مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
این کابل ها اصلا توصیه نمی شه چون اکثرا جنس مس داخلیشون خوب نیست یا اصلا قابل مقایسه با کیفیت خود پاورتون نیست مخصوصا اگر پاور حرفه ای دارید این کار دقیقا مشابه این می مونه که کابل افزایش usb 3 یا hdmi می زنید که نتیجش خیلی مواقع قعطی هست حتی در بهترین شرایط هم افزایش طول کابل باعث کاهش کیفیت برق می شه.
به خاطر زیبایی کارایی رو خراب نکنید.
یکی دوتا از بچه ها توی فروم لیون استفاده کردن مشکلی نداشتن ضمن اینکه سایت linus tech tips هم استفاده کرده و مشکلی ندیده
مطمئن باشید سازنده برای برق خود کابل ها هم شده مس خوبی استفاده کرده ضمن اینکه قیمت این کابل ها بالاست

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
یکی دوتا از بچه ها توی فروم لیون استفاده کردن مشکلی نداشتن ضمن اینکه سایت linus tech tips هم استفاده کرده و مشکلی ندیده
مطمئن باشید سازنده برای برق خود کابل ها هم شده مس خوبی استفاده کرده ضمن اینکه قیمت این کابل ها بالاست
اولا که اصلا قرار نیست مشکل پیش بیاد ممکنه که پیش بیاد قطعا روی قابلیت اورکلاک هم تاثیر می ذاره.
دوم اینکه سازنده این کابل ها اکثرا معروف نیستن که بگیم ابرو دارن اگر باشن و برند باشن چرا می شه گفت.
سوم گیج کابل ها با طول ان ها در رابطه هست بر فرض من چندین کابل گرافیک داره پاورم اونی که طولش بیشتره گیچ بالاتری داره پس خیلی کار غیر مهندسی هست که بدون اینکه از کیفیت کابل و گیجش با خبر باشیم اقدام به افزایشش بکنیم چه بسا بیام گیج بالا با گیج پایین ترش افزایش طول بدیم که دیگه شاهکاره
چهارم با این بازار اشفته و بی صاحب حتی 1 درصد ریسک هم جایز نیست اونم با این گارانتی ها فاجعه که یکی از یکی بدترن یعنی امکان نداره کار مشتری به تعذیرات و شکایت نکشه مخصوصا اگه جنس قیمت داری باشه.

• Like
Reactions: msbazicenter

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام
یه سیستم تا ۲۰ میلیون واسه ادیت و افتر افکت معرفی میکنید
و اینکه مانیتور هم میشه گرفت یا خیر؟

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
اولا که اصلا قرار نیست مشکل پیش بیاد ممکنه که پیش بیاد قطعا روی قابلیت اورکلاک هم تاثیر می ذاره.
دوم اینکه سازنده این کابل ها اکثرا معروف نیستن که بگیم ابرو دارن اگر باشن و برند باشن چرا می شه گفت.
سوم گیج کابل ها با طول ان ها در رابطه هست بر فرض من چندین کابل گرافیک داره پاورم اونی که طولش بیشتره گیچ بالاتری داره پس خیلی کار غیر مهندسی هست که بدون اینکه از کیفیت کابل و گیجش با خبر باشیم اقدام به افزایشش بکنیم چه بسا بیام گیج بالا با گیج پایین ترش افزایش طول بدیم که دیگه شاهکاره
چهارم با این بازار اشفته و بی صاحب حتی 1 درصد ریسک هم جایز نیست اونم با این گارانتی ها فاجعه که یکی از یکی بدترن یعنی امکان نداره کار مشتری به تعذیرات و شکایت نکشه مخصوصا اگه جنس قیمت داری باشه.
داداش اصلا افزایش طولی اتفاق نیافتاده و دقیقا اندازه کابل خودشه و اینا دقیقا به جای کابل پاور های ماژولار قرار میگیره یعنی کابل خود پاور رو با این جایگزین میکنی

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
ممنون فرشید جان. آخه شنیده بودم برای اورکلاک i7 8700k ضعیفه، گفتم ارتقاع بدم. انتظار چه دمایی رو باید داشته باشم با Hyper 212x؟
مورد بعدی این که مادربوردم برای اورکلاک در اون حد کفایت می‌کنه؟ مشکل حرارت بالای VRM نداره؟ از نظر پاور دلیوری قابل اتکا هست؟
و این که پاور Green 750 OCPT Platnium برای اورکلاک کافیه؟ (کارت گرافیک MSI GamingX 1080ti هست که اورکلاک کارخونه ای هست و بیشتر اور نکردم).

این مدل خنک کننده برای پردازنده‌‌های رده میانی خیلی هم مناسبه، اما برای مدلهای بالاتر با TDP بیشتر بهترین گزینه نیست.
شما یا باید واترکولر 240 رو برای اورکلاک و دمای مناسب در نظر بگیری یا خنک کننده‌ی معمولی بزرگتر که قاعدتا در کیس شما به خاطر محدودیت ارتفاع ممکنه جا نشه.

برای اورکلاک معمولی و ولتاژ مینیمال مشکل VRM نخواهید داشت، به شرط اینکه توقعتون بالا نباشه از مادربرد.
پاورتون که بالاتر از کافی و عالی هم هست.

سلام
یه سیستم تا ۲۰ میلیون واسه ادیت و افتر افکت معرفی میکنید
و اینکه مانیتور هم میشه گرفت یا خیر؟

با 20 تومن دیگه بهتره کل بودجه رو به کیس اختصاص بدید، به مانیتور نمیرسه دیگه:

مدلنام قطعه
Intel Core i5 9600K
(AMD Ryzen 5 3600)

CPU
ThermalRight True Spirit 120MCOOLING
ASUS TUF H370-PRO GAMING
(ASUS PRIME Z370-A II)
(ASUS PRIME B450-Plus AM4)

MotherBoard
GSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
ASUS GTX 1650S VGA
WD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
SAMSUNG PM981a M.2 256GB
(ADATA Ultimate SU800 256GB)
SSD
ASUS 24X SATAODD
GREEN GP550A-UK PlusPower
GREEN Z1Case

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
سلام ی سیستم گیم خوب چه چیزی باید داشته باشه؟
من ی کامپیوتر رم 2 و گرافیک 1 داشتم ولی نمیتونستم روش گیم بزنم بعدش ی لپ تاپ گرفتم رم 4 گرافیک 4 بازم بازیای خوب مثل gta v با شرکت خیلی کند اجرا میشه چیکار کنم بعضیا میگن رمت پایین بعضیا میگن باید کارت گرافیک رو آپدیت کنی من بلد نیستم راهنمایی کنید توی این روز های کرونایی سرگرم شم ممنون????

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
سلام ی سیستم گیم خوب چه چیزی باید داشته باشه؟
من ی کامپیوتر رم 2 و گرافیک 1 داشتم ولی نمیتونستم روش گیم بزنم بعدش ی لپ تاپ گرفتم رم 4 گرافیک 4 بازم بازیای خوب مثل gta v با شرکت خیلی کند اجرا میشه چیکار کنم بعضیا میگن رمت پایین بعضیا میگن باید کارت گرافیک رو آپدیت کنی من بلد نیستم راهنمایی کنید توی این روز های کرونایی سرگرم شم ممنون????
در حال حاضر باید یه گرافیک دکستاپ rx 570
یه پردازنده 4 هسته ای
رم 8 گیگ
واسه بازی کردن تو رزولوشن 1080P حداقل چیزیه که باید داشته باشی.لپتاپ هم بدرد بازی نمیخوره.

• Like
Reactions: s.1

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
خ
در حال حاضر باید یه گرافیک دکستاپ rx 570
یه پردازنده 4 هسته ای
رم 8 گیگ
واسه بازی کردن تو رزولوشن 1080P حداقل چیزیه که باید داشته باشی.لپتاپ هم بدرد بازی نمیخوره.
ب دست دوم باشه اشکالی نداره؟

قیمت همچین سیستم چنده؟

i چند باید باشه؟

چرا لپ تاپ خوب نیست؟

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
خ

ب دست دوم باشه اشکالی نداره؟

قیمت همچین سیستم چنده؟

i چند باید باشه؟

چرا لپ تاپ خوب نیست؟
نه اشکالی نداره. به شرطی که تست بشه با نرم افزار ها و بازی ها
دست دومش میتونی 6-7 تومن گیر بیاری
I5 نسل 4
لپتاپ چون از کارت مشابه نسخه دکستاپ 30 درصد ضعیف تره.خنک کنندگی لپتاپ ها داغونه.

• Like
Reactions: saeed_sg

Bijanlll

کاربر سایت
Jun 5, 2020
349
نام
بیژن لطفی
نه اشکالی نداره. به شرطی که تست بشه با نرم افزار ها و بازی ها
دست دومش میتونی 6-7 تومن گیر بیاری
I5 نسل 4
لپتاپ چون از کارت مشابه نسخه دکستاپ 30 درصد ضعیف تره.خنک کنندگی لپتاپ ها داغونه.
مرسی اما با این قیمتا نمیتونم بخرم اگه بخوام لپ تاپ رو ب ی سیستم گیم متوسط نه حرفه ای ارتقا بدم چقد هزینه داره؟

omid_13

کاربر سایت
Nov 22, 2013
599
نام
OmidLOL
دوستان یه سوال
من مادربوردم دوتا اسلات رم داره (2 تا 4گیگ)
حالا اگر یکی از 4 گیگ رو بردارم و بجاش یه رم 16 گیگ بزارم (که بشه 20 گیگ روی هم) با همون سرعت و cl و برند مشکلی ایجاد نمیشه برای قطعات ؟
(میخواستم 2 تا 8 بگیرم ولی دیدم این نسل جدید داره میاد بجاش یدونه 16 الان بگیرم یدونه16 دیگه هم بعدا که باز پول اومد دستم )

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر