مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
مانیتور خوبی داری از نظر کیفیت.
با 7 تومن نمیشه مدلی بخری که نسبت به اینی که داری تفاوت کیفی محسوس داشته باشه و ارتقا برای بازیها محسوب بشه. این مدل رو شاید 2 تومن ازت بردارن
مدلی مثل ASUS VG255H حدود 6500 هست که فرق زیادی با مانیتور خودت نداره.
مدل ASUS PG248Q هم هست که G-Sync داره و در بازیها تفاوت محسوس ایجاد میکنه، اما قیمتش حدود ده میلیون هست.
مدل عالی هم PG279Q هست با پنل IPS و قیمت 12 تومن به بالا.
ممنون پس اینطور که بوش میاد باید فکر ارتقا رو از سرم بیرون کنم.
در مورد Asus MG28UQ چطور ؟! مانیتور خوبی هست ؟! ارزشش رو داره اصلا ؟!

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
دوستان یک سوال، البته باز شرمنده اینجا میپرسم شانس تاپیک گفتگوی آزاد رو بستن من هم مجبور شدم اینجا بپرسم (البته به سخت افزار هم ربط داره)

من یک کسی رو پیدا کردم خارج (سوئد) و میتونه برام قطعاتی که میخوام رو بخره و بفرسته، وزنش کلش هم میشه 4.5 کیلو و میدونم که هر دو کیلو حدودا یک میلیون پول پستش میشه. خارج از این حالا چنتا سوال داشتم:

1. وضعیتمون با سوئد چطوریه؟ و میشه مرسوله پستی فرستاد؟

2. با توجه به کرونا و اتفاقات اخیر مرزهامون باز هستن؟

3. گمرک آیا پول مالیات میگیره؟ کسی میدونه چقدر؟ خودشون نوشتن محموله زیر 50 دلار مالیات نمیخوره اما بالاتر چی؟ به سخت افزار هم تعلق میگیره؟ آخه یادمه یک مطلب خونده بودم که به علت اینکه خودمون تولیدشو ندارم مالیات هم نمیخوره.

کسایی که اطلاعات دارن ممنون میشم جواب بدن. خودم هم فردا باید برم پست ببینم وضعیت چطوریه.

yashar58

کاربر سایت
Sep 28, 2010
118
سلام خدمت اساتید بخصوص فرشیدخان
سوالی داشتم
خنک کننده برای core i9 9900k چی پیشنهاد میدید قیمتش تا حد امکان فضایی نباشه و تو بازار موجودباشه و برایoverclock کفایت کنه و لیکویید هم نباشه

Ecthelion

کاربر سایت
Apr 28, 2019
261
سلام.
یه کیس (+مانیتور) در حد ۱۰ تومن اینا می‌خواستم.
کاربری بیشتر واسه نرم‌افزارهای معماری، کد و راینو. لپتاپ asus n551vw دارم جواب میده. یه چیزی در همون حد.

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون پس اینطور که بوش میاد باید فکر ارتقا رو از سرم بیرون کنم.
در مورد Asus MG28UQ چطور ؟! مانیتور خوبی هست ؟! ارزشش رو داره اصلا ؟!

MG28UQ برای گیمینگ گزینه اول نیست، یه نمایشگر 4K رو قراره به چه سیستمی وصل کنید که بار سنگین 4K رو به دوش بکشه و فریم ریت عالی هم بده؟!
باید تصمیم بگیرید که رزولوشن بالاتر رو ترجیح میدید یا نرخ فریم بالاتر.

دوستان یک سوال، البته باز شرمنده اینجا میپرسم شانس تاپیک گفتگوی آزاد رو بستن من هم مجبور شدم اینجا بپرسم (البته به سخت افزار هم ربط داره)

من یک کسی رو پیدا کردم خارج (سوئد) و میتونه برام قطعاتی که میخوام رو بخره و بفرسته، وزنش کلش هم میشه 4.5 کیلو و میدونم که هر دو کیلو حدودا یک میلیون پول پستش میشه. خارج از این حالا چنتا سوال داشتم:

1. وضعیتمون با سوئد چطوریه؟ و میشه مرسوله پستی فرستاد؟

2. با توجه به کرونا و اتفاقات اخیر مرزهامون باز هستن؟

3. گمرک آیا پول مالیات میگیره؟ کسی میدونه چقدر؟ خودشون نوشتن محموله زیر 50 دلار مالیات نمیخوره اما بالاتر چی؟ به سخت افزار هم تعلق میگیره؟ آخه یادمه یک مطلب خونده بودم که به علت اینکه خودمون تولیدشو ندارم مالیات هم نمیخوره.

کسایی که اطلاعات دارن ممنون میشم جواب بدن. خودم هم فردا باید برم پست ببینم وضعیت چطوریه.

راستش من که برای هیچ کدوم از پرسش‌های شما جواب ندارم. ولی میدونم به محموله‌ی قطعات سخت افزاری هم مالیات میخوره بر اساس تعرفه و ارزشگذاری گمرک. فقط میزانش فرق میکنه.

سلام خدمت اساتید بخصوص فرشیدخان
سوالی داشتم
خنک کننده برای core i9 9900k چی پیشنهاد میدید قیمتش تا حد امکان فضایی نباشه و تو بازار موجودباشه و برایoverclock کفایت کنه و لیکویید هم نباشه

برای 9900K در حالت پیش فرض که یه واتر 240/280 توصیه میشه، برای اورکلاک مناسب کمتر از یه واترکولینگ قوی با رادیاتور 360 توصیه میشه، با ایرکولینگ شاید نشه راندمان مناسبی در اورکلاک گرفت.
بهترین ایرکولرها برای این مدل در حالت عادی هم مدلی مثل Noctua NS-DH15 هست.

سلام... امروز یه لحظه متوجه شدم سمت راست مانیتور یه مقدار تغییر رنگ داده... تقریبا سبز شده!
مشکل از کجاست؟

اول از همه سعی کنید تنظیمات مانیتور رو ریست کنید و برقش رو کامل قطع کنید و دوباره به سیستم وصل کنید
اگر مشکل حل نشد سعی کنید پروفایل های رنگی، نور و کنتراست رو تغییر بدید و نتیجه رو ببینید. اگر این کارها جواب نداد شاید پنل مانیتور معیوب شده باشه. با گارانتی تماس بگیرید.

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
راستش من که برای هیچ کدوم از پرسش‌های شما جواب ندارم. ولی میدونم به محموله‌ی قطعات سخت افزاری هم مالیات میخوره بر اساس تعرفه و ارزشگذاری گمرک. فقط میزانش فرق میکنه.
پس با این حساب فکر کنم نزدیک به همون قیمت ایران در بیاد، تازه ریسک خراب شدنش رو هم باید در نظر گرفت (چه خود قطعه مشکل داشته باشه، چه توی راه آسیب ببینه)، تازه گارانتی هم دیگه نداره :|

حالا تا آنلاین هستید میتونید بگید وضعیت مچ بودن اینها در چه وضعیه؟ :D

MB: ASUS ROG Strix B450-F
CPU: AMD RYZEN 5 3600
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16
VGA: ASUS ROG 5600XT

یا این:
MB: ASUS ROG Strix B360-F
CPU: Intel 9400f
باز با همون رم و گرافیک

تفاوت قدرت CPU هر دو خیلی متفاوته، شاید پول دستم برسه بتونم همون 3600 رو بگیرم برای همین هر دو رو گذاشتم :D

Medusa

کاربر سایت
Jul 6, 2008
2,729
نام
Javad
MG28UQ برای گیمینگ گزینه اول نیست، یه نمایشگر 4K رو قراره به چه سیستمی وصل کنید که بار سنگین 4K رو به دوش بکشه و فریم ریت عالی هم بده؟!
باید تصمیم بگیرید که رزولوشن بالاتر رو ترجیح میدید یا نرخ فریم بالاتر.
.
مانیتور رو بخاطر PS5 میخوام بگیرم ، سیستم آنچنانی برای گیم ندارم ، یه لپ تاپ Y7000 دارم که زیاد باهاش گیم نمیزنم !
فقط میخوام بدونم مانیتور مناسبی هست ؟! ارزش خرید نسبت به مانیتور خودم رو داره ؟!

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
پس با این حساب فکر کنم نزدیک به همون قیمت ایران در بیاد، تازه ریسک خراب شدنش رو هم باید در نظر گرفت (چه خود قطعه مشکل داشته باشه، چه توی راه آسیب ببینه)، تازه گارانتی هم دیگه نداره :|

حالا تا آنلاین هستید میتونید بگید وضعیت مچ بودن اینها در چه وضعیه؟ :D

MB: ASUS ROG Strix B450-F
CPU: AMD RYZEN 5 3600
RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16
VGA: ASUS ROG 5600XT

یا این:
MB: ASUS ROG Strix B360-F
CPU: Intel 9400f
باز با همون رم و گرافیک

تفاوت قدرت CPU هر دو خیلی متفاوته، شاید پول دستم برسه بتونم همون 3600 رو بگیرم برای همین هر دو رو گذاشتم :D

هر دو ترکیب متناسب هستن و مناسب برای بازی در رده ی خوب
تفاوت قدرت در بازیها بین این دو زیاد نیست، اما قدرت خام 3600 خیلی بالاتره که در پردازشهای Multi Thread خودش رو نمایان میکنه.

Ƥ.s.Y.c.H.o

Hala Madrid ...y nada más
کاربر فعال
Apr 5, 2012
7,352
نام
Matthew
سلام عزیزان. خسته نباشید.
تا 13 تومن ( میدونم تف هم نمیدن ) ولی بهترین لبتاب یا پی سی ( فکر میکنم پی سی بهتر باشه ) برای رندرینگ و مدلسازی...

bezad

کاربر سایت
Mar 11, 2007
1,150
نام
بهزاد
سلام عزیزان. خسته نباشید.
تا 13 تومن ( میدونم تف هم نمیدن ) ولی بهترین لبتاب یا پی سی ( فکر میکنم پی سی بهتر باشه ) برای رندرینگ و مدلسازی...

من خودم هم میخواستم با همین قیمت یک چیزی بگیرم که فعلا هی داره میره بالاتر، البته هنوز نخریدم چیزی.
ولی با این وجود یکچیزایی فهمیدم برای شما هم میزارم:

CPU: Intel 9100f - 1.500.00

MB: Asus B360MA - 2.450.000

RAM: GSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GB - 2.000.000
(این RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 هم چیز خوبیه اما سخت گیر میاد و گرونتره)

VGA: Asus Dual 1650 O4GB - 3.840.000
(البته باز این SAPPHIRE NITRO+ RX 5500 XT 8GB هم هست ولی اون میره روی 4.580.000 تومن)

SSD: SAMSUNG 860 EVO 250GB - 1.100.00

POWER: GREEN GP500A-UK Plus - 970.000

هارد و کیس و SSD احتمالی رو ننوشتم گفتم شاید داشته باشی.

ولی اگر میتونی و سیستم رو برای رندرینگ و مدلسازی میخوای کمِ کم INTEL CORE I5 9400F رو بگیر که هرچی 6 هسته است، قیمتش هم 3.900.000 هست. البته نسخه چینی هم داره که تا 3.500 پایین میاد.

شانس خودم هم کارم همینه و نظرم روی AMD RYZEN 5 3600 بود، قیمتش توی دلار با 9400 یکیه اما ماشالا فروشندگان با انصاف 7 تومن میفروشنش. برای همین پا در هوا موندم که باید چیکار کنم.

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
من خودم هم میخواستم با همین قیمت یک چیزی بگیرم که فعلا هی داره میره بالاتر، البته هنوز نخریدم چیزی.
ولی با این وجود یکچیزایی فهمیدم برای شما هم میزارم:

CPU: Intel 9100f - 1.500.00

MB: Asus B360MA - 2.450.000

RAM: GSkill AEGIS 2*8GB 3000Mhz - 16GB - 2.000.000
(این RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3200MHz C16 هم چیز خوبیه اما سخت گیر میاد و گرونتره)

VGA: Asus Dual 1650 O4GB - 3.840.000
(البته باز این SAPPHIRE NITRO+ RX 5500 XT 8GB هم هست ولی اون میره روی 4.580.000 تومن)

SSD: SAMSUNG 860 EVO 250GB - 1.100.00

POWER: GREEN GP500A-UK Plus - 970.000

هارد و کیس و SSD احتمالی رو ننوشتم گفتم شاید داشته باشی.

ولی اگر میتونی و سیستم رو برای رندرینگ و مدلسازی میخوای کمِ کم INTEL CORE I5 9400F رو بگیر که هرچی 6 هسته است، قیمتش هم 3.900.000 هست. البته نسخه چینی هم داره که تا 3.500 پایین میاد.

شانس خودم هم کارم همینه و نظرم روی AMD RYZEN 5 3600 بود، قیمتش توی دلار با 9400 یکیه اما ماشالا فروشندگان با انصاف 7 تومن میفروشنش. برای همین پا در هوا موندم که باید چیکار کنم.
میتونی از سایت ایگرد بگیری. از امازون با حدود قیمت ۴ تومن. من چند وقت پیش یه خرید داشتم ازشون(هدفون) خوب بود. حدودا یکماهه هم میرسه. میرزه به ۳ تومن تخفیف. گارانتی هم مهم نیست. همین اینتل های بازار هیچ کدوم گارانتی ندارن.

• Like
Reactions: r0ss0neri and bezad

VENOMEM

کاربر سایت
May 4, 2020
488
نظرتون در مورد این مانیتور برای ps5 چیه؟ به غیر از 60 هرتز بودنش

LG 32UD99-W
  • 32 inches UHD 4K IPS Display (3840 x 2160)
  • HDR 10 For PC; Viewing angle: 178 (Top bottom) / 178 (Right left)
  • DCI P3 95 percent color standard
  • Pivot & height adjustable stand
  • Ultra thin 1.3 millimeter Bezel. Brightness peak 550 nits
  • Mounting type: VESA 100 x 100 millimeter

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
فرشیدخان بی زحمت یه واترکولینگ مناسب هم برایcorei9 9900معرفی کنید
و نظرتون در موردma410p master airچیه
بدرد این سی پی یو میخوره؟

Green Glacier 360 EVO
COOLER MASTER MASTERLIQUID ML360R

ma410p master air یه مدل رده متوسط هست که گفتم برای این پردازنده کافی نیست، مگر با تنظیمات کاملا دیفالت اینتل که اونم استفاده نکردن از توان بالقوه ی پردازنده هست.

در این مورد منم یک مشکلی داره.
موقعی که تصویر خیلی تیره یا سیاه باشه قسمت بالا وسطا در حد یکی دو اینچ یکم پیکسلا قرمز رنگ میزنن و اگه دقت کنی معلوم میشه اما هنوز که صفحه کمی روشن تر میشه دیگه ردی ازشون باقی نمیمونه هرچی هم تلاش کنی دیده نمیشه. چیز مهمی هست؟
خیلی وقته هست اما چون به چشم نمیومد قبلا پیگیرش نشدم الانم که گارانتی نمونده ازش، ممکنه در آینده مشکلی پیش بیاد؟

اون میتونه عدم مشکل یکنواختی نور پس زمینه باشه که در بیشتر پنل‌ها کمابیش شایع هست. اما به نظر نمیاد که بهتر یا بدتر بشه.

نظرتون در مورد این مانیتور برای ps5 چیه؟ به غیر از 60 هرتز بودنش

LG 32UD99-W
  • 32 inches UHD 4K IPS Display (3840 x 2160)
  • HDR 10 For PC; Viewing angle: 178 (Top bottom) / 178 (Right left)
  • DCI P3 95 percent color standard
  • Pivot & height adjustable stand
  • Ultra thin 1.3 millimeter Bezel. Brightness peak 550 nits
  • Mounting type: VESA 100 x 100 millimeter

مدل خوبیه و کیفیت بالایی هم داره.

از کارت گرافیک نباشه؟؟

خیر، این ربطی به کارت گرافیک نداره.

Cait Sith

Dauntless Feline Hero
کاربر سایت
Jan 21, 2009
2,921
بین کیس های معمولی دست دوم و مینی کیس/کیسهای استوک کدوم بهتره؟ هدف هم بازی نیست و فقط وب گردی و دیدن فیلم هست. بودجه مم زیاد نیست البته. چون حقیقتا هر چی دارم باید سیو کنم برای کنسول و نمایشگر نسل بعد.
فقط کدومشون عمر بیشتری دارن چون من باتری گوشی و لپ تاپ و... رو برای همین استفاده مداوم تو وبگردی و دیدن فیلم و سریال زیاد به فنا دادم.
این مینی کیس/کیسهای استوک زود خراب نمیشن؟ ظاهرشون اکثر نوئه. از اونور کیسهای خونگی که تو دیوار دیدم همه هم ظاهرشون قدیمی بود هم قیمتهای پرت (مثلا پنتیوم فور هندلی 1.5-خدایی کی فکرشو میکرد)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر