مشاوره در امر خرید و ارتقاء قطعات

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
ممنون.فقط یه سوال:افت فریم نمیده؟چون زمان تاخیرش4میله ولی مونیتور اولی که vnهست زمان تاخیرش 1میله

شما مفهوم تاخیر در تغییرِ تصویرِ مانیتور رو با نرخ فریم اشتباه نگیر، این دو مشخصه هیچ ربطی به هم ندارند.
شما می تونی روی اون مانیتور 165 فریم بر ثانیه هم در بازی بگیری، اما این به تاخیر 4 میلی ثانیه‌ای اسمیِ پیکسلهای مانیتور در تغییرِ رنگ ربطی نداره. ضمن اینکه بررسی‌ها نشون داده که این مدل هم پنل سریعی داره و مشکلی در نمایشِ تصاویرِ سریع نداره.

• Like
Reactions: saeed_sg

dude

کاربر سایت
Jun 19, 2011
1,927
نام
امیرعلی
با سلام،
چند وقت پیش یک سیستم msi z77a gd65 و3570k cpu core i5 با مشاوره ای که اینجا گرفتم بستم و پاور enermax 650 و دوتا رم xm3 1600mhz 4gb. یعنی حدود سال 2014. کارت 660gtx ti برای گرافیک بود. حالا دو سالیه که به 1070 گرافیک ارتقا دادم و استفاده میکردم تا چند هفته پیش تا اینکه مادربورد کد 55 و 19 و 20 و 4f میداد دیگه روشن نمیشد. پیش تعمیر کارای مختلف بردم و یکی میگفت پل جنوبیش سوخته و باید تعویض بشه. آیا دیگه امیدی به این مادربورد نیست؟ چه باید کرد؟
حالا اومدم از از شما مشاوره بگیرم دوباره اگه زحمتی نیست بفرمایید که مادربورد جدید چه مدلی بگیرم؟ برای استفاده معمولی و گیمینگ و شاید گاهی ماین؟ از اون نسل مادربورد z77 که انگار کم پیدا میشه که دارم. و cpu جدید چی باشه؟ آیا پاور لازمه عوض کنم؟ بودجه ای که میتونم بذارم بین 5 تا 10 تومن شاید. اگه به صرفه تر هم میشه که پیشنهاد داد که بهتر. و خود قطعات رو چند میشه فروخت؟
با تشکر.

• Like
Reactions: milad.ps4

hamid.ghaderi66

کاربر سایت
Jan 14, 2020
31
سلام دوستان.من مدت هاست از دنیای pc فاصله گرفتم. سیستمم بسیار قدیمی هست(کارت گرافیک 8600GTS ) چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
۱.میخام یه سیستم دست دوم با حداقل هزینه ببندم که بازی های روزو روی حالت مدیوم و رزولوشن متوسط اجرا کنم.
۲.آیا قسمت نصب گروفیک به مادربورد همچنان pci express هست یا عوض شدن؟
۳.ممنون میشم قیمت و پیشنهادتون رو در مورد گرافیک و مادربورد و سی پی یو بدید.
فقط یه سیستم معمولی میخام ببندم که حالت مدیوم اجرا کنه کافیه

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
با سلام،
چند وقت پیش یک سیستم msi z77a gd65 و3570k cpu core i5 با مشاوره ای که اینجا گرفتم بستم و پاور enermax 650 و دوتا رم xm3 1600mhz 4gb. یعنی حدود سال 2014. کارت 660gtx ti برای گرافیک بود. حالا دو سالیه که به 1070 گرافیک ارتقا دادم و استفاده میکردم تا چند هفته پیش تا اینکه مادربورد کد 55 و 19 و 20 و 4f میداد دیگه روشن نمیشد. پیش تعمیر کارای مختلف بردم و یکی میگفت پل جنوبیش سوخته و باید تعویض بشه. آیا دیگه امیدی به این مادربورد نیست؟ چه باید کرد؟
حالا اومدم از از شما مشاوره بگیرم دوباره اگه زحمتی نیست بفرمایید که مادربورد جدید چه مدلی بگیرم؟ برای استفاده معمولی و گیمینگ و شاید گاهی ماین؟ از اون نسل مادربورد z77 که انگار کم پیدا میشه که دارم. و cpu جدید چی باشه؟ آیا پاور لازمه عوض کنم؟ بودجه ای که میتونم بذارم بین 5 تا 10 تومن شاید. اگه به صرفه تر هم میشه که پیشنهاد داد که بهتر. و خود قطعات رو چند میشه فروخت؟
با تشکر.

حالا که مادربردتون سوخته می‌تونید پردازنده و رم رو هم بفروشید و یه نسل جدید با این قطعات بگیرید:

قیمتمدلنام قطعه
سه میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
(چهار میلیون تومان)
(پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تومان)
Intel Core i5 9400F
(Intel Core i5 8400)
(AMD Ryzen 5 3600)

CPU
چهار میلیون تومان
(چهار میلیون تومان)
(سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان)
ASUS TUF H370-PRO GAMING
(ASUS PRIME Z370-A II)
(ASUS PRIME B450-Plus AM4)

MotherBoard
یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
بیست و چهار میلیون و ۲۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

نیازی به تعویض پاور هم نیست.
قطعات خودتون رو هم حدود 2 تومن برمیدارن.

سلام دوستان.من مدت هاست از دنیای pc فاصله گرفتم. سیستمم بسیار قدیمی هست(کارت گرافیک 8600GTS ) چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید.
۱.میخام یه سیستم دست دوم با حداقل هزینه ببندم که بازی های روزو روی حالت مدیوم و رزولوشن متوسط اجرا کنم.
۲.آیا قسمت نصب گروفیک به مادربورد همچنان pci express هست یا عوض شدن؟
۳.ممنون میشم قیمت و پیشنهادتون رو در مورد گرافیک و مادربورد و سی پی یو بدید.
فقط یه سیستم معمولی میخام ببندم که حالت مدیوم اجرا کنه کافیه

1-خب این بستگی به بودجتون داره، از ما چه کمکی برمیاد؟!
2- بله، هنوز همونه و کارتهای جدید رو هم قبول میکنه.
3- برای قطعات دست دوم نمیشه توصیه ای کرد اینجا، چون قیمتشون مشخص نیست.

این حداقل توصیه برای سیستم رده متوسط هست:

قیمتمدلنام قطعه
یک میلیون و ۵۵۰ هزار تومانIntel Core i3 9100F BOXCPU
-
(۵۴۰ هزار تومان)
-
(ThermalRight True Spirit 120M)
COOLING
یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومانASUS PRIME B360M-KMotherBoard
یک میلیون و ۷۴۰ هزار تومانGSkill AEGIS 2*8GB DDR4 3000MHz -16GBRAM
شش میلیون و ۳۰۰ هزار تومانASUS TUF GTX 1660TI O6G GAMING GDDR6VGA
۷۶۰ هزار تومانWD Blue 1TB 7200Rpm 64MBHDD
یک میلیون و ۴۰ هزار تومانSAMSUNG 860 EVO 250GBSSD
۳۳۰ هزار تومانASUS 24X SATAODD
۹۷۰ هزار تومانGREEN GP500A-UK PlusPower
۴۴۰ هزار تومانPARS EVOCase
چهارده میلیون و ۸۸۰ هزار تومانجمع کل‌ (تومان)---

8700k
برای فول اچ دی تا کی جوابه؟

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

تا مدتی طولانی، به این زودیها هم مشکلی با قدرتِ این پردازنده نخواهید داشت.

• Like
Reactions: SleepyTurtel

amirfakhrian

کاربر سایت
Feb 19, 2011
198
سلام
قصد خرید لپ تاپ برای نرم افزارهای مهندسی برق که بیشتر احتیاج به رم و ssd دارند و همچنین تماشای فیلم های 4k دارم. کیفیت صفحه نمایش و صدا هم می خواهم عالی باشه. الان لپ تاپ msi با کانفیگ cpu 4800mq , ssd256, hard 1t, ram 16, gpu gtx765 دارم. این لپ تاپ در بعضی فیلم های 4k کم میاره. قیمت هم برام هم نیست.

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
قصد خرید لپ تاپ برای نرم افزارهای مهندسی برق که بیشتر احتیاج به رم و ssd دارند و همچنین تماشای فیلم های 4k دارم. کیفیت صفحه نمایش و صدا هم می خواهم عالی باشه. الان لپ تاپ msi با کانفیگ cpu 4800mq , ssd256, hard 1t, ram 16, gpu gtx765 دارم. این لپ تاپ در بعضی فیلم های 4k کم میاره. قیمت هم برام هم نیست.

با این مشخصات و گرافیکی که دارید قاعدتا باید بتونه سخت افزاری و با کیفیت خوب ویدیوهای 4K رو نمایش بده.
اما اگه بخوام یه مدل مناسب با کاربری شما و صفحه نمایش IPS توصیه کنم مدلی مثل Lenovo ideapad L340 - M یه مدل مناسبه که نزدیک به 16 تومن قیمت داره.

من مادربردم مدل gigabyte h370 hd3 هست
میخوام این نوار رو بخرم میتونم استفاده کنم؟
کیت نورپردازی دیپ کول مدل RGB 100 R

بله، مادربردتون یک نوار RGB رو می‌تونه پشتیبانی کنه. از این نوار هم می‌تونید بخرید.

M2Terrorism

کاربر سایت
Aug 15, 2010
614
نام
Mohammad Ali
سلام
میخواهم یک سیستم گیمینگ بخرم بنظرتون برای مادربرد های Z490 صبر کنم ارزشش رو داره ؟
اصلا کی وارد بازار میشن مادربرد ها و سی پی یو های نسل 10

SleepyTurtel

کاربر سایت
Apr 20, 2012
6,360
نام
بابک
دوستان من یه کارت میخوام که نسل بعد رو فول اچ دی برام جوابگو باشه
2070 super بنظرتون یا
2080
یا
2080s
مشخصات سیستمم
8700k
Power 650 platinum
H370 hd3
رو این سیستم میتونم سوار کنم همچین کارتی؟

DeadPooLX

کاربر سایت
Jul 28, 2016
466
2070 super بنظرتون یا
2080
یا
2080s
مشخصات سیستمم
8700k
Power 650 platinum
H370 hd3

به بودجه شما بستگی داره دوست عزیز
تمام این کارتایی که گفتین روی 1080 کفایت میکنه و cpu شما هم جوابگو این کارت ها هست

• Like
Reactions: SleepyTurtel

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,762
نام
فرشید
سلام
میخواهم یک سیستم گیمینگ بخرم بنظرتون برای مادربرد های Z490 صبر کنم ارزشش رو داره ؟
اصلا کی وارد بازار میشن مادربرد ها و سی پی یو های نسل 10

شاید ارزشش رو داشته باشه از نظر راندمان، اما قیمتش و انتخاب‌های موجود در بازار داخلی و همین‌طور پردازنده‌های سری 4000 رایزن که بزودی عرضه خواهند شد هم تعیین کننده هستند.
در واقع ترکیب CPU و مادربرد در برابر راندمانی که عرضه می‌کنن باید در نظر گرفته بشه، نه فقط پردازنده به تنهایی.

حدودا یک تا دو ماه دیگه تمام سازنده‌ها مادربردهای Z490 رو به بازار خواهند رسوند.

2070 super بنظرتون یا
2080
یا
2080s
مشخصات سیستمم
8700k
Power 650 platinum
H370 hd3

هر چقدر کارتتون سریعتر باشه ماندگاری راندمانش هم بیشتره. ولی فعلا هم 2070s هم برای 1080p بیش از نیاز هست.
پردازنده، مادربرد و پاورتون مشکلی ندارند.

سلام آقا فرشید.

میشه یه لپ تاپ برای کارهای مولتی مدیا و بازی رو مدیوم تا 10 تومن معرفی کنید.

از برند ایسر مدل Aspire 3 A315-55G رو می‌تونید انتخاب کنید. اما فقط برای مولتی مدیا، برای بازی این بودجه کفایت نخواهد کرد.

اقا فرشید یک هارد خوب برای نصب بازی ها و اجراشون معرفی کنید تا 2.5 میلیون ؟

هارددیسک مکانیکی 7200 دور و 64 مگ بافر انتخاب برتر هست. البته دیگه هارددیسک رو نمیشه برای هیچ کاربردی "خوب" قلمداد کرد. خرید یک SSD برای بازیها حتی از سری ساتا باشه هم بسیار موثرتر و آینده نگرانه‌تر هست.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر