مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام همچین سیستمی رو چند قیمت گذاری میکنید؟
Monitor: Asus Rog strix xg258q 1ms
Cpu: Intel Core i7 8700K
Vga :Asus 2080 Super OC edition
Motherboard: Gigabyte H370 HD3
Ram: Geil 16Gb 2400mghz
Cpu coling: Cooler Master Liquid 240
Hard: 1Tb blue
Mouse :Razer mamba wireless
Keyboard:Rapoo V580
Mousepad: Logitech G640 soft
Power: Green 650 Platinum
Case: Green Z4

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
سلام
میخوای دست دوم بخری !؟
عجیبه این همه هزینه شده ولی این سیستم SSD نداره !
دیگه پایینترین سیستم هم بخوای بخری SSD روش نباشه سرعت لود برنامه ها و بازی ها و ویندوز روش خنده داره !

بزارم رو سایلنت مود خوب میشه؟

مشکل چیه ؟

ببین اگر فن ها مستقیم به پاور وصل شن روشون کنترلی نیست .
فن سی پی یو که همیشه به مادربرد وصل میشه .
اون سه فن دیگه کیس جاشون روی مادربرد هست ، اگر فن های سیستمت به اونا وصله ازینجا میتونی کنترل کنی کارکردش رو !
فکر کنم اگر بری روی chasis fan کلیک کنی و فنی بهش وصل نباشه ، نشون بده که چیزی بهش وصل نیست و نتونی کانفیگ کنی چیزی رو .
در کل .
دو حالت pwm و dc هست !
اگر سوکت فن 4پین باشه هر دو حالت پشتیبانی میشه . اگر سه پین باشه فقط dc .

آخرین ویرایش:

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
سلام
میخوای دست دوم بخری !
عجیبه این همه هزینه شده ولی این سیستم SSD نداره !
دیگه پایینترین سیستم هم بخوای بخری SSD روش نباشه سرعت لود برنامه ها و بازی ها و ویندوز روش خنده داره !
Ssd پایونیر داره

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

• Like
Reactions: r0ss0neri

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
سلام دوستان

کسی نمیدونه از این کابل های rgb برای پاور از کجا میشه گیر آورد؟

LIANLI-Strimer-24-8-Neon-Line-24-Pin-Power-RGB-PSU-Cable-VGA-8P-8P-Extension.jpg_960x960.jpg

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان

LIANLI-Strimer-24-8-Neon-Line-24-Pin-Power-RGB-PSU-Cable-VGA-8P-8P-Extension.jpg_960x960.jpg

من در بازار ندیدم، اما برخی فروشنده‌‌ها که لوازم گیمینگ یا نورپردازی هم کار می‌کنن شاید مثل این مدل رو داشته باشن.

• Like
Reactions: ortegoli

U n i t e d

کاربر سایت
Jun 4, 2013
5,232
نام
محمد
سلام دوستان

یه عمر سازنده کیس ها گفتن cable management داره کیس هاشون و در اسمبل کیس این موضوع مهم بود و پیدا نبودن کابلها اهمیت داشت الان نورپردازی هم داره ?

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,392
نام
مهدی یوسفی اصیل
من در بازار ندیدم، اما برخی فروشنده‌‌ها که لوازم گیمینگ یا نورپردازی هم کار می‌کنن شاید مثل این مدل رو داشته باشن.
آقا فرشید ممنون من یک کیش شارکن tg4 rgb گرفتم به همراه یک دونه نوار استریپ rgb deep cool 200 pro که هر دو برق 5V 3 پین استفاده میکنن
من اصلا حواسم نشد مادربردم rgb header نداره کنترلری هستش که برای برق 5v باشه ؟من دیدم کولر مستر توی ایران هست ولی 4 پین 12V میخوره !
مادربرم maximus viii hero هستش

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
آقا فرشید ممنون من یک کیش شارکن tg4 rgb گرفتم به همراه یک دونه نوار استریپ rgb deep cool 200 pro که هر دو برق 5V 3 پین استفاده میکنن
من اصلا حواسم نشد مادربردم rgb header نداره کنترلری هستش که برای برق 5v باشه ؟من دیدم کولر مستر توی ایران هست ولی 4 پین 12V میخوره !
مادربرم maximus viii hero هستش

نه راستش، کنترلر RGB به ندرت بشه در بازار داخلی پیدا کرد؛ اگرم باشه فقط همون یکی دوتا برندی که لوازمشون زیاد هست مثل کولر مستر.

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
سلام دوستان

این کابل ها اصلا توصیه نمی شه چون اکثرا جنس مس داخلیشون خوب نیست یا اصلا قابل مقایسه با کیفیت خود پاورتون نیست مخصوصا اگر پاور حرفه ای دارید این کار دقیقا مشابه این می مونه که کابل افزایش usb 3 یا hdmi می زنید که نتیجش خیلی مواقع قعطی هست حتی در بهترین شرایط هم افزایش طول کابل باعث کاهش کیفیت برق می شه.
به خاطر زیبایی کارایی رو خراب نکنید.

Paradise Lost

کاربر سایت
Feb 4, 2016
2,940
نام
احمد
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید من سر در گرم شدم
کیس گرین Z6 دارم با 5 عدد فن ARGB و خودش کنترل و.. داره برای تعویض رنگ
مادبرد هم asus tuf b360 pro gaming wi fi که فقط یک هدر RBG داره
این طوری که معلوم شد نمیشه فن های ARBG رو به هدر RBG مادبرد وصل کنم درسته؟
اگر اره لطفا یک راه حل بدید.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام دوستان
لطفا راهنمایی کنید من سر در گرم شدم
کیس گرین Z6 دارم با 5 عدد فن ARGB و خودش کنترل و.. داره برای تعویض رنگ
مادبرد هم asus tuf b360 pro gaming wi fi که فقط یک هدر RBG داره
این طوری که معلوم شد نمیشه فن های ARBG رو به هدر RBG مادبرد وصل کنم درسته؟
اگر اره لطفا یک راه حل بدید.

مشخصات کیس نوشته هدر 3 پین میخوره و هدرهای مادربرد شما 4 پین هستن. بنابراین نمیخوره، مگر آداپتور تبدیلی داشته باشه، مطمئن نیستم.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
سلام. یه کولر ایرِ مناسب برای i7 8700K می‌خواستم. هدفم اورکلاک معمولی در حد 4.8Ghz هست نه بیشتر. مادربوردم Gigabyte Z370 HD3 هست و چون نمی‌‍دونم کیفیت vrm در چه حدی هست نمی‌خوام اورکلاک سنگین کنم. برای گردش هوا و خنک شدن vrm هم تصمیم گرفتم کولر ایر انتخاب کنم.
ارتفاع کولر بیشتر از 158 میلیمتر نباشه. کولری که الان استفاده میکنم Hyper 212x هست با ارتفاع 158 میلیمتر، که دقیقا چسبیده به بدنه کیس.
نکته بعدی این که برای رم‌ها مشکلی ایجاد نکنه، کیت‌های رمی که استفاده میکنم HyperX Predator هستند که نسبتاً کوتاه هستند.

هزینه هم مهم نیست، فقط قطعش توی بازار گیر بیاد.

• Like
Reactions: pes1374

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام. یه کولر ایرِ مناسب برای i7 8700K می‌خواستم. هدفم اورکلاک معمولی در حد 4.8Ghz هست نه بیشتر. مادربوردم Gigabyte Z370 HD3 هست و چون نمی‌‍دونم کیفیت vrm در چه حدی هست نمی‌خوام اورکلاک سنگین کنم. برای گردش هوا و خنک شدن vrm هم تصمیم گرفتم کولر ایر انتخاب کنم.
ارتفاع کولر بیشتر از 158 میلیمتر نباشه. کولری که الان استفاده میکنم Hyper 212x هست با ارتفاع 158 میلیمتر، که دقیقا چسبیده به بدنه کیس.
نکته بعدی این که برای رم‌ها مشکلی ایجاد نکنه، کیت‌های رمی که استفاده میکنم HyperX Predator هستند که نسبتاً کوتاه هستند.

هزینه هم مهم نیست، فقط قطعش توی بازار گیر بیاد.

همون CoolerMaster Hyper 212 انتخاب خوبی هست و البته Thermalright True Spirit 120 هم به همون اندازه مناسبه.
برای رم‌ها هم مشکلی نخواهد داشت.

سلام.کسی میدونی مادربرد سوکت 2011 مدل های ddr 3 هنوز پیدا میشن یا نه؟؟؟من نیاز دارم ولی چیزی ندیدم.

در بازار قطعات دست دوم میشه پیدا کرد، هر چند که از مدل‌های دیگه کمتر پیدا میشه.

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,286
نام
Afshin
همون CoolerMaster Hyper 212 انتخاب خوبی هست و البته Thermalright True Spirit 120 هم به همون اندازه مناسبه.
برای رم‌ها هم مشکلی نخواهد داشت.

ممنون فرشید جان. آخه شنیده بودم برای اورکلاک i7 8700k ضعیفه، گفتم ارتقاع بدم. انتظار چه دمایی رو باید داشته باشم با Hyper 212x؟
مورد بعدی این که مادربوردم برای اورکلاک در اون حد کفایت می‌کنه؟ مشکل حرارت بالای VRM نداره؟ از نظر پاور دلیوری قابل اتکا هست؟
و این که پاور Green 750 OCPT Platnium برای اورکلاک کافیه؟ (کارت گرافیک MSI GamingX 1080ti هست که اورکلاک کارخونه ای هست و بیشتر اور نکردم).

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر