مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

.:AC MilaN:.

کاربر سایت
Sep 12, 2009
2,535
نام
ایلیا
اصل قضیه بودجه هست که نگفتید جمعش چقدر باید باشه.
پردازنده رو بهتره 5600X در نظر بگیرید. یا کلا اینتل و Core i5 11400F.
کل بودجه حدودا ۴۵ تا ۵۰ تومان هست که میخواد یه هدست و کیبورد هم بخره

برای 11400f یه مادربورد مناسب و به صرفه معرفی میکنید

پاور ۶۵۰ کافیه برای این قطعات؟

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
کل بودجه حدودا ۴۵ تا ۵۰ تومان هست که میخواد یه هدست و کیبورد هم بخره

برای 11400f یه مادربورد مناسب و به صرفه معرفی میکنید

پاور ۶۵۰ کافیه برای این قطعات؟

این تقریبا همون بودجه مدنظر شماست که میشه پردازندش رو 11400/11500 هم در نظر گرفت:

قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 11600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
(Intel Core i5 10600K)

CPU
سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومانThermalRight True Spirit 120MCOOLING
هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-V
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)
(ASUS PRIME Z490-A)

MotherBoard
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
(سی میلیون تومان)
ASUS STRIX RTX 2060 A6G 6GB GDDR6
(ASUS TUF RTX 3060 O12G GAMING OC 12G GDDR6)
VGA
۹۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO M.2 250GB
(ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
--ODD
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GP600-HPPower
سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GRIFFIN G6Case
پنجاه و دو میلیون و ۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

پاور 600 وات هم کافیه.

Uchiha Itachi

کاربر سایت
Feb 15, 2012
320
سلام
کامپیوترهای all in one برای استفاده اداری، چه مدلی رو پیشنهاد میدید؟ و اینکه آیا صرفه اقتصادی داره یا همون دسکتاپ بهتره؟ اگه دسکتاپ ها ارزونتر هستند و بخوایم یه مقایسه هزینه انجام بدیم، به طور میانگین چند درصد ارزونتر یا گرونتر هستند؟ (درصورت مشابه بودن تقریبی سیستم ها)
ممنون.

Pitbull

کاربر سایت
May 12, 2011
174
نام
مهرزاد
سلام میخواستم ببینم با گرافیک سی پی یو core i7 8700 k میتونم کار طراحی با فتوشاپ انجام بدم به خاطر اینکه تو دوره آموزشی هستم نمی‌خوام عجله ای کارت گرافیک بخرم؟
اگه ممکنه یه کارت گرافیک قیمت مناسب واسه کار فتوشاپ معرفی کنید در ضمن خودم ps5 دارم واسه گیم هم نباشه مشکلی نیست

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ
سلام من رم لپ تاپم 4 گیگ DDR4 هستش. میخوام یه 4 گیگ دیگه هم روش بذارم. کار سختیه یا بدم خدمات کامپیوتری برام انجام بده؟
اگه اسلات خالی داشته باشه بله .
منتها بهتره همون نوع رم با همون باس رو تهیه کنید .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: EL-BARTO

SaeedKING

کاربر سایت
May 2, 2015
757
نام
Saeed
سلام دوستان. من مانیتور رو تستش کردم. خداروشکر مشکلی نداشت و همون چیزی بود که فکر می‌کردم. اولاً که اون بحث 144 هرتز نبودن توی ویندوز رو نمی‎‌دونم طرف از کجاش در اورده بود.

اینم دو تا عکس از جلو و عقب پنل:

چند تا نکته بگم. اول اینکه چند ساعت زمان بُرد تا به رزولوشن پایینتر عادت کردم. ولی خیلی زود عادی شد و احساس پایین بودنِ رزولوشن زیاد اذیتم نکرد. البته ممکنه بعضی‌‎ها حساس‌تر باشن.

مورد بعدی اینکه این مانیتور Freesync Premium هست، یعنی قابلت LFC داره و وقتی فریم خارج از محدوده فری سینک باشه، با تولید چند باره فریم اونو با رفرش ریت مانیتور سِت می‌کنه که خب نبودش خیلی بده و باعث می‌شه خارج از محدوده فری سینک خروجی خیلی بدی بده.

یه نکته دیگه اینه که وقتی فریم شما زیر 60 میاد، به جای این که رفرش ریت دقیقاً با فریم یکی بشه، دقیقاً دو برابر اون می‌شه. مثلاً اگرم فریم شما به 50 برسه، رفرش ریت روی 100 هرتز تنظیم می‌شه. اونجوری که من دستگیرم شد علتش اینه که اگه رفرش ریت تو رنج 40-120 مُدام بالا پایین شه ممکنه فلیکر ایجاد شه و این که تنظیمات Overdrive باید بسته به فریم تغییر کنه. 99% مانیتورای فری سینک به صورت اتوماتیک تنظیمات Overdriveـشون تغییر نمی‌کنه (برای Gsync تغییر می‌کنه که خیلی هم بدردبخور هست این نکته)، اینطور مانیتور همیشه تو هرتزِ بالای 60 کار می‌کنه و می‌تونید با یه تنظیم ثابت Overdrive خروجی خوبی بگیرید. به نظر من بهترین تنظیم Fast هست که برای رنج 60 تا 144 هرتز خروجی خوبی می‌ده. اگر هم قصد دارید همواره 120-144 هرتز بازی کنید، گزینه Fastest خروجی بهتری می‌ده.

همراه مانیتور یه کابل HDMI بود و یه کابل USB. کابل USB یک طرفش تایپ A هست و طرف دیگش تایپ B. کاربرد این کابل اینه که شما یه طرفش رو به مانیتور وصل می‌کنید و طرف دیگش به کامپیوتر. بعد نرم افزار MSI OSD Gaming رو دانلود می‌کنید و می‌‎تونید تنظیمات مانیتور رو نرم‌افزاری انجام بدید.

پشت مانیتور یه جوی استیک هست که برای تنظیمات می‌تونید ازون هم استفاده کنید و استفاده ازش خیلی راحته.

بلافاصه بعد از بالا اومدن سیستم و رفتن به کنترل پنل Nvidia ، پنل رو به عنوان یه مانیتور Gsync Compatible شناخت و بعد از فعال کردن Gsync توی کنترل پنل همه چی به خوبی پیش رفت.

از نظر متریال ساخت به نظرم خوبه، مشخصه مانیتور High End نیست، ولی اصلاً هم چیپ نیست.

بعد از فری سینک بهترین نکته مانیتور برای من کیفیت رنگ‌ها بود که فوق‌العاده راضی کننده بود. مانیتور قبلی من Samsung s27a850t بود که چون یه مانیتور مخصوص ادیت بود از نظر رنگ عالی بود، می‌تونم بگم 99% خروجی رنگش در حد مانیتور قبلیم هست که خیلی راضی بودم ازش.

از نظر کنتراست در حد یه پنل IPS خوبه، ولی خوب به OLED یا VA نمی‌رسه. به شخصه برای من طیف رنگ مهمتر از کنتراست هست ولی خب سلیقه ها متفاوته.

مشکل IPS Glow رو خدا رو شکر خیلی خیلی کم داره. در حدی که بعد از کار کردن اصلاً بهش فکر نمی‌کنید.

نکته بعدی که الان متوجه شدم اینه که فیلمای FHD روی این مانیتور بهتر از مانیتور قبلیم به نظر میان که 1440p بود. که البته با توجه به این که آپ اسکیل کردن از 1080 به 1440 پیچیده هست، طبیعیه.

موقع بازی کردن به نظرم توی اکثر بازیهای جدید که TAA وجود داره، احتیاج به Sharpening دارید. خود مانیتور هم این تنظیم رو داره می‌تونید میزان شارپ بودنِ تصویر رو توی OSD تغییر بدید.

مورد آخر تست کردن بازی‌ها. شاید بگم بهترین آپگریدی که توی دوران کار کردنم با کامپیوتر داشتم خرید همین مانیتور بوده. تمام بازی‌هایی که بخاطر فعال بودن VSync دچار استاتر بودن بدون مشکلی اجرا شدن. بالای 20 تا بازی رو تست کردم و به جز یکی دو مورد که استاتر مربوط به خود انجینِ بازی بود خیلی بدون مشکل اجرا شدن. تقریبا تا 50 فریم متوجه افت فریم نمی‌شید که خیلی خیلی خوبه. از طرفی اینپوت لَگِ مربوط به Vsync رو ندارید. مورد بعدی اینه که اکثر بازی‌ها با فعال شدن Vsync افت پرفرمنس دارن که این مورد هم اینجا وجود نداره.
خیلی راحت بازی AC Unity رو روی 75 فریم قفل کردم و همه تنظیمات رو (حتی MSAA 4X) بُردم تا آخر و بازی با 60-75 فریم اجرا می‌شد. شما تقریباً متوجه تغییر فریم نمی‌شید. فوق‌العاده بود.

در آخر بگم که حتماً و حتماً وقتی می‌‌خواید Gsync به بهترین شکر عمل کنه، از تنظیمات کارت گرافیک Vsync رو به طور عمومی فعال کنید. چون مانیتورهای VRR فقط وقتی توی محدوده VRR هستن عمل می‌کنن و فعال کردنِ Vsync باعث می‌شه اگه مثلاً فریمتون از 144 رد کَرد مشکل Tearing بوجود نیاد. از طرفی با نرم افزار RTSS یا هر نرم افزاری که خودتون می‌‌دونید فریم رو به 139-138 قفل کنید (برای 144 هرتز) که اگر لحظه ای فریم لیمیتر عمل نکرد و فریم یکی دو تا بالاتر رفت هنوز تو محدوده FreeSync باشید.
سلام. مبارکتون باشه
من asus vg248qg دارم و واسه برادرم هم میخاستم همین مانیتور رو بخرم اما با تعریفهای شما بنظرم این مانیتور msi که شما خریدید به نسبت ارزش خرید بالاتری داره. این چند روز که طبیعتا تجربتون از کار باهاش بیشتر شده یکم بیشتر از مانیتورتون برامون میگید. کیفیت نمایش رنگها، بخصوص کیفیت نمایش رنگ مشکی برام خیلی مهمه، توی همه بازیها براحتی ۱۴۴هرتز به همراه gsync اوکیه؟ مشکل اجرای ۱۴۴ هرتز که یکی از نقدها بهش اشاره کرده بود وجود نداره؟ مانیتور خودم وقتی صفحه کامل مشکیه و محیط هم تاریکه از اطراف حاله‌های نور سفید دورتا دوره مانیتور (مخصوصا قسمت پایین مانیتور) مشخصه (نشت نور میگن بهش اگر اشتباه نکنم!) که کمی رو اعصابه، این برا مانیتور شما هم وجود داره و در چه حده؟ کیفیت hdrش چطوره؟ عملا میشه ازش در بازیها استفاده کرد؟ تراکم پیکسلیش نسبت به سایزی که داره راضی کنندست؟ میدان دید خوبی داره؟ ممنون میشم بیشتر از تجربه کار باهاش بگی

• Like
Reactions: LBJ4Ever

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام
کامپیوترهای all in one برای استفاده اداری، چه مدلی رو پیشنهاد میدید؟ و اینکه آیا صرفه اقتصادی داره یا همون دسکتاپ بهتره؟ اگه دسکتاپ ها ارزونتر هستند و بخوایم یه مقایسه هزینه انجام بدیم، به طور میانگین چند درصد ارزونتر یا گرونتر هستند؟ (درصورت مشابه بودن تقریبی سیستم ها)
ممنون.

در مقایسه با AIO های موجود در بازار ما که اکثرا استوک و قدیمی هستن شاید بشه گفت که خرید دسکتاپ بهتر هست.
سیستم‌های پی‌سی با قیمت برابر تا 30 درصد راندمان بهتری نسبت به AIO-ها ارائه می‌کنن.

سلام میخواستم ببینم با گرافیک سی پی یو core i7 8700 k میتونم کار طراحی با فتوشاپ انجام بدم به خاطر اینکه تو دوره آموزشی هستم نمی‌خوام عجله ای کارت گرافیک بخرم؟
اگه ممکنه یه کارت گرافیک قیمت مناسب واسه کار فتوشاپ معرفی کنید در ضمن خودم ps5 دارم واسه گیم هم نباشه مشکلی نیست
برای آموزش نیازی به گرافیک مجزا ندارید، میتونید از خروجی گرافیک مجتمع پردازنده استفاده کنید.
اگر کارت مجزا ضروری بود با کارتی مثل GT 1030 هم کارتون راه میوفته.

ssdیی که سوخته رو نمیشه کاریش کرد؟

در این دوران قطعی برق دچار نوسان شد و سوخت

نوسان برق از پاور ناشی میشه، نه خود SSD
اگر پاور خوب باشه نباید این نوسان رو به قطعات منتقل کنه.
در حال حال چاره کار شما فقط گارانتی و تعویض هست، اگر شامل نوسان برق میشه.

سلام من رم لپ تاپم 4 گیگ DDR4 هستش. میخوام یه 4 گیگ دیگه هم روش بذارم. کار سختیه یا بدم خدمات کامپیوتری برام انجام بده؟
بهتره دو تا ماجول یک مدل و عین هم روی دستگاه نصب کنید. ماجول فعلی رو هم بفروشید.
اگر 4 گیگ فعلی از نوع BGA و لحیم شده بود که فقط میتونید برای ماجول دوم Udimm بخرید، ولی حتما از فروشنده مهلت تست بگیرید و همه برنامه ای رو چک کنید که مشکل ناسازگاری با بردتون نداشته باشه.

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
با توجه به اینکه بحث مانیتور های این روزا تو تاپیک بوده و اینکه منم تو فکر خرید یک مانیتور جدید ممنون میشم دوستان مشاوره بدن (تقریبا همه مشخصات نزدیک به هم دیگه دارند ولی فاصله قیمتی گرونترین گزینه با ارزون ترینش نزدیک 200 دلاره) البته من خیلی بحث های تکنیکی دوستان رو با اون عمق بلد نیستم و اطلاعاتم محدود به نظرات آمازون و نقد های Youtube هست:
1- AORUS FI27Q-P 27
که همون طور که دوستان اشاره کردن بالاتر 10 bit هستش و تو تبلیغاتش رو این مورد مانور دادن. (تو مانیتور هایی که تو نظر دارم پر هزینه ترین مانیتور هست.
2-MSI Optix MAG274QRF-QD
ارزانترین مانیتوری که تو نظرم هست، که به طور کلی نقدهای خیلی مثبی اکثرا دارند ازش ملت و اینکه صفحه نماش Quantum Dot داره که از نقاط قوتش هست.
3- LG UltraGear 27GP850-B
که به قول Hardware Unboxed تو این رنج زیر 240Hz در کنار مورد MSI از بهترین گزینه ها هستند و از Nano IPS های جدید LG استفاده میکنه.
4-ASUS ROG Strix XG27AQ
که خیلی از این نقدی ندیدم ولی مشخصات نزدیک به موارد فوق هست و سر علاقه شخصی به این برند اضافه کردمش، فکر کنم یک مدل دیگه همین مانیتور داره که XG27Q باشه که فرقشون تو پایه اون مدله که یک مقدار خاص تر و گرون تره.
در کل هر چهار گزینه خیلی مشخصات نزدیکی دارند و واقعا نمی‌دونم رو چه حسابی بین اینا یکی رو انتخاب کرد.

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,101
با توجه به اینکه بحث مانیتور های این روزا تو تاپیک بوده و اینکه منم تو فکر خرید یک مانیتور جدید ممنون میشم دوستان مشاوره بدن (تقریبا همه مشخصات نزدیک به هم دیگه دارند ولی فاصله قیمتی گرونترین گزینه با ارزون ترینش نزدیک 200 دلاره) البته من خیلی بحث های تکنیکی دوستان رو با اون عمق بلد نیستم و اطلاعاتم محدود به نظرات آمازون و نقد های Youtube هست:
1- AORUS FI27Q-P 27
که همون طور که دوستان اشاره کردن بالاتر 10 bit هستش و تو تبلیغاتش رو این مورد مانور دادن. (تو مانیتور هایی که تو نظر دارم پر هزینه ترین مانیتور هست.
2-MSI Optix MAG274QRF-QD
ارزانترین مانیتوری که تو نظرم هست، که به طور کلی نقدهای خیلی مثبی اکثرا دارند ازش ملت و اینکه صفحه نماش Quantum Dot داره که از نقاط قوتش هست.
3- LG UltraGear 27GP850-B
که به قول Hardware Unboxed تو این رنج زیر 240Hz در کنار مورد MSI از بهترین گزینه ها هستند و از Nano IPS های جدید LG استفاده میکنه.
4-ASUS ROG Strix XG27AQ
که خیلی از این نقدی ندیدم ولی مشخصات نزدیک به موارد فوق هست و سر علاقه شخصی به این برند اضافه کردمش، فکر کنم یک مدل دیگه همین مانیتور داره که XG27Q باشه که فرقشون تو پایه اون مدله که یک مقدار خاص تر و گرون تره.
در کل هر چهار گزینه خیلی مشخصات نزدیکی دارند و واقعا نمی‌دونم رو چه حسابی بین اینا یکی رو انتخاب کرد.
سایت Rtings که تو زمینه بررسی تلویزیون ها خیلی معروفه هر 4 مدلو بررسی کرده (بهتره برای مقایسه تمام بررسی هارو از یه سایت ببینی و بررسی های سایتای مختلف با هم دیگه ممکنه فرق کنه)
همشون IPS هستن، یکنواختی مشکی خیلی خوبی ندارن و کنتراست شون هم دور و بر 1000:1 هست (که معمولی محسوب میشه)، اگه محیط اتاقت تاریکه یا توی نور کم استفاده میکنی این موارد مشکل ساز میشن ولی در محیط با نور زیاد و پنجره خیلی کمتر به چشم میان، مدل LG کنتراستش خیلی داغونه، البته این اعداد ممکنه از پنل به پنل یکم فرق کنه و یک تلورانسی داره ولی خب برای مبنای پنلی که Rtings تست کرده مدل LG هم کنتراست خیلی پایینی داره و هم یکنواختی رنگ مشکیش بده و Backlight Bleeding شدیدی داره
توی دامنه رنگا مدل MSI بهترینه که اگه کار طراحی میکنی اولویت خرید داره اما توی بازی ها و سایر مواردی که از دامنه رنگ خیلی وسیعی استفاده نمیکنن باعث اشباع شدن (Oversaturate) رنگا میشه (بستگی داره که رنگای پر رنگ و اشباع دوست داری یا نه!) و عملا مزیت خاصی برات ایجاد نمیکنه!
توی HDR هر 4 تا مانیتور از نظر مقدار روشنایی معمولین و به استاندارد HDR 600 هم نمیرسن، اما باز دامنه رنگای مدل MSI خیلی خوبه و رنگای فیلما و گیمای HDR رو خیلی خوب می تونه نشون بده اما خب روشنایی و کنتراستش کمه و در کل به پای TV های High End نمیرسه در زمینه HDR (این رنگای بهتر مدل MSI همش مدیون اون لایه کوانتوم دات هست)
اینپوت لگ هر چهارتا مدلم عالیه و تفاوت معنی داری با هم ندارن
در مجموع مدل MSI از نظر دامنه رنگ یه سر و گردن بالاتر از سه تای دیگه اس که توی کارای گرافیکی و بعضی بازی ها و فیلمای HDR خیلی خودشو نشون میده
دیگه انتخاب با خودت
اینم لینک بررسی ها:
ASUS ROG Strix XG27AQ Review
LG 27GP850-B Review
MSI Optix MAG274QRF-QD Review
Gigabyte AORUS FI27Q Review

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
سلام. مبارکتون باشه
من asus vg248qg دارم و واسه برادرم هم میخاستم همین مانیتور رو بخرم اما با تعریفهای شما بنظرم این مانیتور msi که شما خریدید به نسبت ارزش خرید بالاتری داره. این چند روز که طبیعتا تجربتون از کار باهاش بیشتر شده یکم بیشتر از مانیتورتون برامون میگید. کیفیت نمایش رنگها، بخصوص کیفیت نمایش رنگ مشکی برام خیلی مهمه، توی همه بازیها براحتی ۱۴۴هرتز به همراه gsync اوکیه؟ مشکل اجرای ۱۴۴ هرتز که یکی از نقدها بهش اشاره کرده بود وجود نداره؟ مانیتور خودم وقتی صفحه کامل مشکیه و محیط هم تاریکه از اطراف حاله‌های نور سفید دورتا دوره مانیتور (مخصوصا قسمت پایین مانیتور) مشخصه (نشت نور میگن بهش اگر اشتباه نکنم!) که کمی رو اعصابه، این برا مانیتور شما هم وجود داره و در چه حده؟ کیفیت hdrش چطوره؟ عملا میشه ازش در بازیها استفاده کرد؟ تراکم پیکسلیش نسبت به سایزی که داره راضی کنندست؟ میدان دید خوبی داره؟ ممنون میشم بیشتر از تجربه کار باهاش بگی

مشکل Backlight Bleeding توی تمام پنل‌های مانیتور وجود داره. اگه بدونید مانیتورهای LED به چه صورت عمل می‌کنن متوجه می‌شین که اجتناب ناپذیره. پنل با پنل هم متفاوته. ممکنه شما همین مانیتور رو بخرید از مال من مشکلش حادتر/کمتر باشه. پس شانسیه. اگر امکانش هست توی فروشگاه تست کنید و مطمئن شید مشکلش حاد نیست بهتره.

اگه رنگ مشکی خیلی براتون مهمه سراغ IPS نرید. از نظر کنتراست IPS خیلی ضعیف‌تر از VA هست. بهترین مدلهای IPS هم نمی‌تونن از نظر کنتراست با پنل‌‌های VA رقابت کنن. مورد بعدی IPS Glow هست که توی تمومِ مانیتورهای IPS هست. من به شخصه کاملاً متوجهش می‌شم. ولی تجربه بهم ثابت کرده که بعد از چند مدت کلاً یادتون می‌ره وجود داره مگر این که خیلی خیلی مشکلش حاد باشه و یا اینکه همواره باهاش فیلم 21:9 ببینید و چشمتون مُدام به قسمت مشکی بالا و پایینِ صفحه باشه.

همونطور که قبلاً هم گفتم چیزی به اسم HDRـه خالی معنی نداره. با توجه به این که پیک برایتنسِ این مانیتور 300 نیت هست، یعنی عملاً HDR نداره. درسته سیگنال HDR رو می‌تونه پخش کنه، ولی بقدری با نور کم هست که همون سیگنال رو SDR پخش کنید خیلی تصویر پُر نور تر و بهتر هست. مانیتور HDR بخواید بگیرید زیر 600 نیت نگیرید به نظر من. HDRـه واقعی رو ازون جا به بعد می‌تونید حس کنید. اصلاً و ابداً این مانیتور رو به قصد HDR نخرید.

زاویه دید هم با توجه به این که پنل IPS هست عالیه و خیلی بهتر از پنلهای VA هست. از نظر Color Uniformity به نظرم خوبه (بازم می‌گم، پنل با پنل متفاوته و اگر امکانش هست تست کنید خیلی خوب می‌شه).

کیفیت نمایش رنگ‌ها هم با توجه به IPS بودن خیلی خوبه و راضی کننده. اصلاً هم مشکلی با HZ نداره و بدون هیچ مشکلی 144 هرتز توی ویندوز فعال می‌شه و فری سینک به خوبی با کارت NVidia عمل می‌کنه.

Rockst@r

کاربر سایت
Jul 9, 2021
8
درود. دوستان با بوجه ای اندازه 60 تومن چه ترکیبی رو برای کیس پیشنهاد میکنید به ویژه در بحث شبیه سازهای کنسول ها بهترین کارایی رو داشته باشه(مانیتور نیاز ندارم)

یه پرسش دیگه هم داشتم: با این بودجه آیا قطعات کیس رو برای جمع آوری یه سیستم بهتر دست دوم بخرم بهتره یا به خطرش نمی ارزه؟
(پیشاپیش سپاس از راهنماییتون)
با این بودجه بهتره قطعات رو آکبند بخرید، نیازی به خرید قطعات قدیمی نیست، قرار هم هست که تا چند سال بروز و جوابگو باشه.
بسیار سپاسگزارم از راهنمایی کاملتون🙏🌹

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
درود. دوستان با بوجه ای اندازه 60 تومن چه ترکیبی رو برای کیس پیشنهاد میکنید به ویژه در بحث شبیه سازهای کنسول ها بهترین کارایی رو داشته باشه(مانیتور نیاز ندارم)

یه پرسش دیگه هم داشتم: با این بودجه آیا قطعات کیس رو برای جمع آوری یه سیستم بهتر دست دوم بخرم بهتره یا به خطرش نمی ارزه؟
(پیشاپیش سپاس از راهنماییتون)

با این بودجه بهتره قطعات رو آکبند بخرید، نیازی به خرید قطعات قدیمی نیست، قرار هم هست که تا چند سال بروز و جوابگو باشه.

قیمتمدلنام قطعه
هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(نه میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۶۰۰ هزار تومان)
Intel Core i5 11600K
(AMD Ryzen 5 5600X)
(Intel Core i5 10600K)

CPU
سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومانThermalRight True Spirit 120MCOOLING
هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان)
(هفت میلیون و ۹۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME Z590-V
(ASUS PRIME B550-PLUS AM4)
(ASUS PRIME Z490-A)

MotherBoard
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
(سی میلیون تومان)(ASUS TUF RTX 3060 O12G GAMING OC 12G GDDR6)VGA
۹۴۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO M.2 250GB
(ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
--ODD
دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومانGREEN GP600-HPPower
سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومانGREEN GRIFFIN G6Case
شصت و یک میلیون و ۹۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

• Like
Reactions: Rockst@r

hamed00x

کاربر سایت
Dec 3, 2013
352
نام
حامد
سلام به همه مخصوصا آقا فرشید
بین 3060ti و 3070 تفاوت چقدره و کدومش بیشتر با این سیستم مچ میشه؟
i5 10400 - b460 tuf gaminig - ram2*8 3000 - پاور هم 600w گرین
فقط هم رو FULL HD بازی میکنم . کدومش به صرفه تره برا 6-7 سال
و اینکه کدوم مدل کارت رو پیشنهاد میدید از نظر دما و صدا مثلا کارت گیگابایت RTX 3060 Ti GAMING OC PRO 8G قیمتش خوبه پیشنهاد میکنید؟
قیمتا خوب داره پایین میاد بخرم یا بیشتر صبر کنم؟نره بالا
ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر