul 13, 2021
16
اگه قرار به انتخاب 2K بود که کلا معادلاتی که گفتم بهم می‌ریخت! شما چون کاربر کنسول هم هستی یا باید نمایشگر و TV با رزولوشن 1080p بخری یا 4K، مانیتورهای 2K با وجود داشتن قابلیت تبدیل رزولوشن، برای کنسولهای جدید مناسب نیستن.
در ضمن مدل‌های G7 هم اگر 2K باشن برای ابعاد 32 اینچی مناسب نیستن و مثل مانیتور 27 اینچی با دقت 1080p قویا خریدشون رو رد می‌کنم.

قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 11600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
(Intel Core i5 10600K)

CPU
سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومانThermalRight True Spirit 120MCOOLING
هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-V
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)
(ASUS PRIME Z490-A)

MotherBoard
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(سی میلیون تومان)
ASUS STRIX RTX 2060 A6G 6GB GDDR6
(ASUS TUF RTX 3060 O12G GAMING OC 12G GDDR6)
VGA
۹۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO M.2 250GB
(ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
--ODD
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GP600-HPPower
سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GRIFFIN G6Case
پنجاه و دو میلیون و ۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)--

توصیه میشه و انتخاب خیلی خوبیه. پاور شما هم کفایت می‌کنه.
البته راندمان 3070Ti واقعا تفاوت محسوس با 3070 نداره و اگر تفاوت قیمتی داشته باشن بهتره 3070 بخرید یا بهتر RTX 3080.
سلام
ممنون از راهنمایی
یه سوال داشتم اینکه واقعا تفاوت سرعت رم بین ۱۶ و ۳۲ خیلی زیاده یا مثلا برا گیم هایی مثل رینبو و کالاف زیاد تغییر خاصی احساس نمیشه؟
یه سوال دیگه داشتم اینکه من خیلی به ماد کردن کیس علاقه دارم میخواستم ببینم این کابل اسلیو های آر جی بی تو ایران هست؟

manhatan

کاربر سایت
Apr 14, 2009
1,232
نام
MEHDI
سلام
ممنون از راهنمایی
یه سوال داشتم اینکه واقعا تفاوت سرعت رم بین ۱۶ و ۳۲ خیلی زیاده یا مثلا برا گیم هایی مثل رینبو و کالاف زیاد تغییر خاصی احساس نمیشه؟
یه سوال دیگه داشتم اینکه من خیلی به ماد کردن کیس علاقه دارم میخواستم ببینم این کابل اسلیو های آر جی بی تو ایران هست؟
مقدار رم روی 1080 همون 16 زیاد هم هست اما تو بازیهای جدید روی 4k ممکنه اذیت کنه
موجود هست

• Like
Reactions: BoG-sNiP3 nintendo

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر