مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
سلام یه سیستم میخوام جمع کنم برای کارهای گرافیمی مثل کار با پرمیر، افتر افکت و فتوشاپ 2021 و همچنین برای بازی کردن گیم های جدید در اوقات فراغت

ترجیحا دوست دارم اینتل باشه

بودجه تا 23 تومن بدون (پاور و مانیتور و موس و کیبورد... پاور 650 گرین دارم)

در ضمن تا جایی که میدونم این مادربردها و رم ها و کیس های گیمینگ نورپردازی دارن و بابت اینها پول اضافی میگیرن که نمیخوام هزینه های اضافی بابت نورپردازی بدم و بدون نورپردازی هم کار من راه می افته و کاملا هم راضی ام.
گیمینگ آنلاین هم بازی نمیکنم پس قطعآ مادربردهای گیمینگ هم نمیخوام که شبکه های خاصی دارن و ...

با همه این توضیحات ممنون میشم راهنمایی کنید

Walt.t

کاربر سایت
Sep 11, 2014
45
پیشنهاد این دستگاه‌ها با بخش مشاوره‌ی فروشندگان یا شرکت‌های نمایندگی UPS هست، بر اساس مدل قطعات، میزان مصرفشون و مدت زمانی که میخواید بهتون بکاپ بدن باید UPS مناسب رو بهتون توصیه کنن، همینجوری و بدون اطلاع از توان قطعات و مدل لوازم الکترونیکی نمیشه توصیه‌ای داشت و اشتباهه.

اگر گوگل می‌کردید به پاسختون می‌رسیدید. اونچیزی که من پیدا کردم گفته شده با شارژر استاندارد خودش بین 3 تا 7 ساعت برای شارژ زمان میبره.

سلام. لطفا سیستم کامل از صفر تا صد تا 20 میلیون برای کار گرافیکی ادیتی مثل ادوبی و فتوشاپ پیشنهاد میدید؟ میدونم باید هزینه های بیشتری گذاشت اما بودجه فعلا همین اندازه است. ممنونم

آخرین ویرایش:

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,359
سلام دوستان من میخوام یه ssd بگیرم برای بازی و کارهای عادی مثل برنامه نویسی
میخوام بدونم کدوم یکی از اینا بهتره

Samsung M.2 980 500GB
Samsung PRO NVMe M.2 980 500GB
Samsung EVO PLUS 970 500GB

Refill

کاربر سایت
Jul 11, 2008
4,247
نام
سروش

Samsung M.2 980 500GB

این مدل

• Like
Reactions: hitman68

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه سیستم میخوام جمع کنم برای کارهای گرافیمی مثل کار با پرمیر، افتر افکت و فتوشاپ 2021 و همچنین برای بازی کردن گیم های جدید در اوقات فراغت

ترجیحا دوست دارم اینتل باشه

بودجه تا 23 تومن بدون (پاور و مانیتور و موس و کیبورد... پاور 650 گرین دارم)

در ضمن تا جایی که میدونم این مادربردها و رم ها و کیس های گیمینگ نورپردازی دارن و بابت اینها پول اضافی میگیرن که نمیخوام هزینه های اضافی بابت نورپردازی بدم و بدون نورپردازی هم کار من راه می افته و کاملا هم راضی ام.
گیمینگ آنلاین هم بازی نمیکنم پس قطعآ مادربردهای گیمینگ هم نمیخوام که شبکه های خاصی دارن و ...

با همه این توضیحات ممنون میشم راهنمایی کنید

برای سیستم 23 تومنی هیچ کس به RGB بودنش اعتنایی نداره، چون همینجوری هم بودجه برای سیستم رده پایین ناکافی هست. مادربرد گیمینگ هم ربطی به بازی آنلاین نداره!

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون تومانIntel Core i3 10100F BOXCPU
چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومانASUS PRIME B460M-KMotherBoard
سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000-16GBRAM
هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومانASUS PH GTX 1650 OC 4GB GDDR6VGA
۹۵۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۵۰ هزار تومانWD Green 240GBSSD
۴۴۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
--Power
دو میلیون و ۱۵۰ هزار تومانGREEN Z1Case

Samsung M.2 980 500GB

میخواین SSD بگیرید نباید سیستم فعلی‌تون رو معرفی کنید؟ انتخاب SSD نباید با سیستم متناسب باشه؟

از این سه تا که مشخصا 980PRO به تنهایی سریعتر هست، اما خود سیستم هم باید PCIe 4.0باشه که بتونه از مزیت سرعت بالاش استفاده کنه، وگرنه 970Pro هم کفایت میکنه.

سلام. لطفا سیستم کامل از صفر تا صد تا 20 میلیون برای کار گرافیکی ادیتی مثل ادوبی و فتوشاپ پیشنهاد میدید؟ میدونم باید هزینه های بیشتری گذاشت اما بودجه فعلا همین اندازه است. ممنونم

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون تومانIntel Core i3 10100 BOXCPU
--VGA
دو میلیون و ۶۵۰ هزار تومانGREEN GP480A-EUDPower

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
برای سیستم 23 تومنی هیچ کس به RGB بودنش اعتنایی نداره، چون همینجوری هم بودجه برای سیستم رده پایین ناکافی هست. مادربرد گیمینگ هم ربطی به بازی آنلاین نداره!

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون تومانIntel Core i3 10100F BOXCPU
هفت میلیون و ۸۰۰ هزار تومانASUS PH GTX 1650 OC 4GB GDDR6VGA
--Power
سلام
یه خرده این سیستم برام عجیبه چون تو بحث افتر افکت و پریمیر واقعآ قدرت سی پی یو حرف اول رو میزنه.
من فکر میکردم زیاد از گرافیک مایه نذارید و بیشتر روی قدرت پردازش و حافظه رم تمرکز کنید.
حداقل سیستم اجرایی برای افتر افکت 2021 حافظه 16 میخواد و پیشنهادی خود سایت ادوب 32 گیگ هست.

به خاطر همین یکی بهم سیستم نسل 11 پیشنهاد داد.

PRIME B560M-A مادربرد
Core i5 11400F rocket Lake پردازنده
RAM: GSkill Trident Z RGB 2×16GB=32GB DDR4 3200MHz CL15 حافظه رم
HD 7870 گرافیک

البته گرافیکش استوک بود و 2.5 میداد که آخرش فروشنده به 2 تومن هم راضی شد.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
یه خرده این سیستم برام عجیبه چون تو بحث افتر افکت و پریمیر واقعآ قدرت سی پی یو حرف اول رو میزنه.
من فکر میکردم زیاد از گرافیک مایه نذارید و بیشتر روی قدرت پردازش و حافظه رم تمرکز کنید.
حداقل سیستم اجرایی برای افتر افکت 2021 حافظه 16 میخواد و پیشنهادی خود سایت ادوب 32 گیگ هست.

به خاطر همین یکی بهم سیستم نسل 11 پیشنهاد داد.

PRIME B560M-A مادربرد
Core i5 11400F rocket Lake پردازنده
RAM: GSkill Trident Z RGB 2×16GB=32GB DDR4 3200MHz CL15 حافظه رم
HD 7870 گرافیک

البته گرافیکش استوک بود و 2.5 میداد که آخرش فروشنده به 2 تومن هم راضی شد.

برای منم خیلی عجیبه وقتی می‌بینم قطعات آکبند رو با یه کارت گرافیک دست دوم و منسوخ شده ست کردید، بعد از لیست من به خاطر عدم تمرکز روی پردازنده ایراد می‌گیرید! ما اینجا نمیتونیم برای سیستم پیشنهادی قطعات نو رو با قطعات سمساری یکجا گردآوری کنیم و اسمش رو مشاوره برای خرید بزاریم!
اون کارتی که در لیسن ما لحاظ شده به دردنخورترین مدلی هست که میشه برای بازی در حد پایین توصیه کرد و اگر صحبتی از بازی نمی‌کردید، نیازی هم به خرید کارت گرافیک مجزا نمیشد و همون Core i5 رو میشد برای پردازنده در نظر گرفت.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,359
میخواین SSD بگیرید نباید سیستم فعلی‌تون رو معرفی کنید؟ انتخاب SSD نباید با سیستم متناسب باشه؟

از این سه تا که مشخصا 980PRO به تنهایی سریعتر هست، اما خود سیستم هم باید PCIe 4.0باشه که بتونه از مزیت سرعت بالاش استفاده کنه، وگرنه 970Pro هم کفایت میکنه.
واسه لپ تاپم میخوام که مدلش fx553ve هس. خودش یه ssd 128 داره که زده حافظه SSD از نوع SATA3

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
برای منم خیلی عجیبه وقتی می‌بینم قطعات آکبند رو با یه کارت گرافیک دست دوم و منسوخ شده ست کردید، بعد از لیست من به خاطر عدم تمرکز روی پردازنده ایراد می‌گیرید! ما اینجا نمیتونیم برای سیستم پیشنهادی قطعات نو رو با قطعات سمساری یکجا گردآوری کنیم و اسمش رو مشاوره برای خرید بزاریم!
اون کارتی که در لیسن ما لحاظ شده به دردنخورترین مدلی هست که میشه برای بازی در حد پایین توصیه کرد و اگر صحبتی از بازی نمی‌کردید، نیازی هم به خرید کارت گرافیک مجزا نمیشد و همون Core i5 رو میشد برای پردازنده در نظر گرفت.
یعنی می فرمایید بین باز ی و افتر افکت باید یکی را با این بودجه انتخاب کنم؟
چون سیستمی که پیشنهاد دادید واقعا برای افکتر افکت 2021 جالب و مناسب نیست و شاید فقط به درد بازی بخوره اونم نه در حد خیلی بالا.

پس اگه قرار باشه بین باز ی و افتر افکت یکی رو انتخاب کنم من افتر افکت رو انتخاب میکنم.
علاقه ای به سی پی یو های مدار گرافیکی ندارم و کلا دوست دارم رو سیستم گرافیک مجزا نصب باشه.

حالا سیستم پیشنهادی خودتون رو بفرمایید.

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
واسه لپ تاپم میخوام که مدلش fx553ve هس. خودش یه ssd 128 داره که زده حافظه SSD از نوع SATA3

اول مطمئن بشید که دستگاهتون اسلات M.2 هم داره، بعد دنبال M.2 SSD باشید. در غیر اینصورت باید SSD ساتا بخرید و جایگزین SSD فعلی کنید. مدلی مثل SAMSUNG 860 EVO.

یعنی می فرمایید بین باز ی و افتر افکت باید یکی را با این بودجه انتخاب کنم؟
چون سیستمی که پیشنهاد دادید واقعا برای افکتر افکت 2021 جالب و مناسب نیست و شاید فقط به درد بازی بخوره اونم نه در حد خیلی بالا.

پس اگه قرار باشه بین باز ی و افتر افکت یکی رو انتخاب کنم من افتر افکت رو انتخاب میکنم.
علاقه ای به سی پی یو های مدار گرافیکی ندارم و کلا دوست دارم رو سیستم گرافیک مجزا نصب باشه.

حالا سیستم پیشنهادی خودتون رو بفرمایید.

در این بودجه‌ی خیلی پایین بله، جفتش با هم نمیشه.
سیستم پیشنهادی برای تولید محتوا:

قیمتمدلنام قطعه
نه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
(هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان)
AMD Ryzen 7 3800X
(Intel Core i7 10700K)
CPU
دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومانThermalRight True Spirit 120MCOOLING
هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
(هفت میلیون و ۳۰۰ هزار تومان)
ASUS PRIME X570-PRO AM4
(ASUS PRIME Z590-P)
MotherBoard
شش میلیون و ۱۵۰ هزار تومانGskill Ripjaws V 16GBx2 3200Mhz DDR4 - 32GBRAM
یازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومانASUS TUF GeForce GTX 1650S OC 4GVGA
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانWD Blue 3.5" Desktop 64MB 2TBHDD
دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان
-
SAMSUNG 980 PRO 250GB M.2
( ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
۴۴۰ هزار تومانSamsung 24X SATAODD
پنج میلیون و ۵۰ هزار تومانGREEN GP700B-HPPower
سه میلیون و ۸۵۰ هزار تومانGREEN Z4Case
پنجاه و هشت میلیون و ۱۳۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)

کارت گرافیک علاوه بر ضروری بودن در سیستمی که گرافیک مجتمع نداره، در برخی پردازش‌ها مثل تبدیل فرمت ویدیو و پردازش پلاگینهای برنامه‌‌های Adobe باعث افزایش راندمان میشه.

• Like
Reactions: hitman68

Sega_genesis

کاربر سایت
Apr 27, 2021
931
نام
آن بزرگوار
اینا گزینه های خوبی هستند ولی شما برای تجربه لینوکس کافیه یه توزیع که روی فلش مموری نصب میشه دانلود کنین و با یه فلش روی pc خودتون اجرا کنید لینوکس رو. با ۱۵۰ تومن میشه این حرکت رو زد. ولی این برد هم خوبه. بخصوص برای کارای گرافیکی ساده بهتر از رزبری پای ۴ هست. برد انویدیا بیشتر به درد کارای پردازش تصویر و یادگیری ماشین میخوره.

ممنونم
آره می‌دونم ولی در کل دنبال چیز مستقل و جدا هستم
چه این برد ها به اصلاح کامپیوتر تک بردی
و چه mini pc لینوکسی
البته برام مهمه اجرا برنامه و بازیا لینوکسی

babak12

کاربر سایت
May 13, 2007
464
نام
بابک
سلام یه راهنمای میخواستم
یه مادر برد و سی پی یو معرفی کنید تا قیمت 8 تا 10 رو هم . رمم دی دی ار 3 - کارت گرافیکم هم r580 8 g سایفر پاور هم 550 cool
ممنون

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام یه راهنمای میخواستم
یه مادر برد و سی پی یو معرفی کنید تا قیمت 8 تا 10 رو هم . رمم دی دی ار 3 - کارت گرافیکم هم r580 8 g سایفر پاور هم 550 cool
ممنون

اگر بخواید رم فعلی رو نگه دارید فقط می‌تونید قطعات دست دوم اونم حداکثر Core i7 4770 و مادربرد Z87/Z97 بخرید که ارتقا حساب نمیشن و دیگه برای بازی هم مناسب نیستن
بهتره رم رو هم بفروشید و این قطعات رو تهیه کنید:

قیمتمدلنام قطعه
چهار میلیون تومانIntel Core i5 10400FCPU
چهار میلیون و ۵۰ هزار تومانASUS B460M-KMotherBoard
سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM

Frycry666

کاربر سایت
Jul 7, 2021
40
من یه سوال دارم از دوستان

اگه ما یه سی پی یو تهیه کنیم که روش زده باشه مثلآ 2666 مگاهرتز ساپورت
ولی یک رم بگیریم که روش زده باشه 3200 مگا هرتز ساپورت
وقتی اینها روی مادربرد سوار بشن رم هم 2666 نشون میده درسته؟

تا جایی که فهمیدم برای رسیدن به 3200 مگاهرتز باید سی پی یو رو اورکلاک کرد تا 3200 مگاهرتز....
ولی برای این کار باید مادربرد مخصوصی تهیه کرد که هم اورکلاک رم رو پشتیبانی کنه هم اورکلاک سی پی یو رو؟

مثلا اگه من بخوام یه رم 3200 مگا هرتز و سی پی یو 2666 مگارهرتز با پسوند K ( که نشون دهنده قثابلیت اورکلاک سی پی یو هست) بردارم و پلتفورمم 1200 LGA باشه.
فقط و فقط چیپست Z490 و Z590 قابلیت این رو دارن که سی پی یو رو اوکلاک کنم؟
یعنی اگه چیپست های دیگه LGA 1200 رو بردارم با اینکه سی پی یو قابلیت اوکلاک داره ولی نمیتونم به 3200 مگاهرتز برسونمش؟
چون از لینک ویکیپدیا اینطور که فهمیدم فقط این دوتا چیپ ست اوکلاکشون سبزه
LGA 1200 - Wikipedia

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,359
اول مطمئن بشید که دستگاهتون اسلات M.2 هم داره، بعد دنبال M.2 SSD باشید. در غیر اینصورت باید SSD ساتا بخرید و جایگزین SSD فعلی کنید. مدلی مثل SAMSUNG 860 EVO.
ممنون بله قبلا چک کردم M.2 میخوره و حتی توی همون فروم خارجی 970 معرفی کرده بودن. پس همین 980 میرم میگیرم سپاس

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر