مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
یعنی کیس کولرمسترmb500-tuf gamingرو بهتر میدونید از گرینها؟
تو یه حدود قیمتی ان
اگه ظاهرشو دوست داشته باشی . بله .

تو دو ماه گذشته ، CPU 3900 AMD دقیقا 4 میلیون افزایش قیمت داشته ! یعنی قیمتش حدود 9-10 بود الان شده 14 !
این کمبود جنس و قیمتا درست نشه کلا IT بخاک میشینه !

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
سلام دوستان من یه گرافیک gtx 1050ti دارم میخوام ارتقا بدم چی پیشنهاد میدین ؟ میخوام مال خودمو بفروشم 2 تومن بزارم روش چیز بهتری بخرم

kiaan

کاربر سایت
Sep 3, 2010
378
نام
kian
سلام آقا فرشید خسته نباشید وقت بخیر
آقا فرشید آیا گلوگاه شدن به قطعات آسیب میرسونه ؟ به عنوان مثال اگر ما در کنار یک سی پی یو ضعیف گرافیک خیلی قوی ببندیم که گلوگاه ایجاد بشه آیا سی پی یو آسیب میبینه ؟ مصرف هم بازی کردن باشه.

• Like
Reactions: mostafa93

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,751
نام
فرشید
سلام دوستان من یه گرافیک gtx 1050ti دارم میخوام ارتقا بدم چی پیشنهاد میدین ؟ میخوام مال خودمو بفروشم 2 تومن بزارم روش چیز بهتری بخرم

اگر بخواید کارت جدیدتون افزایش راندمانِ محسوسی نسبت به کارت فعلی داشته باشه باید 1650S یا 1660 کمترین انتخاب شما باشه.

سلام
دوستانi7 8700k چند باید بفروشم؟

می‌تونید 7500 تا هشت میلیون بفروشید.

سلام آقا فرشید خسته نباشید وقت بخیر
آقا فرشید آیا گلوگاه شدن به قطعات آسیب میرسونه ؟ به عنوان مثال اگر ما در کنار یک سی پی یو ضعیف گرافیک خیلی قوی ببندیم که گلوگاه ایجاد بشه آیا سی پی یو آسیب میبینه ؟ مصرف هم بازی کردن باشه.

نه دوست عزیز، فقط باعث کاهش راندمان میشه. اصطلاح گلوگاه شدن یک مشکل نرم‌افزاری هست و باعث آسیب دیدن چیزی نمیشه.
اگه اینطور بود که هیچ وقت نمیشد خرید کارت‌های گرافیک قوی رو برای دارندگان سیستم‌های قدیمی با پردازنده‌های ضعیف یا متوسط توصیه کنیم.

شانس آوردی، میخواست یه دونه کار کرده و مرجوع رو پیدا کنه و برات بفرسته! ای کاش به جای پوز خند زدن و از مغازه خارج شدن، صریح و رُک به خودش میگفتی یا کارت رو همین الان بیار یا از خرید منصرف میشم و میرم جای دیگه! چند بار اینطوری تو دهنشون بخوره آدم میشن. بهشون بفهمونید که کارشون اشتباه است، با خنده و سکوت صحنه رو ترک نکنید.
موقع خرید پلمپِ باکس رو چک کردی؟ البته خودشون میتونن یه پلمپ الکی بچسبونن روش، ولی همین که بفهمن مشتری در این مورد حساسه و در ازای پولی که داده جنس آکبند میخواد، باز هم خوبه.

وقت نشد بگم، اما به نظرم این داستان به شکل دیگه‌ای بوده این دوستمون بار اول قیمت کارت 2080S ROG STRIX سه فن رو قیمت گرفتن که بین 100 تا 150 دلار گرونتر از 2080S Dual هست که برد و قطعاتش استوک انویدیا هستن و فقط خنک کنندش ساخت ایسوس هست. این تفاوت قیمت فروشنده اولی با دومی احتمالا همین بوده، حالا یا خریدار مدل دقیق نداده یا فروشنده‌ها از تفاوت مدل‌ها خبر نداشتن که زیاد پیش میاد.

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,352
نام
بابک
فرشید جان برای کسی میپرسم
خرید 8700k یا 7700k برای نسل بعد جواب full HD جواب هست یا ضعیفه؟
منظورم ساپورت کل نسل

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Bloodborne11

کاربر سایت
Apr 24, 2020
51
سلام خسته نباشید
من دنبال یه مانیتور برای ps5 هستم به این گزینه ها رسیدم نظرتون از بین اینا کدومه؟ اگر خوب نیستن خودتون یکی پیشنهاد بدین با حداکثر 20 22 تومن.اندازه و میزان تاخیر زیاد واسم ملاک نیست ولی اصرار دارم 4k باشه

Acer Predator XB271HK
LG 27UD88-W
BENQ PD3200U

برای کنسول که بالاتر از 60 هرتز نیاز نمیشه درسته؟
چرا تلویزیون نمیخری با این بودجه؟ اگر برای PS5 میخوای؟

r0ss0neri

کاربر سایت
Jun 2, 2009
2,301
نام
MaHDi
سلام.
این آداپتور برق جداگانه داره؟
بله با خودش هست .
9900K هم همین قیمت شده
این وضعیت بخواد ادامه دار بشه عملا دیگه کامپیوتر مثل اوایل دهه 80 میشه یه چیز فنسی و لاکچری ، حتی لو لولش ... و این مورد به همه آسیب میزنه .

milad.ps4

کاربر سایت
Aug 5, 2014
3,587
نام
milad
این وضعیت بخواد ادامه دار بشه عملا دیگه کامپیوتر مثل اوایل دهه 80 میشه یه چیز فنسی و لاکچری ، حتی لو لولش ... و این مورد به همه آسیب میزنه .
خیلی وقته لاکچری شده الان فقط داره بد تر میشه

• Like
Reactions: Tidus & Shayne

Bloodborne11

کاربر سایت
Apr 24, 2020
51
سلام
خودم سیستم 4670 هسوال I5 دارم میخوام ارتقا بدم
Intel Core i3-9100F Coffee Lake 9th Gen Processor از پردازنده خودم قوی تره؟
اگر اره یک مادربرد میان رده همراه با یک رم هشت گیگ با کیفیت معرفی کنید تا ارتقا بدم.

بعدش کارت گرافیک زیر
ASUS ROG-STRIX-GTX 1650-A4G-GAMING

از کارت گرافیک خودم قوی تره؟
ASUS ROG STRIX GTX 980 ??

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر